preloader

Prašome palaukti

RISENDROS, 35mg, plėvele dengtos tabletės, N4

RISENDROS, 35mg, plėvele dengtos tabletės, N4

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Natrio rizedronatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 35mg
Prekės kodas: 859473904497

Moterų pomenopauzinei osteoporozei gydyti, net jei ji sunki. Tai sumažina slankstelių ir šlaunikaulio lūžių tikimybę.
Vyrų osteoporozei gydyti, jei yra...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Moterų pomenopauzinei osteoporozei gydyti, net jei ji sunki. Tai sumažina slankstelių ir šlaunikaulio lūžių tikimybę.
  Vyrų osteoporozei gydyti, jei yra didelė lūžių rizika.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra RISENDROS ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant RISENDROS 3. Kaip vartoti RISENDROS 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti RISENDROS 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra RISENDROS ir kam jis vartojamas

  Kas yra RISENDROS RISENDROS priklauso nehormoninių vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais, kuriais gydomos kaulų ligos. Jis tiesiogiai veikia kaulus, stiprina juos ir dėl to mažėja lūžių pavojus.

  Kaulas yra gyvas audinys. Senas kaulo audinys nuolat ardomas ir keičiamas nauju. Osteoporozė po menopauzės yra būklė, pasireiškianti moterims po menopauzės, kai kaulai tampa trapūs, greitai lūžta ir tikėtini dažnesni lūžiai krentant ar esant apkrovoms. Dėl daugelio priežasčių, tarp jų senėjimas ir (arba) mažas vyriškojo hormono testosterono kiekis, osteoporozė gali atsirasti ir vyrams. Didžiausias yra slankstelių, šlaunikaulio kaklelio ir riešo kaulų lūžių pavojus, tačiau lūž¬ti gali bet kuris Jūsų kūno kaulas. Lūžus kaulams dėl osteoporozės, gali atsirasti nugaros skausmai, sumažėti ūgis ar susiformuoti kup¬ra. Daug osteoporoze sergančių pacientų šios ligos simptomų nejaučia ir tai, kad sergate šia liga, Jūs galite net nežinoti.

  Kam vartojama RISENDROS Moterų pomenopauzinei osteoporozei gydyti, net jei ji sunki. Tai sumažina slankstelių ir šlaunikaulio lūžių tikimybę. Vyrų osteoporozei gydyti, jei yra didelė lūžių rizika.

  2. Kas žinotina prieš vartojant RISENDROS

  RISENDROS vartoti negalima: - jeigu yra alergija natrio rizedronatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu gydytojas sakė, kad Jums yra būklė, vadinama hipokalcemija (jeigu yra maža kalcio koncentracija kraujyje); - jeigu Jūs galite būti nėščia, esate nėščia arba planuojate pastoti; - jeigu Jūs maitinate krūtimi; - jeigu sergate sunkia inkstų liga.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti RISENDROS. • jeigu Jūs negalite pabūti vertikalioje padėtyje (pasėdėti arba pastovėti) bent 30 minučių; • jeigu Jūsų kaulų ir mineralinių medžiagų apykaita yra sutrikusi (pvz., dėl vitamino D stygiaus arba nenormalių priešskydinių liaukų hormono kiekio pokyčių: dėl abiejų priežasčių kraujyje sumažėja kalcio kiekis); • jeigu turite arba praeityje esate turėję nusiskundimų dėl stemplės (vamzdelis, kuris jungia burną su skrandžiu). Pavyzdžiui, Jums galbūt yra arba buvo skausmas ar sunkumas ryjant maistą arba anksčiau Jums buvo nustatyta Bareto (Barrett) stemplė (būklė, susijusi su apatinę stemplės dalį dengiančių ląstelių pakitimais); • jeigu Jums skaudėjo ar dabar skauda, yra patinęs arba nutirpęs žandikaulis, jaučiate tarsi jis būtų sunkus ar krenta dantys; • pasakykite savo odontologui, kad vartojate RISENDROS, jei gydotės dantis ar planuojate odontologinę operaciją.

  Jeigu Jums yra bent viena iš šių būklių, Jūsų gydytojas patars Jums, ką reikia daryti vartojant RISENDROS.

  Vaikams ir paaugliams Natrio rizedronato nerekomenduojama vartoti vaikams iki 18 metų, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

  Kiti vaistai ir RISENDROS Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. RISENDROS poveikį silpnina kartu vartojami vaistai, kuriuose yra šių medžiagų: • kalcio; • magnio; • aliuminio (pavyzdžiui, kai kuriose virškinimo mikstūrose); • geležies. Šiuos vaistus reikia gerti mažiausiai 30 minučių po RISENDROS tablečių vartojimo.

  RISENDROS vartojimas su maistu ir gėrimais Labai svarbu, kad Jūs NEVARTOTUMĖTE savo RISENDROS kartu su maistu ar gėrimais (išskyrus paprastą vandenį), nes tik taip ji galės veikti tinkamai. Ypač svarbu vaisto nevartoti vienu metu su pieno produktais (pvz., pienu), nes juose yra kalcio (žr. 2 skyrių „Kiti vaistai ir RISENDROS”). Valgyti ir gerti (išskyrus paprastą vandenį) galima praėjus bent 30 minučių po RISENDROS tabletės pavartojimo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių „RISENDROS vartoti negalima“). Galima su natrio rizedronato (veiklioji RISENDROS medžiaga) vartojimu susijusi rizika nėščioms moterims yra nežinoma. NEVARTOKITE RISENDROS, jei maitinate krūtimi (žr. 2 skyrių „RISENDROS vartoti negalima“). RISENDROS galima vartoti tik moterims po menopauzės ir vyrams gydyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nenustatyta, kad RISENDROS veiktų Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  3. Kaip vartoti RISENDROS

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė Gerkite vieną RISENDROS tabletę (35 mg natrio rizedronato) vieną kartą per savaitę. Pasirinkite vieną savaitės dieną, kuri Jums labiausiai tinka pagal darbotvarkę. Kiekvieną savaitę gerkite RISENDROS tabletę pasirinktąją dieną.

  KADA reikia vartoti RISENDROS tabletę RISENDROS tabletę reikia išgerti likus mažiausiai 30 minučių iki pirmo dienos valgio, gėrimo (išskyrus gryną vandenį) ar kito vaisto pavartojimo.

  KAIP vartoti RISENDROS tabletę • Tabletę gerkite būdami vertikalioje padėtyje (galite sėdėti arba stovėti), kad neatsirastų rėmens. • Tabletę nurykite užgerdami bent viena stikline (120 ml) paprasto vandens. • Tabletę nurykite visą, jos nečiulpkite ir nekramtykite. • Išgėrus tabletę, bent 30 minučių nesigulkite.

  Gydytojas pasakys, jei Jums reikia papildomai vartoti kalcio ir vitaminų (jei jų negaunate pakankamai su maistu).

  Ką daryti pavartojus per didelę RISENDROS dozę? Jeigu išgėrėte arba kas nors kitas atsitiktinai išgėrė per daug RISENDROS tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir kreipkitės medicininės pagalbos.

  Pamiršus pavartoti RISENDROS Jeigu pasirinktąją dieną pamiršote išgerti tabletę, išgerkite ją tą dieną, kai prisimenate. Toliau gerkite tabletę kartą per savaitę įprastą dieną. NEGALIMA vartoti dviejų tablečių per dieną norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti RISENDROS Jeigu Jūs nutrauksite gydymą, Jūsų kaulų masė gali pradėti mažėti. Prieš nuspręsdami nutraukti gydymą, pasakykite savo gydytojui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nustokite vartoti RISENDROS ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškė: • sunkiai alerginei reakcijai būdingi simptomai, pvz.:  veido, liežuvio ar gerklės patinimas;  pasunkėjęs rijimas;  dilgėlinė ir pasunkėjęs kvėpavimas; • sunkios odos reakcijos, tarp jų galimas pūslių odoje atsiradimas.

  Nedelsiant pasakykite savo gydytojui, jei Jums pasireiškė toliau išvardyti šalutiniai poveikiai: • akių uždegimas, paprastai su skausmu, paraudimu ir jautrumu šviesai; • žandikaulio nekrozė (osteonekrozė), susijusi su lėtesniu gijimu ir infekcija, dažnai pasireiškianti ištraukus dantį (žr. 2 skyriuje „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“); • stemplės simptomai, tokie kaip skausmas ryjant, rijimo pasunkėjimas, krūtinės skausmas arba atsirandęs ar pasunkėjęs rėmuo.

  Vis dėlto klinikinių tyrimų metu pastebėtas kitoks šalutinis poveikis dažniausiai buvo lengvas ir dėl jo pacientams nutraukti šių tablečių vartojimą nereikėdavo.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10): • galvos skausmas; • vidurių užkietėjimas, sutrikęs virškinimas, šleikštulys, pilvo skausmas, pilvo diegliai ar diskomfortas, viduriavimas; • kaulų, raumenų ar sąnarių skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100): • spalvotosios akies dalies uždegimas (raudonos, skausmingos akys, kartu gali būti regėjimo sutrikimas); • skrandžio ir dvylikapirštės žarnos uždegimas ar sunkumas ir skausmas ryjant (stemplės opa, rijimo sutrikimai).

  Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000): • stemplės susiaurėjimas (sukelia rijimo pasunkėjimą), liežuvio uždegimas (liežuvis parausta, patinsta, kartais skauda) ir kepenų funkcijos sutrikimą atspindintys tyrimų rodmenys (šiuos sutrikimus galima nustatyti tik atlikus kraujo tyrimus); • ilgai nuo osteoporozės gydomiems pacientams gali neįprastoje vietoje lūžti šlaunies kaulas. Jeigu jaučiate šlaunies, klubo ar kirkšnies skausmą, silpnumą ar diskomfortą, kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti ankstyvi galimo šlaunikaulio lūžio požymiai.

  Vaistui jau esant rinkoje buvo pastebėti toliau išvardyti atvejai (dažnis nežinomas): - plaukų slinkimas; - kepenų sutrikimas, kartais sunkus.

  Retai, gydymo pradžioje, paciento kraujyje gali sumažėti kalcio ir fosfatų kiekis. Dažniausiai šie pokyčiai yra nežymūs ir simptomų nesukelia.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti RISENDROS

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Jei pakinta tablečių spalva ar atsiranda bet kokių kitų gedimo požymių, tokio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  RISENDROS sudėtis  Veiklioji medžiaga yra natrio rizedronatas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 35 mg natrio rizedronato (atitinkančio 32,5 mg rizedrono rūgšties).  Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė 2910/5, talkas, makrogolis 6 000, titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172).

  RISENDROS išvaizda ir kiekis pakuotėje RISENDROS yra oranžinės, apvalios, abipus išgaubtos, 9,0 9,2 mm skersmens plėvele dengtos tabletės.

  Tiekiamos 2, 4, 8 arba 12 plėvele dengtų tablečių pakuotės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas ZENTIVA k.s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37, Praha 10 Čekija

  Gamintojas ZENTIVA k.s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37, Praha 10 Čekija

  arba

  Saneca Pharmaceuticals a.s. Nitrianska 100 920 27 Hlohovec Slovakija

  arba

  UAB „Oriola Vilnius“ Laisvės pr. 75 LT-06144, Vilnius Lietuva

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“. A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT 09310, Vilnius Tel.: +370 5 2755224 Faks.: +370 5 2755239

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Risendros – Bulgarijoje, Čekijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Risedronat sodic Zentiva – Rumunijoje.

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-25

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė Gerkite vieną RISENDROS tabletę (35 mg natrio rizedronato) vieną kartą per savaitę. Pasirinkite vieną savaitės dieną, kuri Jums labiausiai tinka pagal darbotvarkę. Kiekvieną savaitę gerkite RISENDROS tabletę pasirinktąją dieną.

  KADA reikia vartoti RISENDROS tabletę RISENDROS tabletę reikia išgerti likus mažiausiai 30 minučių iki pirmo dienos valgio, gėrimo (išskyrus gryną vandenį) ar kito vaisto pavartojimo.

  KAIP vartoti RISENDROS tabletę • Tabletę gerkite būdami vertikalioje padėtyje (galite sėdėti arba stovėti), kad neatsirastų rėmens. • Tabletę nurykite užgerdami bent viena stikline (120 ml) paprasto vandens. • Tabletę nurykite visą, jos nečiulpkite ir nekramtykite. • Išgėrus tabletę, bent 30 minučių nesigulkite.

  Gydytojas pasakys, jei Jums reikia papildomai vartoti kalcio ir vitaminų (jei jų negaunate pakankamai su maistu).

  Ką daryti pavartojus per didelę RISENDROS dozę? Jeigu išgėrėte arba kas nors kitas atsitiktinai išgėrė per daug RISENDROS tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir kreipkitės medicininės pagalbos.

  Pamiršus pavartoti RISENDROS Jeigu pasirinktąją dieną pamiršote išgerti tabletę, išgerkite ją tą dieną, kai prisimenate. Toliau gerkite tabletę kartą per savaitę įprastą dieną. NEGALIMA vartoti dviejų tablečių per dieną norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti RISENDROS Jeigu Jūs nutrauksite gydymą, Jūsų kaulų masė gali pradėti mažėti. Prieš nuspręsdami nutraukti gydymą, pasakykite savo gydytojui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės