preloader

Prašome palaukti

Posterisan forte, 25 g, Tepalas, N1
Posterisan forte, 25 g, Tepalas, N1

Posterisan forte, 25 g, Tepalas, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Hidrokortizonas+Negyvų bakterijų (Escherichia coli, konserv.skystu fenoliu) v.s.
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5mg/166,7mg (500 milijonų/maks.3,3mg)/g
Prekės kodas: 017129
Medikamentas tinka su hemorojumi, išangės įplėšoms, įtrūkoms ir egzema susijusiam stipriam išangės srities niežėjimui ir uždegimui mažinti.
8,75 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Vaistinis preparatas

Medikamentas tinka su hemorojumi, išangės įplėšoms, įtrūkoms ir egzema susijusiam stipriam išangės srities niežėjimui ir uždegimui mažinti.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
POSTERISAN FORTE galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.
- Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra POSTERISAN FORTE ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant POSTERISAN FORTE
3. Kaip vartoti POSTERISAN FORTE
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti POSTERISAN FORTE
6. Kita informacija


1. KAS YRA POSTERISAN FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Tepalas POSTERISAN FORTE, kurio sudėtyje yra lokalaus poveikio gliukokortikoidų grupės medikamentas tinka su hemorojumi, išangės įplėšoms, įtrūkoms ir egzema susijusiam stipriam išangės srities niežėjimui ir uždegimui mažinti.

Tepalas POSTERISAN FORTE tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 25 g tepalo.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT POSTERISAN FORTE

POSTERISAN FORTE vartoti negalima:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) hidrokortizonui arba bet kuriai pagalbinei POSTERISAN FORTE medžiagai.
- jeigu gydymo vietoje yra bakterijų sukelta odos liga, pvz. tuberkuliozė, sifilis, gonorėja;
- jeigu gydymo vietoje yra grybelių sukelta liga.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Tepalo POSTERISAN FORTE galima vartoti tik gydytojo leidimu, jei yra:
- vėjaraupiai ar skiepų sukelta reakcija;
- grybelių ir bakterijų sukelta odos liga;
- veido odos uždegimas (apyburnio dermatitas, raudonieji spuogai).

Jei preparato, kurio sudėtyje yra hidrokortizono, vartojama ilgiau, didesnė dozė arba juo tepamas didesnis odos plotas, vaistas gali sukelti ne tik pageidaujamą lokalų poveikį, bet ir poveikį visam organizmui, t. y. sisteminį poveikį.
Vartojant tepalo POSTERISAN FORTE, kurio sudėtyje yra geltonojo vazelino, gali mažėti kartu naudojamų lateksinių prezervatyvų atsparumas įtrūkimui, vadinasi ir jų saugumas.
Jei yra grybelių sukeltas pažeidimas, papildomai būtina vartoti lokalaus poveikio preparatų nuo grybelių.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tepalo POSTERISAN FORTE vartojant kartu su kortikosteroidų tabletėmis, lašais ar injekuojamaisiais preparatais, gali stiprėti gydomasis ir nepageidaujamas kortikosteroidų poveikis.
Prašom įsidėmėti, kad šie nurodymai tinka net ir tuo atveju, jei vaisto vartota neseniai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Duomenų, kad tepale POSTERISAN FORTE esantis hidrokortizonas prasiskverbia per placentą ir išsiskiria su žindyvės pienu, nėra. Vis dėlto tepalo POSTERISAN FORTE, kaip ir kitokių medikamentų nėštumo ir žindymo laikotarpiu, vartoti galima (ypač jei gydoma kelias savaites) tik nuolat prižiūrint gydytojui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus nepastebėta.


3. KAIP VARTOTI POSTERISAN FORTE

POSTERISAN FORTE visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Įprastinė dozė yra du kartus per dieną. Preparato kiekis priklauso nuo gydomo odos ir gleivinės ploto.
Tepalo reikia tepti iš ryto ir vakare, geriausia po tuštinimosi. Kad būtų lengva tepti, preparatą rekomenduojama laikyti 18 - 25 Jei gydoma išorinė išangės sritis, ją reikia patepti plonu tepalo sluoksniu ir po to jį pirštu atsargiai įtrinti.
Pakuotėje yra antgalis, kurio šonuose yra angos. Šiuo įtaisu galima tolygiai užtepti reikiamą tepalo kiekį ant išangės kanalo bei šalia jo esančių tiesiosios žarnos sienelių.

Tepalo antgalio naudojimas
Antgalis užsukamas ant tepalo tūbelės, po to numaunamas jo gaubtuvėlis. Tūbelė spaudžiama tol, kol tepalas užpildo antgalį ir pasirodo šoninėse angose. Po to antgalis atsargiai įkišamas į išangę iki aiškios kliūties (kad geriau slystų, antgalį galima patepti trupučiu tepalo). Tūbelę paspaudus dar kartą, tepalas patenka į išangės kanalą. Kad jis tolygiai pasiskirstytų, tūbelę reikia atsargiai pasukinėti. Po naudojimo antgalį reikia išvalyti: iš jo pro šonines angas išspausti truputį tepalo, nušluostyti paviršių sugeriamuoju popieriumi ir, kad tepalas mažiau džiūtų, uždėti apsauginį gaubtuvėlį.

Žinotina
Žvakutės ir tepalas, vartojamas išangės srityje, dėl kūno temperatūros gali sutepti skalbinius, todėl patariama naudoti minkštą įklotą, pvz,. popierinę nosinę ar vatos tamponą.

Gydymo trukmę nustato gydytojas. Ji priklauso nuo ligos, jos sunkumo bei gijimo eigos. Tepalu POSTERISAN FORTE reikia gydyti tik tol, kol išnyksta negalavimai. Tepalo be pertraukos ilgiau negu 3 savaites vartoti nepatariama. Ligai paūmėjus, tepalo POSTERISAN FORTE galima vartoti pakartotinai. Kad liga neatsinaujintų, nutraukus tepalo POSTERISAN FORTE vartojimą toliau gydoma preparatu, kuriame nėra gliukokortikoido.

Jeigu manote, kad POSTERISAN FORTE veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę POSTERISAN FORTE dozę

Tinkamai vartojamo tepalo POSTERISAN FORTE perdozavimo atvejų nežinoma.
Pacientui (pvz., vaikui) nurijus didesnį kiekį tepalo, sunkaus apsinuodijimo tikriausiai nebūtų, tačiau negalavimų, pvz., pilvo skausmas, šleikštulys, atsirasti gali. Kadangi pavartojus tepalo POSTERISAN FORTE vieną ar daugiau kartų dažniau, negu nurodyta, nepageidaujamas poveikis tikriausiai nesustiprės, vartojimą reikia sumažinti iki reikiamos dozės ir toliau vaistą dozuoti taip, kaip nurodyta.

Pamiršus pavartoti POSTERISAN FORTE

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jei pacientas tepalo netepė vieną kartą ar kelia dienas, toliau reikia vartoti įprastinę dozę. Medikamento nevartojus daugiau dienų, reikia pasitarti su gydytoju, kiek laiko papildomai reikia vartoti vaisto.

Pokyčiai nutraukus POSTERISAN FORTE vartojimą

Jei norima vaisto vartojimą pertraukti arba gydymą baigti prieš laiką, galbūt dėl nepageidaujamo poveikio, reikia pasitarti su gydytoju.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

POSTERISAN FORTE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Retai pastebėtas toks nepageidaujamas poveikis:
- Dėl padidėjusio jautrumo, pvz., konservantui fenoliui, gali atsirasti alerginė odos reakcija.
- Vartojant ilgai didelę dozę, gali atrofuotis oda, išsiplėsti kapiliarai (pasireikšti telangiektazija), atsirasti odos drūžių ir steroidų sukeltų spuogų.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI POSTERISAN FORTE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


6. KITA INFORMACIJA

POSTERISAN FORTE sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra 2,5 mg hidrokortizono ir 166,7 mg vandeninės suspensijos iš 500 milijonų negyvų žarnyno lazdelių (t. y. bakterijos ląstelės dalių ir medžiagų apykaitos produktų) bei 3,3 mg skystojo fenolio (atitinka 3 mg gryno fenolio), kuris vartojamas kaip konservantas 1 g tepalo.
- Pagalbin
Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne
Tepalo reikia tepti iš ryto ir vakare, geriausia po tuštinimosi. Kad būtų lengva tepti, preparatą rekomenduojama laikyti 18 - 25 -C temperatūroje. Tepalo vartojant ilgiau galima tikėtis geresnio gydomojo poveikio. Tokiu atveju tepalo POSTERISAN FORTE reikėtų vartoti kartą per dieną arba kas 2 - 3 dieną.
Jei gydoma išorinė išangės sritis, ją reikia patepti plonu tepalo sluoksniu ir po to jį pirštu atsargiai įtrinti.
Hidrokortizonas+Negyvų bakterijų (Escherichia coli, konserv.skystu fenoliu) v.s.; 2,5mg+166,7mg (500 milijonų/maks.3,3mg)/g

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt