preloader

Prašome palaukti

HYPOTHIAZID, 25mg, tabletės, N20

HYPOTHIAZID, 25mg, tabletės, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Hidrochlorotiazidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg
Prekės kodas: 011822

Vartojamos Hypothiazid tabletės įvairios kilmės (dėl širdies, kepenų ligų) edemoms šalinti. Dideliam kraujospūdžiui mažinti (gydoma vien hidrochlorotiazidu a...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamos Hypothiazid tabletės įvairios kilmės (dėl širdies, kepenų ligų) edemoms šalinti. Dideliam kraujospūdžiui mažinti (gydoma vien hidrochlorotiazidu arba juo kartu su kitais vaistais, mažinančiais kraujospūdį). Necukrinio diabeto sukeltam gausiam šlapimo išsiskyrimui mažinti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys 1. Kas yra Hypothiazid ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Hypothiazid 3. Kaip vartoti Hypothiazid 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Hypothiazid 6. Kita informacija


  1. KAS YRA HYPOTHIAZID IR KAM JIS VARTOJAMAS


  Hypothiazid yra šlapimo išsiskyrimą didinantis ir kraujospūdį mažinantis vaistas. Pirmiausia jis slopina druskos reabsorbciją inkstuose, dėl to slopinama ir vandens reabsorbcija. Tai didina šlapimo išsiskyrimą ir mažina kraujospūdį.


  Kam vartojamos Hypothiazid tabletės? Įvairios kilmės (dėl širdies, kepenų ligų) edemoms šalinti. Dideliam kraujospūdžiui mažinti (gydoma vien hidrochlorotiazidu arba juo kartu su kitais vaistais, mažinančiais kraujospūdį). Necukrinio diabeto sukeltam gausiam šlapimo išsiskyrimui mažinti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYPOTHIAZID


  Hypothiazid vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei Hypothiazid medžiagai; - kai yra sunkus inkstų ir kepenų nepakankamumas.


  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sergate sunkiomis smegenų ar vainikinių kraujagyslių ligomis; - kai yra šlapimo rūgšties apykaitos sutrikimais (sergant podagra); - jeigu sergate kepenų bei inkstų ligomis; - jeigu sergate cukriniu diabetu (gali prireikti keisti vaistų nuo diabeto dozę).


  Jeigu jūs vartojate Hypothiazid tablečių, perspėkite kiekvieną gydytoją, nes dėl to gali pakisti laboratorinių tyrimų rodmenys.


  Ilgą laiką vartojant šį vaistą, rekomenduojama valgyti daug kalio turinčio maisto (vaisių, daržovių ir pan.). Paklauskite apie tai gydytojo.


  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kitus vaistus galima vartoti tik tuomet, jei juos paskyrė gydytojas. Kartu vartojami vaistai gali sąveikauti ir jų poveikis keistis.


  - Hypothiazid nevartoti kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio druskų. - Vaistas silpnina gliukozės koncentraciją kraujyje mažinančių vaistų poveikį. - Hypothiazid reikia atsargiai vartoti kartu su įvairiais širdį veikiančiais vaistais. - Hypothiazid gali didinti kitokių kraujospūdį mažinančių vaistų poveikį. - Įvairūs vaistai gali didinti Hypothiazid kalio išsiskyrimą skatinantį poveikį. - Hypothiazid gali didinti imuninę sistemą slopinančių ir vaistų nuo vėžio nepageidaujamą poveikį kaulų čiulpams (mažėja kraujo ląstelių). - Kartu vartojant alkoholio, migdomųjų vaistų gresia didesnis ortostatinės hipotenzijos (kraujospūdžio kritimo keičiant kūno padėtį į vertikalią) pavojus.


  Hypothiazid vartojimas su maistu ir gėrimais Vaisto vartojimo laikotarpiu negerti alkoholinių gėrimų.


  Nėštumas ir ˛indymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Jeigu manote, kad esate nėščia (ar galėjote pastoti), turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Paprastai tokiu atveju gydytojas rekomenduoja vartoti kito vaisto vietoj Hypothiazid, kadangi jo nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama. Hypothiazid prasiskverbia pro placentą, todėl jo vartojimas po trečiojo nėštumo mėnesio gali sukelti žalingą poveikį vaisiui ir naujagimiui. Žindymo laikotarpis Jeigu maitinate ar planuojate pradėti maitinti krūtimi, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Krūtimi maitinančioms moterims Hypothiazid vartoti nerekomenduojama.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima pirmuoju vaisto vartojimo laikotarpiu. Vėliau gydytojas individualiai nuspręs, ar galite vairuoti ir valdyti mechanizmus.


  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Hypothiazid medžiagas Hypothiazid tabletėse yra  laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI HYPOTHIAZID


  Hypothiazid visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė parenkama individualiai ir vartojama stebint medicinos personalui. Vaisto vartojant ilgai arba didelėmis dozėmis, reikia atlikti laboratorinius tyrimus ir papildomai vartoti kalio bei magnio.


  Tablečių geriama po valgio.


  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinės dozės yra tokios.


  Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų paaugliai. Įprastinė pradinė dozė – 25 100 mg per parą. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, dozę galima sumažinti iki palaikomosios   25 50 mg per parą dozės.


  Vaikai. Gydymas skiriamas vaikams galintiems praryti tabletes. Vidutinė paros dozė – 1 2 mg/kg kūno svorio. Neviršyti 100 mg paros dozės.


  Jeigu manote, kad Hypothiazid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Pavartojus per didelę Hypothiazid dozę Simptomai. Silpnumas, galvos sukimasis, sumišimas, jutimų sutrikimas, pykinimas, vėmimas, troškulys, šlapinimosi sutrikimas, laboratorinių tyrimų rodmenų sutrikimai.


  Perdozavus vaisto būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.


  Pamiršus pavartoti Hypothiazid Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS


  Hypothiazid, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis suskirstytas pagal MedDRA klasifikaciją: Labai dažni (≥ 1/10), Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10), Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000), Labai reti (<1/10 000), Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).


  Tyrimai Dažnis nežinomas: kalio, natrio, magnio kiekio sumažėjimas kraujyje, kalcio kiekio padidėjimas kraujyje.


  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Dažnis nežinomas: - Hipochloreminė alkalozė, kuri pasireiškia burnos džiūvimu, troškuliu, nuotaikos ir psichikos pakitimais, raumenų mėšlungiu ar skausmu, pykinimu, vėmimu, nuovargiu ir silpnumu. Hipochloreminė alkalozė gali sukelti hepatinę encefalopatiją ar kepenų komą. - Cholesterolio koncentracijos ir trigliceridų koncentracijos kraujyje padidėjimas. - Padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje ir podagros priepuoliai pacientams, kuriems anksčiau ligos simptomų nebuvo. - Gali sutrikti gliukozės apykaita organizme, dėl to gali išryškėti latentinis cukrinis diabetas, padidėti cukraus kiekis kraujyje ir šlapime. - Lipidų (riebalų) koncentracijos padidėjimas serume. - Apetito stoka (anoreksija).


  Virškinimo trakto sutrikimai Dažnis nežinomas: seilių liaukų uždegimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas.


  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Dažnis nežinomas: raumenų mėšlungis ar skausmas.


  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Dažnis nežinomas: tulžies pūslės uždegimas (cholecistitas), gelta, kasos uždegimas (pankreatitas).


  Širdies sutrikimai Dažnis nežinomas: širdies ritmo sutrikimai (aritmijos), kraujospūdžio kritimas keičiant kūno padėtį į vertikalią (ortostatinė hipotenzija).


  Kraujagyslių sutrikimai Dažnis nežinomas: kraujagyslių uždegimas (vaskulitas, nekrozinis angitas).


  Psichikos sutrikimai Dažnis nežinomas: sumišimas, apsnūdimas (letargija), nervingumas, nuotaikos permainos.


  Nervų sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: galvos sukimasis (vertigo), galvos skausmas, parestezija (tariamieji jutimai, pvz., skruzdžių bėgiojimo), traukuliai.


  Akių sutrikimai Dažnis nežinomas: praeinantis regėjimo sutrikimas, būsena, kai visi daiktai atrodo geltoni (ksantopsija).


  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti: leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas), agranulocitozė (grūdėtųjų leukocitų kiekio sumažėjimas), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio kraujyje sumažėjimas), hemolizinė anemija, aplastinė anemija (mažakraujystė).


  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažnis nežinomas: dilgėlinė, rožinis bėrimas, toksinė epidermio nekrolizė, Stivenso ir Džonsono sindromas, jautrumo šviesai padidėjimas.


  Imuninės sistemos sutrikimai Dažnis nežinomas: anafilaksinės reakcijos (sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos), gyvybei pavojingas šokas.


  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Dažnis nežinomas: kvėpavimo distreso sindromas (įskaitant plaučių uždegimą ir plaučių pabrinkimą (edemą)).


  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Dažnis nežinomas: inkstų funkcijos sutrikimas, intersticinis nefritas (inkstų uždegimas).


  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Dažnis nežinomas: sumažėjęs lytinis pajėgumas.


  Jeigu atsirado alergijos simptomų, yra dažnas pulsas, sumažėjo šlapimo išsiskyrimas, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.


  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI HYPOTHIAZID


  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.


  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.


  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hypothiazid vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA


  Hypothiazid sudėtis


  - Veiklioji medžiaga – hidrochlorotiazidas. Kiekvienoje  tabletėje yra 25 mg hidrochlorotiazido. - Pagalbinės medžiagos: magnio stearatas, želatina, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas.


  Hypothiazid išvaizda ir kiekis pakuotėje 25 mg tabletės yra baltos, apvalios, vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė, o kitoje pusėje įspausta didžioji raidė „H“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes. 20  tablečių PVC ir aliuminio lizdinės plokštelės.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisės turėtojas UAB “SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva


  Gamintojas CHINOIN Pharmaceutical and Chemical Works Private Co.Ltd. 2112. Veresegyhaz Levai u. 5 Vengrija


  arba


  SANOFI-AVENTIS Zrt. Campona u. 1. (Harbor Park) 1225 Budapest Vengrija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.


  UAB “SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A.Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Tel. +370 275 52 24


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-07-25


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Hypothiazid visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dozė parenkama individualiai ir vartojama stebint medicinos personalui. Vaisto vartojant ilgai arba didelėmis dozėmis, reikia atlikti laboratorinius tyrimus ir papildomai vartoti kalio bei magnio.

  Tablečių geriama po valgio.

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinės dozės yra tokios.

  Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų paaugliai. Įprastinė pradinė dozė - 25 100 mg per parą. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, dozę galima sumažinti iki palaikomosios 25 50 mg per parą dozės.

  Vaikai. Gydymas skiriamas vaikams galintiems praryti tabletes.
  Vidutinė paros dozė - 1 2 mg/kg kūno svorio. Neviršyti 100 mg paros dozės.

  Jeigu manote, kad Hypothiazid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės