preloader

Prašome palaukti

Tardyferon, 80mg, dengtos tabletės, N30

Tardyferon, 80mg, dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Geležis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 80mg
Prekės kodas: 013505

Tardyferon vartojamas geležies stygiaus sukeltos mažakraujystės gydymui. Geležies stygiaus profilaktikai nėštumo metu, kai su maistu negalima užtikrinti tink...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tardyferon vartojamas geležies stygiaus sukeltos mažakraujystės gydymui. Geležies stygiaus profilaktikai nėštumo metu, kai su maistu negalima užtikrinti tinkamo geležies kiekio.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima.Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1. Kas yra Tardyferon ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Tardyferon 3. Kaip vartoti Tardyferon 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Tardyferon 6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Tardyferon ir kam jis vartojamas


  Svarbiausia anemijos (mažakraujystės) priežastis – geležies trūkumas, galintis atsirasti dėl netinkamos mitybos, lėtinio kraujavimo virškinimo trakte ar moterų genitalinėje sistemoje. Geležies trūkumo sukelta anemija gydoma įvairiais geležies preparatais. Jeigu geležies preparatai skiriami laiku, šios ligos galima išvengti. Kai kurie geležies preparatai gali būti blogai toleruojami dėl pernelyg didelių vietinių koncentracijų ar per greito geležies jonų išsilaisvinimo virškinamajame trakte. Siekiant išvengti gleivinės pažeidimų ir suerzinimų, Tardyferon tabletėje lengvai tirpus ir gerai absorbuojamas geležies (II) sulfatas derinamas su mukoproteaze. Mukoproteazė – tai natūralių aukšto molekulinio svorio organinių junginių frakcija, išskiriama iš žarnyno gleivinės ir turinti apibrėžtą kiekį aminocukrų bei organinių sulfatų.


  Tardyferon vartojamas: - geležies stygiaus sukeltos mažakraujystės gydymui; - geležies stygiaus profilaktikai nėštumo metu, kai su maistu negalima užtikrinti tinkamo geležies kiekio.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Tardyferon


  Tardyferon vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) geležies (II) sulfatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). - jeigu yra geležies perteklius (dažnas kraujo perpylimas, hemochromatozė); - jeigu yra geležies perteklius, ypač tuo atveju, jeigu yra anemija, susijusi su normaliu ar per dideliu geležies kiekiu, pvz., talasemija, gydymui atspari anemija ar anemija, atsiradusi dėl kaulų čiulpų funkcijos nepakankamumo; - jeigu yra reta paveldima būklė, kurios metu draudžiama vartoti kai kurių pagalbinių Tardyferon tablečių medžiagų (žr. skyrių „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Tardyferon medžiagas“); - jei jums skirti injekciniai geležies druskų preparatai. (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“); - 6 metų ir jaunesniems vaikams.


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tardyferon. • Su uždegimo sindromu susijusi hiposideremija į gydymą geležimi nereaguoja. • Gydymą geležimi būtina, jeigu įmanoma, derinti su anemijos priežasties naikinimu.  • Atsargiai turi būti vartojamas ligonių, kuriems yra geležies kaupimosi ar absorbcijos sutrikimų, hemoglobinopatijos, taip pat sirgusiems virškinimo trakto ligomis.  • Tardyferon tabletėse yra ricinų aliejaus, todėl jis gali sutrikdyti skrandžio veiklą, sukelti viduriavimą. • Dėl burnos išopėjimo ir dantų spalvos pokyčio rizikos, tablečių nereikėtų čiulpti, kramtyti ar laikyti burnoje. Jas reikėtų nuryti nekramčius, užgeriant stikline vandens. Vaikams ir paaugliams Tardyferon galima vartoti vyresniems negu 6 metų vaikams.


  Kiti vaistai ir Tardyferon Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Injekciniai geležies druskų preparatai Dėl greito geležies atsipalaidavimo iš kompleksinio junginio ir transferino įsotinimo galimas apalpimas ar net šokas.


  Geriamieji tetraciklinų preparatai: tetraciklinas ir jo dariniai Dėl kompleksinių junginių formavimosi sumažėja tetraciklinų absorbcija virškinimo trakte ir 50% sumažėja geležies druskų absorbcija. Tarp tetraciklinų ir geležies druskų vartojimo reikia daryti pertrauką, pvz., 2 - 3 val.


  Penicilaminas Mažėja penicilamino absorbcija. Tarp jo ir geležies preparatų vartojimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 2 val. pertrauką.


  Metildopa, levodopa, karbidopa Mažėja DOPA darinių biologinis prieinamumas.


  Chinolonų grupės antibiotikai: ciprofloksacinas ir kt. Mažėja didžiausia ciprofloksacino koncentracija kraujyje ir 60 sumažėja biologinis ciprofloksacino prieinamumas. Chinolonų patariama gerti, likus 4 - 6 val. iki geležies druskų vartojimo arba praėjus tiek pat laiko po jo.


  Chloramfenikolis Pacientams, vartojantiems chloramfenikolį, gali vėliau pasireikšti gydymo geležimi efektas.


  Antacidiniai preparatai: medikamentai, kuriuose yra kalcio, aliuminio ar magnio Mažėja kartu vartojamų geležies druskų absorbcija virškinimo trakte. Tarp antacidinių preparatų ir geležies druskų vartojimo reikia daryti ne trumpesnę kaip 1 – 2 val. pertrauką.


  Gali būti klaidingai teigiamas slapto vidinio kraujavimo nustatymas, todėl Tardyferon vartojimas turėtų būti nutraukiamas tris dienas iki tyrimo.


  Tardyferon vartojimas su maistu ir gėrimais Geriant daug arbatos, kavos ar raudonojo vyno, slopinamas geležies druskų įsisavinimas. Pieno produktai ir kiaušiniai gali reikšmingai sumažinti kartu vartojamos geležies absorbciją. Tabletes gerti prieš valgį. Jei vaistas sukelia skrandžio veiklos sutrikimus, tabletę išgerkite valgio metu.


  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


  Nėštumas Teratogeninio poveikio tyrimų metu pelių ir žiurkių, vaikingumo laikotarpiu vartojusių dideles geležies papildų dozes (jos yra 1 100 kartų didesnės už terapinę dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui), jaunikliams sklaidos trūkumų dažnis nepadidėjo.


  Tinkamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta.


  Remiantis paskelbtų klinikinių tyrimų duomenų analize, nėštumo metu geležies papildais gydomų moterų vaisiui sklaidos trūkumų neatsiranda.


  Žindymo laikotarpis Geležies patenka į motinos pieną. Ar galimas nepageidaujamas poveikis krūtimi maitinamam kūdikiui, tyrimais nenustatinėta. Publikuoti duomenys rodo, kad su moterų, geležies papildų vartojančių normalios laktacijos metu, pienu per parą išsiskiria maždaug 0,25 mg geležies.


  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.


  Tardyferon sudėtyje yra sacharozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Tardyferon


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Tardyferon galima vartoti suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 6 metų vaikams. Tardyferon tabletės geriamos. Tabletę reikia nuryti visą. Nečiulpkite, nekramtykite ar nelaikykite tabletės burnoje. Tabletes reikėtų gerti prieš valgį arba jo metu (priklauso nuo to, kaip vaistą toleruoja virškinimo traktas). 


  Geležies stygiaus sukeltos mažakraujystės gydymas Vyresniems negu 6 metų vaikams. Vartoti po 1 tabletę per parą. Vyresniems negu 10 metų vaikams ir suaugusiems žmonėms. Vartoti po 1 - 2 tabletes per parą.


  Geležies stygiaus profilaktika Nėščioms moterims. Vartoti po 1 tabletę kartą per parą arba kas antrą parą.


  Gydymo trukmė Gydyti reikia tol, kol išnyks anemija ir bus atkurtos geležies atsargos. Kad papildyti organizmo geležies rezervus, Tardyferon skiriamas po 1 tabletę kasdien prieš pusryčius nuo 1 iki 3 mėnesių - kol normalizuojasi hemoglobino kiekis. Po to, nemažiau kaip tris mėnesius reikia vartoti po 1 Tardyferon tabletę kartą per dieną (kol feritino kiekis kraujo serume pasiekia reikiamą lygį).


  Jeigu manote, kad Tardyferon veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Ką daryti pavartojus per didelę Tardyferon dozę? Jeigu iš karto išgersite per daug Tardyferon tablečių, gali atsirasti perdozavimo simptomų: virškinimo trakto dirginimas arba virškinimo trakto gleivinės nekrozė, dažniausiai susijusi su pilvo skausmu, pykinimu, vėmimu, viduriavimu, šoku ir kepenų bei inkstų funkcijos nepakankamumu. Vaisto perdozavus, būtina kuo greičiau kviesti gydytoją arba vykti į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių.


  Jei laikomasi instrukcijų, gydymas Tardyferon negali sukelti geležies perdozavimo. Jei pacientas prarijo didelį kiekį tablečių, reikia skubiai sugirdyti žalių kiaušinių ar pieno, siekiant surišti geležį virškinimo trakte ir pašalinti iš organizmo. Neseniai prarytas tabletes iš skrandžio galima pašalinti sukeliant vėmimą. Gydytojai gali pašalinti geležį iš organizmo plaudami skrandį 1 % natrio-vandenilio karbonato tirpalu ar paskyrę deferoksamino.


  Pamiršus pavartoti Tardyferon Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštosios nebegerkite, toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


  Nustojus vartoti Tardyferon Tardyferon reikia vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta. Preparato vartojimą nutraukus prieš laiką, sutrikimas gali atsinaujinti.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis


  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): Vidurių užkietėjimas, diarėja (viduriavimas), pilvo pūtimas, pilvo skausmas, pakitusi išmatų spalva, pykinimas.


  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): Gerklų edema (patinimas), pakitę išmatos, dispepsija (virškinimo veiklos sutrikimas), vėmimas, gastritas, niežėjimas, raudonas išbėrimas.


  Nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): Padidėjusio jautrumo reakcija, dilgėlinė, dantų spalvos pokytis, burnos išopėjimas.


  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai,užpildęinterneto svetainėjewww.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Tardyferon laikymo sąlygos


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.


  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba i su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  Tardyferon sudėtis


  - Veiklioji medžiaga yra geležies (II) sulfatas seskvihidratas. Vienoje tabletėje yra 256,3 mg geležies (II) sulfato seskvihidrato, atitinkančio 80 mg geležies. - Pagalbinės medžiagos yra: Tablečių šerdis: askorbo rūgštis, mukoproteazė, bulvių krakmolas, metakrilo rūgšties ir   metilmetakrilato 1:2 kopolimeras (Eudragitas S), trietilo citratas, povidonas K 30, talkas, magnio   stearatas, ricinų hidrintas aliejus, magnio trisilikatas. Tablečių dangalas: bazinis butilintas metakrilatokopolimeras (Eudragitas E 100), titano dioksidas   (E171), ryžių krakmolas, eritrozinas (E127), karnaubo vaškas, sacharozė.


  Tardyferon išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletės yra rožiniai raudonos, lygios. Vienoje kartono dėžutėje yra 30 dengtų tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisė turėtojas PIERRE FABRE MEDICAMENT 45, PlaceAbelGance 92100 Boulogne Prancūzija


  Gamintojas PIERRE FABRE MEDICAMENT PRODUCTION 45, PlaceAbelGance 92100 Boulogne Prancūzija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB Orivas J. Jasinskio 16B Vilnius, LT- 01112 Tel. + 370 5 2526 570


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-03


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Tardyferon visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tardyferon galima vartoti suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 6 metų vaikams.
  Tardyferon tabletės geriamos.
  Tabletę reikia nuryti užsigeriant vandeniu, geriau prieš valgį arba jo metu (priklauso nuo to, kaip vaistą toleruoja virškinimo traktas).

  Geležies stygiaus sukeltos mažakraujystės gydymas
  Vyresniems negu 6 metų vaikams. Vartoti po 1 tabletę per parą.
  Vyresniems negu 10 metų vaikams ir suaugusiems žmonėms. Vartoti po 1 - 2 tabletes per parą.

  Geležies stygiaus profilaktika
  Nėščioms moterims. Vartoti po 1 tabletę kartą per parą arba kas antrą parą.

  Gydymo trukmė
  Gydyti reikia tol, kol išnyks anemija ir bus atkurtos geležies atsargos.
  Kad papildyti organizmo geležies rezervus, Tardyferon skiriamas po 1 tabletę kasdien prieš pusryčius nuo 1 iki 3 mėnesių - kol normalizuojasi hemoglobino kiekis. Po to, nemažiau kaip tris mėnesius reikia vartoti po 1 Tardyferon tabletę kartą per dieną (kol feritino kiekis kraujo serume pasiekia reikiamą lygį).

  Jeigu manote, kad Tardyferon veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės