preloader

Prašome palaukti

Visos Prekės
Visos Prekės
IBUPROFEN SIROMED, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N10
IBUPROFEN SIROMED, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N10
IBUPROFEN SIROMED, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N10

IBUPROFEN SIROMED, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ibuprofenas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 208168
Prekės ženklas: SIROMED

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatymas: Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Vaistinis preparatas

Ibuprofen Siromed vartojamas suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) silpno ar vidutinio intensyvumo skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti.


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-    Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. 
-    Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
-    Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1.    Kas yra Ibuprofen Siromed ir kam jis vartojamas
2.    Kas žinotina prieš vartojant Ibuprofen Siromed
3.    Kaip vartoti Ibuprofen Siromed
4.    Galimas šalutinis poveikis
5.    Kaip laikyti Ibuprofen Siromed
6.    Pakuotės turinys ir kita informacija
 

Ibuprofen Siromed priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Ibuprofen Siromed malšina skausmą, mažina temperatūrą ir uždegimą.

Ibuprofen Siromed vartojamas suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) silpno ar vidutinio intensyvumo skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti.

Ibuprofen Siromed poveikis paprastai atsiranda per 30 minučių.

 

Ibuprofen Siromed vartoti negalima:
-    jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
-    jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre;
-    jei turite padidėjusį polinkį kraujuoti;
-    jei sergate sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis;
-    jeigu jums yra sunkus širdies nepakankamumas;
-    jei Jums yra skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa arba jei anksčiau yra buvę skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, atsiradusios vartojant Ibuprofen Siromed ar panašius vaistus;
-    jei Jums yra buvusios alerginės reakcijos (pvz., sunkumas kvėpuojant, nosies užgulimas, bėrimas) pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo uždegimo.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
    Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibuprofen Siromed.

-    Visada vartokite mažiausią galimą dozę trumpiausią gydymo laiką, kad būtų išvengta pašalinių reiškinių atsiradimo galimybės. Dažniausiai pašalinius poveikius sukelia vartojamos didesnės nei rekomenduojamos vaisto dozės. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti vartoti keletą NVNU tuo pačiu metu.
-    Pacientai, kuriems šiuo metu yra, ar yra buvę toliau išvardintos ligos ar simptomai, turi pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant vartoti Ibuprofen Siromed: sisteminė raudonoji vilkligė (jungiamojo audinio liga), kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai, lengvo ar vidutinio laipsnio širdies nepakankamumas, astma, uždegiminės žarnyno ligos, prieš tai buvusi skrandžio opa ar padidėjusi kraujavimo rizika.
-    Kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, ibuprofenas gali maskuoti infekciją.
-    Šis vaistas priklauso vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri turi įtakos moters vaisingumui. 
-    Šio poveikio nelieka nustojus vartoti vaistą.
-    Pacientai, ypač senyvi, kurie yra turėję virškinimo sistemos problemų, turėtų kreiptis į gydytoją, jei pradėjus gydymą atsirastų virškinimo sistemos pažeidimo simptomų.
-    Labai retai buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas vartojant NVNU. Nutraukite Ibuprofen Siromed vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas.
-    Pacientams, sergantiems sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, gali būti padidėjęs aseptinio meningito pavojus.
-    Nutraukite Ibuprofen Siromed vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema):
-    veido, liežuvio ir gerklės sutinimas;
-    sunkumas ryjant;
-    dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.
-    Tokie vaistai kaip ibuprofenas gali šiek tiek padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką. Ši rizika didėja, kai vartojamos didelės vaisto dozės arba jo vartojama ilgą laiką. Nevartokite vaisto didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis ir ne ilgiau nei reikia.
-    Pasikonsultuokite su gydytoju, jei turite širdies problemų, jei Jums yra buvęs infarktas ar Jums yra padidėjusi šių ligų rizika (pvz., jei Jūsų aukštas kraujospūdis, sergate diabetu, aukštas cholesterolio kiekis kraujyje ar rūkote).
-    Sergant vėjaraupiais reikėtų vengti vartoti šio vaisto.
-    Dėl Ibuprofen Siromed vartojimo gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje ir sumažėti atsparumas infekcijoms. Jeigu pasireiškia infekcijos simptomai, tokie kaip karščiavimas ir rimtas bendros būklės pablogėjimas, arba jeigu pasireiškia karščiavimas su vietinės infekcijos požymiais, tokiais kaip gerklės, ryklės, burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas, nustatyti galimą baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimą kraujyje (agranulocitozė). Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamą vaistinį preparatą.

Vaikams ir paaugliams
Galima inkstų sutrikimo rizika dehidratuotiems paaugliams.

Kiti vaistai ir Ibuprofen Siromed
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Negalima vartoti skirtingų skausmą malšinančių vaistų vienu metu, nebent taip paskyrė gydytojas.

Ibuprofen Siromed gali veikti arba jo poveikiui gali daryti įtaką kai kurie vaistai, įskaitant vartojamus šių ligų gydymui:
-    navikų ir imuninės sistemos ligų (metotreksatas);
-    maniakinę depresiją (litis);
-    nereguliarų širdies ritmą (digoksinas);
-    skausmą (acetilsalicilo rūgštis);
-    krešėjimą (pvz., dikumarolį, varfariną, tiklopidiną);
-    depresiją (vaistai, vadinami SSRI);
-    aukštą kraujo spaudimą (pvz., beta blokatorius, diuretikus, AKF inhibitorius, angiotenzino II inhibitorius);
-    uždegimą (kortikosteroidai);
-    grybelines infekcijas (priešgrybelinius vaistus, ypač vorikonazolą ar flukonazolą);
-    cukrinį diabetą (sulfonilkarbamidai);
-    žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV) (zidovudinas).

Dėl šių priežasčių, Jus gydantis gydytojas turi žinoti apie visus vaistus, kuriuos Jūs vartojate.

Ibuprofen Siromed vartojimas su maistu ir gėrimais
Ibuprofen Siromed galima vartoti su maistu ar gėrimais. Norint greitesnio vaisto poveikio, Ibuprofen Siromed galima vartoti ir nevalgius.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščiosios neturėtų vartoti Ibuprofen Siromed paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Moterys, planuojančios pastoti ar pastojusios, taip pat neturėtų vartoti Ibuprofen Siromed. Nėštumo metu Ibuprofen Siromed galima vartoti tik gydytojui paskyrus.

Ibuprofenas patenka į motinos pieną. Žindant, vartoti ibuprofeną nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu tektų dažniau vartoti Ibuprofen Siromed, pasikonsultuokite su gydytoju.

Ibuprofeno vartojimas gali turėti įtakos vaisingumui. Todėl šio vaisto vartojimas bandant pastoti ar atliekant nevaisingumo tyrimus yra nerekomenduojamas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibuprofen Siromed kai kuriems žmonėms gali veikti reakcijos greitį. Tai reikia turėti omeny, jei atliekamas budrumo reikalaujantis darbas, pvz., vairuojama.

Tik Jūs galite nuspręsti, ar esate tinkamos būsenos ir galite vairuoti bei atlikti kitus, didelio dėmesio reikalaujančius darbus. Dėl vaisto veikimo ar pašalinio vaisto poveikio, kai kuriuos darbus atlikti gali būti nesaugu. Šie nepageidaujami reiškiniai išvardinti kituose šio lapelio skyriuose. Perskaitykite visą pakuotės lapelį. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoja ar vaistininku, jei kyla klausimų.

Ibuprofen Siromed sudėtyje yra laktozės monohidrato. 
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
 

Šį vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Menstruacijų skausmui malšinti: viena tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Vaisto išgerti pajutus pirmuosius menstruacijų skausmus.
Silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas: viena tabletė kartą per parą arba 3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Didesnė kaip 400 mg vienkartinė dozė neparodė papildomo poveikio skausmo malšinimui.

Suaugusiųjų ir paauglių karščiavimas: viena tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį.

Siekiant išvengti praeinančio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, tabletę reikia nuryti, užgeriant bent jau puse stiklinės vandens.

Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate senyvo amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Ibuprofen Siromed dozę?
Jei išgėrėte didesnę nei Jums paskirta Ibuprofen Siromed dozę ar vaikas netyčia išgėrė vaisto, kreipkitės į gydytoją, ligoninę, ar Skubios pagalbos centrą (tel.: 112), kur įvertins galimą riziką ir patars, kaip toliau elgtis.

Perdozavimo simptomai gali pasireikšti pykinimu, skrandžio skausmu, vėmimu (gali būti su kraujo priemaiša), galvos skausmu, spengimu ausyse, sutrikimu ir nistagmu. Vartojant dideles dozes galimas sąmonės praradimas, traukuliai ( dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigimas, kraujas šlapime, šalčio pojūtis kūne, kvėpavimo sutrikimai.

Pamiršus pavartoti Ibuprofen Siromed
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nutraukite Ibuprofen Siromed vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema): veido, liežuvio ir gerklės sutinimas; sunkumas ryjant; dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.

Dažnas (gali pasireikšti mažau kaip 1 iš 10 pacientų): Galvos skausmas, galvos svaigimas. Virškinimo trakto sutrikimai (virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, juodos išmatos, kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, vėmimas krauju). Bėrimas. Nuovargis.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų): sloga, nemiga, nerimas, regėjimo pakitimai, klausos sutrikimai. Bronchų spazmas, astma. Burnos gleivinės išopėjimas. Skrandžio opa, skrandžio opos prakiurimas, skrandžio gleivinės uždegimas. Hepatitas. Gelta. Sutrikusi kepenų funkcija. Niežulys, nedidelės odos ir gleivinių kraujosruvos, jautrumas šviesai. Sutrikusi inkstų funkcija. Kraujo sudėties pakitimai, įskaitant agranulocitozę. Mieguistumas. Dilgčiojimo pojūtis.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų): nebakterinis meningitas, alerginės reakcijos, depresija, sutrikimas, sutrikusi rega, tinitas (spengimas ausyse), kepenų pažeidimas ir skysčių susilaikymas organizme.

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų): kasos uždegimas, kepenų funkcijos nepakankamumas, odos ir gleivinių pakitimai (kartais sunkūs), tokie kaip epidermio nekrolizė ir (ar) daugiaformė eritema.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): kolitas ir Krono liga.

Atkreipkite dėmesį, kad Ibuprofen Siromed gali prailginti kraujavimo laiką.

Buvo pranešimų apie aukštą kraujospūdį ir širdies veiklos sutrikimą, taip pat apie storojo žarnyno opų ir Krono ligos (žarnyno liga) pablogėjimą vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

Galima sunki odos infekcija sergant vėjaraupiais.

Tokie vaistai kaip Ibuprofen Siromed gali nežymiai padidinti infarkto ar insulto riziką.

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu [email protected], per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės po „Tinka iki” ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Ibuprofen Siromed išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos (17 mm x 8 mm), abipusiai išgaubtos su laužimo vagele abiejose pusėse.
Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Kartono dėžutėje yra 10 arba 20 plėvele dengtų tablečių lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas
UAB „NVT“
Sodų g. 1, Linksmakalnio k.
Kauno raj., 53290
Lietuva

Gamintojas
FROSST IBERICA, S.A.
Vía Complutense, 140, Alcalá de Henares
28805 Madrid
Ispanija

arba

FARMALIDER, S.A
C/Aragoneses, Alcobendas 2
28108 Madrid
Ispanija

arba

TOLL MANUFACTURING SERVICES, S.L.
C/ Aragoneses, 2, Madrid
28108 Madrid
Ispanija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2019-04-30.


Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
 

Prekių forma: Tabletės
Paskirtis: Skausmui malšinti
Amžiaus grupė: Suaugusiems ir paaugliams
Amžius: -

Šį vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Menstruacijų skausmui malšinti: viena tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Vaisto išgerti pajutus pirmuosius menstruacijų skausmus.
Silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas: viena tabletė kartą per parą arba 3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Didesnė kaip 400 mg vienkartinė dozė neparodė papildomo poveikio skausmo malšinimui.

Suaugusiųjų ir paauglių karščiavimas: viena tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį.

Siekiant išvengti praeinančio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, tabletę reikia nuryti, užgeriant bent jau puse stiklinės vandens.

Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate senyvo amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.
 

Ibuprofen Siromed sudėtis

-    Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.
-    Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra: hipromeliozė, kroskarmeliozės natrio druska, laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas; tabletės plėvelėje - hipromeliozė, titano dioksidas (E171), talkas, propilenglikolis.
 

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Vaistiniai preparatai kitais vaistiniais preparatais nekeičiami ir už juos sumokėti pinigai negrąžinami. Kita svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.