Veido rūgštys: kaip jos veikia ir kaip pasirinkti tinkamiausią?

Veido rūgštys: kaip jos veikia ir kaip pasirinkti tinkamiausią?

Veido odos priežiūra yra neatsiejama kasdienio grožio ritualo dalis, o rūgštys – vienas iš pagrindinių ingredientų, leidžiančių išspręsti tam tikras odos problemas. Rūgštys gali pagerinti odos išvaizdą, pašviesinti ir sustiprinti natūralų odos barjerą. Tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų ir išvengti galimo dirginimo, labai svarbu pasirinkti tinkamiausią rūgštį pagal odos tipą ir būklę. Toliau šiame straipsnyje aptarsime skirtingų rūgščių savybes ir poveikį bei kaip išsirinkti tinkamiausią variantą švytinčiai ir puikiai atrodančiai odai.

AHA rūgštys – švytinčiai ir tolygiai odai

AHA rūgštys, dar vadinamos alfahidroksinėmis rūgštimis, yra gaunamos iš pieno ir vaisių ekstraktų. Jos gerina odos išvaizdą ir pojūtį, švelniai eksfolijuoja ir stiprina odos barjerą bei natūralius procesus. drėkina, švelnina odos pigmentaciją ir stangrina odą. AHA tinka normaliai, mišriai ir riebiai odai, esant bėrimams ir atsiradus fotosenėjimo požymiams. Reguliariai naudojama AHA rūgštimi papildyta kosmetika veidui suteiks odai natūralaus švytėjimo ir tolygesnio odos tono.

BHA ir salicilo rūgštis – riebiai, aknės linkusiai odai

BHA rūgštys, dar žinomos kaip betahidroksinsinėmis rūgštys, yra tirpios riebaluose, todėl puikiai įsiskverbia į poras ir pašalina nešvarumus bei mažina odos blizgesį. BHA dar geriau žinoma ir sutinkama kosmetikoje kaip salicilo rūgštis. Dėl sudėtingesnės formulės šios BHA, salicilo rūgštis veidui rekomenduojamos riebiai, į aknę linkusiai odai ir odai su užsikimšusiomis poromis. Kokybiška kosmetika, papildyta BHA rūgštimis, ir reguliarus jos naudojimas leis sumažinti inkštirų ir spuogų atsiradimą bei džiaugtis švaria oda ir stangrina.

Kaip saugiai naudoti rūgštis? Derinimas, dažnis, SPF

Šiandien rūgštys drąsiai naudojamos ne tik kosmetologų kabinetuose, bet ir namuose. Vis dėlto, norint išvengti šalutinių poveikių, ypač naudojant pirmą kartą, vertėtų laikytis tam tikrų rekomendacijų. Keletas naudingų patarimų, kaip įtraukti rūgštinius ingredientus į odos priežiūros rutiną.

  • Pradėkite nuo mažos koncentracijos rūgščių. Jei tik pradedate naudoti rūgštis, ieškokite produktų su mažesne rūgšties koncentracija. Tai leis odai geriau prisitaikyti prie naujos rutinos ir sumažins dirginimą. Tam galite rinktis AHA ar BHA, kurių koncentracija neviršija 5–10 %. Taip pat yra išskiriamos ir polihidroksinės rūgštys (PHA), kurios yra saugios ir lėčiau prasiskverbia į odą bei jos nesudirgina. PHA skirta drėkinti ir lengvai eksfoliuoti odą, todėl tinka sausai, jautriai ir dehidratuotai odai.
  • Pamažu pratinkite savo odą prie rūgščių. Nesvarbu, ar tik pradedate naudoti rūgštis, ar pakeičiate į stipresnės koncentracijos priemonę, neapkraukite odos. Pirmą kartą naudodami rūgštinių ingredientų kosmetiką, naudokite ją kas 2–3 dienas, kad oda galėtų priprasti. Jeigu nepajutote jokio dirginimo ar sausumo, pamažu galite didinti dažnį.
  • Rūgštinius ingredientus derinkite su drėkinančiais ir raminančiais. Reguliariai naudodami rūgštis ir derindami jas su drėkinančiais ingredientais, galėsite džiaugtis puikiais rezultatais. Šiais veido priemones galima naudoti su tokiais ingredientais, kaip hialuronas, glicerinas ar keramidai, kurie leidžia palaikyti odos drėgmę. Rūgštis taip pat galima derinti su antioksidantais, pavyzdžiui, vitaminais C ir E, kurie stiprina odos apsaugą nuo laisvųjų radikalų.

Taigi, norėdami pasiekti geriausių rezultatų, nuosekliai laikykitės rūgščių naudojimo rutinos ir stebėkite savo odos būklę. Rūgštis rekomenduojama naudoti vakare, kad būtų išvengiama galimo jautrumo dienos metu. Žinoma, jas galima naudoti ir ryto rutinoje, tačiau jos gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Dėl to rekomenduojama naudoti kremus nuo saulės net ir debesuotomis dienomis. Galiausiai, svarbu tinkamai pasirinkti rūgštis, kurios gali tapti puiki raukšlių prevencija.

Rūgštiniai produktai iš Eurovaistinė.lt – ką rinktis?

Eurovaistinė.lt išsiskiria gausiu kosmetikos priemonių pasirinkimu, todėl daugelis gali rasti variantų, individualiai tinkančių pagal veido tipą ir odos būklę. Norintiems įtraukti į odos rutiną rūgščių, korėjietiška kosmetika gali būti puikus pasirinkimas. Tokių odos priežiūros produktų sudėtyje dažnai galima rasti glikolio, pieno (AHA) ar salicilo (BHA) rūgščių. Be to, korėjietiškoje kosmetikoje rūgštys yra dažnai derinamos su švelniais drėkinamaisiais ir raminamaisiais ingredientais siekiant, kad oda nebūtų sudirginta.