preloader

Prašome palaukti

ELLAONE, Tabletės, N1
ELLAONE, Tabletės, N1

ELLAONE, Tabletės, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ulipristalio acetatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 30mg
Prekės kodas: 366355500015
Skubi kontracepcija praėjus ne daugiau kaip 120 val. (5 paroms) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar po nesėkmingo pri...
18,68 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Skubi kontracepcija praėjus ne daugiau kaip 120 val. (5 paroms) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar po nesėkmingo priemonės panaudojimo.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė vaistininkas, gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į vaistininką, gydytoją arba kitą sveikatos priežiūros specialistą. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra ellaOne ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ellaOne
3. Kaip vartoti ellaOne
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ellaOne
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
- Naudinga informacija apie kontracepciją

 

1. Kas yra ellaOne ir kam jis vartojamas

 

ellaOne yra skubiosios kontracepcijos priemonė

 

ellaOne yra kontracepcijos priemonė, skirta išvengti nėštumo po lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, arba nepavykus sėkmingai pasinaudoti apsisaugojimo nuo nėštumo priemone. Pavyzdžiui:
• jeigu turėjote lytinį aktą, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis;
• jeigu Jūsų arba Jūsų partnerio prezervatyvas įplyšo, nuslydo ar nusiėmė arba pamiršote juo pasinaudoti;
• jeigu neišgėrėte savo kontraceptinės tabletės laikydamiesi rekomendacijų.

 

ellaOne turite išgerti kiek galima greičiau po lytinio akto ir praėjus ne daugiau kaip 5 paroms (120 valandų).
Tai susiję su sėklos sugebėjimu po lytinio akto išlikti gyvybinga Jūsų kūne iki 5 parų.

 

ellaOne tinka visoms vaisingo amžiaus moterims, įskaitant paaugles.

 

ellaOne galite vartoti bet kuriuo mėnesinių ciklo metu.

 

ellaOne neveikia, jeigu jau esate nėščia

 

Jeigu Jūsų mėnesinės vėluoja, gali būti, kad pastojote. Jei Jūsų mėnesinės vėluoja arba pasireiškia nėštumo simptomai (pasunkėjusios krūtys, pykinimas rytais), pries vartodami ellaOne turėtumėte pasitarti su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu.

 

Jeigu turėjote lytinį aktą po to, kai pavartojote ellaOne, tai neapsaugos Jūsų nuo galimo nėštumo.
Pastoti galite po lytinio akto bet kuriuo ciklo metu.

 

ellaOne neturi būti naudojamas kaip įprastinė kontracepcija

 

Jei neturite įprasto kontracepcijos būdo, pasikalbėkite su savo gydytoju ar sveikatos priežiūros specialistu, kuris padės pasirinkti labiausiai Jums tinkantį.

 

Kaip veikia ellaOne

 

ellaOne sudėtyje yra medžiaga ulipristalio acetatas, kuris keičia natūralaus hormono progesterono, būtino ovuliacijai įvykti, veikimą. Todėl ellaOne veikia pavėlindama ovuliaciją. Skubioji kontracepcija veiksminga ne visais atvejais. Iš 100ellaOne tabletę išgėrusių moterų maždaug dvi pastos.

 

ellaOne yra kontracepcinė priemonė, naudojama apsisaugoti nuo pastojimo. Jeigu jau esate nėščia, ji nenutrauks esamo nėštumo.

 

Skubioji kontracepcija neapsaugos nuo lytiškai plintančių ligų

 

Nuo lytiškai plintančių ligų gali apsaugoti tik prezervatyvai. ellaOne neapsaugos Jūsų nuo ŽIV infekcijos ar kitų lytiškai plintančių ligų (pvz., chlamidijų sukeltos ligos, lyties organų pūslelinės, lyties organų karpų, gonorėjos, hepatito B ir sifilio). Jeigu Jums tai kelia rūpestį, patarimo klauskite savo sveikatos priežiūros specialisto.

 

Daugiau informacijos apie kontracepciją pateikta šio lapelio pabaigoje.

