preloader

Prašome palaukti

Recoxa, 15mg, tabletės, N60

Recoxa, 15mg, tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Meloksikamas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 15mg
Prekės kodas: 859473904839
Trumpalaikiam osteoartrito paūmėjimo gydymui, ilgalaikiam reumatoidinio artrito arba ankilozinio spondilito gydymui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Trumpalaikiam osteoartrito paūmėjimo gydymui, ilgalaikiam reumatoidinio artrito arba ankilozinio spondilito gydymui.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Recoxa ir kam ji vartojama
  2. Kas žinotina prieš vartojant Recoxa
  3. Kaip vartoti Recoxa
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Recoxa
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA RECOXA IR KAM JI VARTOJAMA

  Recoxa tabletėse yra veikliosios medžiagos meloksikamo. Meloksikamas priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei. Šie vaistai vartojami uždegimui ir skausmui malšinti.

  Recoxa tabletės vartojamos:
  - trumpalaikiam osteoartrito paūmėjimo gydymui;
  - ilgalaikiam reumatoidinio artrito arba ankilozinio spondilito gydymui.

  Vaisto galima vartoti suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RECOXA

  Recoxa vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei Recoxa tablečių medžiagai;
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) arba bet kuriam kitam nesteroidiniam vaistui nuo uždegimo;
  - jeigu vartojant aspirino arba kitokių NVNU kada nors pasireiškė astma (kvėpavimo pasunkėjimas), atsirado nosies polipų (nosies užgulimas dėl jos gleivinės paburkimo), susijusių su sloga, odos patinimas ar dilgėlinė;
  - jeigu yra arba daugiau negu du kartus buvo atsinaujinusi virškinimo trakto (skrandžio arba žarnų) opa arba kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (tai gali lemti, pavyzdžiui, išmatų pajuodavimą);
  - jeigu kada nors buvo kraujavimas į virškinimo traktą arba virškinimo trakto prakiurimas, susiję su ankstesniu gydymu NVNU;
  - jeigu kraujuoja į smegenis (kraujuoja iš smegenų kraujagyslių) arba yra kitokių kraujavimo sutrikimų.
  - jeigu sergate sunkia kepenų liga;
  - jeigu sergate sunkia inkstų liga, tačiau nesate gydomas dialize;
  - jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
  - jeigu Jums yra paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpis.
  Recoxa vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia
  Be tiesioginio gydytojo patarimo, kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo kartu su Recoxa nevartokite. Meloksikamas, kaip ir kiti NVNU, gali sukelti skrandžio ar žarnų kraujavimą, išopėjimą bei prakiurimą, kurie kartais gali būti pavojingi gyvybei. Toks poveikis galimas bet kuriuo gydymo metu tiek susijęs, tiek nesusiję su įspėjamaisiais simptomais arba anksčiau buvusiais minėtais virškinimo trakto sutrikimais.
  Bet kokia rizika yra labiau tikėtina vartojant didelę dozę ir ilgalaikio gydymo metu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

  Jeigu kuri nors iš žemiau išvardytų būklių Jums tinka, kreipkitės į gydytoją patarimo prieš pradėdami vartoti Recoxa, kadangi gali reikėti keisti Jūsų gydymą arba jo metu Jus stebėti.
  - Esate nėščia, planuojate pastoti, žindote kūdikį.
  - Kada nors sirgote ezofagitu (stemplės uždegimu), gastritu (skrandžio uždegimu) arba bet kokia kita virškinimo trakto liga, pvz., opiniu kolitu, Krono liga. Apie atsiradusį bet kokį neįprastą pilvo simptomą pasakykite savo gydytojui.
  - Vartojate vaistų, galinčių didinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo iš jo riziką (pvz., kitokių NVNU, gliukokortikoidų, antikoaguliantų, tokių kaip varfarinas, selektyvių atgalinio serotonino sugrąžinimo inhibitorių ar kraujo plokšteles (trombocitus) slopinančius vaistus, pvz., acetilsalicilo rūgšties).
  - Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote).
  - Jums yra hipovolemija (sumažėjęs kraujo tūris); ji gali pasireikšti po stipraus nukraujavimo ar nudegimo, operacijos ar dėl mažo kiekio skysčių vartojimo.
  - Sergate kepenų ar inkstų liga.
  - Sergate cukriniu diabetu.
  - Kada nors buvo nustatytas didelis kalio kiekis Jūsų kraujyje.
  - Gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kadangi šiame vaiste yra laktozės.

  Jeigu esate senyvas, neatsparus ar silpnas pacientas, Jums yra didesnė šalutinių NVNU reakcijų pasireiškimo rizika, todėl gydytojas gali Jus atidžiai stebėti. Apie atsiradusį bet kokį neįprastą pilvo simptomą, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto, turite nedelsdami pasakyti savo gydytojui.

  Pacientams, kuriems yra didesnė toksinio poveikio virškinimo traktui pasireiškimo rizika, gydytojas gali skirti papildomai vartoti apsaugomųjų preparatų.

  Tokie vaistai, kaip Recoxa, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu.

  Gauta pranešimų apie su meloksikamo vartojimu susijusius pavojų gyvybei galinčius kelti odos išbėrimus (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė). Toks poveikis pirmiausia pasireiškia rausvų į taikinį panašių ar žiedinių dėmių (dažnai su pūslėmis centre) atsiradimu ant liemens.
  Papildomi požymiai, kurių reikia ieškoti, yra burnos, gerklės, nosies ir lytinių organų opos bei konjunktyvitas (akių paraudimas ir patinimas).
  Tokie pavojų gyvybei galintys kelti odos išbėrimai dažnai pasireiškia kartu su į gripą panašiais simptomais. Išbėrimas gali progresuoti: dideliame plote gali atsirasti pūslių ar pradėti luptis oda.
  Didžiausia sunkių odos reakcijų atsiradimo rizika būna pirmosiomis gydymo savaitėmis.
  Jei Jums atsirado su meloksikamu susijęs Stivenso-Džonsono sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė, meloksikamo vartojimo atnaujinti niekada nebegalima.
  Jei Jums atsiranda išbėrimas ar minėtų odos simptomų, būtina nutraukti meloksikamo vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją (jam būtina pasakyti, kad vartojate šio vaisto).

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kadangi Recoxa ir kiti kartu vartojami vaistai gali daryti įtaką vienas kito poveikiui, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui apie visus vartojamus arba neseniai vartotus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto. Labai svarbu gydytojui arba vaistininkui pasakyti, jeigu vartojate arba vartojote šių vaistų:
  - kitokių vaistų nuo uždegimo, įskaitant acetilsalicilo rūgštį (aspiriną);
  - gliukokortikoidų;
  - medikamentų, stabdančių kraujo krešėjimą, pvz., varfarino, arba tirpdančių kraujo krešulius (trombolizinių preparataų);
  - selektyvių atgalinio serotonino sugrąžinimo (SSRI) inhibitorių (vaistų, vartojamų depresijai bei kitokioms psichikos ligoms gydyti);
  - vaistų didelio kraujospūdžio ligai gydyti ar bet kokio diuretiko (šlapimo išskyrimą didinančių tablečių); jeigu vartojate diuretikų, Jūsų gydytojas gali stebėti Jūsų inkstų veiklą;
  - ciklosporino (vaisto, vartojamo po organo persodinimo bei nuo sunkių odos sutrikimų, reumatoidinio artrito ar nefrozinio sindromo);
  - ličio (vaisto nuo nuotaikos sutrikimų);
  - metotreksato (vaisto nuo navikų, sunkios nekontroliuojamos odos ligos bei aktyvaus reumatoidinio artrito);
  - kolestiramino (vaisto, vartojamo daugiausia cholesterolio kiekiui organizme mažinti);
  - kontraceptinę vartojimo į gimdą sistemą, kuri paprastai vadinamą spirale.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

  Recoxa vartojimas su maistu ir gėrimais
  Kartu vartojamas maistas vaisto absorbcijos neveikia.
  Tabletę reikia nuryti valgio metu, užgeriant vandeniu arba kitokiu skysčiu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.
  Trečiuoju nėštumo trimestru Recoxa vartoti draudžiama.

  Pirmuoju ir antruoju nėštumo trimestrais bei žindymo laikotarpiu Recoxa galima vartoti tik gydytojo patarimu.

  Recoxa gali sutrikdyti moters vaisingumą, todėl mėginančioms pastoti moterims šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Moterims, kurios sunkiai pastoja arba kurioms dėl nevaisingumo atliekami tyrimai, meloksikamo vartojimą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Vaistas budrumo ir gebėjimo sukaupti dėmesį neveikia. Pasireiškus šalutiniam poveikiui, pavyzdžiui, regos sutrikimui, galvos sukimuisi (vertigo) ar mieguistumui, galimas nepalankus poveikis veiklai, kuriai reikia didesnio budrumo, judesių koordinacijos ir greito sprendimų priėmimo (pavyzdžiui, vairavimui, mechanizmų valdymui, darbui aukštyje ir kt.). Jeigu minėtų sutrikimų atsiranda, užsiimti veikla, kuriai būtinas didesnis budrumas, negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Recoxa medžiagas
  Recoxa tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI RECOXA

  Recoxa visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu Jums reikia 7,5 mg paros dozės, gerkite vieną Recoxa 7,5 mg tabletę arba pusę Recoxa 15 mg tabletės.

  Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams

  Osteoartrito paūmėjimas
  Paros dozė yra 7,5 mg, tačiau prireikus ją galima didinti iki 15 mg.

  Reumatoidinis artritas
  Paros dozė yra 15 mg, tačiau prireikus ją galima mažinti iki 7,5 mg.

  Ankilozinis spondilitas
  Paros dozė yra 15 mg, tačiau prireikus ją galima mažinti iki 7,5 mg.

  Specialių grupių pacientai
  Jeigu esate senyvas, turite kepenų ar inkstų veiklos sutrikimų arba Jums yra didesnė šalutinių reakcijų rizika (ją didinančios būklės išvardytos skyriuje „Specialių atsargumo priemonių reikia"), gydytojas Jums dozę gali apriboti iki 7,5 mg kartą per parą.

  Vaikai ir jaunesni negu 15 metų paaugliai
  Recoxa vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams vartoti negalima.

  NEVIRŠYKITE DIDŽIAUSIOS 15 MG PAROS DOZĖS

  Visą paros dozę reikia gerti iš karto.
  Tabletę reikia nuryti valgio metu, užgeriant vandeniu ar kitokiu skysčiu.

  Pavartojus per didelę Recoxa dozę
  Jeigu išgėrėte arba kas nors kitas išgėrė daugiau Recoxa tablečių, negu reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra letargija, patologinis mieguistumas, pykinimas, vėmimas, pakrūtinio skausmas.
  Sunkus apsinuodijimas gali sukelti hipertenziją, ūminį inkstų nepakankamumą, kepenų veiklos sutrikimą, kvėpavimo pasunkėjimą, komą, konvulsijas ir ūminį širdies ir kraujagyslių nepakankamumą (kolapsą).

  Pamiršus pavartoti Recoxa
  Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršote, nesijaudinkite. Pamirštąją dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastiniu gydytojo nurodytu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Recoxa
  Priešlaikinis gydymo nutraukimas gali lemti ligos ar jos simptomų atsinaujinimą arba pasunkėjimą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Recoxa, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu:
  - pradėjote kraujuoti iš virškinimo trakto (vėmaluose atsirado kraujo arba pajuodavo išmatos);
  - išbėrė odą arba atsirado bet kokių gleivinės (pvz., vidinio apyburnio paviršiaus, žr. „Retas šalutinis poveikis") pažaidų;
  - pasireiškė alerginė reakcija arba astma (kvėpavimo pasunkėjimas).

  Į žemiau išvardytą sąrašą yra įtrauktas visas gydymo meloksikamu metu stebėtas šalutinis poveikis, įskaitant ir tą, kurį patyrė asmenys, vaisto vartoję ilgai arba didesnę negu rekomenduojama jo dozę.
  Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:
  - dažnas (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10, tačiau daugiau negu 1 iš 100 gydomų pacientų) (1 - 10
  Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams

  Osteoartrito paūmėjimas. Paros dozė yra 7,5 mg, tačiau prireikus ją galima didinti iki 15 mg.

  Reumatoidinis artritas. Paros dozė yra 15 mg, tačiau prireikus ją galima mažinti iki 7,5 mg.

  Ankilozinis spondilitas. Paros dozė yra 15 mg, tačiau prireikus ją galima mažinti iki 7,5 mg.

  Specialių grupių pacientai. Jeigu esate senyvas, turite kepenų ar inkstų veiklos sutrikimų arba Jums yra didesnė šalutinių reakcijų rizika (ją didinančios būklės išvardytos skyriuje „Specialių atsargumo priemonių reikia"), gydytojas Jums dozę gali apriboti iki 7,5 mg kartą per parą.

  Vaikai ir jaunesni negu 15 metų paaugliai.
  Recoxa vaikams ir jaunesniems kaip 15 metų paaugliams vartoti negalima.

  NEVIRŠYKITE DIDŽIAUSIOS 15 MG PAROS DOZĖS

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės