Lytiniai santykiai po gimdymo. Ką reikia žinoti, kad seksas vėl taptų malonus?

Lytiniai santykiai po gimdymo. Ką reikia žinoti, kad seksas vėl taptų malonus?

Nėštumo ir gimdymo metu moters organizme įvyksta stiprūs fiziologiniai pokyčiai, todėl intymių santykių atnaujinimas tampa iššūkiu abiems: tiek moteriai, tiek vyrui. Medicinos specialistai pastebi, kad poros dažniausiai skundžiasi skausmingais lytiniais santykiais, o nesprendžiant šios problemos gali sumažėti lytinis potraukis, atsirasti psichologinių problemų.
 

Kada rekomenduojama pradėti lytinį gyvenimą po gimdymo?

Ginekologai pataria susilaikyti nuo lytinių santykių 4–6 savaites po gimdymo. Tai – pogimdyvinis laikotarpis, per kurį baigiasi kraujavimas, sugyja plyšimai, siūlės. Pasirodo, net 80 % moterų gimdymo metu patiria įplyšimus. Taigi, makštis kurį laiką būna jautri.

Svarbu žinoti ir tai, jog lytiniai santykiai kraujavimo metu yra nesaugūs, nes taip padidinama rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Kol gimdos kaklelis nėra visiškai susitraukęs, mikroorganizmai gali lengvai į ją patekti, todėl šiuo periodu reikia ypatingą dėmesį skirti intymiai higienai. Ginekologai pataria rinktis tokias prausimosi priemones, kurių sudėtyje būtų chlorheksidino. Ši medžiaga veikia kaip antiseptikas ir yra efektyvi prieš mikrobų sukeltas bakterines infekcijas.

Kiekvienos moters organizmas yra individualus, tačiau, praėjus šešioms savaitėms po gimdymo, rekomenduojama apsilankyti pas ginekologą, kuris ir įvertins, ar moteris pasiruošusi atnaujinti lytinį gyvenimą.
 

Diskomfortas ir lytiniai santykiai po gimdymo

Ginekologai teigia, kad kai kurioms moterims pirmieji lytiniai santykiai po gimdymo yra skausmingi, nemalonūs ir primena jų „pirmą kartą“. Skausmingi lytiniai santykiai dažniausiai pasireiškia dėl nepakankamos makšties drėgmės. Taip nutinka dėl hormonų pokyčių, kurie paveikia gleivių gamybą makštyje.

Makšties sausumą ginekologai įvardija kaip vieną dažniausiai moterų minimų diskomfortų po gimdymo, kuris pasireiškia ne tik skausmingais lytiniais santykiais, bet ir makšties įtrūkimais, žaizdelėmis ar kraujingomis išskyromis po santykių. Šie simptomai iš pradžių sukelia fizinį nepasitenkinimą, tačiau, nesprendžiant problemos, jie gali paveikti ir psichologinį poros klimatą. Psichologai įspėja, kad trūkstant intymumo, poros santykiai gali atšalti, dingti lytinis potraukis.
 

Pirma pagalba, kai vargina makšties sausumas

Norint atnaujinti sėkmingus lytinius santykius, visų pirma, svarbu suprasti, kad moters organizmo stiprinimui, jo fiziniam pasirengimui reikia laiko. Tačiau ginekologai įspėja, kad pastebėjus pirmuosius makšties sausumo simptomus delsti negalima.

Kai vargina lytiniai santykiai dėl makšties sausumo, specialistai pirmiausiai ragina atkreipti dėmesį į pasirinktas priemones. Svarbu, kad jos būtų be hormonų, ilgalaikio veikimo, su natūraliomis veikliosiomis medžiagomis. Būtent tokios yra „HydroVag“ makšties ovulės, sukurtos efektyviam makšties sausumo problemos sprendimui ir moterų patogumui. „HydroVag“ makšties ovulės  tinkamos naudoti jau po pirmųjų 6 savaičių po gimdymo ir žindymu metu.

 HydroVag skatina pieno rūgšties bakterijų augimą, suteikia ilgalaikį makšties drėgnumą, atstato fiziologinį makšties pH. „HydroVag“ makšties ovulių veikliosios medžiagos – glikogenas, hialurono rūgštis (net 10 mg), pieno rūgštis – natūraliai esančios organizme.
 

Kaip natūralios veikliosios medžiagos, esančios „HydroVag“ sudėtyje, mažina makšties sausumą?

Hialurono rūgštis veikia kaip kempinė, kuri, sulaikydama didelį vandens kiekį, apsaugo ir drėkina makšties gleivinę. Ant makšties sienelės suformuota plėvelė pašalina makšties sausumo sukeltą diskomfortą ir užtikrina audinių vientisumą.

HydroVag esantis glikogenas, išgautas iš augalų, yra maistinių medžiagų pieno rūgšties (dar kitaip vadinamos gerosiomis bakterijomis) šaltinis. Tokiu būdu „gerosios“ bakterijos pradeda vyrauti, atsiranda makšties mikrofloros pusiausvyra, neleidžiama augti patogeninėms bakterijoms.

Pieno rūgštis padeda išlaikyti natūralų pH lygį makštyje (pH ≤ 4,5), sumažinti infekcijų riziką, taip pat išsiskiria raminamuoju ir drėkinamuoju poveikiu, slopina patogenų augimą.

Lytiniai santykiai yra neatsiejama tvirtų santykių sudedamoji dalis, tad nedelskite – spręskite iškilusias intymumo bėdas, pasirinkdami patikimas priemones bei pasitardami su specialistais.