preloader

Prašome palaukti

fevarin, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N30

fevarin, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Fluvoksaminas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 045650

Vartojamas gydyti sunkiam depresijos epizodui bei esant obsesiniam kompulsiniam sutrikimui.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas gydyti sunkiam depresijos epizodui bei esant obsesiniam kompulsiniam sutrikimui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Fevarin ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Fevarin 3. Kaip vartoti Fevarin 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Fevarin 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Fevarin ir kam jis vartojamas

  Kas yra Fevarin? Fevarin priklauso antidepresantų, vadinamų selektyviaisiais serotonino atgalinės rezorbcijos inhibitoriais, vaistų grupei. Šie vaistai padeda sureguliuoti kai kuriuos smegenų cheminės pusiausvyros sutrikimus, kurie sukėlė Jūsų ligos simptomus.

  Kam vartojamas Fevarin? Fevarin vartojamas gydyti sunkiam depresijos epizodui bei esant obsesiniam kompulsiniam sutrikimui. Depresija yra toks klinikinis sutrikimas, kai kamuoja liūdesys, graudulys, negalite normaliai miegoti, mėgautis gyvenimu kaip anksčiau. Obsesinis kompulsinis sutrikimas – tai yra vienas iš nerimo sutrikimų. Esant šiam sutrikimui kyla įvairių įkyrių minčių (obsesijų) ir įkyrus noras daryti kokius nors veiksmus, kad sumažėtų diskomfortas, atsirandantis dėl įkyrių minčių.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Fevarin

  Fevarin vartoti negalima: - jeigu Jums yra alergija fluvoksaminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jūs vartojate vaistus, vadinamus monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI), kartais vartojamais depresijos ir nerimo gydymui, taip pat linezolidą (antibiotiką, kuris taip pat yra MAOI). Gydymas Fevarin turėtų būti pradėtas ne anksčiau, kaip po 2 savaičių nutraukus negrįžtamojo poveikio MAO inhibitorių vartojimą. Tačiau nutraukus gydymą tam tikrais grįžtamo poveikio MAOI. , ,Fevarin galima pradėti vartoti jau kitą dieną. Išimtinais atvejais, linezolidas (antibiotikas, MAOI) gali būti vartojamas stebint Jūsų gydytojui. Jūsų gydytojas patars, kada pradėti vartoti Fevarin nutraukus MAOI vartojimą; - jeigu Jūs vartojate tizanidiną, vaistą dažniausiai vartojamą raumenų spazmams šalinti.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Fevarin: - jei Jūs neseniai patyrėte širdies priepuolį; - jei Jūs nėščia ar galite būti nėščia; - jeigu Jūs sergate epilepsija; - jei Jūs turite padidėjusio kraujavimo problemų, ar Jūs vartojate vaistus, kurie didina kraujavimą, pavyzdžiui, dažniausiai vartojamus vaistus nuo skausmo; - jeigu Jūs sergate diabetu; - jei Jums taikoma elektros traukulių terapija (ETT); - jei Jums yra buvusi manija (pakili nuotaika ar per didelis susijaudinimas); - jeigu Jūs sergate kepenų ar inkstų liga; - jeigu Jums yra didelis akispūdis (glaukoma); - jei esate jaunesnis kaip 18 metų (taip pat žr. 3 skyrių).

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais: - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo, arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Obsesinis kompulsinis sutrikimas taip pat gali būti susijęs su padidėjusia savižudiškų reiškinių rizika, todėl reikia laikytis tokių pačių atsargumo priemonių.

  Pacientai, kurių kepenų ar inkstų veikla nepakankama, vaistą turi pradėti vartoti mažomis dozėmis. Juos būtina atidžiai stebėti. Gydant Fevarin, retai padidėja kepenų fermentų aktyvumas, kuris paprastai būna susijęs su klinikiniais simptomais. Tokiu atveju medikamento vartojimą reikia nutraukti. Gali sutrikti, ypač ankstyvųjų gydymo stadijų metu, gliukozės kiekio kraujyje kontrolė, todėl gali reikėti koreguoti vaistų nuo diabeto dozavimą.

  Ligoniai, kuriems buvo traukulių, Fevarin vartoti privalo atsargiai. Ligoniai, sergantys nestabilia epilepsija, neturi vartoti Fevarin, o ligonius, kurių epilepsija kontroliuojama, reikia atidžiai stebėti. Jei prasideda arba padažnėja traukuliai, gydymą Fevarin būtina nutraukti.

  Fevarin gydomiems ligoniams, ypač jei kartu vartojami kitokie serotoninerginiai vaistai ir (arba) neuroleptikai, labai retai gali pasireikšti vadinamasis serotonino sindromas, kurio metu pasireiškia kai kurie ar visi šie simptomai: sumišimas, neramumas, prakaitavimas, drebėjimas, krūptelėjimai, haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai), staigūs raumenų trūkčiojimai arba greitas širdies plakimas, arba atsirasti į piktybinės neurolepsijos sindromą panašių reiškinių (labai aukšta kūno temperatūra, raumenų sustingimas, nepastovi sąmonė, nestabili vegetacinė nervų sistema). Kadangi šie sindromai gali būti pavojingi gyvybei, atsiradus minėtų reiškinių būtina nutraukti gydymą Fevarin ir pradėti palaikomąjį gydymą.

  Vartojant Fevarin, kaip ir kitokius selektyvaus poveikio serotonino atgalinės rezorbcijos inhibitorius, retai pasireiškė laikinas natrio kiekio sumažėjimas kraujyje. Dažniau tai pastebėta pagyvenusiems pacientams.

  Vartojant Fevarin, odoje gali atsirasti kraujavimo simptomų (pvz., dėminė kraujosruva, rožinis išbėrimas), taip pat gali prasidėti kitoks kraujavimas (pvz., iš virškinimo trakto, moterims iš lyties organų), todėl ligoniams, ypač kuriems buvo kraujavimo sutrikimų, sumažintas trombocitų kiekis kraujyje, vartojant selektyvaus poveikio serotonino atgalinės rezorbcijos inhibitorių grupės vaistų, ypač kartu su vaistais, kurie didina kraujavimo riziką ir daro įtaką trombocitų veiklai (pvz., netipiniais antipsichoziniais preparatais ir fenotiazinais, dauguma triciklių antidepresantų, aspirinu, NVNU), patariama laikytis atsargumo.

  Kai kuriems Fevarin vartojantiems pacientams išsivysto būklė, vadinama akatizija, kai jie jaučiasi sunerimę ir negali ramiai sėdėti ar stovėti. Tokių sutrikimų dažniausiai gali atsirasti per kelias pirmąsias gydymo savaites. Pacientams, kuriems pasireiškė tokių simptomų, dozės didinimas gali būti žalingas.

  Vaikams ir paaugliams Fevarin neturėtų vartoti vaikai ir jaunesni kaip 18 metų paaugliai, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu – kompulsiniu sutrikimu. Fevarin nėra vartojamas depresijos gydymui jaunesniems nei 18 metų pacientams. Jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistų, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Jeigu gydytojas skyrė Fevarin jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Fevarin, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Fevarin poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kiti vaistai ir Fevarin Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kurie vaistai gali turėti įtakos Fevarin poveikiui arba padidinti šalutinio poveikio atsiradimo riziką. Fevarin taip pat gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui. Tokie vaistai yra: - vaistai, vadinami monoamino oksidazės inhibitoriais (MAOI); žr. „Fevarin vartoti negalima“; - tizanidinas (raumenų spazmus šalinantis vaistas), žr. „Fevarin vartoti negalima“; - terfenadinas, astemizolas (vaistai nuo alergijos) ar cisapridas (vaistas virškinimo sutrikimams gydyti), sildenafilis (vaistas erekcijos sutrikimams gydyti); - acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas ar kiti vaistai, vadinami NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), vartojami skausmui ir uždegimui slopinti; - klomipraminas, imipraminas, amitriptilinas, vadinamieji tricikliai antidepresantai, vartojami depresijai gydyti; - tramadolis (vaistai nuo skausmo); - vaistai, vadinami triptanais, vartojami migrenai gydyti; - tokie vaistai kaip litis, risperidonas, klozapinas, olanzapinas, kvetiapinas (vadinami antipsichoziniais vaistais), vartojami kai kurioms psichikos ligoms gydyti; - varfarinas ir kiti vaistai (vadinami antikoaguliantais), vartojami kraujo krešėjimui mažinti; - jonažolės, vaistažolės, vartojamos nuo depresijos; - fenitoinas, natrio valproatas ar karbamazepinas, vartojami esant traukuliams ar epilepsijai; - metoprololis, beta blokatorius, kuris vartojamas padidėjusiam kraujo spaudimui ir širdies ligoms gydyti; - benzodiazepinų grupės vaistai (vartojami nerimui ir baimei slopinti, miego sutrikimams gydyti).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistus iš šio sąrašo ir to neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir klauskite, ką daryti. Galbūt reikės sumažinti vaisto dozę arba Jums teks vartoti kitą vaistą.

  Fevarin vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Fevarin, kaip ir kitokius psichotropinius vaistus, negalima gerti alkoholinių gėrimų.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

  Nėštumas Nevartotikte fluvoksamino jei esate nėščia, nebent Jūsų gydytojas mano, kad tai neabejotinai būtina. Jie Jūs vartojate Fevarin ir planuojate pastoti ar tapti tėvu, aptarkite alternatyvų gydymą su savo gydytoju / psichiatru.

  Praneškite akušeriui ir (arba) gydytojui, kad vartojate Fevarin. Tokius vaistus kaip Fevarin vartojant nėštumo metu, ypač paskutinius 3 nėštumo mėnesius, gali padidėti sunkios ligos, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija, pavojus. Dėl šios ligos poveikio kūdikis ima dažniau kvėpuoti ir pamėlynuoja. Jei tai pasireiškia Jūsų kūdikiui, reikia nedelsiant kreiptis į akušerį ir (arba) gydytoją.

  Kai kuriems naujagimiams, kurių motinos paskutinius tris nėštumo mėnesius vartojo SSRI grupės antidepresantus, gali atsirasti valgymo ir (arba) kvėpavimo sutrikimų, traukulių, kūno temperatūros pokyčių, hipoglikemija (sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje), tremoras (galūnių ir galvos drebėjimas), padidėjęs ar sumažėjęs raumenų tonusas, nervingumas, nuraminamas verksmas, ir juos gali tekti ilgiau gydyti ligoninėje.

  Žindymo laikotarpis Šiek tiek Fevarin išsiskiria su motinos pienu, todėl žindyvėms vaisto vartoti nepatariama.

  Vaisingumas Tyrimai su gyvūnais parodė, kad fluvoksaminas blogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti poveikį vaisingumui, tačiau poveikis žmonių vaisingumui kol kas dar nepastebėtas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ne didesnė kaip150 mg Fevarin dozė gebėjimo vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia tik šiek tiek. Medikamento įtakos sveikų savanorių psichiniams ir motoriniams vairavimo bei mechanizmų valdymo įgūdžiams nepastebėta.

  Vartojant Fevarin gali atsirasti mieguistumas, todėl jo pradėjus vartoti, kol bus nustatytas individualus jautrumas medikamentui, rekomenduojama laikytis atsargumo priemonių.

  3. Kaip vartoti Fevarin Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Depresija

  Suaugusieji Gydymą rekomenduojama pradėti 50 mg arba 100 mg paros doze, kuri geriama vakare. Toliau dozė laipsniškai didinama tol, kol tampa pakankama pageidaujamam poveikiui sukelti. Paprastai veiksminga paros dozė yra 100 mg, tačiau atsižvelgiant į individualią jūsų organizmo reakciją dozę gydytojas gali keisti. Didžiausia paros dozė – 300 mg. Jei paros dozė didesnė negu 150 mg, ją reikia gerti lygiomis dalimis per kelis kartus. Kaip tiksliai gerti vaistą, pasakys gydytojas. Kad depresija neatsinaujintų, rekomenduojama gerti kartą per parą pastovią dozę, t.y. 100 mg Fevarin.

  Vaikai ir paaugliai Fevarin negalima vartoti vaikų ir jaunesnių nei 18 metų paauglių didžiosios depresijos epizodams gydyti. Fevarin veiksmingumas ir saugumas gydant vaikų didžiosios depresijos epizodus nėra nustatytas.

  Obsesinis – kompulsinis sutrikimas (OKS)

  Suaugusieji Gydymą rekomenduojama pradėti 50 mg paros doze, kuri vartojama 3 – 4 dienas. Po to paros dozė laipsniškai didinama tol, kol pasireiškia pageidaujamas poveikis. Veiksminga dienos dozė paprastai yra 100 – 300 mg. Ji suaugusiems žmonėms neturi viršyti 300 mg. 150 mg arba mažesnę dozę reikia gerti iš karto, geriau vakare, didesnę – padalytą į lygias dalis per 2 arba 3 kartus. Nevartokite gydytojo paskirtos vaisto dozės vienu metu.

  Vaikai ir paaugliai Įprastinė dozė 8 metų ir vyresniems vaikams ir paaugliams, sergantiems OKS, 25 mg per parą. Jei vaistas toleruojamas, dozę kas 4–7 dienas reikia didinti po 25 mg, kol dozė tampa veiksminga. Didžiausia paros dozė vaikams negali viršyti 200 mg. Visą paros dozę, jeigu ji didesnė nei 50 mg, patartina suvartoti padalytą į dvi dalis. Jei šios dvi padalytos dozės nėra vienodos, didesnę dozę reikėtų suvartoti vakare prieš miegą.

  Vartojimo būdas Fevarin tabletes reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant vandeniu.

  Senyvi pacientai Pagyvenusiems žmonėms vaistą galima dozuoti taip kaip ir jauniems, tačiau pagyvenusiems pacientams didinti dozę reikia lėčiau bei vaistą dozuoti atsargiau.

  Jeigu manote, kad Fevarin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Fevarin dozę? Jei išgėrėte per daug Fevarin tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę. Parodykite gydytojui tablečių pakuotę. Pavartojus per didelę Fevarin dozę dažniausiai sutrinka virškinimo trakto veikla (šleikštulys, vėmimas ir viduriavimas), atsiranda mieguistumas ir svaigulys. Be to, gali sutrikti kepenų, širdies veikla (tachikardija, bradikardija, hipotenzija), prasidėti traukuliai, ištikti koma.

  Pamiršus pavartoti Fevarin Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Fevarin Nenutraukite Fevarin vartojimo be gydytojo leidimo. Dauguma nutraukimo reakcijų (galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas ir (ar) vėmimas, nerimas, jutimų sutrikimas, miego sutrikimai, susijaudinimas, dirglumas, sumišimas, emocinis nestabilumas, viduriavimas, prakaitavimas, smarkus širdies plakimas ir drebulys) būna nesunkios ir savaime praeinančios. Nutraukiant gydymą, gydytojas Jums pasakys, kaip palaipsniui mažinti vaisto dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vartojant Fevarin, dažniausiai pasireiškia šleikštulys, kurio metu kartais vemiama. Toks šalutinis poveikis paprastai praeina per pirmąsias 2 gydymo savaites.

  Dažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 žmonių Apetito nebuvimas (anoreksija). Dažnas ir smarkus širdies plakimas. Pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, burnos džiūvimas, virškinimo sutrikimas, vėmimas. Sujaudinimas, nervingumas, nerimas, nemiga, mieguistumas, drebulys, galvos skausmas, svaigulys. Prakaitavimas. Astenija, bendro pobūdžio negalavimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 100 žmonių Sumišimas, haliucinacijos. Kraujospūdžio sumažėjimas staigiai atsistojus. Sąnarių, raumenų skausmas. Eisenos sutrikimas, ataksija (valingų judesių koordinacijos sutrikimas). Lytinės funkcijos sutrikimas (ejakuliacijos sutrikimas, t.y. vėlavimas). Padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos, įskaitant išbėrimą, niežulį, angioedemą.

  Retas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 1000 žmonių Labai aktyvus elgesys ar mąstymas (manija). Kepenų veiklos sutrikimas. Traukuliai. Nenormali pieno gamyba krūtyse. Padidėjęs jautrumas šviesai.

  Kitokie šalutiniai reiškiniai, pastebėti po vaisto patekimo į rinką (dažnis nežinomas). Natrio kiekio sumažėjimas kraujyje, svorio padidėjimas arba sumažėjimas; hiperprolaktinemija (hormono prolaktino kiekio padidėjimas kraujyje), sutrikęs antidiuretinio hormono išskyrimas, šlapinimosi sutrikimai (įskaitant šlapimo susilaikymą, šlapimo nelaikymą, dažną šlapinimąsi, dažną šlapinimąsi naktį ir enurezę).

  Glaukoma (padidėjusio akies vidaus spaudimo liga), midriazė (vyzdžių išsiplėtimas).

  Serotonino sindromas, į piktybinės neurolepsijos sindromą panašūs reiškiniai, psichomotorinis sujaudinimas (akatizija), kraujavimas, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto, dėminę kraujosruvą, rožinį bėrimą.

