preloader

Prašome palaukti

Enap, 20mg, tabletės, N30

Enap, 20mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Enalaprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 500079
Vaistu gydoma arterinė hipertenzija bei simptominis širdies nepakankamumas. Vaisto galima vartoti širdies nepakankamumo profilaktikai, jei yra besimptomis kairi...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu gydoma arterinė hipertenzija bei simptominis širdies nepakankamumas. Vaisto galima vartoti širdies nepakankamumo profilaktikai, jei yra besimptomis kairiojo širdies skilvelio veiklos sutrikimas.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Enap ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Enap
  3. Kaip vartoti Enap
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Enap
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ENAP IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Enap yra arterinį kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso angiotenziną konvertuojantį fermentą (AKF) slopinančių preparatų grupei. Šis medikamentas slopina AKF. Gydantis Enap išsiplečia kraujagyslės, todėl sumažėja kraujospūdis, o į širdies raumenį bei kitus organus patenka daugiau kraujo bei deguonies.
  Stipriausias vaisto poveikis pasireiškia per 6 - 8 valandas. Poveikis paprastai trunka maždaug 24 valandas, todėl preparato pakanka gerti vieną arba du kartus per parą. Gydomasis poveikis tampa stabilus po kelių vartojimo savaičių.

  Enap gydoma arterinė hipertenzija bei simptominis širdies nepakankamumas. Vaisto galima vartoti širdies nepakankamumo profilaktikai, jei yra besimptomis kairiojo širdies skilvelio veiklos sutrikimas.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ENAP

  Enap vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) enalapriliui, bet kuriai pagalbinei Enap tablečių medžiagai arba bet kuriam AKF slopinančiam preparatui;
  - jeigu vartojant kitų AKF slopinančių preparatų buvo padidėjusio jautrumo reakcija (angioneurozinė edema), kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido, kaklo, rankų bei kojų tinimu, dusuliu ir kimimu;
  - jeigu yra paveldėta angioneurozinė edema arba jeigu angioneurozinė edema buvo atsiradusi dėl bet kokios kitos priežasties;
  - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Enap vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Gydantis Enap reikia reguliariai matuoti kraujospūdį. Paklauskite gydytojo, koks turi būti Jūsų kraujospūdis ir kada reikia ateiti į kitą apžiūrą.
  Prieš pradėdami gydytis Enap, pasakykite gydytojui:
  - jeigu esate gydomas nuo inkstų ligos, įskaitant gydymą hemodializėmis;
  - jeigu yra širdies sutrikimų;
  - jeigu vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių;
  - jeigu vartojate maistą be druskos;
  - jeigu vartojate kalio papildų, kalį organizme sulaikančiu vaistų ar druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;
  - jeigu esate vyresnis kaip 70 metų;
  - jeigu neseniai daug vėmėte arba viduriavote;
  - jeigu vartojate vaistų nuo širdies vožtuvų sutrikimų ar bet kokios kitos širdies ligos;
  - jeigu Jūsų kraujospūdis mažas (dažnai alpstate ar svaigsta galva, ypač stojantis);
  - jeigu Jums neseniai persodintas inkstas ir vartojate vaistų nuo atmetimo reakcijos;
  - jeigu yra kraujo sutrikimų, pvz., kraujyje yra mažai arba nėra visai baltųjų ląstelių (yra neutropenija ar agranulocitozė), yra mažai trombocitų (trombocitopenija) ar raudonųjų ląstelių (mažakraujystė);
  - jeigu sergate su kolagenu susijusia kraujagyslių liga (pvz., raudonąja vilklige, reumatoidiniu artritu ar sklerodermija), Jums skiriamas imuninę sistemą slopinantis gydymas, vartojate vaistų alopurinolio ar prokainamido arba yra bet koks minėtų veiksnių derinys;
  - jeigu yra buvusi alerginė reakcija, pasireiškusi veido, lūpų, liežuvio ir (arba) balso aparato patinimu ir kvėpavimo ar rijimo pasunkėjimu;
  - jeigu esate gydomas nuo cukrinio diabeto. Būtina stebėti, ar gliukozės kiekis kraujyje netampa mažas, ypač pirmąjį gydymo mėnesį. Be to, Jūsų kraujyje gali būti padidėjęs kalio kiekis;
  - jeigu yra kepenų sutrikimų;
  - jeigu atsiranda ilgalaikis nuolatinis sausas kosulys;
  - jeigu vartojate ličio preparatų;
  - jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių.

  Jei rengiamasi atlikti chirurginę operaciją, pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi bendrosios anestezijos metu padidėja hipotenzijos rizika.
  Jei prireiks hemodializės, kitokio kraujo filtravimo (aferezės) arba padidėjusio organizmo jautrumo vapsvų ar bičių nuodams gydymo (desensibilizavimo), pasakykite gydytojui, kad vartojate Enap, kadangi padidėja nepageidaujamų padidėjusio jautrumo reakcijų rizika.
  Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Enap vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.
  Vaikams šio vaisto vartoti draudžiama, kadangi jo saugumas bei veiksmingumas tokiems pacientams nenustatytas.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi Enap gali keisti kai kurių vaistų poveikį. Be to, kai kurie kiti vaistai gali keisti Enap poveikį:
  - vaistai, kuriuose yra kalio (įskaitant į maistą dedamus druskų pakaitalus);
  - vaistai nuo depresijos (tricikliai antidepresantai);
  - vaistai nuo psichikos sutrikimų;
  - išsiskiriančio šlapimo kiekį didinantys vaistai (diuretikai);
  - kiti kraujospūdį mažinantys vaistai;
  - ličio preparatai (jais gydoma tam tikro tipo depresija);
  - skausmą malšinantys ir uždegimą mažinantys vaistai (uždegimą slopinantys preparatai, kurių galima vartoti skausmui malšinti);
  - injekciniai aukso preparatai nuo artrito (natrio aurotiomalatas);
  - kai kurie vaistai nuo kosulio ir peršalimo (simpatikomimetikai);
  - vaistai nuo cukrinio diabeto (įskaitant geriamuosius preparatus ir insuliną);
  - alkoholis;
  - acetilsalicilo rūgštis;
  - kraujo krešulius tirpdantys preparatai (trombolitikai).

  Enap vartojimas su maistu ir gėrimais
  Enap galima gerti prieš valgį, jo metu arba po jo. Gydantis šiuo medikamentu nerekomenduojama gerti alkoholio, kadangi jis stiprina kraujospūdį mažinantį preparato poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Enap. Enap yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis

  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Enap vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.
  Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos Enap vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kai kuriems pacientams gydymo metu, ypač pradžioje, preparatas gali sukelti svaigulį bei nuovargį ir taip netiesiogiai bei laikinai pabloginti gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus. Kol neaišku, kaip medikamentas Jus veikia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Enap medžiagas
  Enap tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ENAP

  Enap visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dozė visada parenkama atsižvelgiant į paciento būklę, poreikį bei kitus vartojamus vaistus. Kokia ji bus, nusprendžia gydytojas.

  Hipertenzijos gydymas
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 5 – 20 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Įprastinė palaikomoji paros dozė – 20 mg, didžiausia - 40 mg.

  Širdies nepakankamumo bei besimptomės kairiojo skilvelio disfunkcijos gydymas
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Vėliau dozė palaipsniui didinama. Įprastinė palaikomoji paros dozė yra 20 mg. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus (priklauso nuo to, kurį dozavimo būdą pacientas toleruoja geriau). Didžiausia paros dozė - 40 mg. Ji lygiomis dalimis geriama per 2 kartus.
  Jeigu prieš gydymą Enap didelėmis dozėmis vartojote šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), iš pradžių rekomenduojama vartoti 5 mg ar mažesnę dozę. Jei įmanoma, gydytojas turi nutraukti gydymą diuretikais iki Enap vartojimo pradžios likus dviem ar trims dienoms.

  Dozavimas, jeigu yra inkstų liga
  Enap dozė nustatoma atsižvelgiant į inkstų funkciją ir (arba) kreatinino klirensą:
  - jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų sutrikimas, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 5 - 10 mg;
  - jeigu inkstų sutrikimas sunkus, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 2,5 mg.

  Hemodializuojami pacientai
  Tomis dienomis, kai atliekama hemodializė, reikia gerti 2,5 mg. Kitų dienų dozę gydytojas parinks atsižvelgdamas į kraujospūdį.

  Vartojimas senyviems žmonėms
  Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į taip, kaip veikia inkstai.

  Vartojimas vaikams
  Vaikų didelio kraujospūdžio ligos gydymo Enap patirties yra nedaug. Jei vaikas gali praryti tabletę, dozė nustatoma atsižvelgiant į jo kūno svorį ir kraujospūdį. Įprastinės pradinės dozės yra:
  - po 2,5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria 20 - 50 kg;
  - po 5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg.
  Dozę galima koreguoti pagal vaiko poreikius.
  - Jei vaikas sveria 20 - 50 kg, didžiausia paros dozė yra 20 mg.
  - Jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg, didžiausia paros dozė yra 40 mg.
  Enap nerekomenduojama gydyti naujagimių (kelias pirmas savaites po gimimo) ir vaikų, kuriems yra inkstų sutrikimų.

  Tabletę reikėtų nuryti nesmulkintą, užgeriant skysčiu. Šį vaistinį preparatą galima vartoti prieš valgį, valgio metu arba po jo. Tabletes būtina gerti reguliariai, kasdien tokiu pat laiku.
  Gydymas Enap yra ilgalaikis, nebent dėl tam tikrų aplinkybių jį tektų nutraukti, todėl visada užsitikrinkite, kad tablečių būtų pakankamai.
  Jeigu manote, kad Enap veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Enap dozę
  Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dažniausi perdozavimo požymiai yra per didelio kraujospūdžio sumažėjimo sukelti simptomai: pykinimas, padažnėjęs širdies plakimas, svaigulys bei alpulys. Tokiu atveju atsigulkite, galvą nuleiskite žemyn ir kvieskite gydytoją.
  Jei pacientas išgėrė per daug tablečių, tačiau sąmonės neprarado, reikia bandyti sukelti vėmimą ir nedelsiant kviesti gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Enap
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Užmiršus pavartoti dozę, ją reikia išgerti nedelsiant, vos tik prisimenama, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko, užmirštoji praleidžiama ir preparato geriama įprastiniu laiku. Niekada negerkite dvigubos dozės.

  Nustojus vartoti Enap
  Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti pasekmių ir (arba) komplikacijų (ypač širdžiai, smegenims ir inkstams), rizika.
  Pacientams gali pasunkėti širdies nepakankamumas, gali prireikti gultis į ligoninę.
  Jeigu yra kairiojo skilvelio funkcijos sutrikimas be širdies nepakankamumui tipiškų simptomų, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, nuovargis net po mažo fizinio krūvio (pvz., lengvo pasivaikščiojimo), kulkšnių bei kojų tinimas, gali pasireikšti širdies nepakankamumas.
  Jeigu yra hipertenzija ir sergama inkstų liga, gali pablogėti inkstų funkcija.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Enap, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Pagal pasireiškimo dažnį šalutinis poveikis suskirstytas į toliau išvardytas grupes.
  - Labai dažnas: atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10.
  - Dažnas: atsiranda 1 - 10 vaisto vartojančių žmonių iš 100.
  - Nedažnas: atsiranda 1 - 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000.
  - Retas: atsiranda 1 - 10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000.
  - Dažnis nežinomas: dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

  Labai dažnas
  - Neryškus matomas vaizdas.
  - Svaigulys.
  - Sausas ir dirginantis kosulys.
  - Pykinimas.
  - Jėgų stoka.

  Dažnas
  - Galvos skausmas, depresija.
  - Mažas kraujospūdis, alpulys (sinkopė), krūtinės skausmas, širdies ritmo sutrikimas, krūtinės angina, dažnas širdies plakimas.
  - Dusulys.
  - Viduriavimas, pilvo skausmas, skonio pojūčio pokytis.
  - Odos išbėrimas, alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimu ir rijimo ar kvėpavimo pasunkėjimu.
  - Nuovargis.
  - Kalio kiekio kraujyje padidėjimas, kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

  Nedažnas
  - Mažakraujystė.
  - Gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas.
  - Sumišimas, mieguistumas, nemiga, nervingumas, dilgčiojimo ar tirpimo pojūtis odoje, galvos sukimasis.
  - Staigus kraujospūdžio sumažėjimas, dažnas, stiprus, juntamas širdies plakimas (palpitacija), širdies priepuolis ar insultas (tam tikriems didelės rizikos ligoniams, įskaitant pacientus, kurių širdies ar smegenų kraujotaka sutrikusi; tokį poveikį tikriausiai sukelia mažas kraujospūdis).
  - Nosies bėgimas, gerklės skausmas, užkimimas, astma.
  - Žarnų nepraeinamumas (turinio slinkimą sutrikdantis žarnyno užsikimšimas), kasos uždegimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio dirginimas, burnos džiūvimas, apetito netekimas, skrandžio opa, virškinimo sutrikimai.
  - Prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas.
  - Inkstų funkcijos sutrikimas, inkstų nepakankamumas, baltymų atsiradimas šlapime (proteinurija).
  - Erekcijos ar ejakuliacijos pasiekimo pasunkėjimas (impotencija).
  - Raumenų mėšlungis, veido ir kaklo paraudimas, spengimas ausyse, karščiavimas, bendrasis silpnumas (negalavimas).
  - Šlapalo kiekio kraujo serume padidėjimas, natrio kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Retas
  - Kraujo ląstelių kiekio pokytis, pvz., baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, hemoglobino rodmens sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, kaulų čiulpų slopinimas, autoimuninės ligos.
  - Nenormalūs sapnai, miego sutrikimai.
  - Protarpinis rankų ir kojų pirštų pabalimas (Reynaud sindromas).
  - Plaučių infiltratai, nosies gleivinės uždegimas, plaučių uždegimas.
  - Liežuvio gleivinės uždegimas, burnos opos.
  - Kepenų nepakankamumas, kepenų uždegimas, tulžies susilaikymas, gelta.
  - Odos paraudimas, sunki odos liga, kuriai būdingas odos ir gleivinės (akių, burnos ir lytinių organų) pūslių atsiradimas, odos pleiskanojimas (Stivenso ir Džonsono sindromas).
  - Šlapimo kiekio sumažėjimas.
  - Krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).
  - Kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, bilirubino kiekio padidėjimas.

  Labai retas
  - Žarnyno gleivinės patinimas.

  Jeigu atsiranda bet koks šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje neminėtą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ENAP

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Enap vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Enap sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra enalaprilio maleatas. Vienoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg enalaprilio maleato.
  - Pagalbinės 5 mg tablečių medžiagos yra laktozė monohidratas, hidroksipropilceliuliozė (E463), kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas (E500), talkas (E553b), magnio stearatas (E572), Enap 10 mg bei 20 mg tablečių - laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas (E500), talkas (E553b), magnio stearatas (E572), hidroksipropilceliuliozė, geltonasis geležies oksidas (E172) (tik 20 mg tabletėje) ir raudonasis geležies oksidas (E172).

  Enap išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Enap 5 mg tabletės yra baltos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
  Enap 10 mg tabletės yra raudonai rudos, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
  Enap 20 mg tabletės yra šviesiai oranžinės, apvalios, lygios, vienoje pusėje vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Enap 5 mg: dėžutė, kurioje yra 20 arba 30 tablečių lizdinėmis plokštelėmis.
  Enap 10 mg: dėžutė, kurioje yra 20 arba 30 tablečių lizdinėmis plokštelėmis.
  Enap 20 mg: dėžutė, kurioje yra 20 arba 30 tablečių lizdinėmis plokštelėmis.
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Krka, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-15

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Enap visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dozė visada parenkama atsižvelgiant į paciento būklę, poreikį bei kitus vartojamus vaistus. Kokia ji bus, nusprendžia gydytojas.

  Hipertenzijos gydymas
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 5 – 20 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Įprastinė palaikomoji paros dozė – 20 mg, didžiausia - 40 mg.

  Širdies nepakankamumo bei besimptomės kairiojo skilvelio disfunkcijos gydymas
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 2,5 mg. Ji išgeriama per vieną kartą. Vėliau dozė palaipsniui didinama. Įprastinė palaikomoji paros dozė yra 20 mg. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus (priklauso nuo to, kurį dozavimo būdą pacientas toleruoja geriau). Didžiausia paros dozė - 40 mg. Ji lygiomis dalimis geriama per 2 kartus.
  Jeigu prieš gydymą Enap didelėmis dozėmis vartojote šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), iš pradžių rekomenduojama vartoti 5 mg ar mažesnę dozę. Jei įmanoma, gydytojas turi nutraukti gydymą diuretikais iki Enap vartojimo pradžios likus dviem ar trims dienoms.

  Dozavimas, jeigu yra inkstų liga
  Enap dozė nustatoma atsižvelgiant į inkstų funkciją ir (arba) kreatinino klirensą:
  - jeigu yra vidutinio sunkumo inkstų sutrikimas, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 5 - 10 mg;
  - jeigu inkstų sutrikimas sunkus, įprastinė kasdien vartojama dozė yra 2,5 mg.

  Hemodializuojami pacientai
  Tomis dienomis, kai atliekama hemodializė, reikia gerti 2,5 mg. Kitų dienų dozę gydytojas parinks atsižvelgdamas į kraujospūdį.

  Vartojimas senyviems žmonėms
  Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į taip, kaip veikia inkstai.

  Vartojimas vaikams
  Vaikų didelio kraujospūdžio ligos gydymo Enap patirties yra nedaug. Jei vaikas gali praryti tabletę, dozė nustatoma atsižvelgiant į jo kūno svorį ir kraujospūdį. Įprastinės pradinės dozės yra:
  - po 2,5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria 20 - 50 kg;
  - po 5 mg kiekvieną parą, jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg.
  Dozę galima koreguoti pagal vaiko poreikius.
  - Jei vaikas sveria 20 - 50 kg, didžiausia paros dozė yra 20 mg.
  - Jei vaikas sveria daugiau kaip 50 kg, didžiausia paros dozė yra 40 mg.
  Enap nerekomenduojama gydyti naujagimių (kelias pirmas savaites po gimimo) ir vaikų, kuriems yra inkstų sutrikimų.

  Tabletę reikėtų nuryti nesmulkintą, užgeriant skysčiu. Šį vaistinį preparatą galima vartoti prieš valgį, valgio metu arba po jo. Tabletes būtina gerti reguliariai, kasdien tokiu pat laiku.
  Gydymas Enap yra ilgalaikis, nebent dėl tam tikrų aplinkybių jį tektų nutraukti, todėl visada užsitikrinkite, kad tablečių būtų pakankamai.
  Jeigu manote, kad Enap veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Enap dozę
  Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dažniausi perdozavimo požymiai yra per didelio kraujospūdžio sumažėjimo sukelti simptomai: pykinimas, padažnėjęs širdies plakimas, svaigulys bei alpulys. Tokiu atveju atsigulkite, galvą nuleiskite žemyn ir kvieskite gydytoją.
  Jei pacientas išgėrė per daug tablečių, tačiau sąmonės neprarado, reikia bandyti sukelti vėmimą ir nedelsiant kviesti gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Enap
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Užmiršus pavartoti dozę, ją reikia išgerti nedelsiant, vos tik prisimenama, tačiau jeigu iki kitos dozės vartojimo liko nedaug laiko, užmirštoji praleidžiama ir preparato geriama įprastiniu laiku. Niekada negerkite dvigubos dozės.

  Nustojus vartoti Enap
  Nutraukus gydymą, gali vėl pakilti kraujospūdis ir kartu padidėti pasekmių ir (arba) komplikacijų (ypač širdžiai, smegenims ir inkstams), rizika.
  Pacientams gali pasunkėti širdies nepakankamumas, gali prireikti gultis į ligoninę.
  Jeigu yra kairiojo skilvelio funkcijos sutrikimas be širdies nepakankamumui tipiškų simptomų, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, nuovargis net po mažo fizinio krūvio (pvz., lengvo pasivaikščiojimo), kulkšnių bei kojų tinimas, gali pasireikšti širdies nepakankamumas.
  Jeigu yra hipertenzija ir sergama inkstų liga, gali pablogėti inkstų funkcija.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės