Gamtos dovana gerai savijautai

Gamtos dovana gerai savijautai

Kaip Jūs pavadintumėte maistą, kurio sudėtyje yra gausybė sunkiai aprėpiamų natūralių antioksidantų, vitaminų, mineralų ir kitų sklandžiam visų organizmo sistemų funkcionavimui būtinų elementų? O jei dar šio maisto nauda geros savijautos palaikymui paremta moksliniais įrodymais?



Tokie vertingi produktai išties egzistuoja, o žmonės juos vartoja jau tūkstančius metų. Šie gamtos lobiai pelnytai verti „supermaisto“ vardo.

„Supermaistu“ drąsiai galima vadinti šaltalankius (hippophaes), peruvinę pipirnę, rodiolę, goji uogas, ežiuolę, melsvadumblį ir dar daugelį kitų gamtoje aptinkamų augalų.

Vartodami vieną ar kelis superproduktus, mitybą papildysite daugybe natūralių naudingųjų elementų.  Todėl tikrai vertinga išsamiau susipažinti su keletu „supermaisto“ produktų ir atrasti jų naudą gerai savijautai.

Šaltalankiai – dažnai vadinami vienu turtingiausių gamtos multivitaminų, kurių sudėtyje yra daugiau nei 190 naudingųjų maistinių medžiagų, iš jų – vitaminų A, C, D, E, antioksidantų ir nepakeičiamųjų riebalų rūgščių Ω3, Ω6, Ω9. Gausus sudedamųjų elementų spektras užtikrina plačias šaltalankio poveikio galimybės:

  • vitaminų trūkumui papildyti;
  • imuninei sistemai palaikyti ir natūraliai organizmo apsaugai;
  • virškinimui palaikyti;
  • širdies funkcijai palaikyti. 

Maca, dar kitaip žinoma kaip peruvinė pipirinė, – vertinga dėl joje esančio kalcio, kalio, magnio, geležies, cinko, seleno bei sočiųjų rūgščių.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Maca padeda palaikyti tiek vyrų, tiek moterų lytinį potraukį (libido), bet nesutrikdo hormonų pusiausvyros organizme. Maca sudėtyje yra daug polisacharidų, naudingų palaikant imunitetą, ištvermę ir natūralią energijos gamybą, mažinant nuovargio jausmą.

Česnakas (Allium sativum) – plačiai paplitęs prieskoninis augalas, išsiskiriantis nepriekaištinga reputacija tradicinėje medicinoje. Jo skiltelėje suskaičiuojama daugiau nei 400 cheminių medžiagų, iš jų – stiprių antioksidantų, palaikančių ląstelių apsaugą nuo oksidacinės pažaidos, kuri sukelia ankstyvą organizmo senėjimą. Česnako sudėtyje esanti svarbi medžiaga – alicinas – aptinkama tik svogūninio tipo augaluose ir turi didelę įtaką žmogaus imuniteto bei normalios kraujotakos palaikymui.

Rodiolė – geriau žinoma kaip „auksinė šaknis“. Unikalias vertingąsias jos savybes lemia pagrindinė sudedamoji dalis – rosavinas. Šis, augalo šaknyse aptinkamas, junginys leidžia rodiolę priskirti prie augalų kategorijos, vadinamos adaptogeninėmis žolelėmis.

Šiai kategorijai priklausantys augalai padeda organizmui prisitaikyti prie protinių ar fizinių iššūkių bei atkurti pusiausvyrą. Reguliariai vartojant rodiolės ekstrakto produktus lengviau išgyvenamas stresas bei kiti emociniai iššūkiai. Rosavinas padeda palaikyti atmintį, koncentraciją, gerą savijautą ir fizinį aktyvumą.

Garcinija – vaisius, panašus į miniatiūrinius moliūgus. Pagrindinė vertingoji medžiaga yra hidroksicitrinų rūgštis (HCA), kurios pagrindinė savybė yra skaidyti angliavandenius į glikogeną ir taip užtikrinti mūsų energijos atsargas. Glikogenas veikia kaip apetito bei noro užkandžiauti slopintojas. Taigi Garcinija Cambogia ekstraktas gali būti puikus ingredientas, norintiems numesti svorio ir sulieknėti.

Krokai – vieni seniausių kultūrinių augalų, kilę iš Balkanų pusiasalio. Iš daržinio kroko (Crocus sativus) gaunamas pats brangiausias prieskonis pasaulyje – šafranas.

Krokuose yra krokino, karotenoidų (zeaksantino, likopeno), B grupės vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Krokai padeda palaikyti emocinį balansą, gerą nuotaiką, padeda atsipalaiduoti. Be to, daržinis krokas žinomas dėl savo poveikio lytiniam potraukiui (libido) ir gerai savijautai prieš menstruacijas ir jų metu palaikyti.

Raudonžiedė pasiflora – unikaliais, ypatingo grožio žiedais žydintis augalas, kurio pavadinimą (Passion flower) ir nulėmė žiedų išvaizda. Dėl kuokelių išsidėstymo žiede 1569 m. ispanų jėzuitai, aprašydami šį augalą, apibūdino jį kaip Kristaus kančios simbolį.

Šiuo augalu papildyti preparatai dažnai skiriami užmigimui pagerinti, taip pat jaučiant nesunkią įtampą ar nerimą. Visas augalo naudingąsias savybes lemia sudėtyje esančios veikliosios medžiagos – flavonoidai, augalui suteikiantys skonį, spalvą bei aromatą. Būtent flavonoidui chrizinui būdingas raminantis poveikis.

Geltonžiedė ešolcija – dar žinoma kaip Kalifornijos aguona (California poppy). Ešolcijų sudėtyje gausu vitaminų A, C ir E bei mineralų, tokių kaip magnis ir kalcis, nesočiųjų riebalų rūgščių bei geležies druskų. Kalifornijos aguonų sudėtyje gausu antioksidantų (rutino ir zeaksantino), taip pat nemažai alkaloidų, kurie pasižymi švelniai miegą žadinančiomis bei raminamosiomis savybėmis.

Tikrasis margainisaugalas, išsiskiriantis ryškiai purpurinės spalvos žiedais, todėl gana plačiai naudojamas dekoratyviniais tikslais. Nemažiau gerai jis žinomas ir dėl savo sudėtinės medžiagos – silimarino ir jo teigiamo poveikio ląstelių atsinaujinimui bei kepenų veiklai. Augalas taip pat žinomas dėl virškinimo funkcijos ir organizmo detoksikacijos palaikymo.

Greičiausiai daugelis išgirdę artišoko pavadinimą sakytų, kad tai daržovė. Tačiau tai yra valgoma gėlė, tiksliau – dagių šeimos augalas. Artišokai – ne tik skanūs, bet ir naudingi gerai savijautai, ypač svarbūs iš žmogaus organizmui reikalingų antioksidantų. Jie pasižymi detoksikuojančiomis, kepenų bei virškinimo funkciją palaikančiomis savybėmis, kurias lemia sudėtyje esantys flavonoidai bei maistinės medžiagos, tokios kaip vitaminai K, C, B, kalis, geležis, manganas bei varis.

Paprastoji kiaulpienė – tai visiems puikiai pažįstamas augalas. Tačiau net ir toks, iš pažiūros, paprastas augalas savyje saugo didelę galią, kuria naudojosi dar senovės graikai. Didelės maistinės vertės kiaulpienėse yra inulino ir polisacharidų, taip pat jos žinomos dėl palankaus poveikio palaikant virškinimo veiklą.

Karpotasis beržas (Betula pendula) yra viena dažniausiai Lietuvos miškuose pasitaikančių medžio rūšių. Jį taip pat galima priskirti prie supermaisto kategorijos. Medžio pumpurai, lapai, žievė ir sula pasižymi daugybe teigiamų savybių žmogaus organizmui, todėl yra plačiai naudojami sveikatinimo tikslais. Beržo ekstraktai prisideda prie cholesterolio balanso palaikymo ir organizmo detoksikacijos bei pasižymi teigiamu poveikiu virškinimo sistemai.

Kaip matote, visi išvardyti produktai nėra tik paprastas energijos šaltinis. Dėl daugybės naudingų savybių juos pelnytai galima vadinti „supermaistu“.

„Supermaisto“ produktų galią gerai savijautai palaikyti galite atrasti ypač natūraliuose „Superfoods Nature’s Best“ maisto papilduose, kuriuose dėl inovatyvios technologijos sukaupta galia yra ypač artima natūraliam augalui, tik gerokai labiau koncentruota.

„Superfoods Nature’s Best“ įdėjo daug pastangų bei laiko, kad sukurtų ypač gryną ir koncentruotą „supermaistą“ patogioje formoje. Kompanijos produktai yra gaminami pasitelkiant naują gavybos ir apdorojimo technologiją. Tai garantuoja didžiausią „Superfoods Nature’s Best“ maisto papilduose esančių aktyviųjų elementų koncentraciją ir grynumą. Natūralių augalų savybių išsaugojimas leidžia organizmui lengviau pasisavinti naudingąsias medžiagas ir puikiai jaustis.

Atraskite ir patys įvertinkite „Superfoods Nature’s Best“ maisto papildų teikiamą galią.