  Mintys apie savižudybę. Vaisto nutraukimo sindromas, įskaitant vaisto nutraukimo sindromą naujagimiams.

  Parestezijos (tirpimo, dilgčiojimų ir badymų galūnėse pojūtis), orgazmo sutrikimo ir skonio iškrypimo atvejai, mėnesinių sutrikimas.

  Pacientams, vartojantiems šios klasės vaistus, padidėja kaulų lūžių pavojus.

  Ankstyvųjų gydymo stadijų metu gali sutrikti gliukozės kiekio kraujyje kontrolė, todėl gali reikėti koreguoti vaistų nuo diabeto dozavimą.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite  gydytojui arba   vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Fevarin Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. PAKUOTĖS TURINYS IR KITA INFORMACIJA

  Fevarin sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra fluvoksamino maleatas. Vienoje tabletėje yra 50 mg arba 100 mg fluvoksamino maleato. Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, natrio stearilfumaratas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, titano dioksidas (E171).

  Fevarin išvaizda ir kiekis pakuotėje Fevarin 50 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, apvalios, su žyme „291“ kiekvienoje dalijimo linijos pusėje. Fevarin 100 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, ovalios, su žyme „313“ kiekvienoje dalijimo linijos pusėje.

  Tabletę galima dalyti į dvi lygias dozes.

  Kartono dėžutė, kurioje lizdinėse plokštelėse yra 50 arba 20 tablečių (50 mg) arba 30 tablečių (100 mg). Vienoje PVC/PVDC ir aliuminio lizdinėje plokštelėje yra atitinkamai 25, 20 arba 15 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Registruotojas ir gamintojas

  Registruotojas BGP Products B.V. Wegalaan 9 2132 JD Hoofddorp Nyderlandai

  Gamintojas Mylan Laboratories SAS Route de Belleville Lieu-dit Maillard 01400 Châtillon-sur-Chalaronne Prancūzija

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis rinkodaros teisės turėtojo atstovas.

  BGP Products, UAB Žalgirio g. 92 LT-09303 Vilnius Tel. + 370 5 205 12 88

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-08-26

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Depresija
  Suaugusieji. Gydymą rekomenduojama pradėti 50 mg arba 100 mg paros doze, kuri geriama vakare. Toliau dozė laipsniškai didinama tol, kol tampa pakankama pageidaujamam poveikiui sukelti. Paprastai veiksminga paros dozė yra 100 mg, tačiau atsižvelgiant į individualią jūsų organizmo reakciją dozę gydytojas gali keisti. Didžiausia paros dozė - 300 mg. Jei paros dozė didesnė negu 150 mg, ją reikia gerti lygiomis dalimis per kelis kartus. Kaip tiksliai gerti vaistą, pasakys gydytojas.
  Kad depresija neatsinaujintų, rekomenduojama gerti kartą per parą pastovią dozę, t.y. 100 mg fevarin.

  Vaikai ir paaugliai. fevarin negalima vartoti vaikų ir jaunesnių nei 18 metų paauglių didžiosios depresijos epizodams gydyti. fevarin veiksmingumas ir saugumas gydant vaikų didžiosios depresijos epizodus nėra nustatytas.

  Obsesinis - kompulsinis sutrikimas (OKS)
  Suaugusieji. Gydymą rekomenduojama pradėti 50 mg paros doze, kuri vartojama 3 - 4 dienas. Po to paros dozė laipsniškai didinama tol, kol pasireiškia pageidaujamas poveikis. Veiksminga dienos dozė paprastai yra 100 - 300 mg. Ji suaugusiems žmonėms neturi viršyti 300 mg, vyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams - 200 mg.
  150 mg arba mažesnę dozę reikia gerti iš karto, geriau vakare, didesnę - padalytą į lygias dalis per 2 arba 3 kartus.

  Vaikai ir paaugliai. Jei vaistas toleruojamas, dozę kas 4-7 dienas reikia didinti po 25 mg, kol dozė tampa veiksminga. Didžiausia paros dozė vaikams negali viršyti 200 mg. Visą paros dozę, jeigu ji didesnė nei 50 mg, patartina suvartoti padalytą į dvi dalis. Jei šios dvi padalytos dozės nėra vienodos, didesnę dozę reikėtų suvartoti vakare prieš miegą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės