preloader

Prašome palaukti

LERCANIDIPINE ACTAVIS, 10mg, plėvele dengtos tabletės, N90

LERCANIDIPINE ACTAVIS, 10mg, plėvele dengtos tabletės, N90

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Lerkanidipino hidrochloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 204931
Lercanidipine Actavis gydytojas Jums skyrė didelio kraujospūdžio ligai, vadinamai hipertenzija, gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Lercanidipine Actavis gydytojas Jums skyrė didelio kraujospūdžio ligai, vadinamai hipertenzija, gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiam Jums svarbi informacija - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Lercanidipine Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lercanidipine Actavis 3. Kaip vartoti Lercanidipine Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lercanidipine Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Lercanidipine Actavis ir kam jos vartojamas

  Lercanidipine Actavis priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei. Šie vaistai blokuoja kalcio patekimą į širdies bei kraujagyslių, kuriomis kraujas teka iš širdies (arterijų), raumenų ląsteles. Kalcio patekimas į minėtas ląsteles sukelia širdies susitraukimą bei arterijų susiaurėjimą. Blokuodami kalcio patekimą, kalcio kanalų blokatoriai silpnina širdies susitraukimą ir plečia arterijas, todėl mažėja kraujospūdis.

  Lercanidipine Actavis gydytojas Jums skyrė didelio kraujospūdžio ligai, vadinamai hipertenzija, gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Lercanidipine Actavis

  Lercanidipine Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija lerkanidipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu buvo alerginių reakcijų į vaistus, labai panašius į Lercanidipine Actavis tabletes (pvz., amlodipiną, nikardipiną, felodipiną, isradipiną, nifedipiną ar lacidipiną); - jeigu vargina tam tikra širdies liga: - nekontroliuojamas širdies veiklos nepakankamumas, - kliūtis kraujui ištekėti iš širdies, - nestabili krūtinės angina (pasireiškianti ramybės metu arba palaipsniui sunkėjanti), - mažiau nei prieš mėnesį ištikęs miokardo infarktas; - jeigu yra sunkių kepenų arba inkstų sutrikimų; - jei vartojate vaistų, slopinančių CYP3A4 izofermentą: - preparatų nuo grybelio (pvz., ketokonazolo ar itrakonazolo), - makrolidų grupės antibiotikų (pvz., eritromicino ar troleandomicino), - antivirusinių preparatų (pvz., ritonaviro), - ciklosporino (tuo pačiu metu), - greipfrutų ar jų sulčių; - jei esate nėščia, ketinate pastoti arba esate vaisingo amžiaus moteris, bet nesinaudojate kontracepcijos priemonėmis; - jei maitinate krūtimi.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lercanidipine Actavis.  - jeigu Jums yra tam tikras širdies sutrikimas, vadinamas sinusinio mazgo silpnumo sindromu, ir  nėra implantuotas širdies stimuliatorius; - jeigu patiriate skausmą krūtinėje (krūtinės anginą). Labai retai dėl lerkanidipino vartojimo gali padažnėti, pailgėti ar pasunkėti priepuoliai. Buvo pavienių širdies priepuolių atvejų; - jeigu yra kepenų ar inkstų sutrikimų arba esate gydomas dializėmis.

  Kiti vaistai ir Lercanidipine Actavis Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lercanidipine Actavis vartojant su kai kuriais kitais vaistais (žr. toliau), gali kisti jų arba Lercanidipine Actavis poveikis.

  Labai svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate bet kurio iš šių vaistų: - fenitoino arba karbamazepino (vaistų nuo epilepsijos); - rifampicino (vaisto nuo tuberkuliozės); - midazolamo (vaisto, padedančio užmigti); - didesnę negu 800 mg cimetidino (vaisto nuo opų, nevirškinimo ar rėmens) dozę; - digoksino (vaisto širdies sutrikimams gydyti); - terfenadino arba astemizolo (vaistų nuo alergijos); - amjodarono arba chinidino (vaistų nuo dažno širdies plakimo); - metoprololio (vaisto nuo didelio kraujospūdžio ligos); - simvastatino (vaisto, vartojamo esant dideliam cholesterolio kiekiui).

  Lercanidipine Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Negalima valgyti greipfrutų bei gerti jų sulčių, nes gali stiprėti Lercanidipine Actavis poveikis.

  Jei kartu su Lercanidipine Actavis išgersite alkoholio, gali atsirasti galvos svaigimas, alpulys, nuovargis arba silpnumas, kadangi kartu su alkoholiu pavartotas Lercanidipine Actavis gali reikšmingai sumažinti kraujospūdį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

  Jei esate nėščia, ketinate pastoti arba esate vaisingo amžiaus, bet nenaudojate kontracepcijos priemonių, Lercanidipine Actavis vartoti negalima.

  Jei maitinate krūtimi, Lercanidipine Actavis vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Lercanidipine Actavis gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia nereikšmingai. Vis dėlto gali atsirasti šalutinis poveikis, pvz., galvos svaigimas, silpnumas, nuovargis retai  mieguistumas. Turite būti atsargus tol, kol sužinosite, kaip reaguojate į Lercanidipine Actavis.

  Lercanidipine Actavis sudėtyje yra laktozės monohidrato Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Lercanidipine Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra viena 10 mg Lercanidipine Actavis plėvele dengta tabletė. Ją kasdien reikia gerti tokiu pačiu metu, geriausia ryte, likus mažiausiai 15 minučių iki pusryčių, kadangi maistas, kuriame daug riebalų, reikšmingai padidina vaisto kiekį kraujyje. Prireikus gydytojas gali nuspręsti didinti paros dozę iki vienos 20 mg Lercanidipine Actavis plėvele dengtos tabletės.

  Tabletę geriausia nuryti visą, užgeriant puse stiklinės vandens. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, jeigu ją visą būtų sunku nuryti.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Lercanidipine Actavis nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

  Ką daryti pavartojus per didelę Lercanidipine Actavis dozę? Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą patarimo. Pavartojus didesnę, negu reikia, dozę, kraujospūdis gali tapti per mažas, o širdis gali pradėti plakti nereguliariai arba dažniau. Be to, galimas sąmonės praradimas.

  Pamiršus pavartoti Lercanidipine Actavis Jei tabletę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Toliau vaisto vartokite taip, kaip prieš tai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Lercanidipine Actavis Nustojus vartoti Lercanidipine Actavis, kraujospūdis gali vėl padidėti. Prieš nutraukdami gydymą, pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galima šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Žemiau išvardyto šalutinio poveikio dažnio apibūdinimas.

  Labai dažnas Gali atsirasti daugiau kaip 1 vartotojui iš 10 Dažnas Gali atsirasti mažiau kaip 1 vartotojui iš 10 Nedažnas Gali atsirasti mažiau kaip 1 vartotojui iš 100 Retas Gali atsirasti mažiau kaip 1 vartotojui iš 1000 Labai retas Gali atsirasti mažiau kaip 1 vartotojui iš 10 000 Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Nedažnas šalutinis poveikis: galvos skausmas, galvos svaigimas, dažnesnis širdies plakimas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, laikinas veido ir kaklo paraudimas, kulkšnių patinimas.

  Retas šalutinis poveikis: mieguistumas, silpnumas, nuovargis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, nevirškinimas, išbėrimas, raumenų skausmas, didelio šlapimo kiekio išsiskyrimas, krūtinės angina.

  Labai retas šalutinis poveikis; poveikis, kurio dažnis nežinimas: kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti alpulį, alerginė reakcija, dantenų patinimas, kepenų fermentų kiekio kraujyje padidėjimas (nustatomas kraujo tyrimu), kraujospūdžio sumažėjimas, galintis sukelti galvos svaigimą, apsvaigimą ar alpulį, šlapinimosi padažnėjimas, krūtinės skausmas bei širdies priepuolis.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytoju arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Lercanidipine Actavis

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant etiketės, dėžutės arba buteliuko, po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikymo sąlygos Al/PVC lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Al/PVDC lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. DTPE buteliukas. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Lercanidipine Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra lerkanidipino hidrochloridas. Vienoje 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg lerkanidipino hidrochlorido (atitinka 9,4 mg lerkanidipino). Vienoje 20 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg lerkanidipino hidrochlorido (atitinka 18,8 mg lerkanidipino). - Pagalbinės tablečių branduolio medžiagos yra magnio stearatas, povidonas (K-29/32), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, laktozė monohidratas ir mikrokristalinė celiuliozė. Pagalbinės 10 mg tablečių plėvelės medžiagos yra makrogolis 3350, polivinilo alkoholis (iš dalies hidrolizuotas), talkas, titano dioksidas (E 171) ir geltonasis geležies oksidas (E 172). Pagalbinės 20 mg tablečių plėvelės medžiagos yra makrogolis 3350, polivinilo alkoholis (iš dalies hidrolizuotas), talkas, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172) ir raudonasis geležies oksidas (E 172).

  Lercanidipine Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Lercanidipine Actavis 10 mg tabletės yra geltonos, apvalios, abipus išgaubtos, 6,5 mm skersmens, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra vagelė, kitoje – raidė „L“. Lercanidipine Actavis 20 mg tabletės yra rožinės, apvalios, abipus išgaubtos, 8,5 mm skersmens, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra vagelė, kitoje – raidė „L“.

  Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Pakuotės dydis Al/PVC lizdinės plokštelės Lercanidipine Actavis 10 mg plėvele dengtos tabletės: 7, 14, 28, 30, 35, 42, 50, 56, 98 arba 100 tablečių. Lercanidipine Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės: 7, 14, 28, 30, 35, 42, 50, 56, 98 arba 100 tablečių.

  Al/PVDC lizdinės plokštelės Lercanidipine Actavis 10 mg plėvele dengtos tabletės: 7, 14, 28, 30, 35, 42, 50, 56, 90, 98 arba 100 tablečių. Lercanidipine Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės: 7, 14, 28, 30, 35, 42, 50, 56, 90, 98 arba 100 tablečių.

  Buteliukai Lercanidipine Actavis 10 mg plėvele dengtos tabletės: 100 tablečių. Lercanidipine Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės: 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf. Reykjavikurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojas Actavis Ltd. BLB016 Bulebel Industrial Estate Zejtun ZTN 3000 Malta

  arba

  Actavis ehf. Reykjavikurvegur 78 IS-220 Hafnarfjörður Islandija

  arba

  Balkanpharma – Dupnitsa AD 3 Samokovsko Str. Dupnitsa 2600 Bulgarija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Actavis Baltics“ Senais Ukmergės kelias 4 Užubalių k. Avižienių sen., LT-14130 Vilniaus r., Tel. +370 5 260 9615

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Bulgarija  Lecalpin Čekija   KAPIDIN 10 mg, KAPIDIN 20 mg Danija   Lecalpin Estija   Lerkanidipine Actavis Hungary  Lecalpin Latvija   Lercanidipine Actavis 10 mg āpvalkotas tabletes Lietuva   Lercanidipine Actavis 10 mg plėvele dengtos tabletės    Lercanidipine Actavis 20 mg plėvele dengtos tabletės Malta   Lecalpin Lenkija   Lecalpin Rumunija  Lercanidipin Actavis 10 mg comprimate filmate    Lercanidipin Actavis 20 mg comprimate filmate Slovėnija  Lecalpin

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-09

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra viena 10 mg Lercanidipine Actavis plėvele dengta tabletė. Ją kasdien reikia gerti tokiu pačiu metu, geriausia ryte, likus mažiausiai 15 minučių iki pusryčių, kadangi maistas, kuriame daug riebalų, reikšmingai padidina vaisto kiekį kraujyje. Prireikus gydytojas gali nuspręsti didinti paros dozę iki vienos 20 mg Lercanidipine Actavis plėvele dengtos tabletės.

  Tabletę geriausia nuryti visą, užgeriant puse stiklinės vandens. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, jeigu ją visą būtų sunku nuryti.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Lercanidipine Actavis nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

  Ką daryti pavartojus per didelę Lercanidipine Actavis dozę? Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą patarimo. Pavartojus didesnę, negu reikia, dozę, kraujospūdis gali tapti per mažas, o širdis gali pradėti plakti nereguliariai arba dažniau. Be to, galimas sąmonės praradimas.

  Pamiršus pavartoti Lercanidipine Actavis Jei tabletę išgerti pamiršote, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, nebent jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas. Toliau vaisto vartokite taip, kaip prieš tai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Lercanidipine Actavis Nustojus vartoti Lercanidipine Actavis, kraujospūdis gali vėl padidėti. Prieš nutraukdami gydymą, pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vienoje 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg lerkanidipino hidrochlorido (atitinka 9,4 mg lerkanidipino).
  Vienoje 20 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg lerkanidipino hidrochlorido (atitinka 18,8 mg lerkanidipino).

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti