preloader

Prašome palaukti

Presid, 5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Presid, 5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Felodipinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 829845

Presid vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (hipertenzijai gydyti) ir širdies (krūtinės) skausmui, kurį sukelia, pvz., fizinis krūvis arba stresas...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Presid vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (hipertenzijai gydyti) ir širdies (krūtinės) skausmui, kurį sukelia, pvz., fizinis krūvis arba stresas (krūtinės anginai) gydyti.

     Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Presid ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Presid 3. Kaip vartoti Presid 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Presid 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Presid ir kam jis vartojamas

  Presid veikioji medžiaga yra felodipinas, kuris priklauso vaistų, vadinamų kalcio antagonistais, grupei. Jis plečia smulkiąsias kraujagysles, todėl mažina kraujospūdį. Širdies veiklos šis vaistas netrikdo.

  Presid vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (hipertenzijai gydyti) ir širdies (krūtinės) skausmui, kurį sukelia, pvz., fizinis krūvis arba stresas (krūtinės anginai) gydyti.

  Šis vaistas skirtas suaugusiųjų žmonių gydymui.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Presid

  Presid vartoti negalima: - jeigu Jūs esate nėščia. Jeigu pastotumėte, kai vartojate šio vaisto, apie tai nedelsdama pasakykite gydytojui; - jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jūs sergate nekompensuotu širdies nepakankamumu; - jeigu Jus ištiko ūminis miokardo infarktas (širdies priepuolis); - jeigu Jums neseniai pradėjo skaudėti krūtinę arba ištiko krūtinės anginos priepuolis, kuris tęsiasi 15 minučių ar ilgiau arba yra stipresnis negu įprastai; - jeigu Jūs sergate širdies vožtuvų arba širdies raumens liga, apie kurią dar nepakalbėjote su gydytoju.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Presid (kaip ir kiti kraujospūdį mažinantys vaistai) retais atvejais gali labai sumažinti kraujospūdį ir dėl to sutrikdyti kai kurių pacientų širdies kraujotaką. Pernelyg sumažėjusio kraujospūdžio ir nepakankamos širdies kraujotakos simptomai dažnai būna galvos svaigimas ir krūtinės skausmas.  Pajutę tokius simptomus, nedelsdami kreipkitės skubios pagalbos.

  Prieš vartodami Presid, pasikonsultuokite su gydytoju, ypač jeigu Jūsų kepenys nesveikos.

  Vartojant Presid, gali išvešėti Jūsų dantenos. Pasirūpinkite kruopščia burnos ertmės higiena, kuri gali Jums padėti to išvengti (žr. 4 skyrių).

  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vertoti Presid.

  Vaikams Vaikams Presid vartoti nerekomenduojama.

  Kiti vaistai ir Presid Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie kiti vaistai, įskaitant augalinius, gali turėti įtakos Presid poveikiui. Jų pavyzdžiai yra: • cimetidinas (vaistas skrandžio opai gydyti); • eritromicinas (vaistas infekcinėms ligoms gydyti); • itrakonazolas (vaistas grybelių sukeltoms ligoms gydyti); • ketokonazolas (vaistas grybelių sukeltoms ligoms gydyti); • vaistai ŽIV infekcijai gydyti – proteazės inhibitoriai, pvz., ritonaviras; • kiti vaistai ŽIV infekcijai gydyti, pvz., efavirenzas, nevirapinas; • fenitoinas (vaistas epilepsijai gydyti); • karbamazepinas (vaistas epilepsijai gydyti); • rifampicinas (vaistas infekcinėms ligoms gydyti); • barbitūratai (vaistai nerimui, miego sutrikimams ir epilepsijai gydyti); • takrolimuzas (dėl organų persodinimo vartojamas vaistas).

  Be to, Presid poveikį gali susilpninti vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum), t.y. augaliniai vaistai depresijai gydyti, todėl jų kartu vartoti negalima.

  Presid vartojimas su maistu ir gėrimais Greipfrutų sultys gali įtakoti gydymą Presid (jos gali sustiprinti Presid poveikį), todėl gydymo metu greipfrutų sulčių gerti negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Nevartokite Presid, jeigu esate nėščia.

  Žindymo laikotarpis Jeigu žindote arba ruošiatės pradėti žindyti kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. Žindyvėms Presid vartoti nerekomenduojama, todėl, jei norite žindyti, gydytojas gali Jums parinkti kitą vaistą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Presid gali silpnai arba vidutiniškai paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pradėtų skaudėti galvą, pykinti, svaigti galva arba pasijustų nuovargis, tai gali sutrikti reakcija. Rekomenduojamos atsargumo priemonės, ypač pradedant vartoti šio vaisto.

  Presid sudėtyje yra laktozės Presid sudėtyje yra laktozės (tam tikro angliavandenio). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Presid

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Presid pailginto atpalaidavimo tabletes reikia vartoti ryte (nuryti užgeriant vandeniu). Tabletės negalima dalyti, traiškyti ar kramtyti. Šį vaistą galima gerti nevalgius arba po lengvo valgio, kuriame nėra nei daug riebalų, nei angliavandenių.

  Hipertenzija Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją padidinti arba papildomai skirti kito kraujospūdį mažinančio vaisto. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui – 5-10 mg 1 kartą per parą. Senyviems žmonėms gydytojas iš pradžių gali skirti 2,5 mg per parą.

  Stabilioji krūtinės angina Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją padidinti iki 10 mg 1 kartą per parą.

  Jeigu Jūsų kepenys nesveikos Kraujyje gali susidaryti didesnė felodipino koncentracija, todėl gydytojas gali skirti mažesnę jo dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Presid dozę? Išgėrus daugiau Presid dozių negu rekomenduojama, gali labai sumažėti kraujospūdis ir kartais pasijausti palpitacija (širdies plakimas), padažnėti arba (retais atvejais) suretėti širdies susitraukimai. Dėl to labai svarbu vartoti tokią dozę, kokią nurodė gydytojas. Jei pasireikštų alpimas, apsvaigimas ar galvos svaigimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Presid Jeigu pamirštumėte išgerti tabletę, tai užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Presid Jeigu šio vaisto vartojimą nutrauktumėte, liga gali atsinaujinti. Prieš nutraukdami Presid vartojimą, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris Jums patars, kiek laiko vartoti šio vaisto.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nedelsdami nutraukite Presid vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu: • prasidėtų padidėjusio jautrumo ar alerginė reakcija. Galimi jos požymiai yra iškilę gumbai odoje (ruplė) arba veido, lūpų, burnos ertmės, liežuvio patinimas ar gerklų pabrinkimas.

  Nustatytas žemiau išvardytas šalutinis poveikis. Dauguma išvardytų reakcijų pasireiškia pradedant vartoti šio vaisto arba padidinus jo dozę. Dažniausiai jos būna trumpalaikės ir ilgainiui silpnėja. Jeigu kuris nors iš žemiau išvardytų simptomų nepraeitų, kreipkitės į gydytoją.

  Užfiksuota nežymaus dantenų padidėjimo atvejų burnos ertmės uždegimu (gingivitu ar periodontitu) sirgusiems pacientams. Jo galima išvengti ar jį sumažinti kruopščiai laikantis burnos higienos.

  Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): • kulkšnių patinimas. • 

  Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių): • galvos skausmas; • paraudimas priplūdus kraujo.

  Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių): • nenormaliai dažni širdies susitraukimai; • jaučiamas širdies plakimas (palpitacija); • per žemas kraujospūdis (hipotenzija); • pykinimas; • pilvo skausmas; • deginimo, dilgčiojimo pojūtis ar nejautra; • išbėrimas ar niežulys; • nuovargis; • galvos svaigimas.

  Retas (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių): • alpimas; • vėmimas; • dilgėlinė; • sąnarių skausmas; • raumenų skausmas; • impotencija ar sutrikusi lytinė funkcija.

  Labai retas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių): • gingivitas (dantenų paburkimas); • padidėjęs kepenų fermentų kiekis; • odos reakcijos dėl padidėjusio jautrumo saulės šviesai; • odos smulkiųjų kraujagyslių uždegimas; • padažnėjęs šlapinimasis; • padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., karščiavimas ar lūpų ir liežuvio patinimas.

  Gali pasireikšti kitoks šalutinis poveikis. Jeigu, vartodami Presid, pajustumėte varginančią ar neįprastą reakciją, neatidėliodami kreipkitės į gydytoją.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Presid

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje nei 30 °C temperatūroje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Presid sudėtis

  - Veiklioji medžiaga  yra felodipinas. Vienoje tabletėje yra 2,5 mg (Presid 2,5 mg tabletės), 5 mg (Presid 5 mg tabletės) arba 10 mg (Presid 10 mg tabletės) felodipino. - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolys: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, povidonas, propilo galatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, geltonasis geležies oksidas E 172, raudonasis geležies oksidas E 172 (Presid 5 mg ir 10 mg tabletėse), talkas, propilenglikolis, titano dioksidas E 171.

  Presid išvaizda ir kiekis pakuotėje Presid 2,5 mg: geltonos spalvos apvali abipusiai išgaubta pailginto atpalaidavimo plėvele dengta tabletė. Vienoje tabletės pusėje įspausta „2.5“. Presid 5 mg: rausvos spalvos apvali abipusiai išgaubta pailginto atpalaidavimo plėvele dengta tabletė. Vienoje tabletės pusėje įspausta „5“. Presid 10 mg: raudonai rudos spalvos apvali abipusiai išgaubta pailginto atpalaidavimo plėvele dengta tabletė. Vienoje tabletės pusėje įspausta „10“.

  Pakuotėje yra 30 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių lizdinėse plokštelėse. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas TEVA Czech Industries s.r.o., Ostravská 29 747 70 Opava - Komárov Čekijos Respublika

  Gamintojas TEVA Czech Industries s.r.o. Ostravská 29 747 70 Opava – Komárov Čekijos Respublika

  arba

  Merckle GmbH Ludwig-Merckle Straße 3 89143 Blaubeuren Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “Sicor Biotech” Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius Tel. +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-25

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Presid pailginto atpalaidavimo tabletes reikia vartoti ryte (nuryti užgeriant vandeniu). Tabletės negalima dalyti, traiškyti ar kramtyti. Šį vaistą galima gerti nevalgius arba po lengvo valgio, kuriame nėra nei daug riebalų, nei angliavandenių.

  Hipertenzija Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją padidinti arba papildomai skirti kito kraujospūdį mažinančio vaisto. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui – 5-10 mg 1 kartą per parą. Senyviems žmonėms gydytojas iš pradžių gali skirti 2,5 mg per parą.

  Stabilioji krūtinės angina Pradinė dozė – 5 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją padidinti iki 10 mg 1 kartą per parą.

  Jeigu Jūsų kepenys nesveikos Kraujyje gali susidaryti didesnė felodipino koncentracija, todėl gydytojas gali skirti mažesnę jo dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Presid dozę? Išgėrus daugiau Presid dozių negu rekomenduojama, gali labai sumažėti kraujospūdis ir kartais pasijausti palpitacija (širdies plakimas), padažnėti arba (retais atvejais) suretėti širdies susitraukimai. Dėl to labai svarbu vartoti tokią dozę, kokią nurodė gydytojas. Jei pasireikštų alpimas, apsvaigimas ar galvos svaigimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Presid Jeigu pamirštumėte išgerti tabletę, tai užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Presid Jeigu šio vaisto vartojimą nutrauktumėte, liga gali atsinaujinti. Prieš nutraukdami Presid vartojimą, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris Jums patars, kiek laiko vartoti šio vaisto.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės