preloader

Prašome palaukti

ZINNAT, 250mg, plėvele dengtos tabletės, N14
ZINNAT, 250mg, plėvele dengtos tabletės, N14

ZINNAT, 250mg, plėvele dengtos tabletės, N14

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Cefuroksimas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 250mg
Prekės kodas: 844662
Prekės ženklas: ZINNAT
Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas)); ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas)); lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas)); odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė)); gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas); Laimo liga.

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas)); ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas)); lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas)); odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė)); gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas); Laimo liga.
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasiereiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
3. Kaip vartoti Zinnat
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Zinnat
6. Kita informacija


1. KAS YRA ZINNAT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Zinnat sudėtyje yra cefuroksimo, priklausančio cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms ar kitiems infekcijų sukėlėjams naikinti.

Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos:
- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas));
- ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas));
- lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas));
- odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė));
- gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas);
- Laimo liga.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINNAT

Zinnat vartoti negalima:
- jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Zinnat medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs esate alergiškas kitiems antibiotikams, pvz., penicilinui;
- jeigu Jūs manote, kad galite būti nėščia;
- jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi;
- jeigu Jūs vartojate probenecidą podagrai gydyti. Tokiu atveju, prieš pradėdami vartoti Zinnat informuokite apie tai savo gydytoją.

Zinnat gali iškreipti cukraus kiekio šlapime tyrimų rezultatus.

Zinnat, kaip ir kiti antibiotikai, gali susilpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį, todėl jei vartojate geriamuosius kontraceptikus, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad Zinnat embriotoksinio ar teratogeninio poveikio nesukelia, bet kaip ir visų vaistų, jo reikia atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Jeigu žindote kūdikį krūtimi, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu Zinnat reikia vartoti atsargiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zinnat medžiagas
Zinnat sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato, šios pagalbinės medžiagos gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.
Zinnat plėvele dengtų tablečių dangalo sudėtyje yra šiek tiek konservanto natrio benzoato. Natrio benzoatas gali sukelti lengvą odos, akių, burnos gleivinės, gerklės ir žarnų gleivinės suerzinimą.
Naujagimiams natrio benzoatas gali padidinti geltos (odos ir akių baltymų pageltimo) tikimybę, nors ir mažai tikėtina, kad naujagimiui būtų skiriama Zinnat plėvele dengtų tablečių.


3. KAIP VARTOTI ZINNAT

Zinnat visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas
Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams
Įprastinė suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų vaikų dozė yra 250 mg du kartus per parą 7 paras. Tačiau dozė gali svyruoti nuo 125 mg du kartus per parą, gydant šlapimo takų infekcines ligas, iki 500 mg du kartus per parą, gydant sunkias kvėpavimo takų infekcines ligas. Laimo ligai gydyti vartojama 500 mg dozė du kartus per parą 20 parų. Gonorėja gydoma vienkartine 1 g doze.

Cefuroksimas yra tiekiamas ir natrio druskos pavidalu (Zinacef), kuris vartojamas injekcijoms. Zinacef gali būti švirkščiama į raumenis arba veną. Paprastai šie gydymo metodai taikomi ligoninėse arba atidžiai prižiūrint medicinos specialistams.

Plaučių uždegimas paprastai gydomas vartojant po 1,5 g Zinacef du kartus per parą 2-3 paras; vėliau skiriama Zinnat po 500 mg du kartus per parą 7 paras.

Kai paūmėja lėtinis bronchitas, skiriama po 750 mg Zinacef du kartus per parą 2-3 paras, vėliau gydoma Zinnat po 500 mg du kartus per parą 5-7 paras.

Gydymo Zinacef ar Zinnat trukmė priklauso nuo infekcinės ligos sunkumo bei nuo paciento reakcijos į gydymą šiais preparatais.

Vaikams iki 12 metų amžiaus
Įprastinė vaikų iki 12 metų dozė yra 125 mg du kartus per parą 7 paras. Gydant vidurinės ausies uždegimą vaikams iki 2 metų amžiaus, skiriama ne daugiau kaip 125 mg du kartus per parą, vyresniems kaip 2 metų vaikams - ne daugiau kaip 250 mg du kartus per parą. Kūdikiams iki 3 mėnesių amžiaus Zinnat duoti negalima.

Zinnat tablečių negalima smulkinti, todėl mažiems vaikams reikia vartoti Zinnat suspensijos.

Labai svarbu preparatą vartoti reguliariai ir tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad tabletės dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų; tokiu atveju jūsų būklė gali vėl pablogėti.

Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio. Tabletes nurykite nekramtytas, užsigerdami vandeniu.

Pavartojus per didelę Zinnat dozę
Vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta gydytojo.
Vaisto išgėrus daugiau nei paskirta, yra nedidelė tikimybė, kad iškils pavojus jūsų sveikatai. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei paskirta, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Zinnat
Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite iškart, kai tik prisiminsite. Toliau preparatą vartokite kaip paskirta.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zinnat, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugumai šio vaisto vartojančių žmonių šalutinio poveikis nepasireiškia.

Dažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10, yra:
- eozinofilija (nenormalus kraujo kūnelių eozinofilų kiekio padidėjimas kraujyje);
- galvos skausmas, svaigimas;
- viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai;
- laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Nedažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks:
- teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje);
- odos bėrimas;
- vėmimas;

Retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau (daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000):
- dilgėlinė, niežulys;
- pseudomembraninis kolitas (storosios žarnos uždegimas).

Labai retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
- hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo);
- medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija (ūmi išplitusi alerginė reakcija);
- gelta, hepatitas;
- daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos pažeidimas).

Retai Zinnat, kaip ir kitų antibiotikų vartojant ilgai, galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagybių superinfekcija.

Jeigu Jūs gydomas nuo Laimo ligos, po 2-4 val. nuo gydymo antibiotikais pradžios gali atsirasti trumpalaikė organizmo reakcija, pasireiškianti nuovargiu, šaltkrėčiu ir drebuliu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI ZINNAT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zinnat vartoti negalima.


6. KITA INFORMACIJA

Zinnat sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. Vienoje tabletėje yra 250 mg cefuroksimo, atitinkančio 300,72 mg cefuroksimo aksetilo.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, hidrintas augalinis aliejus, koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė, propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas, propilo parahidroksibenzoatas, baltas Opaspray M-1-7120.


Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje
Zinnat tabletė yra plėvele dengta, kapsulės formos, baltos spalvos. Viena tabletės pusė lygi, kitoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „GXES7". Zinnat 250 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartoninėje dėžutėje yra 10 arba 14 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
Ukmergės g. 120
LT-08105 Vilnius
Lietuva

Gamintojai
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań
Lenkija

Glaxo Operations UK Ltd
(Trading as Glaxo Wellcome Operations)
Harmire Road
Barnard Castle
Durham
DL12 8DT
Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "GlaxoSmithKline Lietuva"
Ukmergės g. 120
LT-08105 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 264 90 00


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-18

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Zinnat 250 mg plėvele dengtos tabletės

Zinnat 500 mg plėvele dengtos tabletės

Cefuroksimas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
 3. Kaip vartoti Zinnat
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Zinnat
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas

 

Zinnat yra antibiotikas, kuriuo gydomi suaugusieji ir vaikai. Jis naikina infekcines ligas sukeliančias bakterijas. Jis priklauso vaistų, vadinamų cefalosporinais, grupei.

 

Zinnat gydomos sunkios infekcinės ligos:

 • Gerklės (ryklės);
 • nosies ančių;
 • vidurinės ausies;
 • plaučių ar krūtinės ląstos;
 • šlapimo takų;
 • odos ir poodinio audinio.

 

Be to, Zinnat galima vartoti:

 • Laimo ligai gydyti (tai yra infekcinė liga, kurią perneša parazitai, vadinami erkėmis).

 

Jūsų gydytojas gali ištirti, kokia bakterija sukėlė infekcinę ligą, ir stebėti, ar bakterijos yra jautrios Zinnat gydymo metu.

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat

 

Zinnat vartoti negalima

 

 • jeigu yra alergija cefuroksimo aksetilui arba kuriam nors cefalosporinų grupės antibiotikui, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu yra sunki alergija (padidėjęs jautrumas) kuriam nors kitokiam beta laktaminiam antibiotikui (penicilinams, monobaktamams, karbapenemams).
 • Jeigu galvojate, kad yra tokių aplinkybių, Zinnat nevartokite tol, kol Jūsų neištirs gydytojas.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Zinnat.

 

Vaikams

 

Zinnat nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 3 mėnesių kūdikiams, nes saugumas ir veiksmingumas šios grupės pacientams nežinomas.

 

Turite stebėti, ar vartojant Zinnat, neatsiranda tam tikrų simptomų, pavyzdžiui: alerginės reakcijos, grybelių (pvz., mieliagrybių) sukeltos infekcinės ligos, sunkaus viduriavimo (pseudomembraninio kolito). Taip galima sumažinti bet kurių sutrikimų riziką. Žr. 4 skyriuje skyrelį ,,Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį“.

 

Jeigu reikia atlikti kraujo tyrimą

 

Zinnat gali veikti kraujo tyrimo gliukozei nustatyti arba kraujo tyrimo, kuris vadinamas Kumbso mėginiu, rezultatus. Jeigu reikia atlikti kraujo tyrimą:

 • mėginį imančiam asmeniui pasakykite, kad vartojate Zinnat.

 

Kiti vaistai ir Zinnat

 

Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Vaistai, kurie vartojami skrandžio rūgštingumui mažinti (pvz., antacidiniai vaistai, kuriais gydomas rėmuo), gali keisti Zinnat veikimą.

Probenecidas.

Geriamieji antikoaguliantai.

 • Jeigu vartojate kokių nors panašių vaistų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kontraceptinės tabletės

 

Zinnat gali mažinti kontraceptinių tablečių veiksmingumą. Jeigu vartojate kontraceptines tabletes gydymo Zinnat metu, turite naudoti ir barjerinį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvus). Kreipkitės į gydytoją patarimo.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Zinnat gali sukelti svaigulį ir kitą šalutinį poveikį, dėl kurio gali sumažėti Jūsų budrumas.

 • jeigu jaučiatės blogai, negalima vairuoti ir valdyti mechanizmų.

 

Svarbi informacija apie kai kurias Zinnat sudėtyje esančias medžiagas

 

Zinnat tabletėse yra parabenų, kurie gali sukelti alergines reakcijas, kurios gali būti uždelstos.

Kiekvienoje 250 mg tabletėje yra 0,00203 mg natrio benzoato.

Kiekvienoje 500 mg tabletėje yra 0,00506 mg natrio benzoato.

Šiame vaiste yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 • Ar Jums tinka vartoti Zinnat, klauskite savo gydytojo.

 

 1. Kaip vartoti Zinnat

 

Šį vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Zinnat vartokite po valgio. Tai padės padidinti gydymo veiksmingumą.

 

Nurykite visą Zinnat tabletę užsigerdami nedideliu vandens kiekiu.

 

Tablečių negalima kramtyti, traiškyti arba dalyti — tai gali sumažinti gydymo veiksmingumą.

 

Rekomenduojama dozė

 

Suaugusiesiems

Rekomenduojama Zinnat dozė yra nuo 250 mg iki 500 mg du kartus per parą, priklausomai nuo infekcinės ligos sunkumo ir tipo.

 

Vaikams

Rekomenduojama Zinnat dozė yra nuo 10 mg/kg (daugiausiai iki 125 mg) iki 15mg/kg (daugiausiai iki 250 mg) du kartus per parą, priklausomai nuo:

 • infekcinės ligos sunkumo ir infekcijos rūšies.

 

Zinnat nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 3 mėnesių kūdikiams, nes saugumas ir veiksmingumas šio amžiaus grupės pacientams nežinomas.

 

Atsižvelgiant į ligą ir kaip Jūs arba Jūsų vaikas reaguoja į gydymą, pradinė dozė gali būti keičiama arba gali prireikti daugiau nei vieno gydymo kurso.

 

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

 

Jeigu Jums yra inkstų funkcijos sutrikimas, Jūsų gydytojas gali keisti Jums skirtą dozę.

 • Pasakykite gydytojui, jeigu yra tokia aplinkybė.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Zinnat dozę?

 

Jeigu išgėrėte per daug Zinnat, Jums gali atsirasti neurologinių sutrikimų, ypač gali padidėti traukulių (priepuolių) atsiradimo tikimybė.

 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Jeigu įmanoma, parodykite gydytojui Zinnat pakuotę.

 

Pamiršus pavartoti Zinnat

 

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tik išgerkite kitą dozę įprastu laiku.

 

Nustojus vartoti Zinnat

 

Nenutraukite Zinnat vartojimo be nurodymo.

 

Svarbu, kad užbaigtumėte visą Zinnat kursą. Nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo nurodymo, net jeigu geriau jaučiatės. Nebaigus viso gydymo kurso, infekcinė liga gali atsinaujinti.

 

Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį

 

Mažai daliai Zinnat vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba galinti būti sunki odos reakcija. Tokių reakcijų simptomai yra:

 

 • sunki alerginė reakcija. Požymiai gali būti iškilusis niežtintysis išbėrimas, patinimas, kartais veido ar burnos, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas;
 • odos išbėrimas, kuris gali apsitraukti pūslėmis ar atrodyti kaip maži taikiniai (centre tamsus taškas, apsuptas blyškesnės srities, o iš krašto apjuostas tamsaus žiedo);
 • išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (tai gali būti Stevens-Johnson sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai).

