Visos prekės turi savo puslapius, kuriuose nurodoma svarbiausia informacija bei produkto nauda. Nepamirškite pasinaudoti ir prekių filtravimo įrankiu arba gaukite vaistininko konsultaciją per tiesioginio susirašinėjimo lauką. Pagal tai žinosite, kurie kateterių dydžiai ar tipai labiausiai atitiks jūsų poreikius.
Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar nevyksta akcija. Taip pat, jeigu esate lojalumo programos nariai, pažymėti kateteriai ar jų priedai gali kainuoti pigiau nei įprastai.
Kada namuose reikalingas kateteris?
Jeigu tai šlapimo kateteris, jis gali būti reikalingas dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, šlapimo kateteris naudojamas ten, kur žmonės susiduria su šlapimo nelaikymu ir nebegali kontroliuoti savo pūslės. Šlapimo pūslės kateteris vyrams arba moterims praverčia ir po operacijų, ypač prostatos ar šlapimo takų.
Asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, nugaros smegenų traumomis, išsėtine skleroze ar spina bifida, kateterius gali naudoti reguliariai. Kai kuriems jų gali prireikti dėl kliūčių ir svetimkūnių, esančių šlapimtakiuose arba aplink juos, pavyzdžiui, auglių ar padidėjusios prostatos.
Na, o intreveninis kateteris, kaip sako jo pavadinimas, yra bedamas į veną. Jo reikia tais atvejais, kai žmogus slaugomas namuose, pavyzdžiui, chemoterapijos metu, gydant infekciją antibiotikais, kurie skiriami intraveniniu būdu, dėl dializės arba kai kurių kitų priežasčių. Visada vadovaukitės gydytojų rekomendacijomis.
Įvairios kateterių savybės, apie kurias verta žinoti
- Kateteriai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų, dažniausiai - silikono, latekso arba poliuretano. Medžiagos pasirinkimas gali turėti įtakos patogumui, alerginių reakcijų rizikai ir ilgaamžiškumui.
- Periferinis kateteris paprastai yra trumpas ir įvedamas į periferines venas, plaštakoje ar dilbyje. Centriniai kateteriai yra ilgesni ir įvedami į venas arčiau širdies.
- Folio kateterio sustiprintą vietą galima tikrinti rentgeno spinduliais, tad jie tinka svarbių ligų bei dažnų vizitų pas gydytojus, atveju.
- Kai kurių kateterių šonuose esantys atvartai, kurie leidžia kateterį lengviau pritvirtinti prie odos, užtikrinantys stabilumą ir mažinantys judėjimą, vadinami sparneliais.
- Kai kurie šiuolaikiniai kateteriai yra padengti antimikrobine danga, kad būtų sumažinta infekcijų rizika.
- Kai kurie tuneliniai kateteriai turi manžetę, kuri yra po oda. Tai padeda įtvirtinti kateterį ir veikia kaip barjeras, neleidžiantis judėti mikrobams.