Vaistai nuo kosulio
Kosulys dėl ligos – simptomas, kuris nesvetimas nei vaikams, nei paaugliams, nei suaugusiems. Tiek sausas, tiek šlapias kosulys vargina. Dėl jo gerklę gali kutenti, skaudėti ar net kilti diskomfortas kalbant, valgant maistą, bandant ilsėtis. Kosulį slopinantys nereceptiniai vaistai – populiari priemonė kovoje su šlapiu ar sausu kosuliu.
Dažnu atveju kosulį sukeliančios ligos įveikiamos gydantis tiesiog namuose. Renkantis medikamentus labai svarbu žinoti, ar susiduriate su sauso ar šlapio kosulio keliamu diskomfortu. Pagal tai vaistininkai gali parinkti, kurie nereceptiniai vaistai gerklei ir kosuliui slopinti bus geriausi. Internetinėje vaistinėje jūs galite patogiai pirkti STOPTUSSIN ar PAXELADINE labai patrauklia kaina. Be to, jeigu vyksta akcija, nereceptiniai, nuo kosulio skirti vaistai kainuos dar pigiau nei įprastai. Rinkitės patogiausią pristatymo ir apmokėjimo būdą bei gaukite visas priemones, padedančias kovoti su simptomais ir įveikti ligas.
Jeigu norite sužinoti, kurio vaisto nauda būtų didžiausia ar ką rekomenduoja vaistininkas, galite užduoti klausimus tiesioginio susirašinėjimo laukelyje.
Kada reikia nereceptinių vaistų nuo kosulio?
Pirmiausia – reikėtų žinoti, kad kosulys yra natūrali organizmo reakcija. Kai kosėjame, kūnas nori iš kvėpavimo takų pašalinti dirgiklius. Tačiau nuolatinis ar stiprus kosulys gali trikdyti gyvenimą ir būti labai nemalonus, o laikui bėgant, smarkiai sudirginti gerklę.
Nereceptiniai vaistai nuo kosulio yra efektyvus sprendimas prieš trumpalaikį ar lengvesnį kosulį, kuris įprastai atsiranda dėl peršalimo ligų, gripo ar nedidelio gerklės sudirginimo.
Prieš griebiantis nereceptinių vaistų nuo kosulio, labai svarbu nustatyti, kokio tipo kosuliu sergate. Sausam kosuliui, kurio metu neišskiriama gleivių, gali būti naudingi kosulį slopinantys vaistai.
Kita vertus, drėgną ar krūtininį kosulį, kurio metu susidaro gleivės, gali palengvinti atsikosėjimą lengvinantys preparatai, padedantys skystinti gleives.
Visada būtina perskaityti naudojimo instrukciją, kurioje nurodytos dozės, ir įsitikinti, ar vaistai skirti būtent jūsų problemai spręsti. Nereceptinius vaistus visada rekomenduojama vartoti tiems, kurie jaučiasi prasčiau ir kosėja, tačiau problema ilgai nesitęsia. Būtinai pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, kad žinotumėte, kas padeda nuo kosulio būtent jūsų atveju.
Sirupas ar tabletės nuo kosulio?
Kosulio slopinimas įmanomas labai įvairiomis priemonėmis. Ko gero populiariausios yra – sirupas ir tabletės nuo kosulio.
Kas geriau? Pasirinkimas labai priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir konkrečių simptomų. Sirupai nuo kosulio yra skysto pavidalo. Jie gali turėti gana greitą efektą. Jų sudėtyje dažnai derinamos kelios veikliosios medžiagos įvairiems simptomams, pavyzdžiui, skausmui ar karščiavimui, malšinti. Sirupą gali būti lengviau nuryti nei tabletę (ypač, jei skauda ryjant). Be to, sirupai gali padengti gleivinę, todėl patekę į burną ar gerklę iš karto imasi mažinti dirginimą.
Kita vertus, tabletes nuo kosulio galima neštis su savimi. Jos patogesnės keliaujant ir turi ilgesnį galiojimo laiką nei dauguma sirupų. Tabletėms pirmenybę gali teikti asmenys, kuriems nepatinka skystų vaistų skonis ar konsistencija. Tai aktualiausia namuose gydant vaikus ar suaugusius.
Nepriklausomai nuo formos, labai svarbu užtikrinti, kad pasirinktas vaistas būtų skirtas konkrečiam kosulio tipui (sausam ar drėgnam). Visada reikia laikytis ir dozavimo rekomendacijų. Sirupas nuo kosulio ar tabletės netaps veiksmingesni, jeigu išgersite dvigubą dozę.
Be to, visada patikrinkite, ar šių vaistų poveikis nesikerta su kitais vaistais ar diagnozėmis, kurias turite.
STOPTUSSIN ir PAXELADINE
STOPTUSSIN tabletės ir PAXELADINE sirupas nuo kosulio – bene populiariausi produktai šioje kategorijoje. STOPTUSSIN tabletės skirtos nuo dirginančio kosulio, kuris yra sausas. Ši priemonė tinka visiems žmonėms nuo 12 metų amžiaus. Veikliosios medžiagos yra butamiratas/gvajfenezinas. Jį vartoti reikėtų po valgio. Gvajfenezinas tiesiogiai stimuliuoja bronchų liaukų sekreciją ir skatina rūgščių glikoproteinų pasišalinimą iš acinarinių ląstelių. Taip skystinamos gleivės ir pasidaro lengviau atsikosėti, turėtų mažėti gerklės sudirgimas.
Tuo tarpu kiti vaistai nuo kosulio – PAXELADINE, tinka suaugusiems ir vyresniems nei 30 mėnesių amžiaus vaikams. Pagrindinė preparato veiklioji medžiaga yra okseladinas, kuris malšina kosulio refleksą. Tai yra ne opiatinis, ne antihistamininis priešuždegiminis vaistas. Jį vartoti dažnai lengviau dėl to, kad jis turi šokolado ir vyšnių kvapą, dėl ko sirupą lengviau sugirdyti vaikams.
Kada reikia kreiptis į gydytoją dėl receptinių vaistų?
Jei kosulys tęsiasi ilgiau nei tris savaites, jį lydi aukšta temperatūra, išskysta bespalvės gleivės arba jis pasireiškia kartu su kitais sunkiais simptomais, labai svarbu kreiptis į gydytoją.
Taip pat labai stipriai rekomenduojame dėl vaistų kreiptis nėštumo metu, jeigu turite lėtinių ligų arba gyvenimo būdą keisti verčiančių diagnozių, netoletruojate tam tikrų medžiagų. Tada gydytojas, pilnai įvertinęs situaciją, galės skirti saugiausią nereceptinį ar receptinį vaistą.