Kontaktiniai lęšiai
Jei jau pabodo nešioti įprastus korekcinius akinius ar mėgstate užsiimti aktyvia veikla ir jie jums kelia daug diskomforto, tuomet kontaktiniai lęšiai gali būti tikrų tikriausias išsigelbėjimas. Lęšiai puikiai prisitaiko prie akies paviršiaus ir reguliariai keičiami jie visuomet bus patogūs bei nesukels jokio diskomforto. Šių optikos prekių pasirinkimas yra išties didelis, tad tinkamiausią porą tikrai atras kiekvienas.
Informacija
Atsiprašome, šiuo metu šioje kategorijoje prekių neturime.Kontaktinis lęšis yra plonas, išlenktas lęšis, dedamas tiesiai ant ragenos, dengiančios jūsų akį. Jis atlieka tokią pačią funkciją kaip ir korekciniai akiniai – leidžia akims geriau matyti. Natūraliai kontaktiniai lęšiai būna skaidrūs, bespalviai, tačiau dažnai jiems yra suteikiamas švelnus melsvas atspalvis tam, kad būtų lengviau pastebimi tirpale.
Kaip išsiaiškinti, ar jums kontaktiniai lęšiai tinkami?
Jei kontaktinius lęšius norite išbandyti pirmą kartą, prieš tai itin rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją, kuris patars ir pakonsultuos, kokie jie jums būtų tinkamiausi. Vizito metu bus tiksliai nustatoma, ar jūsų akys yra pakankamai sveikos, jog galėtumėte nešioti kontaktinius lęšius, bei kokio stiprumo lęšiai jums yra reikalingi. Jei galvojate, jog akinių receptas puikiai tiks ir šioms priemonėms įsigyti – dažnu atveju tai nėra tiesa. Lęšiai priglunda prie pačios akies, nepalikdami jokio tarpelio, priešingai nei akiniai. Dėl šios priežasties kontaktiniai lęšiai įprastai yra parenkami kiek silpnesni nei būtų parenkami akiniai, norint išgauti tokio paties ryškumo vaizdą.
Kokių tipų kontaktiniai lęšiai gali būti?
Kontaktiniai lęšiai dažniausiai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes: minkštus ir kietus. Minkšti lęšiai yra ypač ploni ir patogūs nešioti. Jie gaminami vandens pagrindu bei gali būti dar skirstomi į tokias subkategorijas: sferiniai arba įprasti kontaktiniai lęšiai, skirti astigmatizmui, presbiopijai ir spalvoti arba kosmetiniai lęšiai. Pastaruosius galima nešioti nebūtinai tuomet, kada yra reikalinga regėjimo korekcija – jie tinka ir puikiai matantiems žmonėms, norintiems tiesiog paeksperimentuoti ir pakeisti savo akių spalvą. Tuo tarpu kieti kontaktiniai lęšiai yra pagaminti iš kietesnio plastiko, tačiau taip pat suteikia ryškų, aiškų vaizdą bei ištaiso tam tikras regėjimo problemas. Šie lęšiai yra patvaresni ir tarnauja ilgesnį laiką nei minkšti.
Kas kiek laiko reikia keisti kontaktinius lęšius?
Priklausomai nuo to, kokius lęšius jūs pasirinksite, jie gali būti keičiami kasdien, kas dvi savaites, mėnesį, ketvirtį ar net metus. Visgi, nors rinktis tikrai yra iš ko, norint apsisaugoti nuo įvairių infekcijų, rekomenduojama lęšius keisti dažniau. Pavyzdžiui, kasdieniai kontaktiniai lęšiai yra itin patogus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie nenori daug laiko skirti jų priežiūrai, kadangi jie nešiojami tik vieną dieną, po kurios yra tiesiog išmetami. Lęšiai, pritaikyti ilgesniam laikui, reikalauja specialios priežiūros, apie kurią pakalbėsime kiek vėliau. Kaip bebūtų, net ir tinkamai prižiūrint tokius lęšius, turėkite omenyje, jog juose gali sumažėti deguonies pralaidumas, sukeliantis diskomfortą ir tam tikrus sutrikimus.
Kaip prižiūrėti kontaktinius lęšius?
Domina lęšiai internetu? Tuomet būtinai pasidomėkite ir tuo, kokios priežiūros jiems reikia. Kaip jau minėjome, vienadieniai lęšiai nereikalauja jokios papildomos priežiūros, tačiau kitiems ji yra tiesiog būtina. Kiekvieną kartą išsiėmę lęšius, turite juos tinkamai dezinfekuoti. Tam yra naudojamas specialus tirpalas, užlašinamas ant lęšio, kurio paviršius tuomet yra sukamaisiais judesiais trinamas iš abiejų pusių. Po to kontaktiniai lęšiai yra praskalaujami tuo pačiu tirpalu ir panardinami į specialų konteinerį, pripildytą juo. Taip pat reiktų nepamiršti ir to, jog minėta priemone bent kartą savaitėje reiktų išvalyti ir patį lęšių konteinerį.
Kontaktinių lęšių pasirinkimas ir kaina
Eurovaistine.lt internetinėje vaistinėje galite rasti platų kontaktinių lęšių pasirinkimą. Čia galite rinktis tarp tokių tobula kokybe garsėjančių prekinių ženklų kaip Soflens, Biofinity, Proclear ir Purevision. Kiekvienas iš jų gali pasiūlyti skirtingo stiprumo lęšius, taip pat savo savybėmis pritaikytus jautrioms ar itin sausėjančioms akims, tad kiekvienas žmogus tikrai nejaus jokio diskomforto, juos nešiodamas. Be to, verta paminėti ir tai, jog nepaisant to, kad šie lęšiai internetu, yra itin kokybiški, jie išsiskiria ir gera kaina, kas yra itin aktualu, jei lęšius nešiojate kiekvieną dieną, vietoje korekcinių akinių.