preloader

Prašome palaukti

PERINDOPRIL/INDAPAMIDE TEVA, 5mg+1,25mg, plėvele dengtos tabletės, N30

PERINDOPRIL/INDAPAMIDE TEVA, 5mg+1,25mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Perindoprilis+Indapamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg/1,25mg
Prekės kodas: 204938
 Perindopril/Indapamide Teva yra dviejų veikliųjų medžiagų, perindoprilio ir indapamido, derinys. Jis yra antihipertenzinis preparatas, vartojamas didelio krauj...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

   Perindopril/Indapamide Teva yra dviejų veikliųjų medžiagų, perindoprilio ir indapamido, derinys. Jis yra antihipertenzinis preparatas, vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1.       Kas yra Perindopril/Indapamide Teva ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Perindopril/Indapamide Teva  3. Kaip vartoti Perindopril/Indapamide Teva  4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Perindopril/Indapamide Teva 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

    1. Kas yra Perindopril/Indapamide Teva ir kam jis vartojamas

  Kas yra Perindopril/Indapamide Teva ir kam jis vartojamas?  Perindopril/Indapamide Teva yra dviejų veikliųjų medžiagų, perindoprilio ir indapamido, derinys. Jis yra antihipertenzinis preparatas, vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.    Kam vartojamas Perindopril/Indapamide Teva?  Perindoprilis priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei. Šie vaistai plečia kraujagysles, todėl širdžiai darosi lengviau varinėti jomis kraują. Indapamidas yra diuretikas. Diuretikai didina šlapimo išskyrimą per inkstus. Tačiau indapamidas skiriasi nuo kitų diuretikų, nes jis tik šiek tiek padidina išskiriamo šlapimo kiekį. Kiekviena iš šių veikliųjų medžiagų mažina kraujospūdį, ir jų bendras poveikis reguliuoja kraujospūdį.     2. Kas žinotina prieš vartojant Perindopril/Indapamide Teva

  Perindopril/Indapamide Teva vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) perindopriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui, indapamidui, bet kokiam kitam sulfonamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu anksčiau besigydant AKF inhibitoriais Jums buvo tokių simptomų kaip švokštimas, veido arba liežuvio patinimas, stiprus niežėjimas ar sunkus odos bėrimas, arba jei panašių simptomų (būklė, vadinama angioneurozine edema) Jums ar Jūsų giminaičiams buvo atsiradę kitomis aplinkybėmis; - jei sergate sunkia kepenų liga arba yra būklė, vadinama kepenų encefalopatija (degeneracine galvos smegenų liga); - jei sergate sunkia inkstų liga ar Jums atliekama dializė; - jei kalio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas ar didelis; - jei įtariama, kad Jums gali būti negydytas dekompensuotas širdies nepakankamumas (didelis skysčių susikaupimas, kvėpavimo pasunkėjimas); - jei esate nėščia daugiau nei 3 mėnesius (ankstyvo nėštumo metu Perindopril/Indapamide Teva taip pat geriau nevartoti – žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); - jeigu žindote kūdikį; - jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Perindopril/Indapamide Teva: - jeigu Jums yra aortos stenozė (pagrindinės kraujagyslės, išeinančios iš širdies, susiaurėjimas), hipertrofinė kardiomiopatija (širdies raumens liga) arba inkstų arterijos stenozė (arterijų, aprūpinančių inkstus krauju, susiaurėjimas); - jei sergate kitomis širdies arba inkstų ligomis; - jei sergate kepenų liga; - jei sergate kolagenoze (odos liga), pvz., sistemine raudonąja vilklige ar sklerodermija; - jei sergate ateroskleroze (arterijų sukietėjimas); - jei sergate hiperparatiroidizmu (sustiprėjusi prieskydinės liaukos veikla); - jei sergate podagra; - jei sergate cukriniu diabetu; - jei ribojate druskos kiekį maiste arba vartojate druskos pakaitalus, kuriuose yra kalio; - jei vartojate ličio preparatus ar kalį tausojančius diuretikus (spironolaktoną, triamtereną), nes jų negalima vartoti kartu su Perindopril/Indapamide Teva (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Perindopril/Indapamide Teva“); - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - angiotenzino II receptorių blokatorių (AIIRB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų. - aliskireną.

  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.

  Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Perindopril/Indapamide Teva vartoti negalima“.

  Jeigu manote, kad esate nėščia (arba galite būti pastojusi), privalote pasakyti apie tai gydytojui. Perindopril/Indapamide Teva nerekomenduojama vartoti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.Jeigu esate nėščia daugiau kaip 3 mėnesius, šio vaisto negalima vartoti, nes šiuo nėštumo laikotarpiu vartojamas preparatas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“).

   Vartodami Perindopril/Indapamide Teva pasakykite savo gydytojui arba medicinos personalui: - jeigu Jums bus atliekama anestezija ir (arba) operacija; - jeigu neseniai vėmėte ar viduriavote, arba netekote skysčių; - jeigu Jums bus taikoma dializė ar mažo tankio lipoproteinų aferezė (cholesterolio pašalinimas iš kraujo specialiu aparatu); - jeigu Jums ruošiamasi atlikti desensibilizaciją, kad būtų sumažintas alerginis bičių ar vapsvų įgėlimo poveikis;  jeigu Jums ruošiamasi atlikti tyrimą su jodo turinčiais kontrastiniais preparatais (medžiagomis, leidžiančiomis pamatyti organus, pvz., inkstus arba skrandį, rentgenologinio tyrimo metu).

  Sportininkai turi žinoti, kad vartojant Perindopril/Indapamide Teva sudėtyje yra veikliosios medžiagos (indapamido), dėl kurios poveikio dopingo testo reakcija gali būti teigiama.   Perindopril/Indapamide Teva negalima vartoti vaikams.    Kiti vaistai ir Perindopril/Indapamide Teva   Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite  gydytojui arba vaistininkui.    Perindopril/Indapamide Teva reikia vengti vartoti kartu su: - ličiu (vartojamu depresijai gydyti); - kalį tausojančiais diuretikais (spironolaktonu, triamterenu), kalio druskomis.

  Kitų vaistų vartojimas gali keisti gydymo Perindopril/Indapamide Teva  poveikį. Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate toliau išvardytus vaistus, nes gali prireikti imtis ypatingų atsargumo priemonių: - kitus vaistus nuo didelio kraujospūdžio; - Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių: - jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (AIIRB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Perindopril/Indapamide Teva vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės); - prokainamidą (sutrikusiam širdies ritmui gydyti); - alopurinolį (podagrai gydyti); - terfenadiną ar astemizolą (antihistamininius preparatus nuo šienligės arba alergijos); - kortikosteroidus, kurie vartojami įvairioms ligoms, tarp jų astmai ir reumatoidiniam artritui, gydyti; - imunosupresantus, vartojamus autoimuninėms ligoms gydyti arba organų atmetimo profilaktikai po organų persodinimo (pvz., ciklosporiną); - vaistus nuo vėžio; - švirkščiamą eritromiciną (antibiotiką); - halofantriną (vartojamą gydyti tam tikroms maliarijos rūšims); - pentamidiną (vartojamą gydyti pneumonijai); - švirkščiamus aukso preparatus (vartojamus reumatoidiniam artritui gydyti); - vinkaminą (vartojamą gydyti senų žmonių pažinimo sutrikimams ir atminties susilpnėjimui); - bepridilį (vartojamą krūtinės anginai gydyti); - sultopridą (vaistą nuo psichozės); - vaistus nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz., chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį); - digoksiną arba kitus širdį veikiančius glikozidus (širdies ligoms gydyti); - baklofeną (raumenų įtempimui, kuris atsiranda dėl kai kurių ligų, pvz., išsėtinės sklerozės, gydyti); - vaistus nuo cukrinio diabeto, pvz.: insuliną ar metforminą; - kalcį ir kalcio papildus; - stimuliuojamojo poveikio vidurius laisvinančius vaistus (pvz., senos preparatus); - nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (pvz., ibuprofeną) arba dideles salicilatų (pvz., aspirino) dozes; - švirkščiamą amfotericiną B (gydyti sunkioms grybelių sukeltoms ligoms); - vaistus nuo psichikos ligų: depresijos, nerimo, šizofrenijos (pvz.: triciklius antidepresantus, neuroleptikus); - tetrakozaktidą (Krono ligai gydyti).

   Perindopril/Indapamide Teva vartojimas su maistu ir gėrimais  Perindopril/Indapamide Teva geriau vartoti prieš valgį.    Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Gydytojas patars Jums nustoti vartoti Perindopril/Indapamide Teva prieš pastojant arba tada, kai tik sužinote, kad esate nėščia, ir paskirs Jums kitą vaistą vietoje Perindopril/Indapamide Teva. Perindopril/Indapamide Teva  nerekomenduojama vartoti ankstyvo nėštumo metu, o jei esate nėščia daugiau kaip 3 mėnesius, Perindopril/Indapamide Teva vartoti negalima, nes šiuo nėštumo laikotarpiu vartojamas vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.    Žindymas  Pasakykite gydytojui, jeigu žindote ar ruošiatės žindyti. Perindopril/Indapamide Teva negalima vartoti žindymo metu.  Nedelsdama kreipkitės į gydytoją.    Vaisingumas  Perindoprilio ir indapamido poveikis žmonių vaisingumui nežinomas.    Vairavimas ir mechanizmų valdymas  Perindopril/Indapamide Teva neveikia budrumo, bet sumažėjus kraujospūdžiui kai kuriems pacientams gali atsirasti svaigulys ar silpnumas. Tokiu atveju gali pablogėti Jūsų gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus.   Perindopril/Indapamide Teva sudėtyje yra laktozės monohidrato Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.     3. Kaip vartoti Perindopril/Indapamide Teva

   Perindopril/Indapamide Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas gali nuspręsti keisti dozę. Geriausia tabletę išgerti ryte prieš valgį. Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens.    Pavartojus per didelę Perindopril/Indapamide Teva dozę  Jei išgėrėte per daug tablečių, tuoj pat kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių arba nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Perdozavus preparato, labiausiai tikėtinas poveikis kraujospūdžio sumažėjimas; dėl to Jūs galite jausti svaigulį arba galite apalpti. Jeigu taip atsitinka, reikia atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.    Pamiršus pavartoti Perindopril/Indapamide Teva  Labai svarbu vaistus vartoti kiekvieną dieną, nes tik reguliarus gydymas yra veiksmingas. Jei užmiršote pavartoti Perindopril/Indapamide Teva, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.    Nustojus vartoti Perindopril/Indapamide Teva  Didelio kraujospūdžio liga įprastai gydoma visą gyvenimą, todėl prieš nutraukdamas šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.      4. Galimas šalutinis poveikis   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.   Jeigu atsiranda bet kuris toliau išvardytas poveikis, nedelsdamas nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją: - patinsta veidas, lūpos, burna, liežuvis ar gerklė, pasunkėja kvėpavimas; - pasireiškia stiprus galvos svaigulys ar alpulys; - širdis pradeda plakti nepaprastai dažnai arba nereguliariai.

   Šalutinio poveikio požymiai gali būti tokie (išvardyti mažėjančio dažnumo tvarka): - dažni (pasireiškimo dažnis iki 1 iš 10 pacientų): galvos skausmas, svaigulys, galvos sukimasis, badymo ir tirpimo pojūtis kūne, regėjimo sutrikimai, spengimas ausyse (ūžesys ausyse), apkvaitimas dėl mažo kraujospūdžio, kosulys, dusulys, virškinimo sutrikimai (pykinimas, skausmas epigastriume, apetito nebuvimas, vėmimas, pilvo skausmas, skonio sutrikimai, burnos džiūvimas, dispepsija arba virškinimo sutrikimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas), alerginės reakcijos (pvz.: odos bėrimas, niežėjimas), mėšlungis, nuovargio jausmas;

  - nedažni (pasireiškimo dažnis iki 1 iš 100 pacientų): nuotaikos svyravimai, miego sutrikimai, bronchų spazmas (spaudimas krūtinėje, švokštimas ir dusulys), angioneurozinė edema (tokie simptomai yra švokštimas, veido arba liežuvio patinimas), dilgėlinė, purpura (taškinės kraujosruvos odoje), inkstų pažeidimas, impotencija, prakaitavimas;

  - labai reti (pasireiškimo dažnis iki 1 iš 10 000 pacientų): sumišimas, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (nereguliarus širdies plakimas, krūtinės angina, miokardo infarktas), eozinofilinė pneumonija (reta plaučių uždegimo rūšis), rinitas (nosies užgulimas arba sloga), sunkūs odos pažeidimai, pvz., daugiaformė eritema. Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (kolagenozės rūšis), ši liga gali pablogėti. Taip pat pasitaiko padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų (pakitimų odoje) paveikus saulės arba dirbtiniams ultravioletiniams spinduliams;

  - dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): alpulys, gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas (torsades de pointes), EKG pokyčiai, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas kraujyje.

  Gali atsirasti inkstų, kepenų ar kasos ligų, laboratorinių kraujo tyrimų pokyčių. Gydytojui gali prireikti tirti Jūsų kraują, kad galėtų stebėti Jūsų būklę. Esant kepenų nepakankamumui (kepenų veiklos sutrikimui) gali pasireikšti kepenų encefalopatija (degeneracinė galvos smegenų liga).   Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt  esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.    5. Kaip laikyti Perindopril/Indapamide Teva    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.  Po pirmojo tablečių talpyklės atidarymo vaistas tinka vartoti 100 dienų.  Ant dėžutės ir tablečių talpyklės etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Perindopril/Indapamide Teva sudėtis   - Veikliosios medžiagos yra perindoprilio tozilatas ir indapamidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5mg perindoprilio tozilato (tai atitinka 3,408 mg perindoprilio) ir 1,25 mg indapamido. - Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, natrio-vandenilio karbonatas, pregelifikuotas krakmolas (kukurūzų), povidonas, magnio stearatas, iš dalies hidrolizuotas polivinilo alkoholis, titano dioksidas E171, makrogolis/PEG 3350 ir talkas.

   Perindopril/Indapamide Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Perindopril/Indapamide Teva 5 mg/1,25 mg plėvele dengta tabletė yra balta, kapsulės formos, abipus išgaubta plėvele dengta tabletė, kurios vienoje pusėje yra įspaudai „P“, „I“ ir laužimo vagelė, kita pusė lygi. Tablečių talpyklėje yra 30, 60, 90, 90 (3x30) arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Registruotojas ir gamintojas   Registruotojas Teva Pharma B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nyderlandai Gamintojas TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company Pallagi út 13, 4042 Debrecen Vengrija

  arba

  TEVA UK Ltd Brampton Road, Hampden Park, Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG Jungtinė Karalystė

  arba

  Pharmachemie B.V. Swensweg 5, 2031 GA Haarlem Nyderlandai

  arba

  TEVA Santé Rue Bellocier, 89100 Sens Prancūzija

  arba

  Teva Operations Sp. z.o.o ul. Mogilska 80. 31-546, Krakow Lenkija

  arba

  Teva Operations Sp. z.o.o. Ul. Sienkiewicza 25, 99-300 Kutno Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.   UAB „Sicor Biotech“ Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 266 02 03    Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:   Bulgarija Zaprinel plus Čekija Perindopril/Indapamid Teva 5 mg/1,25 mg potahované tablety Estija Perindopril/Indapamide Teva Graikija Perindopril /Indapamide Teva Ispanija Perindopril/Indapamida Teva 5 mg/1,25 mg comprimidos ecubiertos con película EFG Prancūzija Perindopril /Indapamide Teva Vengrija Perindopril-tozilát/IndapamidTeva Airija Perindopril tosilate/Indapamide Teva Italija Perindopril e Indapamide Teva Latvija Perindopril/Indapamide Teva 5mg/1,25mg apvalkotās tabletes Nyderlandai Perindopril Tosilaat/Indapamide Teva 5 mg/1,25 mg, filmomhulde tabletten Lenkija Indix Combi Portugalija Perindopril + Indapamida Bothilop Rumunija Perindopril Tosilat/Indapamidă Teva 5 mg/1,25 mg  comprimate filmate Slovėnija Perivol Combo 5 mg/1,25 mg filmsko obložene tablete  

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-09     Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

   

   Perindopril/Indapamide Teva visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Rekomenduojama dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas gali nuspręsti keisti dozę. Geriausia tabletę išgerti ryte prieš valgį. Tabletę reikia nuryti užsigeriant stikline vandens.
   
   Pavartojus per didelę Perindopril/Indapamide Teva dozę
   Jei išgėrėte per daug tablečių, tuoj pat kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių arba nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Perdozavus preparato, labiausiai tikėtinas poveikis kraujospūdžio sumažėjimas; dėl to Jūs galite jausti svaigulį arba galite apalpti. Jeigu taip atsitinka, reikia atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.
   
   Pamiršus pavartoti Perindopril/Indapamide Teva
   Labai svarbu vaistus vartoti kiekvieną dieną, nes tik reguliarus gydymas yra veiksmingas. Jei užmiršote pavartoti Perindopril/Indapamide Teva, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
   
   Nustojus vartoti Perindopril/Indapamide Teva
   Didelio kraujospūdžio liga įprastai gydoma visą gyvenimą, todėl prieš nutraukdamas šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.
   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
   

  Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5mg perindoprilio tozilato (tai atitinka 3,408 mg perindoprilio) ir 1,25 mg indapamido.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti