preloader

Prašome palaukti

Ramipril Actavis, 5mg, tabletės, N90

Ramipril Actavis, 5mg, tabletės, N90

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ramiprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 204330

Ramipril Actavis gali būti vartojamas:
▪ didelio kraujospūdžio ligos (hipertenzijos) gydymui;
▪ širdies smūgio arba insulto rizikos maž...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Ramipril Actavis gali būti vartojamas:
  ▪ didelio kraujospūdžio ligos (hipertenzijos) gydymui;
  ▪ širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimui;
  ▪ inkstų sutrikimų rizikos mažinimui arba pablogėjimo atitolinimui (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu ar ne);
  ▪ širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas);
  ▪ širdies nepakankamumo, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydymui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikta Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašome šiame lapelyje?

  1. Kas yra Ramipril Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Ramipril Actavis 3. Kaip vartoti Ramipril Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Ramipril Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Ramipril Actavis ir kam jis vartojamas

  Ramipril Actavis sudėtyje yra vaistinio preparato, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų grupei, kuri vadinama AKF inhibitoriais (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais).

  Ramipril Actavis veikimas: ▪ mažina medžiagų, kurios gali padidinti jūsų kraujospūdį, gamybą organizme; ▪ atpalaiduoja ir praplatina kraujagysles; ▪ padeda širdžiai lengviau varinėti kraują po organizmą.

  Ramipril Actavis gali būti vartojamas: ▪ didelio kraujospūdžio ligos (hipertenzijos) gydymui; ▪ širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimui; ▪ inkstų sutrikimų rizikos mažinimui arba pablogėjimo atitolinimui (nesvarbu, sergate cukriniu diabetu ar ne); ▪ širdies gydymui, kai ji nepakankamai aprūpina organizmą krauju (širdies nepakankamumas); ▪ širdies nepakankamumo, kuris atsirado po širdies smūgio (miokardo infarkto) gydymui.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Ramipril Actavis

  Ramipril Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija ramipriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiaga (jos išvardytos 6 skyriuje). Alergijos požymiai gali būti bėrimas, pasunkėjęs rijimas arba kvėpavimas, lūpų, veido, gerklės arba liežuvio tinimas. - jeigu anksčiau Jums yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija vadinama „angioneurozine edema“. Jos požymiai yra niežėjimas, dilgėlinė (urtikarija), raudonos žymės ant rankų, pėdų ir gerklės, ištinusi gerklė ir liežuvis, patinimas aplink akis ir lūpas, pasunkėjęs kvėpavimas ir rijimas. - jeigu Jums atliekama dializė arba bet kuri kita kraujo filtravimo procedūra. Ramipril Actavis Jums gali netikti, priklausomai nuo to, koks aparatas yra naudojamas. - jeigu turite inkstų problemų, kuomet yra sumažėjęs inkstų aprūpinimas krauju (inksto arterijos stenozė). - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Ramipril Actavis vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. poskyrį toliau „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“). - jeigu Jūsų kraujospūdis yra nenormaliai žemas arba nestabilus. Jūsų gydytojas tai nustatys. - jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Nevartokite Ramipril Actavis, jeigu bent vienas iš aukščiau išvardytų požymių Jums tinka. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Ramipril Actavis.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ramipril Actavis - jeigu Jūs turite širdies, kepenų arba inkstų problemų; - jeigu Jūs netekote didelio kiekio organizmo druskų arba skysčių (jei vėmėte, viduriavote, prakaitavote gausiau nei paprastai, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, ilgai vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių) arba jeigu Jums buvo atlikta dializė); - jeigu Jums bus taikomas alergijos nuo bičių ir vapsvų įkandimų mažinimo gydymas (desensibilizacija); - jeigu jums bus skiriama anestetikų. Jie gali būti vartojami operacijos arba bet kurios dantų taisymo procedūros metu. Vieną dieną prieš procedūrą Ramipril Actavis vartojimą gali tekti nutraukti; kreipkitės į savo gydytoją patarimo. - jeigu kalio koncentracija Jūsų kraujyje didelė (nustatoma kraujo tyrimais); - jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pvz., sklerodermija arba raudonąja vilklige; - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Ramipril Actavis vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“. - Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - - angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų. - - aliskireną. - Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

  Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Ramipril Actavis vartoti negalima“.

  Vaikams ir paaugliams Ramipril Actavis nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams, nes Ramipril Actavis saugumas ir veiksmingumas dar neištirtas.

  Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Ramipril Actavis, pasitarkite su gydytoju.

  Kiti vaistai ir Ramipril Actavis Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, nes Ramipril Actavis gali įtakoti kai kurių vaistų veikimą. Taip pat kai kurie vaistai įtakoja Ramipril Actavis veikimą.

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistinių preparatų, kadangi jie gali silpninti Ramipril Actavis poveikį. ▪ Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz., nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas) ▪ Vaistai žemo kraujospūdžio, šoko, širdies nepakankamumo, astmos arba alergijos gydymui, tokie kaip efedrinas, noradrenalinas, adrenalinas. Gydytojas nustatys Jūsų kraujospūdį.

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų. Vartojant jų kartu su Ramipril Actavis, gali padidėti nepageidaujamų reiškinių rizika. ▪ Vaistai skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz., nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas arba indometacinas ir aspirinas). ▪ Vaistai vėžio gydymui (chemoterapija). ▪ Vaistai, tokie kaip ciklosporinas, vartojami organų atmetimo reakcijos stabdymui po transplantacijos. ▪ Diuretikai (šlapimą varančios tabletės), pavyzdžiui furozemidas. ▪ Vaistai, kurie gali padidinti kalio koncentraciją kraujyje, tokie kaip spironolaktonas, triamterenas, amiloridas, kalio druskos ir heparinas (kraujo ,,skystinimui“) ▪ Steroidiniai vaistai uždegimo gydymui, tokie kaip prednizolonas. ▪ Alopurinolis (vartojamas šlapimo rūgšties kiekio kraujyje mažinimui). ▪ Prokainamidas (širdies ritmo sutrikimų gydymui).

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų. Jų veikimą gali įtakoti kartu vartojamas Ramipril Actavis. ▪ Vaistai cukrinio diabeto gydymui, tokie kaip geriami vaistai gliukozės kiekio mažinimui ir insulinas. Ramipril Actavis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Vartodami Ramipril Actavis, atidžiai sekite gliukozės lygį kraujyje. ▪ Litis (psichikos problemų gydymui). Ramipril Actavis gali padidinti ličio kiekį kraujyje. Jūsų gydytojas turės atidžiai stebėti ličio kiekį kraujyje.

  Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių: - jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „X vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Jeigu bent vienas iš aukščiau išvardintų požymių Jums tinka (arba abejojate), prieš pradėdami vartoti Ramipril Actavis, pasitarkite su gydytoju.

  Ramipril Actavis vartojimas su maistu ir alkoholiu ▪ Jei vartodami Ramipril Actavis gersite alkoholio, Jums gali suktis galva, galite jaustis apsvaigęs. Jeigu abejojate, kiek alkoholio galima gerti vartojant Ramipril Actavis, pasitarkite su gydytoju, kadangi kraujospūdį mažinančių vaistų vartojimas gali stiprinti alkoholio poveikį. ▪ Ramipril Actavis gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su arba vaistininku.

  Jeigu esate nėščia, (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui.

  Ramipril Actavis geriau nevartoti pirmąsias 12 nėštumo savaičių, o po 13 savaičių jo vartoti negalima, nes jis gali pakenkti Jūsų kūdikiui. Jei pastojant vartojote Ramipril Actavis, nedelsiant pasakykite gydytojui. Jei planuojate pastoti, prieš pastojant reikia pereiti prie gydymo kitu tinkamu vaistu.

  Žindymo laikotarpis Jei maitinate krūtimi, Ramipril Actavis vartoti negalima.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami Ramipril Actavis galite jaustis apsvaigę. Tai labiau tikėtina tik pradėjus gerti Ramipril Actavis arba pradėjus gerti didesnę dozę. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Ramipril Actavis sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jūs netoleruojate tam tikrų rūšių cukraus, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

  3. Kaip vartoti Ramipril Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas: ▪ Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu. ▪ Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu. ▪ Tabletės negalima kramtyti ar traiškyti.

  Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis.

  Kiek vartoti

  Didelio kraujospūdžio gydymas: ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas. ▪ Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. ▪ Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes, prieš gydymo Ramipril Actavis pradžią. Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti. ▪ Rekomenduojama dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui ▪ Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Rekomenduojama dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą. Širdies nepakankamumo gydymas ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Gydymas po širdies smūgio ▪ Rekomenduojama dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Rekomenduojama dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Senyvi pacientai Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

  Pavartojus per didelę Ramipril Actavis dozę Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Ramipril Actavis Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nebevartokite Ramipril Actavis ir tuojau pat susisiekite su gydytoju, jeigu pastebėsite bet kurį toliau išvardintą šalutinį poveikį – jums gali būti reikalingas skubus gydymas. ▪ Veido, lūpų arba gerklės ištinimas, dėl kurio pasidaro sunku ryti arba kvėpuoti, taip pat niežėjimas ir bėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ramipril Actavis požymiai. ▪ Sunkios odos reakcijos, tokios kaip bėrimas, opos burnoje, esančių odos ligų pablogėjimas, paraudimai, odos pūslės arba lupimasis (kaip Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba daugiaformė eritema).

  Nedelsdami praneškite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė: ▪ Spartesnis širdies ritmas, nelygus arba stiprus širdies plakimas (palpitacijos), skausmas krūtinėje, spaudimo jausmas krūtinėje arba rimtesnės problemos, tokios kaip širdies smūgis ir insultas. ▪ Pasunkėjęs kvėpavimas arba kosulys. Tai gali būti plaučių sutrikimo požymiai. ▪ Lengviau atsiranda kraujosruvos, kraujuojate ilgiau nei įprastai, jei yra bet kokie kraujavimo požymiai (pvz., dantenų kraujavimas), raudonos dėmės ant odos arba užsikrečiate infekcija lengviau nei įprastai, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargio jausmas, alpulys, galvos svaigimas, pabalusi oda. Tai gali būti kraujo arba kaulų čiulpų problemų požymiai. ▪ Stiprus pilvo viršutinės srities skausmas, galintis pereiti ir į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis. ▪ Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo viršutinės srities skausmas, pykinimas, odos arba akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų problemų, tokių kaip hepatitas (kepenų uždegimas) arba kepenų pažeidimo požymiai.

  Kitas šalutinis poveikis Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardytų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų.

  Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių) ▪ Galvos skausmas arba nuovargio jausmas. ▪ Svaigulys. Tai labiau tikėtina išgėrus pirmąją Ramipril Actavis dozę arba ją padidinus. ▪ Alpulys, hipotenzija (nenormaliai žemas kraujospūdis), ypač greitai stojantis arba sėdantis. ▪ Sausas erzinantis kosulys, sinusų uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, dusulys. ▪ Skrandžio arba vidurių skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimo jausmas, vėmimas. ▪ Odos bėrimas su iškilimais arba be jų. ▪ Skausmas krūtinėje. ▪ Mėšlungis arba raumenų skausmas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas didesnis nei įprastai kalio kiekis jūsų kraujyje.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių) ▪ Pusiausvyros sutrikimas (vertigo). ▪ Niežėjimas ir neįprasti pojūčiai odoje, tokie kaip tirpimas, dilgčiojimas, badymas, perštėjimas, deginimas arba odos pašiurpimas (parestezija). ▪ Skonio pojūčio dingimas arba sutrikimas. ▪ Miego sutrikimai. ▪ Depresinė nuotaika, neramumas, didesnis nei įprastai nervingumas arba nenustygstamumas. ▪ Užgulusi nosis, pasunkėjęs kvėpavimas arba astmos pablogėjimas. ▪ Žarnyno ištinimas, vadinamas ,,žarnyno angioneurozine edema”, kuris pasireiškia tokiais simptomais kaip skausmas pilvo srityje, vėmimas ir viduriavimas. ▪ Rėmuo, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas. ▪ Gausesnis nei įprastai šlapinimasis per dieną. ▪ Gausesnis nei įprastai prakaitavimas. ▪ Apetito sumažėjimas arba netekimas (anoreksija). ▪ Padažnėjęs arba nereguliarus širdies ritmas, rankų ir kojų patinimas. Tai gali rodyti, kad organizme sulaikoma daugiau nei įprastai skysčių. ▪ Kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą. ▪ Neaiškus matymas. ▪ Sąnarių skausmas. ▪ Karščiavimas. ▪ Vyrų potencijos sumažėjimas, lytinio vyrų ir moterų potraukio sumažėjimas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekis (eozinofilija). ▪ Kraujo tyrimais nustatyti kepenų, kasos arba inkstų veiklos pakitimai.

  Retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių) ▪ Netikrumo, pasimetimo jausmas. ▪ Raudonas ištinęs liežuvis. ▪ Stiprus odos sluoksniavimasis arba lupimasis, bėrimas su niežuliu ir iškilimais. ▪ Nagų problemos (pvz., nagų iškritimas arba atsiskyrimas nuo nago guolio). ▪ Odos bėrimas arba kraujosruvos. ▪ Odos dėmės ir galūnių šalimas. ▪ Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba pavandenijusios akys. ▪ Sutrikusi klausa ir spengimas ausyse. ▪ Silpnumo jausmas. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas raudonųjų, baltųjų kraujo ląstelių arba kraujo plokštelių (trombocitų) arba hemoglobino kiekio sumažėjimas.

  Labai retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių) ▪ Didesnis nei įprastai jautrumas šviesai.

  Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis Pasakykite gydytojui, jeigu bet kuris iš toliau išvardintų reiškinių pasunkėja arba tęsiasi ilgiau nei keletą dienų. ▪ Sunku sutelkti dėmesį. ▪ Ištinusi burna. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje. ▪ Kraujo tyrimais nustatytas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje. ▪ Kai sušąlate, pasikeičia jūsų rankų ir kojų pirštų spalva, šylant atsiranda dilgčiojimo, skausmo pojūtis (Raynaud‘o fenomenas). ▪ Krūtų padidėjimas vyrams. ▪ Sulėtėjusi arba sutrikusi reakcija. ▪ Deginimo jausmas. ▪ Uoslės pokyčiai. ▪ Plaukų slinkimas.

  Vaikams toliau išvardintas šalutinis poveikis pasireiškia dažniau nei suaugusiems: Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių) ▪ Dažnas širdies plakimas, varvanti arba užgulusi nosis ▪ Raudonos, niežtinčios, ištinusios arba pavandenijusios akys

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių) ▪ Drebulys, odos niežėjimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Ramipril Actavis

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Ramipril Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra ramiprilis. Vienoje tabletėje yra 2,5 mg, 5 mg arba 10 mg ramiprilio. - Pagalbinės medžiagos yra natrio vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas krakmolas, natrio stearilfumaratas; dažikliai: geltonasis geležies oksidas (E172) (2,5 mg ir 5 mg tabletėse), raudonasis geležies oksidas (E172) (5 mg tabletėse).

  Ramipril Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje 2,5 mg tabletės yra geltonos, kapsulės formos, plokščios, 5 mm pločio ir 10 mm ilgio. Vienoje tabletės pusėje įspausta vagelė, einanti ir per abu šonus, ir ženklas „R2“. 5 mg tabletės yra rausvos, kapsulės formos, plokščios, 4,4 mm pločio ir 8,8 mm ilgio. Vienoje tabletės pusėje įspausta vagelė, einanti ir per abu šonus, ir ženklas „R3“. 10 mg tabletės yra baltos, kapsulės formos, plokščios, 5,5 mm pločio ir 11 mm ilgio. Vienoje tabletės pusėje įspausta vagelė, einanti ir per abu šonus, ir ženklas „R4“.

  Pakuočių dydžiai Pakuotėje yra 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 90, 98, arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, 2820 Gentofte, Danija

  Gamintojai Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, 2820 Gentofte, Danija arba Actavis hf., Reykjavikurvegi 78, IS-222 Hafnarfjordur, Islandija arba Actavis Ltd., BLB016 Bulebel Industrial Estate, Zejtun ZTN 08, Malta arba Actavis (Balkanpharma) Dupnitsa AD, 3 Samokovsko Shose Str., Dupnitsa 2600, Bulgarija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. UAB Actavis Baltics, Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių k. Avižienių sen. LT-14130 Vilniaus r., Tel. + 370 5 2609615

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-30

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje  http://www.vvkt.lt/

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas: ▪ Šį vaistą vartokite per burną, kiekvieną dieną tuo pačiu metu. ▪ Nurykite visą tabletę užgerdami skysčiu. ▪ Tabletės negalima kramtyti ar traiškyti.

  Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis.

  Kiek vartoti

  Didelio kraujospūdžio gydymas: ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos iki kol jūsų kraujospūdis bus kontroliuojamas. ▪ Didžiausia leistina dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. ▪ Jeigu vartojate diuretikų (šlapimą varančių tablečių), jūsų gydytojas gydymą jais gali nutraukti arba sumažinti vartojamas dozes, prieš gydymo Ramipril Actavis pradžią. Širdies smūgio arba insulto rizikos mažinimas ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali padidinti. ▪ Rekomenduojama dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Gydymas inkstų sutrikimų rizikos sumažinimui arba šių sutrikimų pablogėjimo pristabdymui ▪ Pradinė Jums skirta dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Rekomenduojama dozė yra 5 mg arba 10 mg vieną kartą per parą. Širdies nepakankamumo gydymas ▪ Rekomenduojama pradinė dozė yra 1,25 mg vieną kartą per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Gydymas po širdies smūgio ▪ Rekomenduojama dozė yra nuo 1,25 mg vieną kartą per parą iki 2,5 mg du kartus per parą. ▪ Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos. ▪ Rekomenduojama dozė yra 10 mg vieną kartą per parą. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus. Senyvi pacientai Jūsų gydytojas pradinę dozę sumažins, tolimesnis dozės koregavimas bus lėtesnis.

  Pavartojus per didelę Ramipril Actavis dozę Tuoj pat pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Nevairuokite, paprašykite, kad kas nors kitas jus nuvežtų į ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, ką Jūs išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Ramipril Actavis Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, kitą dozę vartokite įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės