Naujiena - MARTIDERM plaukų priežiūros priemonių linija nuo slinkimo

Naujiena - MARTIDERM plaukų priežiūros priemonių linija nuo slinkimo

Kalbiname "Grožio chirurgija" gyd. dermatovenerologę Aušrinę Ramanauskaitę.

Plaukų slinkimas

Plaukai – mūsų visuomenėje suvokiamas grožio, sveikatos ir jaunystės simbolis. Todėl nenuostabu, kad jų slinkimas ar plikimas ypač dažna ir opi problema, galinti užklupti kiekvienu amžiaus tarpsniu. Manau, kad beveik visi žmonės tam tikru gyvenimo laikotarpiu patiria problemų dėl plaukų (slinkimo, retėjimo, plikimo, ankstyvo žilumo, plaukų kokybės pokyčių, apimties mažėjimo) ar galvos odos (niežėjimo, pleiskanojimo, bėrimų).

Tam tikru amžiaus tarpsniu atsižvelgiant į lytį gali kilti šiam tarpsniui būdingų problemų, tačiau paprastai šios ribos susimaišo. Paauglystėje dažnai prasideda reakcinis slinkimas (dėl mitybos sutrikimų, mikroelementų trūkumo, streso, hormonų pokyčių), taip pat gali pasitaikyti ir hormoninis genetinis plaukų retėjimas (androgeninis plikimas). Moterims plaukai pradeda slinkti dažniausiai po gimdymo ar žindymo. Vyrus neretai vargina androgeninis (genetinis hormoninis) plikimas. Taip pat gali rastis labai nemalonių plaukų plikimo sutrikimų. Tada oda ir folikulai randėja, dėl to plaukai išplikusiose vietose nebegali ataugti.

Norėdami geriau suprasti plaukų slinkimo ypatumus, sužinokime apie juos daugiau.

Plauko struktūra yra gana sudėtinga. Ta plauko dalis, kuri yra virš odos paviršiaus, vadinama plauko stiebu, o plauko dalis, esanti viduje, po oda, vadinama plauko folikulu. 

Plauką sudaro trys pagrindiniai sluoksniai: kutikula – išorinis apsauginis sluoksnis; plauko žievė – storesnis vidurinis sluoksnis (lemiantis plauko patvarumą, spalvą bei plauko faktūrą); šerdis – vidinis centrinis sluoksnis (esantis tik storuose, vešliuose – ilguose arba sveikuose plaukuose).

Apatinė plauko folikulo dalis, turinti rutulio formą ir svogūnėlio išvaizdą, taip ir vadinama – plauko svogūnėliu. Jame auga plaukas. Aplink apatinę plauko folikulo dalį esantis plauko spenelis sudarytas iš jungiamojo audinio, kraujagyslių ir nervų. Plauko spenelis lemia plaukų mitybą bei augimą. Plauko šaknis yra plauko folikulo viduje. Ląstelių grupė, esanti plauko šaknyje ir vadinama odos ketera, – tai folikulo dalis. Šios ląstelės ypač svarbios plaukų augimui, jų ciklams ir išaugusių plaukų dydžiui. Odos ketera apsupta epitelio keratinocitų (ląstelių, skatinančių keratino sintezę) ir nedidelio kiekio melanocitų (ląstelių,  suteikiančių plaukams spalvą).

Plaukų augimo ciklą sudaro trys fazės: aktyvaus augimo, pereinamoji ir ramybės. Aktyvaus augimo fazė tęsiasi keletą metų. Jai trunkant užauga apie 85 proc. žmogaus plaukų. Pereinamojoje fazėje plaukai nustoja augti, tačiau dar neiškrenta. Ši fazė tęsiasi apie 2 savaites, per kurias užauga maždaug 3–4 proc. žmogaus plaukų. Ramybės fazė trunka 5–6 savaites. Tada plauko folikule pradeda formuotis naujas plaukas, o fazės pabaigoje iškrenta senas plaukas.   

Normaliai per dieną žmogus praranda 40–150 plaukų, tačiau dėl įvairių priežasčių šis skaičius gali labai padidėti. Kartais tai lemia netinkamai pasirinktos plaukų priežiūros ir formavimo priemonės, pavyzdžiui, šampūnas, per dažnas plaukų tiesinimas, garbanojimas, džiovinimas, standžios šukuosenos ir pan. Vis dėlto kur kas dažniau plaukų sveika išvaizda priklauso nuo bendros žmogaus organizmo būklės. Reakcinis plaukų slinkimas gali prasidėti dėl trumpalaikio arba ilgalaikio streso, didelio šoko, hormonų svyravimų, įvairių ligų ir organizmo uždegiminių procesų, medikamentų vartojimo, operacijų, chemoterapijos, fizinio išsekimo, psichologinių ir psichikos sutrikimų bei griežtos dietos. Svarbu atsiminti, kad pasitaiko ir fiziologinis plaukų slinkimas, kuris priklauso nuo plaukų augimo ciklų, sezono (pavasarį ir rudenį daugumai žmonių plaukai slenka intensyviau). Be to, moterims, kaip ir vyrams, gali pasireikšti androgeninis plikimas, kurį lemia hormonų perteklius. Ilgai negydant slenkančių plaukų galima nuplikti. 

Plaukų slinkimas ar plikimas gydomas vaistais (geriamaisiais arba išoriniais), mezoterapi-nėmis procedūromis, injekcijomis, taip pat alternatyviomis priemonėmis –nereceptiniais gydomaisiais preparatais, lazerinėmis šukomis.

Lokaliai vartojami vaistiniai tepalai dažnai dirgina galvos odą. Be to, prieš pradedant juos vartoti, reikia pasitarti su gydytoju dermatologu trichologu. 


Pristatome mūsų rinkos naujieną.

Ispanų dermatologinės kosmetikos kompanija MARTIDERM siūlo naujos sudėties vietinio poveikio priemones ir vyrams, ir moterims. Viena iš jų – losjonas LOCION ANTICAIDA nuo plaukų slinkimo. Ši biotechnologinė plaukų sistema HGFx3® – tai inovatyvi trijų plaukų augimo faktorių sistema, kuri stabdo plaukų slinkimą ir skatina jų augimą. HGFx3® sudėtyje esantys trys išskirtiniai augimo faktoriai (*IGF- į insuliną panašus augimo faktorius, VEGF – kraujagyslių endotelio augimo faktorius ir folistatinas) sąveikaudami veikia kapiliarus: spartina plaukų augimą esant augimo fazei ir skatina naujų kraujagyslių formavimąsi aplink folikulus. Šitaip gerina galvos odos kraujotaką ir mitybą, stabdo plaukų slinkimą. Biotinilio tripeptidai stiprina plaukų svogūnėlius, apsaugo plaukus nuo slinkimo. Oleanolio rūgštis tvirtina plaukų šaknis, mažina riebalų išsiskyrimą, skatina audinių atsinaujinimą. Apigeninas gerina galvos kraujotaką, maitina plaukų svogūnėlius ir skatina plaukų augimą. Tokoferilio nikotinatas pasižymi antioksidaciniu ir uždegimą slopinančiu poveikiu, gerina kraujotaką. Salicilo rūgštis mažina riebalų išsiskyrimą, o vitaminas B6 (piridoksino hidrochloridas) reguliuoja riebalų išsiskyrimą ir pleiskanojimą. Betainas drėkina plaukus, suteikia jiems žvilgesio ir tvirtumo, apsaugo galvos odą nuo dirginamojo pagalbinių medžiagų poveikio. Purškiamasis losjonas vartojamas kas vakarą –įtrinamas į galvos odą.

Rytą į galvos odą įmasažuojamas ampulės AMPOLLAS ANTICAIDA nuo plaukų slinkimo turinys. Į šių ampulių sudėtį taip pat įeina biotechnologinė HGFx3® plaukų sistema (su augimo faktoriais).Be to, konjuguotos linolo rūgšties ir gliutationo kompleksas reguliuoja ląstelių maistinių medžiagų apykaitą. Vitaminai ir sieros turinčios aminorūgštys skatina kolageno ir proteoglikanų sintezę. Dėl jų poveikio daugėja folikulų augimo fazėje ir mažėja ramybės fazėje – didėja plaukų tankis ir storis.

Gydymo trukmė – apie 3 mėnesius. Rytą įtrinamų ampulių turinys vartojamas kasdien 1 mėnesį, o vėliau rečiau – iki 3 kartų per savaitę, taip pat, kaip ir losjonas.

Gydymo kursą galima papildyti plaukų senėjimą ir slinkimą mažinančiais šampūnais: antiseborėjiniu riebios, pleiskanojančios, plinkančios odos šampūnu CHAMPU ANTICAIDA ANTISEBORREICO ir  šampūnu CHAMPU ANTICAIDA ANTI-AGING nuo plaukų senėjimo ir plikimo.