Intymūs santykiai po gimdymo. Ką privalo žinoti kiekviena moteris?

Intymūs santykiai po gimdymo. Ką privalo žinoti kiekviena moteris?

Nėštumo ir gimdymo metu moters organizme įvyksta stiprūs fiziologiniai pokyčiai, todėl intymių santykių atnaujinimas tampa iššūkiu abiems: tiek moteriai, tiek vyrui. Medicinos specialistai pastebi, kad dažniausiai moterys skundžiasi skausmingais lytiniais santykiais, o nesprendžiant šios problemos, sumažėja lytinis potraukis, atsiranda psichologinių problemų.

 

Kada rekomenduojama pradėti lytinį gyvenimą po gimdymo?

Ginekologai pataria susilaikyti nuo lytinių santykių 4–6 savaites po gimdymo. Tai yra pogimdyvinis laikotarpis, kurio metu baigiasi kraujavimas, sugyja plyšimai, siūlės. Pasirodo, net 80 % moterų gimdymų metu būna įplyšimų. Taigi, makštis kurį laiką būna jautri.

Svarbu žinoti dar ir tai, jog lytiniai santykiai kraujavimo metu yra nesaugūs, nes taip padidinama rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Kol gimdos kaklelis nėra visiškai susitraukęs, mikroorganizmai gali lengvai patekti, todėl šiuo periodu reikia ypatingą dėmesį skirti intymiai higienai. Ginekologai pataria rinktis tokias intymios higienos priemones, kurių sudėtyje būtų chlorheksidino, nes jis veikia kaip antiseptikas ir yra efektyvus prieš mikrobų sukeltas bakterines infekcijas. Nors kiekvienos moters organizmas yra individualus, praėjus šešioms savaitėms po gimdymo, rekomenduojama apsilankyti pas ginekologą, kuris įvertins, ar moteris pasiruošusi atnaujinti lytinį gyvenimą.

 

Diskomfortas ir lytiniai santykiai po gimdymo

Ginekologai teigia, kad kai kurioms moterims pirmieji lytiniai santykiai po gimdymo yra skausmingi, nemalonūs ir primena jų „pirmą kartą“. Skausmingi lytiniai santykiai dažniausiai pasireiškia dėl nepakankamos makšties drėgmės. Taip nutinka dėl hormonų pokyčių, kurie paveikia gleivių gamybą makštyje.

Makšties sausumą ginekologai įvardija kaip vieną dažniausiai moterų minimų diskomfortų po gimdymo, kuris pasireiškia ne tik skausmingais lytiniais santykiais, bet ir makšties įtrūkimais, žaizdelėmis ar kraujingomis išskyromis po santykių. Šie simptomai iš pradžių sukelia fizinį nepasitenkinimą, tačiau, nesprendžiant problemos, jie gali paveikti ir psichologinį poros klimatą. Psichologai įspėja, kad trūkstant intymumo, poros santykiai gali atšalti, dingti lytinis potraukis.

 

Pirma pagalba, kai vargina makšties sausumas

Norint atnaujinti sėkmingus lytinius santykius, visų pirma, svarbu suprasti, kad moters organizmo stiprinimui, jo fiziniam pasirengimui reikia laiko. Tačiau ginekologai įspėja, kad, pastebėjus pirmuosius makšties sausumo simptomus, delsti negalima.

Kai vargina skausmingi lytiniai santykiai dėl makšties sausumo, specialistai, pirmiausiai  ragina atkreipti dėmesį į pasirinktas priemones. Svarbu, kad jos būtų be hormonų, ilgalaikio veikimo, su natūraliomis veikliosiomis medžiagomis. Būtent tokios yra „HydroVag“ makšties ovulės. „HydroVag“ makšties ovulės sukurtos efektyviam makšties sausumo problemos sprendimui ir moterų patogumui, nes tinka jau po pirmųjų 6 savaičių po gimdymo ir žindymu metu.

„HydroVag“ skatina pieno rūgšties bakterijų augimą, suteikia ilgalaikį makšties drėgnumą, atstato fiziologinį makšties pH. „HydroVag“ makšties ovulių veikliųjų medžiagų yra natūraliai organizme: glikogenas, hialurono rūgštis (net 10 mg), pieno rūgštis.

 

Kaip natūralios veikliosios medžiagos, esančios „HydroVag“ sudėtyje, mažina makšties sausumą?

Hialurono rūgštis veikia kaip kempinė, kuri, sulaikydama didelį vandens kiekį, apsaugo ir drėkina makšties gleivinę. Ant makšties sienelės suformuota plėvelė pašalina makšties sausumo sukeltą diskomfortą ir užtikrina audinių vientisumą.

„HydroVag“ esantis glikogenas yra išgautas iš augalų. Glikogenas – maistinių medžiagų pieno rūgšties bakterijoms (dar kitaip vadinamoms gerosiomis) šaltinis. Tokiu būdu „gerosios“ bakterijos pradeda vyrauti, nusistovi makšties mikrofloros pusiausvyra, neleidžiama augti „blogosioms“ bakterijoms.

Pieno rūgštis padeda išlaikyti natūralų pH lygį makštyje (pH ≤ 4,5), sumažinti infekcijų riziką, taip pat turi raminantį ir drėkinantį poveikį, slopina patogenų augimą.

Lytiniai santykiai yra neatsiejama tvirtų santykių sudedamoji dalis, tad nedelskite – spręskite iškilusias intymumo bėdas pasitardami su specialistais ir pasirinkdami patikimas priemones.