Paakių odos priežiūra

Paakių odos priežiūra

Pati jautriausia ir ploniausia oda aplink akis – vos 0,005 mm. Ji organizmo menkai drėkinama, tepama riebalais ir praktiškai neturi apsauginio hidrolipidinio sluoksnio. Paakių audinių struktūra primena pagalvėles – taip saugomos akys. Bėgant metams sumažėja jų elastingumas, todėl paakiai paburksta, o vokai atrodo sunkūs ir užkritę. Paakių maišeliai atsiranda pervargus, neišsimiegojus, sūriai valgant, per mėnesines, dėl rūkymo ir alkoholio.

Naudokite tik paakių kremą, nes jis lengvesnis. Moterys paakių kremą tepa labai arti akių. Reikia žinoti, kad tepant kremą palei akis nuo voko krašto reikia palikti mažiausiai 0,5 cm. Jeigu bus tepama prie pat krašto, mirksint kremo gali patekti į akis. Daugelis moterų mano, kad oda bus itin sveika ir elastinga, jei nakčiai ant veido storai užsiteps maitinamojo arba jauninamojo kremo. Iš tiesų nereikėtų laikyti kremu ištepto veido ilgiau nei dvi tris valandas, kitaip rizikuojate pamatyti paburkusius paakius. Po storu kremo sluoksniu oda prakaituoja, skystis neišgaruoja ir atsiranda maišeliai po akimis. Kremo nereikia imti labai daug. Svarbu jį švelniai paskirstyti. Tai daryti reikėtų tik bevardžiu pirštu. Mat jame daug mažiau jėgos negu kituose pirštuose – tapšnojant oda neištampoma. Jeigu smulkiomis raukšlelėmis išmarginti paakiai labiau tinsta iš ryto, vakare juos rekomenduojama patepti lengvos konsistencijos geliu. Ryte naudokite paakių kremą nuo raukšlių.

Prieš miegą negerkite daug skysčių, nes jie gali susikaupti po akimis ir vokai patins.


Kaukės patinusiems paakiams

Juodosios arbatos. Užplikykite porą maišelių juodosios arbatos. Palaikę 5 minutes, pravėsusius uždėkite ant akių, po penkiolikos minučių nuplaukite vėsiu vandeniu.

Agurko. Vėsaus agurko griežinėlius uždėkite ant akių ir laikykite apie 10 minučių. Tai ne tik sumažins patinimą, bet ir pabalins pajuodusius paakius.

Tarkuotos bulvės arba jos griežinėlių. Sutarkuotą bulvę pakrėskite ant muslino ir uždėkite ant vokų. Laikykite apie 15 minučių ir nuplaukite. Galite bulvę maišyti su pienu ar miltais.

Petražolių lapelių. Supjaustytas petražoles dėkite ant patinusios odos. Tinka ir petražolių nuoviras. Jų arbata šalina organizme susikaupusius skysčius ir taip mažina tinimą.

Rytinis masažas. Ryte nusiprausę maždaug 2–3 minutes švelniai pirštų pagalvėlėmis pamasažuokite odą aplink akis. Masažuoti reikia nuo smilkinių, apatinio voko linija link tarpuakio. Tada uždėkite smilius ant išorinių akių kampų ir švelniai patempkite odą smilkinių link. Paskui stipriai užsimerkite, po 6 sekundžių visiškai atpalaiduokite vokus. Šią procedūrą pakartokite 10 kartų.

Tamsūs paakių ratilai dažniausiai atsiranda dėl miego trūkumo, nuovargio, ligų, vitaminų, geležies (ypač pavasarį), deguonies stokos kraujyje, kai sutrinka medžiagų apykaita, užsiteršus žarnynui ar vėlai gausiai vakarieniaujant. Jei atsikeliate nuolat pajuodusiais paakiais, tai gali būti kepenų, inkstų ligų, alergijos ar lėtinio sinusito požymis.