Kokią naudą gali turėti arbatos kūdikiams ir mažiems vaikams?
Arbatos kūdikiams ir mažiems vaikams gali būti tinkamos ne tik dėl malonaus skonio, tačiau ir dėl tam tikrų poveikių sveikatai.
Kai kurios arbatos yra raminančios ir jų sudėtyje esančios žolelės ar kitos veikliosios medžiagos gali prisidėti prie to, kad vaikutis jaustųsi ramiau, lengviau atsipalaiduotų. Bene dažniausiai nuo nerimo ir streso rekomenduojamos ramunėlių arbatos. Tai – arbata geresniam miegui.
Kitų arbatų vartojimas gali būti naudingas, nes gali palengvinti vėmimo ar pykinimo simptomus. Kadangi mažiems vaikams žymiai labiau būdingas pykinimas (kadangi imuninė sistema tik vystosi), imbierinė arbata gali būti naudingas pasirinkimas.
Bene visada gydytojai rekomenduoja gerti arbatas, kai vaikas ar kūdikis karščiuoja. Mėtų, melisų arbatos gali padėti mažam organizmui kovoti su peršalimo simptomais bei atstatyti normalų skysčių balansą organizme.
Na, o štai kmynų arbata tinka nuo vidurių užkietėjimo, pilvo pūtimo ar net viduriuojant. Jeigu vaikas serga virusine liga, bakterine infekcija, efektyviai padėti gali ir pankolių arbatos poveikis. Svarbu pasitarti su gydytojais ar vaistininkais bei įsiskaityti į informaciją, kuri nurodoma internete esančiame prekės aprašyme. Čia nurodome, kokiomis veikliosiomis savybėmis pasižymi dauguma arbatų. Renkantis būtina žinoti ar tokia prekė yra tinkama jūsų vaikams. Dažniausiai nurodoma ar tinkama naujagimiui nuo gimimo, ar pvz. vaikui nuo 6 mėnesių.
Liofilizuotos – šaldytų uogų, valgomos arbatos
Šios arbatos – unikali ir naujoviška produkcija, daugiausiai skirta mažiems vaikams. Specialiu šaldymo būdu džiovinamos uogos nepraranda savo maistinės vertės ir naudingųjų savybių, tačiau prasitęsia ir jų galiojimo laikas.
Toks arbatos mišinys užpilamas karštu vandeniu ir palaukiama, kol jis bus pritrauktas. Tuomet, skysčiui atvėsus, arbatą galima gerti ir mėgautis joje esančiomis uogomis. Dėl to, kad sudėtyje yra uogų, tokios arbatos rekomenduojamos jau kiek ūgtelėjusiems mažyliams, kad šie neužspringtų.