Naudingi patarimai, kaip žiemą prižiūrėti lūpas

Naudingi patarimai, kaip žiemą prižiūrėti lūpas

Sveikos ir minkštos lūpas visą žiemą – kiekvienos moters svajonė! Tačiau tokiomis lūpomis pasigirti gali ne kiekviena. Kodėl? Žvarbus žiemos oras priverčia mus šilčiau rengtis, bet tinkamai pasirūpinti savo lūpomis prieš išeidamos iš namų ne visada pagalvojame, ir jos žiemos šaltuke skeldėja, džiūsta, rausta, šerpetoja. Kaip prižiūrėti lūpas žiemą, kad Jums besišypsant jos neskilinėtų? Žinios apie lūpų odos ypatybes ir naudingi profesionalų patarimai padės išsaugoti gražias ir sveikas lūpas visą žiemą.


Lūpų odos ypatybės, aplinka, savijauta ir įpročiai

Svarbu žinoti, kad Jūsų lūpas dengianti oda yra kitokia nei veido ar rankų oda. Lūpos neturi apsauginio ragėjančio sluoksnio, jų paviršiuje nėra ir prakaito bei riebalų liaukų. Taip pat lūpos beveik neturi melanino – natūralaus odos pigmento, kuris padeda apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių. Todėl lūpos ypač jautrios žiemos šalčiams, saulės spinduliams, vėjui, sausam aplinkos orui (patalpų kondicionieriai ir šildytuvai labai prisideda prie oro sausinimo!). Pabuvus tokioje aplinkoje lūpos labai greitai išsausėja, ima skeldėti, o tada prasideda uždegimas, įskilimai ima perštėti.  Lūpos išduoda ir bendrą Jūsų organizmo savijautą bei įpročius: Jeigu esate peršalusios ar gripuojate, visa tai atsispindės ir Jūsų lūpose. Jos nesveikuos ir nuo Jums netinkamo maisto, prastos kosmetikos ir nuolatinio rūkymo.


Sveikų ir gražių lūpų „kenkėjai”

Žinodamos šiuos „kenkėjus” ir jų vengdamos net ir žiemą galėsite džiaugtis sveikomis bei gražiomis lūpomis! Tad įsidėmėkite – lūpoms kenkia didelė temperatūrų kaita, ilgas buvimas sausose, kondicionuojamose patalpose be lūpų apsaugos. Mėgstate laižyti lūpas? Nedarykite to, ypač šaltame ore. Nes lūpų laižymas yra viena iš didžiausių lūpų nušalimo ir suskeldėjimo priežasčių, kadangi taip nuo lūpų pašalinamas natūralus apsauginis sluoksnis, o drėgmė dar labiau traukia šaltį. Turite įprotį kandžioti lūpas, kai nerimaujate? Kontroliuokite save, nes kandžiodamos lūpas pažeidžiate jų gleivinę ir dar labiau apsunkinate nušerpetojusių lūpų gijimą. Peržiūrėkite savo kosmetinių turinį – atsisakykite sausinančių lūpų dažų, lūpų kontūro pieštukų.  Jei negalite gyventi be lūpų dažų, geriau rinkitės geros kokybės, turinčius kuo daugiau drėkinamųjų medžiagų,  o dar geriau – lūpų dažus keiskite lūpų balzamais, kuriuos galite rinktis ir su atspalviu. Už visa tai Jūsų lūpos Jums tikrai padėkos!


Kaip drėkinti, maitinti ir prižiūrėti lūpas žiemą

Vienas svarbiausių Jūsų geros savijautos faktorių – pakankamas vandens kiekis. Jis būtinas Jūsų organizmo drėkinimui ne tik vasarą, bet ir žiemą, tad nepamirškite išgerti bent 1,5 litro vandens per dieną.  Didelę įtaką sveikoms ir gražioms lūpoms daromityba, pakankamas vitaminų, ypač B grupės, kiekis. Tad į savo kasdienį valgiaraštį reikėtų įtraukti daugiau raudonos mėsos, žuvies, grūdinių produktų, pieno, sūrio, kiaušinių, žalialapių daržovių. Taip pat labai svarbus ir vitaminas A, kuriuo organizmą aprūpinsite valgydamos morkas, moliūgus, pomidorus, nepamiršdamos ir žuvų taukų, sviesto, kiaušinių trynių.  Nuolat palaikykite lūpų drėgmę naudodamos lūpų kremą ar balzamą. Rekomenduojama rinktis drėkinamąsias ir maitinamąsias priemones su taukmedžio sviestu, alaviju, simonsijų aliejumi, lanolinu, vitaminais A ir E. Prieš miegą būtinai švariai nuvalykite lūpas, kaip ir viso veido odą. Tam puikiai tiks įprastas kosmetinis pienelis arba geros kokybės augalinis aliejus. Švarias lūpas nakčiai patepkite lūpų kremu ar balzamu. Net ir žiemą reikėtų rinktis priemones su SPF (saulės apsauginiu filtru), o jei keliaujate į kalnus ar sportuojate lauke, patartina rinktis priemones su didesniu SPF. Bent kartą per savaitę verta palepinti lūpas kauke. Tam puikiai tinka namuose įprasti produktai - medus, varškė, grietinė, įvairūs geros kokybės augaliniai aliejai (alyvuogių, migdolų, kokosų ir kt.). Pastebėjote, kad lūpos jau nušerpetojo? Visų pirma lūpas nušveiskite. Tam puikiai pasitarnaus namų gamybos šveitiklis iš rudojo cukraus, medaus ir alyvuogių aliejaus. Po šveitimo būtinai pamaitinkite lūpas kauke, patepkite gydomuoju kremu ar lūpų balzamu. Kad suaktyvėtų kraujotaka, lūpas galima pamasažuoti – masažui tiks ir paprasčiausias dantų šepetukas. Sukamaisiais judesiais švelniai masažuokite lūpas keletą minučių. Taip pat galima lūpas švelniai pažnaibyti.


Lūpų priežiūros priemonių sudėtis: ką verta žinoti?

Kai rinksitės drėkinamąsias ir maitinamąsias lūpų priemones, būtinai pasidomėkite jų sudėtimi, nes Jūsų lūpoms tikrai patiks kakavos sviestas, neprilygstamai minkštinantis lūpų odą, suteikiantis jai šilko švelnumo, stabdantis ankstyvą senėjimą, regeneruojantis ir ir atkuriantis odos ląsteles. Labai tinkamas ir taukmedžio sviestas - natūrali apsauga nuo saulės, turintis natūralaus alantoino, kuris pagreitina gijimą, ramina bei drėkina. Kokosų aliejus stabdo laisvųjų radikalų susidarymą, mažina sausumą ir perštėjimą,  minkština ir drėkina lūpų odą. Panašiomis savybėmis pasižymi ir jojoba aliejus. O glicerinas veikia kaip  natūralus lūpų minkštklis, gerai drėkina odą, užtikrina normalų ląstelių atsinaujinimą ir stiprina apsauginį odos barjerą. Veiksmingas ir labia reikalingas vitaminas E - tai galingas antioksidantas ir drėkilis, apsaugantis lūpas nuo saulės poveikio. Lūpų priežiūrai svarbus ir alavijų ekstraktas, ypač gerai drėkinantis ir tonizuojantis, turintis daug raminančių, priešušdegiminių medžiagų. Jūsų lūpų priežiūra rūpinasi ir bitės - bičių vaškas veikia kaip priešuždegiminė, antibakterinė, apsauganti ir puikiai odą minkštinanti medžiaga. Dar viena vertinga medžiaga yra lanolinas - iš vilnos išgaunamas vaškas, pasižymintis ypatingomis drėkinimo, minkštinimo savybėmis,  saugantis ir padedantis atstatyti natūralią odos drėgmę, minkštinantis, maitinantis, mažinantis lūpų odos šerpetojimą. Atkreipkite dėmesį, kad ricinos aliejus yra vitamino E ir nepakeičiamų riebalų rūgščių šaltinis, saugo odą nuo išsausėjimo, turi antivirusinį ir antibakterinį poveikį. Lūpų priežiūros priemonių gamyboje naudojamas ir alyvuogių aliejus, suteikiantis odai drėgnumo ir elastingumo, prailgina odos jaunystę dėl jame esančių vitaminų A ir E. O kamparas gerina kraujo apytaką ir gaivina odą, pasižymi dezinfekuojamomis savybėmis, geriną kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Iš tolimosios Australijos atkeliavęs eukaliptų aliejus pasižymi skausmą malšinačiomis savybėmis, dezinfekuoja, vėsina, gydo lūpų odos žaizdeles.

Ar Jūsų kosmetinėje esančių lūpų priežiūros priemonių sudėtis nors kiek panaši? Net ir viduržiemis yra puikus laikas atnaujinti savo lūpų priežiūros priemonių rinkinį, kad Jūsų lūpos spindėtų sveikata ir grožiu!