Sudirgusi makštis

Sudirgusi makštis

Moterys nuolat susiduria su šiomis problemomis ir ieško informacijos bei pagalbos. Makšties uždegimai sukelia ypač nemalonius simptomus. Kandidozės, ar dar vadinamos pienligės, sukeliamas niežulys yra nepakenčiamas. Moteris negali galvoti apie nieką daugiau, lieka tik vienas jausmas — niežulys. Erzina viskas, ji negali stovėti, sėdėti, visi drabužiai dirgina. Didžiausia svajonė atrodo ledinė vonia ir viską šaldantis vanduo.


Nemalonu, bet negėdinga

„Paplūdimys, jūra, smėlis, net jei ir pasiūlytų, man to nebereikia. Ši situacija tikrai nėra normali, tai negaliu būti aš, tai negali būti mano gyvenimas“. Tokios mintys užplūsta kiekvieną moterį, patiriančią makšties uždegimo simptomus. Gydytoja akušerė ginekologė Violeta Jonaitienė iš patirties žino, kad nors nei viena moteris neturėtų gėdytis makšties uždegimo, beveik visos gėdijasi, ypač su tuo susidūrusios pirmą kartą.

Du trečdaliai moterų bent kartą gyvenime patiria makšties uždegimą ir jo sukeliamus smptomus. Daugelis jų bando gydytis pačios. Internete galima rasti daug informacijos apie skirtingus požymius, pagal kuriuos neva galima būtų nusistatyti tikslesnę diagnozę: bakterinę vaginozę, kandidozę ir kitą. Tačiau tik iki 30 % atvejų atspėjama diagnozė be pacientės apžiūros ir tyrimų. Dažnai pasitaiko mišrios infekcijos, kurių simptomai gali suklaidinti. Todėl visos moterys, ypač pirmą kartą susidūrusios su neįprastais pojūčiais lytiniuose organuose ir pagausėjusiomis, pakitusiomis išskyromis, turėtų nedelsdamos kreiptis į ginekologą, kad nustatytų tikslią diagnozę ir paskirtų gydymą.


Simptomai klaidina

Dažniausiai pasitaikančios — kandidozė ar bakterinė vaginozė — nėra lytiškai plintančios ligos. Kandidozė pasireiškia, kai stipriai pagausėja Candida rūšių grybelių, o bakterinė vaginozė – pakitus makšties mikrofloros pusiausvyrai, kai sumažėja gerųjų bakterijų ir padaugėja „blogųjų“. Kandidozės pagrindinis simptomas yra lyties organų niežulys, o bakterinės vaginozės — nemalonaus kvapo (žuvies) gausios išskyros. Tačiau niežulys, deginimo jausmas ir išskyros gali pasireikšti esant įvairiems makšties uždegimams, tiek ir lytiškai plintančioms ligoms, todėl aklai pasikliauti simptomais nederėtų, jie gali suklaidinti.


Svarbu stiprinti imuninę sistemą

Grįžtant prie populiariausių makšties uždegimą sukeliančių ligų – kandidozės ir bakterinės vaginozės, galima pastebėti, kad sveika makšties mikroflora gali atsistatyti ir be gydymo antibiotikais ar kitais antimikrobiniais vaistas. Sustiprinus imuninę sistemą, sureguliavus mitybą bei gyvenimo būdą ir sumažinus kitus rizikos faktorius, galima sulaukti gerų rezltatų, tačiau ne per vieną dieną.

Dažnas įvairių antibiotikų ir antimikrobinių vaistų vartojimas ugdo mikroorganizmų atsparumą gydymui, todėl labai svarbu moterims, kurioms kartojasi kandidozė ar bakterinė vaginozė, pasitarti su gydytoju dėl papildomų priemonių, kurių jos galėtų imtis siekdamos sumažinti pasikartojimų riziką.


Vasarą makšties uždegimų padaugėja

Gydytoja ginekologė pastebi, jog vasarą kaitinimasis saulėje, maudynės, maistas ar gėrimai, turintys daug cukraus, labai prisideda prie kandinozės vystymosi, kuriai dažnai „kompaniją palaiko“ ir herpis. Šis nemalonus ligų duetas vasarą diagnozuojamas ypač dažnai.

Atėjus šiltajam sezonui norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, džiaugtis geru oru ir gyvenimu, tačiau makšties uždegimų simptomai yra labai nemalonūs ir to daryti neleidžia. Todėl pastebėjus pirmuosius požymius, laukiant vizito pas gydytoją ar pasireiškus kandidozės arba bakterinės vaginozės atsinaujinimui, visada pravers „Tantum Rosa“ makšties tirpalas, kuris gali padėti greitai numalšinti niežėjimą ir deginimo jausmą. Tirpalas naikina ir blogą išskyrų kvapą, nepakeisdamas tepinėlio rezultatų. Dar vienas neabejotinas „Tantum Rosa“ makšties tirpalo privalumas — jis nėra antibiotikas ir jam nesivysto mikroorganizmų atsparumas, todėl vartoti galima kiekvieną kartą pajutus nemalonius simptomus, o anestetinis — niežulį ir skausmą malšinantis  poveikis pasireiškia per kelias minutes.