Kaip suderinti natūralų grožį ir nagų grybelio pažeistus nagus?

Kaip suderinti natūralų grožį ir nagų grybelio pažeistus nagus?

Sveiki, lygūs ir gražūs nagai vasarą labai pastebimi – ypač kai net garsiausi pasaulio dizaineriai pradėjo aukštinti natūralų grožį.

Pažeistus nagus daugelis moterų slepia dekoratyviniu laku, o pasekmė – dar labiau pažeisti nagai ir ilgesnis gydymo laikas. Grybelinė nagų infekcija turi būti gydoma. Be to, net ir per raudono lako sluoksnį ji yra užkrečiama: infekciją galite perduoti aplinkiniams.


Problema didesnė nei atrodo

Nagų grybelis plačiai paplitęs ir gali ilgai būti nepastebimas, kol pažeidimas tampa akivaizdus. Užsikrėsti grybeline nagų infekcija rizika didėja susilpnėjus imunitetui (pvz., vartojant antibiotikus), sergant lėtinėmis ligomis (pvz., cukriniu diabetu), su amžiumi, patyrus nagų traumą, lankantis sporto klubuose.

Vis dažniau renkamės poilsį viešbučiuose ar vilose su baseinu. Žinoma, tai didelis malonumas, tačiau taip pat ir infekcijų – odos ar nagų grybelio židinys.


Svarbus net ir mažiausias nago pakitimas

Grybelis iš pradžių pažeidžia vieną nagą, dažniausiai nykštį, negydomas vėliau plinta į kitus nagus. Kerpant nagus visada reikia gerai apžiūrėti, ar nėra kokių nors pakitimų: pakitusi nago spalva, pastorėjusi nago plokštelė ar atšokęs nagas. Gali būti tik vienas iš šių dažniausiai pasitaikančių požymių, o pažeista nago dalis iš pradžių būna nedidelė,  tačiau gydymą reikia pradėti nedelsiant. Kuo mažiau pažeistas nagas, tuo didesnė tikimybė greitai išsigydyti.


Stebuklingų gydymo priemonių nėra

Nagų grybelio gydymas priklauso ne tik nuo vaisto efektyvumo, bet ir jūsų. Nė vienas gydymo metodas  pažeisto nago nepataiso, šis turi nuaugti. Laukiamas gydymo rezultatas – ataugęs sveikas ir švarus nagas. Kuo mažiau pažeistas nagas, tuo greičiau sulaukiama rezultato. Kojų nykščių nagai visiškai atauga per maždaug 12 mėnesių, rankų – per 6 mėnesius. Dėl šios priežasties labai aktualus paprastas ir patogus vaisto naudojimas bei sveiko nago augimo greitis.


Ką daryti?

Geriamųjų priešgrybelinių vaistų efektyvumas tik 20–38 %, o šalutinės reakcijos rimtos. Kelia abejonių populiarėjantis gydymas lazeriu. Ši procedūra yra brangi, o jos efektyvumas ir saugumas nėra vienareikšmiškai pagrįsti. Anksčiau nagas būdavo šalinimas, dabar toks metodas taikomas itin retai, nes yra skausmingas ir neefektyvus. Išoriškai naudojamų nereceptinių vaistų nagų grybeliui gydyti iki šiol Lietuvoje nebuvo. Reklamuojami produktai dažniausiai yra kosmetikos priemonės arba skirti ne nagų, o odos grybeliui gydyti. Neseniai rinkoje pasirodžiusio vaistinio nagų lako „Onytec“ didelės imties klinikiniai tyrimai (dalyvavo 467 pacientai) įrodė šio lako efektyvumą ir saugumą. Galbūt tai nauja galimybė saugiai ir paprastai įveikti šią nemalonią problemą?

Daugelis yra išbandę ne vieną gydymosi būdą. Nesėkminga ankstesnė patirtis neturėtų užgniaužti noro turėti sveikus ir gražius nagus. Tiesiog reikia atsakingai pasirinkti priemones, tikrai vertas jūsų pastangų ir kantrybės.

Klinikiniame tyrime dalyvavusių pacientų, gydytų „Onytec“ laku, nykščių nuotraukos.