preloader

Prašome palaukti

ZOFISTAR, 30mg, plėvele dengtos tabletės, N90

ZOFISTAR, 30mg, plėvele dengtos tabletės, N90

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Zofenoprilio kalcio druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 30mg
Prekės kodas: 2052129
Zofistar vartojamas sergant tokiomis ligomis: -         Lengva arba vidutinio sunkumo pirminė hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga). -         Ūminis mi...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Zofistar vartojamas sergant tokiomis ligomis:

  -         Lengva arba vidutinio sunkumo pirminė hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga).

  -         Ūminis miokardo infarktas ir tuo atveju, kai yra širdies nepakankamumo simptomų ir kai jų nėra ir jeigu jis negydomas tromboliziniais preparatais (krešulius tirpdančiais vaistais).  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. -         Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. -         Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. -         Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). -         Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Zofistar ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Zofistar 3. Kaip vartoti Zofistar 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Zofistar 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Zofistar ir kam jis vartojamas

  Zofistar veiklioji medžiaga yra zofenoprilio kalcio druska. Zofenoprilio kalcio druska priklauso vaistų, kurie vadinami angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriai, grupei.

  Zofistar vartojamas sergant tokiomis ligomis:

  -         Lengva arba vidutinio sunkumo pirminė hipertenzija (padidėjusio kraujospūdžio liga). -         Ūminis miokardo infarktas ir tuo atveju, kai yra širdies nepakankamumo simptomų ir kai jų nėra ir jeigu jis negydomas tromboliziniais preparatais (krešulius tirpdančiais vaistais).

  2. Kas žinotina prieš vartojant Zofistar

  Zofistar vartoti negalima: -         jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai vaisto sudėties medžiagai (žr. 6 skyrių „Zofistar sudėtis“); -         jei anksčiau pasireiškė alergija kitiems  AKF inhibitoriams, pvz., kaptopriliui arba enalapriliui;  -        jeigu jums buvo sunkus veido, nosies ir ryklės patinimas ir niežėjimas (angioneurozinė edema), susijusi su AKF inhibitorių vartojimu arba paveldima (idiopatine) angioneurozine edema (staigus odos, audinių, virškinimo trakto ir kitų organų patinimas); -         jeigu jums nustatytas sunkus kepenų nepakankamumas; -         jeigu Jums nustatyta abiejų inkstų (arba vieno, jeigu žmogus yra tik su vienu inkstu) arterijų stenozė (susiaurėjimas); -         jeigu nustatytas didesnis nei 3 mėnesių nėštumas (geriau Zofistar vengti vartoti ir ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, žr. sk. „Nėštumas“); -         jei esate vaisingo amžiaus moteris ir nesinaudojate veiksmingomis kontraceptinėmis priemonėmis; - jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Zofistar, jei: -         jums padidėjęs kraujospūdis ir yra sutrikusi inkstų ar kepenų veikla; -         kraujospūdis padidėjęs dėl inkstų ligos arba dėl susiaurėjusių inkstų arterijų (renovaskulinė hipertenzija); -         neseniai persodinti inkstai; -         taikoma hemodializė; -         taikoma MTL aferezė (procedūra panaši hemodializei, kurios dėka iš kraujo pašalinamas kenksmingas cholesterolis); -         padidėjęs hormono aldosterono kiekis jūsų kraujyje (pirminis aldosteronizmas); -         susiaurėję širdies vožtuvai (aortos stenozė) arba sustorėjusios širdies sienelės (hipertrofinė kardiomiopatija); -         sirgote ar sergate psoriaze (odos liga, pasižyminti pleiskanojančiomis rožinėmis dėmelėmis); -         švirkščiami jautrumą mažinantys vaistai („injekcijos nuo alergijos“) po vabzdžių įgėlimo; - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų; - aliskireną.

  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

  Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „ Zofistar vartoti negalima“.

  Išgėrus Zofistar, gali labai sumažėti kraujospūdis, ypač po pirmos dozės (dažniausiai tokia komplikacija galima, jei jūs kartu dar vartojate šlapimą varančių vaistų (diuretikų) arba organizme trūksta druskų arba skysčių). Jei taip atsitiktų, nedelsdami atsigulkite ant nugaros ir iškvieskite gydytoją. Jei jums bus atliekama operacija, pasakykite gydytojui anesteziologui prieš narkozę, kad vartojate Zofistar. Tai padės jam geriau kontroliuoti jūsų kraujospūdį ir širdies ritmą operacijos metu.

  Be to, jei jus ištiko miokardo infarktas ir: -         žemas jūsų kraujospūdis (<100mm Hg) arba jums yra šokas dėl sutrikusios kraujotakos (dėl širdies veiklos sutrikimo) – Zofistar vartoti nerekomenduojama; -         esate vyresnis nei 75 metų – Zofistar reikia vartoti laikantis ypatingo atsargumo.

  Pasakykite gydytojui, jei pastojote (arba manote, kad pastojote). Zofistar nerekomenduojama vartoti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir jo negalima vartoti, jei nėštumas trunka ilgiau kaip 3 mėnesius, nes vartojamas tuo laikotarpiu jis gali sukelti sunkius jūsų vaiko pažeidimus (žr. skyrių „Nėštumas“).

  Vaikams ir paaugliams Šio vaisto neduokite jaunesniems negu 18 metų vaikams ir paaugliams, nes vargu ar jo vartojimas yra saugus.   Kiti vaistai ir Zofistar Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate: -         vaistų, kurie didina kalio kiekį kraujyje (kalį sulaikančių diuretikų, pvz., spironolaktoną, triamtereną, amiloridą ar kalio papildų), druskų, kurių sudėtyje yra kalio, druskų pakaitalų; -         litį (vaistą nuotaikos ligoms gydyti); -         anestetikų; -         narkotikų (pvz., morfiną); -         vaistų nuo psichikos ligų (šizofrenijai ir panašioms ligoms gydyti); -         triciklių antidepresantų, pvz., amitriptiliną, klomipraminą; -         kitokių kraujospūdį mažinančių ir kraujagysles plečiančių vaistų (įskaitant beta adrenoblokatorius, alfa adrenoblokatorius ir diuretikus, pvz., hidrochlorotiazidą, furozemidą, torazemidą); - Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių, jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Zofistar vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“); -         nitrogliceriną ir kitų nitratų, vartojamų esant krūtinės skausmui (krūtinės anginai); -         skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų, įskaitant cimetidiną (vartojamų esant rėmeniui ir skrandžio opai); -         ciklosporiną (vaistą vartojamą po transplantacijos) ir kitų imunitetą silpninančių vaistų (vaistų, slopinančių organizmo apsaugines funkcijas); -         alopurinolį (vaistą podagrai gydyti); -         insuliną arba geriamųjų vaistų nuo cukrinio diabeto; -         citostatinių vaistų (vartojamų vėžiui arba ligoms, kurios sutrikdo organizmo apsaugines funkcijas, gydyti); -         kortikosteroidų (labai stiprių vaistų nuo uždegimo); -         prokainamidą (vaistą širdies ritmo sutrikimui gydyti); -         nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz, aspiriną arba ibuprofeną); -         simpatomimetinių vaistų (vaistų, veikiančių nervų sistemą, įskaitant kai kuriuos astmai arba šienligei gydyti, ir kraujospūdį didinančių aminų, pvz., adrenalino).

  Zofistar vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Zofistar galima vartoti su maistu arba nevalgius, bet geriausia tabletes užsigerti vandeniu. Alkoholis sustiprina Zofistar kraujospūdį mažinantį poveikį – pasiteiraukite gydytojo dėl nurodymų apie alkoholio vartojimą, kai gydotės šiuo vaistu.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Nėštumas Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Gydytojas jums patars nutraukti Zofistar vartojimą prieš pastojimą ar tuoj po to, kai jūs suprasite, kad pastojote ir nurodys vartoti kitų vaistų vietoj Zofistar. Zofistar nepatariama vartoti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir jo negalima vartoti, jei nėštumas trunka ilgiau kaip 3 mėnesius, nes vartojamas tuo laikotarpiu jis gali sukelti sunkius jūsų vaiko organizmo pažeidimus.

  Žindymas Prieš pradėdama vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju, jeigu žindote kūdikį arba ruošiatės žindyti. Zofistar nerekomenduojama vartoti žindyvėms ir jūsų gydytojas gali paskirti jums kitą vaistą, jei norite kūdikį žindyti, ypač naujagimį arba neišnešiotą naujagimį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojant arba valdant mechanizmus būtina prisiminti, kad medikamentas gali sukelti svaigulį arba nuovargį. Jei taip atsitiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Zofistar sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jei gydytojas yra Jums sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Šio vaisto nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams.

  3. Kaip vartoti Zofistar

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Zofistar galima gerti valgio metu, prieš valgį arba po jo. Geriausia užsigerti pakankamu vandens kiekiu.

  Padidėjusio kraujospūdžio liga (hipertenzija) Įprasta pradinė Zofistar dozė yra 15mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas palengva pritaikys jums tinkamą dozę (dažniausiai per 4 savaites). Ilgalaikis antihipertenzinis poveikis dažniausiai pasiekiamas vartojant 30 mg Zofistar vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 60 mg, kurią galima išgerti iš karto arba padalyti į dvi dalis. Jei jums trūksta skysčių, stokojate druskų arba vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų), gydytis gali tekti pradėti vartojant po 7,5 mg Zofistar.

  Ligoniai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi Jeigu jums nustatytas lengvas inkstų ar kepenų nepakankamumas, gydytojas  iš pradžių nurodys gerti 1 kartą per parą pusę įprastinės paros dozės (15 mg). Dializuojamiems pacientams pradinė dozė yra ketvirtadalis įprastinės Zofistar paros dozės (7,5 mg).

  Ūminis miokardo infarktas Zofistar reikia pradėti vartoti pirmąsias 24 valandas po ištikusio ūminio miokardo infarkto. Vaistą reikia gerti iš ryto ir vakare. Rekomenduojama dozuoti šitaip: pirmą ir antrą parą gerti po 7,5 mg du kartus per parą, trečią ir ketvirtą parą  po 15 mg du kartus per parą, nuo penktos paros  po 30 mg du kartus per parą. Jūsų gydytojas dozę gali patikslinti arba paskirti didžiausią dozę atsižvelgdamas į kraujospūdžio matavimo rezultatus. Po to gydymas bus tęsiamas 6 savaites ar ilgiau, jei išlieka širdies nepakankamumas.

  Pavartojus per didelę Zofistar dozę Jei Jūs (arba kas nors kitas) išgėrėte didesnę Zofistar dozę negu reikia, pasitarkite su gydytoju arba nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių (jei įmanoma, nepamirškite pasiimti likusias tabletes ir dėžutę arba šį pakuotės lapelį). Dažniausi perdozavimo simptomai ir požymiai yra sumažėjęs kraujospūdis ir apsvaigimas (hipotenzija), suretėjęs pulsas (bradikardija), kraujo sudėties (elektrolitų) pokyčiai ir inkstų funkcijos sutrikimas.

  Pamiršus pavartoti Zofistar Pamiršus išgerti vaisto, išgerkite vaisto, kai tik prisiminsite. Tačiau, jei praėjo daug laiko nuo nustatyto vartojimo pradžios (pvz., kelios valandos) ir netoli kitas vartojimo laikas, praleiskite pamirštą dozę ir vartokite toliau vaisto nustatyta tvarka. Kitą vaisto dozę gerkite sekančią dieną. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Zofistar Prieš nutraukdami Zofistar vartojimą, visuomet pasitarkite su gydytoju, nežiūrint į tai, ar vartojate dėl padidėjusio kraujospūdžio ligos, ar po miokardo infarkto.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dauguma šalutinio poveikio požymių, susijusių su AKF inhibitorių vartojimu, yra laikini ir išnyksta užbaigus gydymą.

  Dažni šalutinio poveikio požymiai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų): -         nuovargis, -         pykinimas ir (arba) vėmimas, -         svaigulys, -         galvos skausmas, -         kosulys.

  Nedažnai pasitaikantys šalutinio poveikio požymiai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų): -         bendras silpnumas, -         mėšlungis, -         išbėrimas.

  Retai pasitaikantys šalutinio poveikio požymiai (pasitaiko mažiau kaip 1 iš 1000 gydytų pacientų): -         greitai plintantis tinimas ir niežulys, ypač ant veido, burnoje ir ryklėje, gali būti pasunkėjęs kvėpavimas.

  Papildomai su šiais Zofistar būdingais šalutinio poveikio požymiais, vartojant AKF inhibitorius, gali būti tokių simptomų: -         gydymo pradžioje arba padidinus vaisto dozę - staigus kraujospūdžio sumažėjimas su svaiguliu, sutrikusiu regėjimu ir apalpimu; -         padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, krūtinės skausmas (krūtinės anginos priepuolis); -         sąmonės pritemimas, staigus svaigulys, staigus regėjimo sutrikimas arba silpnumas ir (arba) prisilietimo pojūčio sutrikimas vienoje kūno pusėje (praeinantis galvos smegenų išemijos priepuolis arba insultas);  -        periferiniai patinimai (vandens sankaupa galūnėse), sumažėjęs kraujospūdis staiga atsistojus, krūtinės skausmas, raumenų skausmas ir (arba) mėšlungis; -         sumažėjusi inkstų funkcija, paros šlapimo kiekio pokyčiai, baltymas šlapime (proteinurija), impotencija; -         pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas; -         alerginės reakcijos: išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, pleiskanojimas, paraudimas, pūslės odoje ir odos atšokimas (toksinė epidermio nekrolizė), psoriazės (ligos, kurioms būdingos pleiskanojančios rausvos dėmės) simptomų pablogėjimas, nuplikimas; -         padidėjęs prakaitavimas, odos paraudimas; -         nuotaikos pakitimai, depresija, miego sutrikimas, pakitęs odos jautrumas – deginimo, dilgčiojimo ar badymo pojūtis (parestezija), pusiausvyros sutrikimas, suglumimas, spengimas ausyse, skonio sutrikimas, neaiškus matymas; -         pasunkėjęs kvėpavimas, kvėpavimo takų susiaurėjimas (bronchų spazmas), sinusitas, sloga arba užsikimšusi nosis (rinitas), liežuvio gleivinės uždegimas (glositas), bronchų uždegimas; -         odos pageltimas (gelta), kepenų arba kasos uždegimas (hepatitas, pankreatitas), žarnų nepraeinamumas (ileus); -         kraujo tyrimų pokyčiai: eritrocitų, leukocitų, trombocitų skaičiaus sumažėjimas ar visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija). Jei lengvai atsiranda mėlynių ar staiga prasideda gerklės skausmas arba karščiavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; -         padidėjęs kepenų fermentų (transaminazių) aktyvumas ir bilirubino kiekis kraujyje, padidėjęs šlapalo ir kreatinino kiekis kraujyje; -         mažakraujystė dėl eritrocitų irimo (hemolizinė anemija), atsirandanti tuomet, kai jums nepakanka fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Zofistar

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės arba lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Zofistar sudėtis -        Veiklioji medžiaga yra zofenoprilio kalcio druska.Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 30 mg zofenoprilio kalcio druskos.

  -          Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400, makrogolis 6000 (žr. 2 skyrių: “Zofistar sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės“).

  Zofistar išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos pailgos su perlaužimo vagele plėvele dengtos tabletės. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

  Pakuotėje yra 7, 14, 15, 28, 30, 50, 56, 90 ir 100 plėvele dengtų tablečių.   Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Menarini International Operations Luxembourg S.A. 1, Avenue de la Gare L-1611, Luxembourg Liuksemburgas

  Gamintojas A. Menarini Manufacturing Logistics and Services S.r.l. Campo di Pile, L’Aquila, Italija

  arba

  Menarini - von Heyden GmbH Leipziger Str. 7-13 01097 Dresden Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“ Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112 Tel. +370 5 269 19 47

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-11-27

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt     

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Zofistar galima gerti valgio metu, prieš valgį arba po jo. Geriausia užsigerti pakankamu vandens kiekiu.

  Padidėjusio kraujospūdžio liga (hipertenzija) Įprasta pradinė Zofistar dozė yra 15mg vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas palengva pritaikys jums tinkamą dozę (dažniausiai per 4 savaites). Ilgalaikis antihipertenzinis poveikis dažniausiai pasiekiamas vartojant 30 mg Zofistar vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 60 mg, kurią galima išgerti iš karto arba padalyti į dvi dalis. Jei jums trūksta skysčių, stokojate druskų arba vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų), gydytis gali tekti pradėti vartojant po 7,5 mg Zofistar.

  Ligoniai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi Jeigu jums nustatytas lengvas inkstų ar kepenų nepakankamumas, gydytojas  iš pradžių nurodys gerti 1 kartą per parą pusę įprastinės paros dozės (15 mg). Dializuojamiems pacientams pradinė dozė yra ketvirtadalis įprastinės Zofistar paros dozės (7,5 mg).

  Ūminis miokardo infarktas Zofistar reikia pradėti vartoti pirmąsias 24 valandas po ištikusio ūminio miokardo infarkto. Vaistą reikia gerti iš ryto ir vakare. Rekomenduojama dozuoti šitaip: pirmą ir antrą parą gerti po 7,5 mg du kartus per parą, trečią ir ketvirtą parą  po 15 mg du kartus per parą, nuo penktos paros  po 30 mg du kartus per parą. Jūsų gydytojas dozę gali patikslinti arba paskirti didžiausią dozę atsižvelgdamas į kraujospūdžio matavimo rezultatus. Po to gydymas bus tęsiamas 6 savaites ar ilgiau, jei išlieka širdies nepakankamumas.

  Pavartojus per didelę Zofistar dozę Jei Jūs (arba kas nors kitas) išgėrėte didesnę Zofistar dozę negu reikia, pasitarkite su gydytoju arba nedelsiant kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių (jei įmanoma, nepamirškite pasiimti likusias tabletes ir dėžutę arba šį pakuotės lapelį). Dažniausi perdozavimo simptomai ir požymiai yra sumažėjęs kraujospūdis ir apsvaigimas (hipotenzija), suretėjęs pulsas (bradikardija), kraujo sudėties (elektrolitų) pokyčiai ir inkstų funkcijos sutrikimas.

  Pamiršus pavartoti Zofistar Pamiršus išgerti vaisto, išgerkite vaisto, kai tik prisiminsite. Tačiau, jei praėjo daug laiko nuo nustatyto vartojimo pradžios (pvz., kelios valandos) ir netoli kitas vartojimo laikas, praleiskite pamirštą dozę ir vartokite toliau vaisto nustatyta tvarka. Kitą vaisto dozę gerkite sekančią dieną. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Zofistar Prieš nutraukdami Zofistar vartojimą, visuomet pasitarkite su gydytoju, nežiūrint į tai, ar vartojate dėl padidėjusio kraujospūdžio ligos, ar po miokardo infarkto.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Zofenoprilio kalcio druska 30mg.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti