Jūsų sveikatai svarbūs vitaminai ir mineralai
Vitaminai yra žmogaus organizmui būtinos gyvybiškai svarbios medžiagos daugelio gyvybinių funkcijų palaikymui. Todėl pakankamas ir nuolatinis vitaminų vartojimas yra nepaprastai svarbus.
Yra žinoma, kad vitaminai dalyvauja detoksikacijos procesuose, o miesto gyvenimo sąlygomis toksinis krūvis žmogaus organizmui žymiai padidėja. Verta paminėti neigiamą maistinių savybių poveikį, pavyzdžiui, greitą svorio kritimą, per didelį fizinį krūvį, mėsos ar pieno produktų nevartojimą kasdienėje mityboje ir t.t. Jei gyvenate kaime ar kalnuose, geriate tik šaltinio vandenį, maitinatės tik natūraliais produktais, reguliariai mankštinatės ir kvėpuojate šviežiu neužterštu oru, tikėtina, kad nuolatinis papildomų vitaminų vartojimas nėra reikalingas. Šiuolaikinis žmogus vis rečiau pasirenka tokį gyvenimo būdą, todėl miestų gyventojams yra labai svarbus mitybą papildantis vitaminų ir mineralų vartojimas.
Kiek ilgai reikia vartoti vitaminus?
Vitaminai ir mineralai vaidina pagrindinį tinkamo organizmo funkcionavimo vaidmenį, todėl jų vartojimas yra būtinas kiekvienam ir jis turi būti nuolatinis: visą gyvenimą nuo pat gimimo. Papildant vitaminus, reikia gauti „gyvų” vitaminų ir mineralų iš šviežių vaisių, daržovių ir grūdų. Kombinuotas šių medžiagų veikimas padės jūsų imuninei sistemai ir pagerins sveikatos būklę.
Vitaminai ir mineralai gali būti vartojami tiek atskirai, tiek kompleksinėmis formomis. Tai nėra vaistai, bet jų vartojimas turi teigiamą poveikį – vitaminų dėka, žmogus gali užkirsti kelią daugeliui ligų ir išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Internetinė vaistinė Eurovaistine.lt siūlo kokybiškus ir įvairius vitaminus. Dėl klientų patogumo ir geresnio naršymo mūsų tinklalapyje, siūlomi preparatai yra apibendrinti ir suskirstyti į pagrindines kategorijas:
Veiksmingas vitaminų vartojimas
Žinant vitaminų rūšį, labai svarbu išbandyti jų įvairovę. Vitaminai ir mineralinės medžiagos skiriasi savo sudėtimi ir dozėmis, todėl juos renkantis privaloma atkreipti dėmesį į amžiaus apribojimus, kontraindikacijas ir indikacijas. Internetinė vaistinė Eurovaistine.lt siūlo vitaminus ir mineralus, sukurtus pagal specifinius poreikius, pavyzdžiui, vitaminai plaukams, vitaminai odai, vitaminai energijai, vitaminai nagams, ir nustatytoms vartotojų grupėms, pavyzdžiui, vitaminai vaikams, vitaminai nėščiosioms, vitaminai vyrams, vitaminai moterims ir vitaminai senjorams.
Kokios yra vitaminų formos?
Vitaminai ir mineralai gaminami įvairiomis formomis ir rūšimis. Internetinėje vaistinėje Eurovaistine.lt galima įsigyti šių formų vitaminus:
- Tabletės;
- Putojančios tabletės;
- Kapsulės;
- Milteliai;
- Granulės;
- Purškiklis;
- Aerozolis;
- Sirupas;
- Dražė;
- Pastilės;
- Ampulės;
- Lašiukai;
- Skystis.
Kaip veiksmingai vartoti vitaminus, kad jie būtų geriau pasisavinami?
Riebaluose tirpius vitaminus (A, E, D) rekomenduojama vartoti kartu su maistu (su maisto produktais, kuriuose yra augalinio aliejaus) arba 20-30 minučių prieš valgį, kai vyksta aktyvus virškinimas.
Vandenyje tirpius vitaminus (C, B, folio rūgštį) rekomenduojama vartoti tarp valgio, nes jie yra greitai šalinami iš organizmo.
Gali atsitikti taip, kad jūs valgote daug šviežių daržovių ir vaisių ar vartojate vitaminų kompleksą pagal instrukcijas, tačiau ir toliau jaučiatės ligotas ar silpnas. Taip atsitinka, jei į organizmą patekę vitaminai nėra tinkamai pasisavinami. Siekiant išvengti šios klaidos, atsisakykite šių veiksnių, kurie turi didelę įtaką ir apriboja vitaminų įsisavinimą.
Tokie veiksniai gali būti:
- Rūkymas;
- Pernelyg intensyvus sportavimas (fizinis krūvis);
- Stresas;
- Vaistų ir medikamentų vartojimas;
- Pieno rūgšties produktų trūkumas maiste;
- Pilnaverčio miego trūkumas;
- Nesaikingas alkoholio vartojimas.
Atminkite – jei norite jaustis žvalus ir sveikas, turite valgyti sveiką ir subalansuotą maistą bei vengti alkoholio ir rūkymo. Jei vartojate medikamentus ir vaistus, laikykitės gydytojo ar vaistininko nurodymų. Nenualinkite savo organizmo iki išsekimo sporto salėje ar aikštėje. Gerai pailsėkite naktį ir venkite streso. Stipri sveikata ir vitaminų pusiausvyra organizme neturi žaibiško poveikio, kurį galima atkurti dienos metu. Tai yra daug laiko užimantis ir pastovus procesas arba teisingas gyvenimo būdas be žalingų įpročių.
Nesuderinami vitaminai. Mitas ar realybė?
Nesunaikinamas poras sudarantys vitaminai ir mineralai padeda vienas kitam įsisavinti organizme. Tačiau yra ir tokių medžiagų, kurios silpnina viena kitą, todėl jų vartojimas vienu metu neturi prasmės. Pateiksime kelis pavyzdžius: B6 ir B12 vitaminai kliudo vienas kitam įsisavinti. Jei norite pagerinti geležies kiekį organizme, kartu negalima vartoti kalcio ir cinko. A ir C vitaminų derinys nesuteiks jokios naudos, nes šie vitaminai slopina vienas kitą. Fosforas mažina magnio, o kalcis – cinko įsisavinimą. Todėl labai svarbu yra pasitarti su gydytoju ar vaistininku prieš papildomą vitaminų ir mineralinių medžiagų vartojimą.