Ką turėtumėte žinoti apie magnį?

Ką turėtumėte žinoti apie magnį?

Žmogaus organizmas unikalus ir pats sugeba susidoroti su daugybe į jį besiveržiančių priešų. Kita vertus, kad veiktų sklandžiai, jis turėtų būti aprūpinamas visomis būtinomis medžiagomis. Pajutęs trūkumus, mūsų organizmas ima siųsti signalus, į kuriuos laiku neatkreipę dėmesio, sulaukiame didelių sveikatos bėdų.


Kokių signalų gali sulaukti daug dirbantys, skubantys ir nuolat stresą patiriantys žmonės? Kodėl magnis jiems svarbus?

Sukamės it voverės, pamirštame apie sveikatą

Ne taip jau ir seniai gyvenome pagal gamtos ritmus. Spartus pokytis įvyko išradus elektrą, kuri dirbtinai pakeitė dienos šviesos periodą ir leido dirbti naktį ar anksti ryte šviečiant lempai. Kuo toliau, tuo gyvenimo tempas spartėjo. Atrodytų, kad civilizacijos pasiekimai turėtų suteikti žmogui daugiau laisvo laiko. Viena vertus, taip ir yra. Kita vertus, tą atsilaisvinusį laiką žmonės vėl skiria darbui ir tampa dar labiau užsiėmę. Šiandien normalu lėkti, bėgti, skubėti, viską daryti greitai ir per dieną nuveikti labai daug. Kaip greitai paruošti pietus? sulieknėti? užsidirbti? Toks gyvenimo tempas mums diktuojamas, ir mes jį priimame. Gretai galvojame, greitai priimame sprendimus, greitai veikiame. Negana to –  dažnas norėtų pailginti parą bent iki 26 val. Neretai taip ir pasielgiama miego, poilsio, bendravimo su šeima sąskaita. Kuo tai gali baigtis?

Šiuolaikinis beprotiškas gyvenimo tempas lemia, kad sveikų žmonių tampa vis mažiau. Kita vertus, sirgti nenori niekas. „Sveikata yra ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas“, – sakė filosofas Artūras Šopenhaueris. Jeigu leisime ligoms nugalėti, prarasime gyvenimo pilnatvę, tapsime našta artimiesiems ir likusią gyvenimo dalį ne gyvensime, o tik egzistuosime. Juk tik būdami sveiki galime įgyvendinti svajones, pasiekti užsibrėžtų tikslų, įveikti sunkumus ir jausti gyvenimo skonį. Tad sveikatą reikia branginti.

Mitybos reikšmė sveikatai įrodyta. Praleisti pietūs, valgymas paskubomis ar darbo vietoje, greitas maistas daro didžiulę žalą sveikatai. Kita vertus, net ir tinkamai maitinantis, mūsų organizmas gali stokoti tam tikrų maistinių medžiagų. Taip atsitinka dėl to, kad maistas termiškai apdorojamas, produktai rafinuoti, juose gausu priedų. Kenkia žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholis, didelis kavos kiekis. Iš tiesų, puodelis kavos labai padeda norint atsibusti, „susipurtyti“, nes suteikia žvalumo. Tačiau saugi dozė yra 100–300 mg kofeino, o jeigu išgeriama 400–600 mg, tai gali sukelti liūdesį, nervingumą, nerimą.

Intensyvus darbas kenkia, alina organizmą, sukelia per didelį jėgų ir resursų eikvojimą, priešlaikinį senėjimą. Nuolatinė įtampa, stresas, netinkama mityba (normaliai mitybai įtemptame darbo grafike nėra vietos) gresia nerviniu išsekimu ir krūva ligų, ir gana dažnai to pradžia gali būti magnio trūkumas.


Kaip organizmas siunčia pavojaus signalus?

Pats žmogaus organizmas magnio nepasigamina, todėl jo reikėtų gauti su maistu. Suaugusiems žmonėms magnio paros norma yra 400 mg. Tačiau maiste ne visada yra pakankamas jo kiekis. Be to, tam tikrais gyvenimo tarpsniais magnio poreikis gali padidėti. Pvz., kaip jau minėta, daug ir intensyviai dirbant, sportuojant, nes magnio netenkama su prakaitu, netinkamai maitinantis, dėl streso, nerimo, įtampos, kt. Kokie organizmo signalai gali įspėti, kad trūksta magnio?

Vienas pirmųjų ir dažniausių simptomų – mėšlungis, raumenų spazmai, sutrikęs miegas, bendras silpnumas, rankų ir kojų pirštų dilgčiojimas ar tirpimas. Taip pat pablogėjusi nuotaika, padidėjęs nervingumas, depresijos epizodai, susilpnėjusi dėmesio koncentracija, atminties pablogėjimas. Tad jeigu darbe sunkiai sekasi susikaupti, atlikti užduotis, tai gali būti ir magnio stokos priežastis.

Taip pat reikia nepamiršti, kad vitaminų ir mikroelementų stygius itin didelis pavasarį. Anot mitybos specialisto profesoriaus Rimanto Stuko, pavasarį apie 85 proc. mūsų šalies gyventojų jaučia vitaminų stoką. Taip atsitinka dėl to, kad per žiemą organizmas yra alinamas šalto klimato, tamsos. Be to, pavasarį jaučiamės pavargę ir išsekę, nes žiemą neretai būname nukamuoti ligų. Visa tai lemia, kad pavasarį padidėja įvairių medžiagų ir vitaminų poreikis, todėl rekomenduojama vartoti maisto papildų.


Kokių yra magnio formų?

Magnio preparatai gali būti organiniai (magnio citratas, magnio laktatas, magnio orotatas) arba neorganiniai (magnio oksidas, magnio sulfatas, magnio karbonatas). Kiekviename junginyje yra skirtingas gryno magnio kiekis, ir į tai svarbu atkreipti dėmesį renkantis preparatą. Daugiausia gryno magnio yra magnio okside.

Magnio oksidas – viena seniausiai vartojamų ir labiausiai ištirtų magnio druskų, kurios veiksmingumas ir saugumas įrodytas atlikus klinikinius tyrimus. Magnio oksidas gerai toleruojamas, pasisavinamas fiziologiškai, kaip iš maisto. Kartu jis nedirgina skrandžio ir žarnyno, nesutrikdo normalios žarnyno mikrofloros, mažina rūgštingumą ir rėmenį, todėl jo vartojant kartu galima paveikti ir šias problemas.


Šiuolaikiniam žmogui – šiuolaikinis produktas

Magnio poveikį sustiprina B grupės vitaminai. Todėl, esant magnio trūkumui, rekomenduojama vartoti magnio ir vitaminų B derinių, pvz., Doppel Herz Magnesium 400 Direct. Jo sudėtyje esantis vitaminai B1, B6, B12 lengvina magnio pasisavinimą organizme, kad palaikytų reikiamą magnio kiekį ląstelės viduje.

Magnio preparatų pasirinkimas didelis, rasime įvairių jų formų – kapsulių, miltelių, tablečių arba granulių, tirpstančių burnoje. Vartotojui visada svarbus yra patogumas: kiekvienas mūsų pirmenybę teiktų preparatui, kurio reikia gerti kartą per dieną, o ne 2 ar 3. Toks preparatas yra magnio oksidas Doppel Herz Magnesium 400 Direct, nes jo sudėtyje magnio yra 400 mg – visa paros norma. Todėl jo reikėtų vartoti tik kartą per dieną. Preparatas gaminamas šiuolaikiškos formos – mikrogranulėmis. Jas tereikia išberti ant liežuvio ir leisti joms ištirpti. Jos tirpsta labai greitai, ir net nereikia užgerti vandeniu. Magnio paketėlį galima įsiberti bet kada – prieš ar po valgio, ar šiaip prisiminus. Tai galima padaryti laukiant autobuso, darbo vietoje ir t.t., nes nereikia ieškoti vandens. Taigi skonis malonus, vartoti patogu. Tai labai patrauklu šiuolaikiniam skubančiam ir bėgančiam žmogui – vienas pakelis, ir magnio paros dozė užtikrinta. Kita vertus, yra ir tradicinė Doppel Herz Magnesium 400 Direct forma – kapsulės. Jų taip pat reikėtų gerti tik kartą per dieną.

Doppel Herz preparatai jau 20 metų Lietuvoje ir nuolat rūpinasi savo vartotojų sveikata ir savijauta, deda pastangas, kad preparatų vartojimas būtų kuo patogesnis, veiksmingesnis, saugesnis.