preloader

Prašome palaukti

ACCUZIDE, 10mg+12,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

ACCUZIDE, 10mg+12,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kvinaprilis+Hidrochlorotiazidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg/12,5mg
Prekės kodas: 834918
Indikacijos. Didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija).
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Indikacijos. Didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija).

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra ACCUZIDE ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUZIDE
  3. Kaip vartoti ACCUZIDE
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ACCUZIDE
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ACCUZIDE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  ACCUZIDE yra fiksuotas AKF inhibitoriaus kvinaprilio hidrochlorido ir diuretiko hidrochlorotiazido derinys. Juo gydoma didelio kraujospūdžio liga. AKF inhibitoriai išplečia kraujagysles, todėl gali sumažinti kraujospūdį. Diuretikai padeda iš organizmo pašalinti jame susikaupusius skysčius ir sumažinti padidėjusį kraujospūdį. Diuretikai vadinami šlapimą varančiais vaistais.

  Indikacijos
  Didelio kraujospūdžio liga (pirminė hipertenzija). Pirminė hipertenzija ACCUZIDE gydoma tada, kai tinka kombinuotas gydymas kvinapriliu ir diuretiku.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACCUZIDE

  ACCUZIDE vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvinaprilio hidrochloridui ar hidrochlorotiazidui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui, tiazidui ar sulfonamidui arba bet kuriai pagalbinei ACCUZIDE medžiagai;
  - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti ACCUZIDE vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“).
  - jeigu sergate paveldima arba dėl nežinomų priežasčių pasireiškia angioneurozinė edema;
  - jeigu yra diagnozuota kairiojo skilvelio išvarymo trakto obstrukcija;
  - jeigu neišsiskiria šlapimas arba sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu diagnozuotas aortos susiaurėjimas;
  - jeigu anksčiau pasireiškė alergija arba bronchinė astma (pvz.: rožinis išbėrimas, padidėjęs jautrumas šviesai, dilgėlinė, nekrotizuojantis vaskulitas, kvėpavimo funkcijos sutrikimas, įskaitant pneumonitą ir plaučių edemą, anafilaksinės reakcijos);
  - jeigu organizme trūksta skysčių (pvz., dėl gydymo diuretikais, druskos suvartojimo su maistu ribojimo, gydymo dializėmis, viduriavimo ar vėmimo, sunkios nuo renino priklausomos hipertenzijos);
  - jeigu pasireiškia elektrolitų pusiausvyros sutrikimas;
  - jeigu kartu vartojate kitokių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio (ypač ganglioblokatorių ar periferinių adrenoreceptorių blokatorių);
  - jeigu sergate staziniu širdies nepakankamumu arba širdies liga;
  - jeigu yra sutrikusi inkstų funkcija arba sergate inkstų liga;
  - jeigu yra sutrikusi kepenų funkcija arba sergate progresuojančia kepenų liga;
  - taikant dializę ar hemofiltraciją, mažo tankio lipoproteinų aferezę arba desensibilizuojamąjį gydymą nuo alergijos vabzdžių nuodams;
  - jeigu sergate kolagenoze (pvz.: sistemine raudonąja vilklige, sklerodermija);
  - jeigu anksčiau pasireiškė angioneurozinė edema, nesusijusi su gydymu AKF inhibitoriais;
  - kai padidėjusi baltymo koncentracija šlapime (jo išsiskiria daugiau kaip 1 g per parą);
  - jeigu kartu vartojate vaistų, slopinančių apsaugines reakcijas (pvz.: kortikosteroidų, citostatikų, antimetabolitų), alopurinolio, prokainamido arba ličio preparatų;
  - jeigu yra aiškus arba slaptasis cukrinis diabetas;
  - jeigu esate juodaodis;
  - jeigu bus atliekama chirurginė operacija arba taikoma anestezija;
  - jeigu staiga pablogėjo rega, atsirado akių skausmas ar kitokių akių simptomų;
  - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ACCUZIDE vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Gydytojas įdėmiai stebės kraujospūdį, ypač ACCUZIDE vartojimo pradžioje, ir (arba) seks reikiamus laboratorinių tyrimų rodmenis:
  - jeigu sutrikusi inkstų funkcija (kreatinino koncentracija serume ne didesnė kaip 1,8 mg/dl arba kreatinino klirensas – 30 60 ml/min.);
  - jeigu yra sunki hipertenzija;
  - jeigu esate vyresnis kaip 65 metų.

  Jeigu, vartojant ACCUZIDE, prasideda karščiavimas, gerklės uždegimas, patinsta limfmazgiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Vartojant AKF inhibitorių, gali pasireikšti sausas kosulys, kuris išnyksta, nutraukus gydymą.

  Kitų vaistų vartojimas
  ACCUZIDE, kiti AKF inhibitoriai ar hidrochlorotiazidas sąveikauja su kai kuriais kartu vartojamais vaistais:
  - tetraciklinais;
  - vaistais, kurie didina kalio koncentraciją serume (kalio preparatais, kalį organizme sulaikančiais diuretikais [pvz., spironolaktonu, amiloridu, triamterenu], druskų pakaitalais, kuriuose yra kalio, ir kitais kalio koncentraciją kraujyje didinančiais vaistais [pvz., heparinu]);
  - kitais diuretikais;
  - kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio;
  - anestezijai vartojamais vaistais (jeigu bus taikoma bendroji narkozė, apie ACCUZIDE vartojimą būtina pasakyti anesteziologui);
  - ličio preparatais;
  - skausmą malšinančiais vaistais (pavyzdžiui, aspirinu, indometacinu), įskaitant selektyvaus poveikio ciklooksigenazės inhibitorius (COX-2 inhibitorius (pavyzdžiui celekoksibą), gali pabloginti inkstų funkciją ir net sukelti ūminį inkstų nepakankamumą (toks poveikis paprastai būna laikinas), taip pat gali susilpnėti ACCUZIDE kraujospūdį mažinantis poveikis;
  - alopurinoliu, vaistais, slopinančiais apsaugines reakcijas (pvz.: citostatikais, imunosupresantais, sisteminio poveikio kortikosteroidais), prokainamidu;
  - alkoholiu, barbitūratais, narkotikais;
  - širdies glikozidais;
  - skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais;
  - geriamaisiais vaistais nuo diabeto, insulinu.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  ACCUZIDE vartojimas su maistu ir gėrimais
  Valgomoji druska silpnina kraujospūdį mažinantį ACCUZIDE poveikį, taigi rekomenduojama riboti valgomosios druskos kiekį maiste. Vartojant ACCUZIDE, alkoholio gerti negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti ACCUZIDE prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoje ACCUZIDE. ACCUZIDE yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. ACCUZIDE vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.
  Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos ACCUZIDE vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dėl vaisto poveikio gali sutrikti, dažniausiai gydymo pradžioje, didinant dozę arba pakeitus vaistą bei pavartojus alkoholio, gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus bei dirbti pavojingose vietose.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ACCUZIDE medžiagas
  Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ACCUZIDE

  ACCUZIDE visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Atidžiai laikykitės nurodymų, nes kitaip ACCUZIDE gali veikti netinkamai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dažniausiai didelio kraujospūdžio liga pradedama gydyti maža vienos veikliosios medžiagos doze, kuri laipsniškai didinama. Sudėtinį ACCUZIDE preparatą rekomenduojama vartoti tik tada, kai nustatomos tikslios kiekvienos jo veikliosios medžiagos (t. y. kvinaprilio ir hidrochlorotiazido) dozės.

  Pastaba
  Gydymą vien kvinapriliu pakeitus sudėtiniu ACCUZIDE preparatu, gali staiga sumažėti kraujospūdis, ypač ligoniams, kurių organizme stinga druskų ir (arba) skysčių (pvz., po vėmimo, viduriavimo, gydymo diuretikais), bei sergantiems sunkia hipertenzija. Tokiems ligoniams mažiausiai 6 valandas po preparato pavartojimo būtinas gydytojo stebėjimas.

  Ligoniams, kuriems tinka sudėtinis gydymas, iš pradžių skiriama vartoti po vieną plėvele dengtą ACCUZIDE 10/12,5 mg tabletę (atitinka 10 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido) ryte. Jei reikia, po 2-3 savaičių dozę gydytojas gali didinti. Negalima viršyti didžiausios paros dozės - dviejų plėvele dengtų ACCUZIDE tablečių.

  Dozavimas ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas ir senyviems asmenims (vyresniems kaip 65 metų).
  Dozę gydytojas parinks labai kruopščiai (atskirai nustatys kiekvienos derinio veikliosios medžiagos dozę). Paprastai iš pradžių gydytojas skiria vartoti po 5 mg kvinaprilio vieną kartą per parą, vėliau dozę didina. Paros dozė negali būti didesnė kaip 20 mg.

  Ligoniams, kuriems reikia ir diuretiko, gydytojas nustatęs kvinaprilio dozę, parinks hidrochlorotiazido dozę. Jeigu toks derinys tinka, vėliau kraujospūdžiui reguliuoti gydytojas gali skirti vartoti ACCUZIDE.

  Ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, ACCUZIDE vartoti negalima.

  Vaikai
  Vaikams vartoti ACCUZIDE negalima, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra.

  Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
  Ligoniams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, ACCUZIDE vartoti negalima, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

  ACCUZIDE galima vartoti, neatsižvelgiant į valgymo laiką. Visą paros dozę reikia nuryti ryte, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio.

  Kiek laiko vartoti ACCUZIDE, sprendžia gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUZIDE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę ACCUZIDE dozę
  Perdozavus vaistą gali labai sumažėti kraujospūdis, sulėtėti širdies ritmas, ištikti kardiovaskulinis šokas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti inkstų nepakankamumas, pritemti sąmonė (ištikti net koma). Jeigu manote, kad perdozavote, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUZIDE
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Toliau vaistą vartokite taip, kaip paskirta.

  Pokyčiai atsirandantys nutraukus ACCUZIDE vartojimą
  Vaisto vartojimą nutraukus prieš laiką, vėl gali padidėti kraujospūdis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ACCUZIDE, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis išvardytas pagal pasireiškimo dažnumą, naudojant tokius dažnio apibūdinimus.

  Labai dažni (pasireiškė 1 iš 10 ligonių ar dažniau).
  Dažni (pasireiškė nuo 1 iš 100 iki 1 iš 10 ligonių).
  Nedažni (pasireiškė nuo 1 iš 1000 iki 1 iš 100 ligonių).
  Reti (pasireiškė nuo 1 iš 10 000 iki 1 iš 1000 ligonių).
  Labai reti (pasireiškė rečiau nei 1 iš 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Infekcijos ir infestacijos
  Nedažni: virusinė infekcija.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: granuliocitų nebuvimas kraujyje, hemolizinė anemija, neutrofilų kiekio kraujyje sumažėjimas, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: anafilaktoidinė reakcija.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Dažni: kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas.

  Psichikos sutrikimai
  Dažni: nemiga.
  Nedažni: sumišimas, depresija, nervingumas.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: galvos svaigimas, galvos skausmas, pernelyg didelis mieguistumas.
  Nedažni: jutimų sutrikimas, praeinantysis smegenų išemijos priepuolis.
  Reti: pusiausvyros sutrikimas.
  Dažnis nežinomas: kraujavimas į smegenis.

  Akių sutrikimai
  Nedažni: regėjimo susilpnėjimas, nesant objektyvių pokyčių.
  Labai reti: miglotas matymas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai
  Dažni: spengimas ausyse, galvos sukimasis.

  Širdies sutrikimai
  Nedažni: krūtinės skausmas, dažnas širdies plakimas, dažno širdies plakimo jutimas.
  Dažni: širdies priepuolis.
  Dažnis nežinomas: širdies ritmo sutrikimai.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Dažni: kraujagyslių išsiplėtimas.
  Nedažni: kraujospūdžio sumažėjimas, apalpimas.
  Dažnis nežinomas: nuo padėties priklausoma (ortostatinė) hipotenzija.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Dažni: bronchų uždegimas, kosulys, gerklės uždegimas, sloga, viršutinių kvėpavimo takų infekcija.
  Nedažni: dusulys, nosies ančių uždegimas.
  Reti: eozinofilinis pneumonitas, angioneurozinė edema.
  Dažnis nežinomas: bronchų spazmas.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: pilvo skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimas, vėmimas.
  Nedažni: dujų susikaupimas virškinimo trakte, burnos ir gerklės džiūvimas, skonio pojūčio pokyčiai.
  Reti: vidurių užkietėjimas, liežuvio uždegimas.
  Labai reti: žarnų nepraeinamumas, žarnų angioneurozinė edema.
  Dažnis nežinomas: kasos uždegimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Dažnis nežinomas: kepenų uždegimas, gelta dėl tulžies sąstovio.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Nedažni: nuplikimas, jautrumo šviesai padidėjimas, niežulys, išbėrimas, angioneurozinė edema, prakaitavimo sustiprėjimas.
  Reti: odos pokyčiai, kurie gali būti susiję su karščiavimu, raumenų ir sąnarių skausmas, kraujagyslių uždegimas, į žvynelinę panašus odos išbėrimas.
  Labai reti: dilgėlinė.
  Dažnis nežinomas: toksinė epidermio nekrolizė, daugiaformė eritema, eksfoliacinis dermatitas, pūslinė, rožinis išbėrimas, Stivenso ir Džonsono sindromas, sunkus audinių uždegimas ir tam tikrų laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Dažni: nugaros skausmas, raumenų skausmas, šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje padidėjimas, podagra.
  Nedažni: sąnarių skausmas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Nedažni: inkstų funkcijos sutrikimas, baltymo šalinimas su šlapimu, šlapimo takų infekcija.
  Dažnis nežinomas: inkstų uždegimas.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
  Nedažni: impotencija.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Dažni: bendras silpnumas, krūtinės skausmas, nuovargis.
  Nedažni: karščiavimas, generalizuota edema, periferinis patinimas.

  Tyrimai
  Dažni: kreatinino koncentracijos serume padidėjimas, kraujo šlapalo azoto padaugėjimas.
  Dažnis nežinomas cholesterolio ir trigliceridų koncentracijos padidėjimas, hematokrito sumažėjimas, leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, kepenų fermentų suaktyvėjimas ir bilirubino koncentracijos serume padidėjimas. Pacientams, kurių organizme yra įgimtas G-6-FDH trūkumas, pavieniais atvejais pasireiškė hemolizinė anemija.

  Jeigu įtariate, kad pasireiškė sunki odos reakcija, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir, jeigu reikia, ACCUZIDE vartojimas turi būti nutrauktas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ACCUZIDE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ACCUZIDE vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  ACCUZIDE sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra kvinaprilis ir hidrochlorotiazidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu) ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.
  - Pagalbinės medžiagos: sunkusis magnio subkarbonatas, laktozės monohidratas, povidonas, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, raudonasis geležies oksidas (E 172), geltonasis geležies oksidas (E 172), karpažolės vaškas.

  ACCUZIDE išvaizda ir kiekis pakuotėje
  ACCUZIDE yra rausvos, elipsės formos plėvele dengtos tabletės su vagele.
  Pakuotėje yra 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Pfizer Limited,
  Ramsgate Road,
  Sandwich,
  Kent,
  CT13 9NJ,
  Jungtinė Karalystė

  Gamintojas
  Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
  Betriebsstätte Freibug
  Mooswaldallee 1
  79090 Freiburg
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje
  Goštauto 40A
  Vilnius. Tel.: 8-5-2514000

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  ACCUZIDE visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Atidžiai laikykitės nurodymų, nes kitaip ACCUZIDE gali veikti netinkamai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dažniausiai didelio kraujospūdžio liga pradedama gydyti maža vienos veikliosios medžiagos doze, kuri laipsniškai didinama. Sudėtinį ACCUZIDE preparatą rekomenduojama vartoti tik tada, kai nustatomos tikslios kiekvienos jo veikliosios medžiagos (t. y. kvinaprilio ir hidrochlorotiazido) dozės.

  Pastaba
  Gydymą vien kvinapriliu pakeitus sudėtiniu ACCUZIDE preparatu, gali staiga sumažėti kraujospūdis, ypač ligoniams, kurių organizme stinga druskų ir (arba) skysčių (pvz., po vėmimo, viduriavimo, gydymo diuretikais), bei sergantiems sunkia hipertenzija. Tokiems ligoniams mažiausiai 6 valandas po preparato pavartojimo būtinas gydytojo stebėjimas.

  Ligoniams, kuriems tinka sudėtinis gydymas, iš pradžių skiriama vartoti po vieną plėvele dengtą ACCUZIDE 10/12,5 mg tabletę (atitinka 10 mg kvinaprilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido) ryte. Jei reikia, po 2-3 savaičių dozę gydytojas gali didinti. Negalima viršyti didžiausios paros dozės - dviejų plėvele dengtų ACCUZIDE tablečių.

  Dozavimas ligoniams, kuriems yra vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas ir senyviems asmenims (vyresniems kaip 65 metų).
  Dozę gydytojas parinks labai kruopščiai (atskirai nustatys kiekvienos derinio veikliosios medžiagos dozę). Paprastai iš pradžių gydytojas skiria vartoti po 5 mg kvinaprilio vieną kartą per parą, vėliau dozę didina. Paros dozė negali būti didesnė kaip 20 mg.

  Ligoniams, kuriems reikia ir diuretiko, gydytojas nustatęs kvinaprilio dozę, parinks hidrochlorotiazido dozę. Jeigu toks derinys tinka, vėliau kraujospūdžiui reguliuoti gydytojas gali skirti vartoti ACCUZIDE.

  Ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, ACCUZIDE vartoti negalima.

  Vaikai
  Vaikams vartoti ACCUZIDE negalima, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nėra.

  Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
  Ligoniams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, ACCUZIDE vartoti negalima, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

  ACCUZIDE galima vartoti, neatsižvelgiant į valgymo laiką. Visą paros dozę reikia nuryti ryte, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio.

  Kiek laiko vartoti ACCUZIDE, sprendžia gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUZIDE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę ACCUZIDE dozę
  Perdozavus vaistą gali labai sumažėti kraujospūdis, sulėtėti širdies ritmas, ištikti kardiovaskulinis šokas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti inkstų nepakankamumas, pritemti sąmonė (ištikti net koma). Jeigu manote, kad perdozavote, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUZIDE
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.Toliau vaistą vartokite taip, kaip paskirta.

  Pokyčiai atsirandantys nutraukus ACCUZIDE vartojimą
  Vaisto vartojimą nutraukus prieš laiką, vėl gali padidėti kraujospūdis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Kvinaprilis+Hidrochlorotiazidas; 10mg+12,5mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti