preloader

Prašome palaukti

Osagrand, 3mg/3ml, 3 ml, injekcinis tirpalas, N1

Osagrand, 3mg/3ml, 3 ml, injekcinis tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Ibandrono rūgštis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 3mg/3ml
Prekės kodas: 203590

Osagrand skiriamas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai yra padidėjusi kaulų lūžių rizika.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Osagrand skiriamas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai yra padidėjusi kaulų lūžių rizika.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Osagrand ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Osagrand 3. Kaip vartoti Osagrand 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Osagrand 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Osagrand ir kam jis vartojamas

  Osagrand priklauso vaistų, vadinamų bisfosfonatais, grupei. Šio vaisto sudėtyje yra veikliosios medžiagos ibandrono rūgšties.

  Osagrand gali sustabdyti kaulų retėjimą, nes stabdo kaulų masės mažėjimą ir didina kaulų masę daugumai šį vaistą vartojančių moterų, net ir toms, kurios nepastebi ar nejaučia skirtumų. Osagrand gali padėti sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne šlaunikaulio lūžių riziką.

  Osagrand 3 mg/3 ml injekcinio tirpalo ampulėje yra tirpalo, kurį į veną suleis sveikatos priežiūros specialistas. Osagrand negalima leistis savarankiškai.

  Osagrand skiriamas osteoporozei po menopauzės gydyti, kai yra padidėjusi kaulų lūžių rizika. Osteoporozė – tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas, kuris dažnai pasireiškia moterims po menopauzės. Menopauzė pasireiškia, kai moters kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį lytinį hormoną estrogeną, kuris padeda palaikyti sveikus kaulus. Kuo anksčiau moteriai pasireiškia menopauzė, tuo didesnė su osteoporoze susijusių kaulų lūžių rizika.

  Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai yra šie: - nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste; - rūkymas arba per gausus alkoholio vartojimas; - nepakankamas vaikščiojimas arba daroma per mažai kitų kūno masę reguliuojančių pratimų; - kraujo giminaičiams buvusi osteoporozė.

  Sveikas gyvenimo būdas irgi padės gauti daugiau naudos iš gydymo. Tai yra: - subalansuota mityba (daug kalcio ir vitamino D turintis maistas); - vaikščiojimas arba kitokia kūno masę reguliuojanti mankšta; - nerūkymas ir didelių alkoholio kiekių nevartojimas.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Osagrand

  Osagrand vartoti negalima: - jeigu kraujyje yra arba anksčiau buvo maža kalcio koncentracija. Turite pasitarti su savo gydytoju; - jeigu yra alergija ibandrono rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Kai kurie žmonės vartodami Osagrand turi būti labai atsargūs. Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Osagrand: - jeigu yra arba buvo inkstų funkcijos sutrikimas, inkstų nepakankamumas arba būtinos dializės, arba sergate kita liga, kuri gali paveikti inkstus; - jeigu yra koks nors mineralinių medžiagų apykaitos sutrikimas (pvz., vitamino D trūkumas); - vartojant Osagrand, būtina vartoti kalcį ir vitamino D papildus; - jeigu yra gydomi dantys arba bus atliekama dantų chirurginė operacija, pasakykite savo dantų gydytojui, kad vartojate Osagrand. Jei sergate vėžiu, taip pat pasakykite apie tai dantų gydytojui; - jeigu sergate širdies liga ir gydytojas Jums rekomendavo mažinti skysčių kiekį.

  Aprašyti sunkūs, kartais mirtini alerginių reakcijų atvejai, pasireiškę gydytiems injekcine ibandrono rūgštimi. Jei Jums pasireiškė nors vienas iš toliau išvardytų simptomų, pvz., dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas, spaudimas gerklėje, liežuvio paburkimas, svaigulys, sąmonės netekimo jausmas, veido paraudimas ar patinimas, kūno išbėrimas, pykinimas ir vėmimas, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar slaugytoją (žr.4 skyrių).

  Vaikams ir paaugliams Jaunesniems, kaip 18 metų vaikams ar paaugliams Osagrand vartoti draudžiama.

  Kiti vaistai ir Osagrand Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Osagrand gali vartoti tik moterys po menopauzės. Vaisingo amžiaus moterims Osagrand vartoti negalima. Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, Osagrand vartoti negalima. Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Galite vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes manoma, kad Osagrand gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  Osagrand sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) dozėje (3 ml) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.

  3. Kaip vartoti Osagrand

  Rekomenduojama Osagrand injekcijos į veną dozė yra 3 mg (1 ampulė) vieną kartą kas 3 mėnesius.

  Osagrand į veną turi suleisti gydytojas arba kvalifikuotas/ apmokytas sveikatos priežiūros darbuotojas. Osagrand negalima leistis savarankiškai.

  Injekcinis tirpalas turi būti suleistas tik į veną, o ne į kurią nors kitą kūno vietą.

  Osagrand vartojimo trukmė Kad gydymas būtų kuo veiksmingesnis, svarbu Osagrand suleisti kas 3 mėnesius tol, kol skiria gydytojas. Osagrand gali gydyti osteoporozę tik tol, kol taikomas gydymas, net jeigu nepastebite ir nejaučiate skirtumo. Po 5 metų Osagrand vartojimo pasitarkite su gydytoju, ar Jums reikia toliau vartoti vaisto.

  Turite gerti kalcio ir vitamino D papildų pagal savo gydytojo rekomendacijas.

  Ką daryti pavartojus per didelę Osagrand dozę? Gali sumažėti kalcio, fosforo arba magnio koncentracijos kraujyje. Jūsų gydytojas gali imtis priemonių šiems pokyčiams koreguoti ir skirti preparatų, kurių sudėtyje yra šių mineralų, injekcijas į veną.

  Pamiršus pavartoti Osagrand Turite nedelsdami užsiregistruoti kitai injekcijai. Vėliau tęskite injekcijas kas 3 mėnesius, skaičiuojant nuo paskutiniosios injekcijos datos.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių sunkių šalutinių poveikių, nedelsdami pasakykite slaugytojui arba gydytojui, nes Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos.

  Reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): - niežulys, veido, lūpų, liežuvio ir ryklės patinimas su kvėpavimo pasunkėjimu; - nuolatinis akių skausmas ir uždegimas (jei ilgai trunka); - naujai pasireiškęs skausmas, šlaunų, klubo ar kirkšnies silpnumas ar diskomfortas. Tai gali būti ankstyvi neįprasto šlaunikaulio lūžimo požymiai.

  Labai reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių): - burnos ar žandikaulio skausmas arba opa. Tai gali būti ankstyvieji sunkios žandikaulio ligos (nekrozės (žuvusio kaulinio audinio) žandikaulyje) požymiai; - sunki, gyvybei pavojinga alerginė reakcija (žr. 2 skyrių).

  Kiti galimi šalutiniai poveikiai Dažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - galvos skausmas; - skrandžio skausmas (gali būti dėl skrandžio uždegimo) arba pilvo skausmas, nevirškinimas, pykinimas, viduriavimas (laisvi viduriai) arba vidurių užkietėjimas; - raumenų, sąnarių ar nugaros skausmas; - nuovargio ir išsekimo pojūtis; - į gripą panašūs simptomai, įskaitant karščiavimą, drebulį, šiurpulį, diskomforto jausmas, kaulų skausmas, raumenų ir sąnarių gėla. Jei nors vienas iš simptomų pasunkėja arba tęsiasi porą parų, pasakykite slaugytojui arba gydytojui; - išbėrimas.

  Nedažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): - venų uždegimas; - skausmas ar pažeidimas injekcijos vietoje; - kaulų skausmas; - silpnumo pojūtis; - astmos priepuolis.

  Reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): - dilgėlinė.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139 A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el.paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie nepageidaujamą poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Osagrand

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ ir ampulės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Injekciją atlikęs asmuo turi išmesti tirpalo likučius, o panaudotą ampulę išmesti į tam skirtą atliekų talpyklę.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Osagrand 3 mg/3 ml injekcinio tirpalo sudėtis - Veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Vienoje ampulėje, 3 ml tirpalo, yra 3 mg ibandrono rūgšties (3,375 mg ibandronato natrio druskos monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, ledinė acto rūgštis, natrio acetatas trihidratas ir injekcinis vanduo.

  Osagrand 3 mg/3 ml injekcinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje Osagrand 3 mg/3 ml injekcinis tirpalas yra bespalvis tirpalas, kuriame nėra dalelių, bespalvėse stiklo ampulėse.

  Vienoje ampulėje yra 3 ml tirpalo.

  Pakuočių dydžiai: 1 arba 4 ampulės

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas ZENTIVA, k.s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37, Praha 10 Čekija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“ A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT 09310, Vilnius Tel.: +370 5 2755224 Faks.: +370 5 2755239

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Osagrand - Čekijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje.

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-04

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Rekomenduojama Osagrand injekcijos į veną dozė yra 3 mg (1 ampulė) vieną kartą kas 3 mėnesius.

  Osagrand į veną turi suleisti gydytojas arba kvalifikuotas/ apmokytas sveikatos priežiūros darbuotojas. Osagrand negalima leistis savarankiškai.

  Injekcinis tirpalas turi būti suleistas tik į veną, o ne į kurią nors kitą kūno vietą.

  Osagrand vartojimo trukmė Kad gydymas būtų kuo veiksmingesnis, svarbu Osagrand suleisti kas 3 mėnesius tol, kol skiria gydytojas. Osagrand gali gydyti osteoporozę tik tol, kol taikomas gydymas, net jeigu nepastebite ir nejaučiate skirtumo. Po 5 metų Osagrand vartojimo pasitarkite su gydytoju, ar Jums reikia toliau vartoti vaisto.

  Turite gerti kalcio ir vitamino D papildų pagal savo gydytojo rekomendacijas.

  Ką daryti pavartojus per didelę Osagrand dozę? Gali sumažėti kalcio, fosforo arba magnio koncentracijos kraujyje. Jūsų gydytojas gali imtis priemonių šiems pokyčiams koreguoti ir skirti preparatų, kurių sudėtyje yra šių mineralų, injekcijas į veną.

  Pamiršus pavartoti Osagrand Turite nedelsdami užsiregistruoti kitai injekcijai. Vėliau tęskite injekcijas kas 3 mėnesius, skaičiuojant nuo paskutiniosios injekcijos datos.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės