Ar žinote, ką iki šiol darėte ne taip, prižiūrėdami plaukus žiemą?

Ar žinote, ką iki šiol darėte ne taip, prižiūrėdami plaukus žiemą?

Kadangi gyvename klimato zonoje, kur žiemos orai nuo drėgnos šlapdribos per naktį gali pasikeisti į viską stingdantį šaltį, verta žinoti, kaip tinkamai apsaugoti savo plaukus nuo aplinkos poveikio, kad jie būtų vešlūs ir kasdien džiugintų sveiku spindesiu. „Ellips Lietuva“ paprašė studijos „Blanco Beauty“ įkūrėjo Jevgenij Trafimov, kuriam savo plaukus patiki daug žinomų žmonių, pasidalinti keliais patarimais, kad grožio rutina žiemą būtų efektyvi.

Įsidėmėkite šiuos 12 patarimų, ir jūsų plaukai bus puikūs – net kai lauke spigina šaltukas.

  1. Dėvėkite kepurę

„Turbūt, nepasakysiu nieko naujo ar intriguojančio, tačiau žiemą plaukus privaloma pridengti kepure ar šalikėliu, kad apsaugotumėte juos nuo sniego, ledinio vėjo ar lietaus. Ir tikrai neverta jaudintis dėl po kepure sugulusių plaukų – daug blogiau, kai veikiami šalčio, jie išsausės ir ims elektrintis bei lūžinėti. Idealu, jeigu jūsų skrybėlė ar kepurė yra su šilkiniu ar atlasiniu pamušalu, nes vilna, medvilnė ir kiti audiniai taip pat gali neigiamai paveikti jūsų plaukus. Plaukų elektrinimąsi po kepure sumažinsite naudodami mėgstamą purškiamą aliejų plaukams – už tokią meilę jie atsidėkos šilkiniu švelnumu ir blizgesiu“, – sako plaukų stilistas J. Trafimov.

  1. Reguliariai pakirpkite plaukų galiukus

Pasak specialisto, apsilankymas pas savo kirpėją kas keturias ar aštuonias savaites padės atsikratyti išsausėjusių, skilinėjančių plaukų galiukų ir atgaivins jūsų šukuoseną.

  1. Venkite plaukų formavimo karščiu

„Kadangi žiemą plaukai ir taip prašyte prašosi drėkinimo, o džiovinimas fenu iš plaukų drėgmę dar greičiau išgarina, geriausia leisti jiems išdžiūti natūraliai – taip plaukai išliks žvilgantys ir sveiki. Tačiau ne visada tam pakanka laiko, todėl protingiausia būtų plaukus išsiplauti vakare ir ryte tik išsišukuoti. Ta pati taisyklė – naudoti kuo rečiau – galioja ir plaukų tiesinimui bei garbanojimui karštomis žnyplėmis“, – pastebi J. Trafimov.

  1. Maudydamiesi duše, sumažinkite vandens temperatūrą

Nors pirties efektas duše maloniai po įtemptos dienos atpalaiduoja kūną, plaukams jis turi atvirkštinį efektą – karštas vanduo iš plaukų išgarina drėgmę, todėl jie tampa trapūs ir pažeidžiamesni, išsišakoja plaukų galiukai, o plaukų dažai išsiplauna greičiau. Geriausia plaukus išplauti drungnu, o perskalauti – vėsiu vandeniu.

  1. Neikite iš namų šlapiais plaukais

„Drėgni plaukai yra labiau pažeidžiami nei sausi, todėl žiemą lauke vaikštant šlapia galva, plaukai gali apledėti ir paprasčiausiai sulūžti. Nekalbant apie grėsmę susirgti meningitu ar peršalimo ligomis. Nors anksčiau patariau žiemą vengti plaukus džiovinti fenu, šiuo atveju – geriau mažesnė blogybė iš dviejų“, – sako plaukų ekspertas.

  1. Naudokite rankšluosčius iš mikropluošto

Nors, turbūt, visų vonios kambaryje kabo medvilniniai rankšluosčiai, pasak specialisto, plaukams džiovinti derėtų naudoti rankšluostį iš mikropluošto. Dėl tankios audinio faktūros toks rankšluostis itin gerai priglunda prie plaukų, todėl jų nereikia stipriai trinti ir plaukai apsaugomi nuo lūžinėjimo bei vėlimosi.

  1. Įsigykite oro drėkintuvą

„Norite sužinoti nuostabų būdą kovoti su sausais plaukais žiemą? Naudokite oro drėkintuvą visur, kur esate. Dėl patalpų šildymo oras jūsų namuose ar biure labai išsausėja ir „ištraukia“ drėgmę iš jūsų plaukų, todėl orą reikia nuolat drėkinti – iš drėkintuvo pasklidę vandens lašeliai sudrėkina plaukus ir neleidžia jiems elektrintis. O jeigu į drėkintuvo difuzorių įlašinsite kelis lašus aromaterapinio aliejaus, namie turėsite SPA vertą procedūrą ir plaukams, ir sielai“, – šypsosi „Blanco Beauty“ įkūrėjas.

  1. Naudokite plaukų aliejų ar tepamus vitaminus plaukams

Žiemą kenčia ne tik plaukai, bet ir galvos oda – dėl drėgmės trūkumo ji išsausėja ir ima niežtėti, o ilgai šios problemos nesprendžiant, gali atsirasti pleiskanojimas, netgi plaukų slinkimas. Kad šaltas oras mažiau veiktų jūsų plaukus, plaukų ekspertas rekomenduoja drėgmę plaukuose „užrakinti“ grožio priemonėmis, kurios yra sukurtos aliejaus pagrindu – naudoti tepamus vitaminus plaukams, argano, alavijų ar kokosų aliejų, kurie atgaivins sausus ir pažeistus plaukus. Kasdien plaukų galiukus patepus maitinančiu aliejumi, plaukai bus atsparesni aplinkos veiksniams – šalčiui, vėjui ir nuolatiniai trinčiai į šaliką ar megztuko apykaklę, o kartą per savaitę galvos odą palepinus karšto aliejaus masažu, ši atsidėkos sveikais ir žvilgančiais plaukais.

  1. Nenuplaunamas kondicionierius – bent kartą per savaitę

„Drėkinimas – tai kitas plaukų priežiūros žiemą pavadinimas. Kartą per savaitę savo „karūnos“ apsaugai naudokite nenuplaunamą kondicionierių, kad karštų formavimo žnyplių, feno, sauso patalpų oro ir šaltos žiemos poveikis būtų sumažintas iki minimumo. O tiems, kurie žiemos neįsivaizduoja be piestu pasistojusių įsielektrinusių plaukų, ši procedūra yra tiesiog privaloma. Jeigu vasarą daugiau dėmesio skiriame priemonėms, saugančioms plaukus nuo UV spindulių, žiemą derėtų prioritetą suteikti intensyviai plaukus maitinančiam kondicionieriui“, – pataria J. Trafimov.

  1. Įsipareigokite plaukų kaukės procedūrai

Kaip veido kaukės yra būtinos sveikai odai, taip ir plaukų kaukės, atliekamos kartą per savaitę, gali turėti reikšmingų pokyčių gaivinant sausus ir pažeistus plaukus. Kokybiška ir plaukų tipui pritaikyta kaukė su vitaminais A, C ir E veikia kaip galingi antioksidantai, be to, pasižymi stipriomis kondicionuojančiomis savybėmis, todėl per mažiau nei 20 minučių sudrėkins, suminkštins plaukus ir suteiks jiems žvilgesio.  

  1. ‍Investuokite į geras plaukų priežiūros priemones

„Kaip keičiame drabužius pagal sezoną, taip ir plaukų prežiūros priemones derėtų pritaikyti pagal temperatūrą ir oro sąlygas, todėl vasaros grožio priemonių krepšelį žiemą derėtų pakeisti." Vienas iš žiemos privalumų, kalbant apie grožį, yra tai, kad plaukai šaltuoju metų laiku linkę mažiau riebaluotis, o tai reiškia – juos plauti galite rečiau. Tačiau tada, kai tai atliekate, naudokite tikrai kokybiškas grožio priemones, kurios yra pritaikytos jūsų plaukų tipui“, – sako plaukų stilistas.

  • Garbanotiems, iš prigimties sausiems ir šiurkštiems plaukams naudokite šampūną ir nenuplaunamą kondicionierių, kuriame yra pieno ir kviečių baltymų – jie pasižymi intensyviu maitinančiu ir apsauginiu poveikiu bei suteikia plaukams spindesio.
  • Plaukams, kuriems pasireiškė pirmieji senėjimo požymiai (jaučiamas plaukų sausumas, trapumas, retėjimas, žvilgesio praradimas ar atsiranda žilų plaukų), naudokite intensyvaus veikimo priemones su keratinu ir šlamučio, žaliosios arbatos, saulėgrąžų ekstraktais, vitaminais A, E bei provitaminu B5.
  • Ploniems, retiems plaukams – plaukų kaukes, praturtintas vitaminais A, C, E bei kininės simondsijos (jojobos) vaisių aliejumi.
  • Dažytų plaukų spalvą ilgiau išlaikyti padės grožio priemonės su vitaminais A, C, E, saulėgrąžų sėklų ekstraktu bei unikaliu „Triple care“ kompleksu.
  • Tepami vitaminai plaukams su argano sėklų aliejumi, ženšeniu, medumi ir vitaminais A, C, E, Pro B5, pamaitins trapius ir šiurkščius plaukus bei padės sugrąžinti jų elastingumą ir gyvybingumą.
  • Profesionalios plauko struktūrą atkuriančios procedūros grožio salone padės atgaivinti plaukų žvilgesį ir gyvybingumą.
  1. Venkite dažno plaukų plovimo

„Jeigu esate iš tų, kurie plauna plaukus kiekvieną dieną, laikas tai pakeisti. Pernelyg dažnas plovimas pašalina natūralią plaukų apsauginę plėvelę, todėl šie praranda drėgmę. Tai ypač jautru žiemą, kai apsaugos plaukams ypatingai reikia, todėl stenkitės pailginti laiką tarp plovimų – jeigu paprastai plaunate galvą kiekvieną dieną, pereikite prie jų trinkimo kas antrą dieną. Jeigu plaukai vistiek šiugžda ir yra sausi, bandykite tai daryti kas tris dienas. Kitas būdas prailginti laiką tarp plovimų – naudoti sausą šampūną, kuris atveria plaukų žvynelius, pašalina nešvarumus ir atgaivina jūsų šukuoseną. Tačiau ir šia grožio priemone piktnaudžiauti negalima – visi žinome, kad, kas per daug, tas nesveika, o pavasarį visi norime pasitikti gražūs“, – šypsosi plaukų stilistas J. Trafimov.