Tiek papildomos, tiek nepakeičiamos aminorūgštys sportui pravers įvairaus amžiaus suaugusiems vyrams ar moterims. Internetu jūs galite rinktis iš patrauklia kaina parduodamų XTEND, SWANSON, SCITEC NUTRITION, RAW POWDERS bei kitų gamintojų, kokybiškų papildų.
Lojalumo programos nariai gali tikėtis pažymėtas prekes pirkti dar pigiau. Na, o jeigu vyksta akcija – su specialiais pasiūlymai sutaupys kiekvienas. Aukščiausios kokybės produktai sportuojantiems gali būti jūsų. Dėkite produktus į krepšelį bei pasirūpinkite savo kūnu ir gera savijauta!
Kas yra ir kuo organizmui naudingos aminorūgštys?
Aminorūgštis yra pagrindinė baltymų statybinė medžiaga. Ji atlieka svarbų vaidmenį beveik visuose biologiniuose procesuose, kurie vyksta žmogaus organizme. Kai vartojame baltymus, jiems patekus į organizmą, prasideda jų skaidymas į atskiras aminorūgštis. Šios rūgštys pasižymi įvairia nauda, pavyzdžiui: skatina raumenų augimą, padeda atkurti audinius ir net padeda smegenims ar odai. Žinodami, kam jos reikalingos ir tai, kad yra net devynios nepakeičiamos aminorūgštys, kurių organizmas pats nesintetina ir, kurias turime gauti su maistu ar papildais, lengvai suprasime, kodėl šie papildai verti dėmesio.
Aminorūgščių svarba sportuojantiems
Sportuojantiems žmonėms aminorūgščių svarbos neįmanoma pervertinti. Jos padeda atsigauti raumenims, mažina raumeninio audinio irimą ir suteikia energijos sportui. Ypač po sporto, jeigu vartojami baltymai ir aminorūgštys, galima tikėtis greitesnio atsigavimo ir spartesnio raumenų augimo. Štai kodėl daugelis sportininkų, norėdami padidinti savo rezultatus ir paspartinti atsigavimą, griebiasi papildų. Tarp sportuojančių, tiek mėgėjų, tiek pusiau profesionalų ar visiškų profesionalų yra populiarūs BCAA aminorūgščių papildai. Daug ką taip pat domina kreatinas ir leucinas. Jie tinka norintiems priaugti raumenų masės.
Apie šakotosios grandinės (BCAA) aminorūgštis
Galbūt teko girdėti, kad yra šakotosios grandinės arba BCAA aminorūgštys? Nors daug kam šis trumpinys yra matytas ar pažįstamas, tikrai ne visi žino, kas tai yra. Šakotos grandinės aminorūgštys - tai trys konkretūs produktai: leucinas, izoleucinas ir valinas.
Skirtingai nei kitos, BCAA aminorūgštys metabolizuojasi raumenyse, o ne kepenyse. Jos padeda raumenims atsigauti, mažina nuovargį ir padeda gerinti rezultatus.
Kiek aminorūgščių vartoti sportuojantiems ir kada jas vartoti?
Kadangi produktų pasirinkimas yra didelis, o privalumai bei poveikis – jau žinomi, belieka išsiaiškinti tik tai, koks yra optimalus šių papildų vartojimas.
Aminorūgščių kiekis, kurį reikėtų vartoti, priklauso nuo individualių tikslų ir fizinio krūvio tipo bei pasirinktų papildų.
Visgi, daugelis ekspertų rekomenduoja jas vartoti prieš, per arba po sporto. Taip gaunama maksimali nauda.
Rekomenduojama pasikonsultuoti su mitybos specialistu, vaistininku ar savo treneriu, kad būtų nustatyta geriausia dozė ir laikas, siekiant maksimalaus poveikio ir naudos. Pasikonsultuoti su vaistininkais galite ir internetu.
Kapsulės, milteliai, tabletės – kuris aminorūgščių pavidalas yra geriausias?
Kaip matote, internetu parduodama net kelių skirtingų pavidalų aminorūgščių rūšys. Kapsules lengva nuryti ir patogu vartoti keliaujant. Miltelius galima tiksliai dozuoti ir maišyti su gėrimais.
Tabletės yra kompaktiškos ir jomis galima gauti kompleksinį aminorūgščių rūšių mišinį. Geriausia forma iš tiesų priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir norimo vartojimo režimo. Milteliai tinka sportininkams, kapsulės ir tabletės – kasdieniam vartojimui.