 

Kitos būklės, į kurias reikia atkreipti dėmesį vartojant Zinnat, yra

 • grybelių sukelta infekcinė liga. Į Zinnat panašūs vaistai gali sukelti pernelyg didelį mieliagrybių (Candida) dauginimąsi organizme ir sukelti grybelinę infekcinę ligą (pvz., pienligę). Toks šalutinis poveikis labiau tikėtinas, jeigu Zinnat vartojate ilgą laiką;
 • sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas). Į Zinnat panašūs vaistai gali sukelti gaubtinės (storosios) žarnos uždegimą, sukeldami sunkų viduriavimą, paprastai su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmu, karščiavimu;
 • Jarisch-Herxheimer Kai kuriems Zinnat gydytiems Laimo liga sergantiems pacientams labai padidėjo kūno temperatūra (pasireiškė karščiavimas), pasireiškė šaltkrėtis, galvos skausmas, raumenų skausmas ir odos išbėrimas. Tai vadinamoji Jarisch-Herxheimer reakcija. Simptomų paprastai būna keletą valandų ar ne ilgiau kaip vieną parą.
 • Jeigu pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai.

 

Dažnas šalutinis poveikis

 

Toks poveikis gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių:

 

 • grybelių (pvz., Candida) sukeltos infekcinės ligos;
 • galvos skausmas;
 • svaigulys;
 • viduriavimas;
 • pykinimas;
 • pilvo skausmas.

 

Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

 

 • tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija);
 • kepenų fermentų suaktyvėjimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis

 

Toks poveikis gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių:

 

 • vėmimas;
 • odos išbėrimai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

 

 • kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (ląstelių, kurios padeda kraujui krešėti)
 • baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas;
 • teigiamas Kumbso mėginys.

 

Kitas šalutinis poveikis

Kitas šalutinis poveikis pasireiškė labai mažai daliai žmonių, bet tikslus jo dažnis nežinomas:

 • sunkus viduriavimas (pseudomembraninis kolitas);
 • alerginės reakcijos;
 • odos reakcijos (įskaitant sunkias);
 • kūno temperatūros padidėjimas (karščiavimas);
 • akies baltymo ar odos pageltimas;
 • kepenų uždegimas (hepatitas).

 

Šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

 

 • pernelyg greitas raudonųjų kraujo ląstelių suirimas (hemolizinė anemija).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 1. Kaip laikyti Zinnat

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti gamintojo pakuotėje ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

 

Jei tabletės yra susmulkintos arba yra kitų matomų sugedimo požymių, Zinnat vartoti negalima.

 

Ant dėžutės po ,,Tinka iki“ arba „EXP“ ir lizdinės plokštelės po ,,EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Zinnat sudėtis

 

Veiklioji medžiaga

 

Kiekvienoje tabletėje yra 250 mg cefuroksimo (cefuroksimo aksetilo pavidalu).

Kiekvienoje tabletėje yra 500 mg cefuroksimo (cefuroksimo aksetilo pavidalu).

 

Pagalbinės medžiagos yra

 

Mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio A tipo druska, natrio laurilsulfatas, hidrintas augalinis aliejus, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė, propilenglikolis, metilparahidroksibenzoatas (E218), propilparahidroksibenzoatas (E216), baltasis Opaspray M–1-7120J [sudėtyje yra titano dioksido (E171) ir natrio benzoato (E211)].

 

Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Zinnat 250 mg tabletės yra baltos spalvos, dengtos plėvele, kapsulės formos tabletės, kurių viena pusė yra lygi, o kitoje tabletės pusėje yra įspaustas užrašas „GX ES7“. Jos tiekiamos aliuminio folijos lizdinių plokštelių, supakuotų į kartono dėžutes, pakuotėse. Kiekvienoje pakuotėje yra 10 arba 14 tablečių.

Zinnat 500 mg tabletės yra baltos spalvos, dengtos plėvele, kapsulės formos tabletės, kurių viena pusė yra lygi, o kitoje tabletės pusėje yra įspaustas užrašas „GX EG2“. Jos tiekiamos aliuminio folijos lizdinių plokštelių, supakuotų kartono dėžutėje, pakuotėse. Kiekvienoje pakuotėje yra 10 arba 14 tablečių.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

GlaxoSmithKline Trading Services Limited

12 Riverwalk

Citywest Business Campus

Dublin 24

Airija

 

Gamintojas

GlaxoSmithKline Trading Services Limited

12 Riverwalk

Citywest Business Campus

Dublin 24

D24 YK11

Airija

 

arba

 

Lek farmacevtska družba d. d. (Lek Pharmaceuticals d. d.),

Verovškova ulica 57

Ljubljana, 1526

Slovenija

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

250 mg plėvele dengtos tabletės

Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė – Zinnat

Vokietija – Elobact

Graikija – Zinadol

Italija – Oraxim

Portugalija – Zipos

Portugalija – Zoref

 

500 mg plėvele dengtos tabletės

Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Vengrija, Airija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Jungtinė Karalystė – Zinnat

Vokietija – Elobact

Graikija – Zinadol

Italija – Oraxim

Portugalija – Zipos

Portugalija – Zoref

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

 

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva”

Ukmergės g. 120

LT-08105 Vilnius

Lietuva

Tel. +370 5 264 90 00

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-06-23.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.