Sveikatos diagnostiniai testai NAMUOSE

Sveikatos diagnostiniai testai NAMUOSE

Kai užsimenama apie greituosius diagnostinius testus, daugelis pirmiausiai galvoja apie neštumo testą, tačiau iš tiesų jie gali būti skirti daugybės įvairių diagnozių pirminiam nustatymui. Vis dėlto „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti vaistininkė Greta Maksimavičiūtė sako, kad reikalinga atkreipti dėmesį, jog tokie testai yra skirti pirminei diagnostikai – kai svarbu žinoti atsakymą, o galimybės skubiai apsilankyti pas gydytoją nėra.

Diagnostikos testai ypač vertinami nuolat skubančių ir užsiėmusių žmonių bei tų, kurie saugo savo privatumą, jaučiasi nejaukiai su kitais aptardami vadinamąsias „gėdos ligas“. G. Maksimavičiūtė sako, kad tokie testai tinkama priemonė pirminei diagnostikai ir ligų prevencijai.

Medicinai sparčiai žengiant į priekį diagnostinių testų galimybės vis auga. Klientai gali įsigyti diagnostinių testų įvairių ligų ir medžiagų diagnostikai – šlapimo takų infekcijos, sifilio, narkotinių medžiagų nustatymui šlapime, vyrų vaisingumo testą spermoje, gliukozės kiekio kraujyje stebėjimo sistemą, trichomonozės, ŽIV, storosios žarnos vėžio ir dar daug kitų. „Eurovaistinėje internete“ galima įsigyti daugiau nei 30 įvairių diagnostikos priemonių.

Be streso ir skubėjimo

Diagnostinių testų gamintojai garantuoja beveik šimtaprocentinį tikslumą, tačiau G. Maksimavičiūtė akcentuoja, kad jis gali sumažėti dėl netaisyklingo naudojimo, todėl svarbu atidžiai perskaityti diagnostinių testų instrukciją ir juos naudoti taip, kaip nurodoma informaciniame lapelyje. Prieš naudojant svarbu patikrinti testo galiojimo laiką, nes jis gali turėti įtakos rezultatui.

Testo rezultatų tikslumui įtakos gali turėti stresas, skubėjimas, todėl prieš tai svarbu nusiraminti, nuodugniai susipažinti su testavimo procedūra ir numatyti veiksnius, kurie gali paveikti rezultatus. Taip pat svarbu naudoti tikslius laiko matavimo prietaisus. Žmonėms turintiems regos sutrikimų ar judėjimo problemų, atliekant diagnostinį testą rekomenduojama paprašyti kito asmens pagalbos.

Atliekant namuose diagnostinius testus dažniausiai reikia paimti kraujo, šlapimo ar seilių mėginį ir palaukti nurodytą laiką, kol išryškės rezultatai. G. Maksimavičiūtė įspėja, kad žmonės turintys kraujo krešėjimo sutrikimų, prieš naudodami testą, imant kraujo mėginį iš piršto, pasitartų su pirminės sveikatos priežiūros specialistu, taip saugodamiesi sunkaus kraujavimo.

Skambutis gydytojui

Nepaisant gamintojų užtikrinamo testų tikslumo, G. Maksimavičiūtė sako, kad pasinaudojus diagnostiniu testu ir gavus teigiamą rezultatą, būtina jį patvirtinti kitu tyrimo metodu, todėl reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

Jeigu testas rodo neigiamą atsakymą, rekomenduojama stebėti situaciją ir jeigu vis tiek jaučiate neraminančius simptomus, aptarti juos su gydytoju. „Greitoji diagnostika yra puikus ligų prevencijos būdas ir galimybė anksti aptikti ligą, diagnostiniai testai padeda žmonėms jaustis saugiau ir nusiraminti, ypač jei tenka ilgai laukti eilėse pas gydytojus, nes jiems nereikalinga laboratorinė įranga, todėl sudaroma galimybė namuose bent preliminariai išsitirti patiems“, – sako vaistininkė.

Naudojant diagnostinius testus, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, tai nemokamai padaryti galite susisiekę su „Eurovaistinė internete“ konsultantais. Sužinojus diagnostinių testų rezultatus, rekomenduojama kreiptis į gydytojus dėl tolimesnių gydymosi žingsnių ir sulaukti tyrimo patvirtinimo.