 

2. Kas žinotina prieš vartojant ellaOne

 

ellaOne vartoti negalima

 

• Jeigu yra alergija ulipristalio acetatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su savo vaistininku, gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu, prieš pradėdami vartoti ellaOne
• jeigu Jūsų mėnesinės vėluoja arba pasireiškia nėštumo simptomai (pasunkėjusios krūtys, pykinimas rytais), nes jau galite būti nėščia (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“);
• jei sergate sunkia astma;
• jeigu sergate sunkia kepenų liga.

 

Visoms moterims skubioji kontracepcija turi būti vartojama kiek galima greičiau po lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis. Yra tam tikrų įrodymų, kad ellaOne gali būti mažiau veiksmingas didėjant kūno masei ar kūno masės indeksui (KMI), bet šie duomenys buvo riboti ir negalutiniai. Todėl ellaOne vis dar rekomenduojama visoms moterims, nepriklausomai nuo jų svorio ar KMI.

 

Dėl bet kokių su skubiosios kontracepcijos preparatų vartojimu susijusių problemų patariama pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu.

 

Jeigu nepaisant to, kad vartojote ellaOne, pastojote, būtina kreiptis į gydytoją. Dėl išsamesnės informacijos žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“.

 

Kiti kontraceptiniai preparatai ir ellaOne

 

Vartojant ellaOne kiti įprasti hormoniniai kontraceptiniai preparatai, pvz., tabletės ir pleistrai, gali tapti mažiau veiksmingi. Jei šiuo metu vartojate hormoninius kontraceptikus, išgėrę ellaOne toliau juos vartokite įprastai, bet iki kitų mėnesinių lytinių santykių metu visada naudokite prezervatyvus.

 

Nevartokite ellaOne kartu su kitais skubiosios kontracepcijos tabletėmis ir pleistrais, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio. Vartojant abu preparatus kartu, ellaOne gali būti mažiau veiksminga.

 

Kiti vaistai ir ellaOne

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant parduodamus be recepto ir augalinius preparatus, apie tai pasakykite vaistininkui, gydytojui ar kitam sveikatos priežiūros specialistui.

 

Dėl kai kurių vaistų vartojimo ellaOne gali būti ne toks veiksmingas. Jeigu 4 savaičių laikotarpiu vartojote kurį nors iš toliau nurodytų vaistų, ellaOne Jums gali būti mažiau tinkamas. Gydytojas gali Jums paskirti kitos rūšies (nehormoninę) skubiosios kontracepcijos priemonę, pvz., varinę gimdos spiralę (Cu-IUD):
• vaistų, vartojamų epilepsijai gydyti (pavyzdžiui, primidono, fenobarbitalio, fenitoino, fosfenitoino, karbamazepino, okskarbazepino ir barbitūratų);
• vaistų, vartojamų tuberkuliozei gydyti (pavyzdžiui, rifampicino, rifabutino);
• vartojamų ŽIV infekcijai gydyti (ritonaviro, efavirenzo, nevirapino);
• vaisto, vartojamo grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti (grizeofulvino);
• augalinių preparatų, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum).

 

Jeigu vartojate (ar neseniai vartojote) aukščiau nurodytų vaistų, prieš vartodami ellaOne pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Nėštumas

 

Prieš vartodami ellaOne, jeigu Jūsų mėnesinės vėluoja, pasakykite savo vaistininkui, gydytojui ar kitam sveikatos priežiūros specialistui arba atlikite nėštumo testą, kad įsitikintumėte, ar dar nesate nėščia (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 

ellaOne yra kontraceptinis preparatas, vartojamas apsisaugoti nuo pastojimo. Jeigu jau esate nėščia, esamas nėštumas nutrauktas nebus.

 

Jeigu išgėrusi ellaOne vis dėlto pastotumėte, nėra įrodymų, kad ellaOne paveiks Jūsų nėštumą. Tačiau yra svarbu, kad kreiptumėtės į savo gydytoją. Kaip ir visais nėštumo atvejais, Jūsų gydytojas gali nuspręsti patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis. Tai yra itin svarbu, jei jaučiate stiprų pilvo (skrandžio) skausmą arba kraujuojate, jeigu anksčiau jau patyrėte negimdinį nėštumą, kiaušintakių operaciją arba ilgalaikę (lėtinę) lytinių organų infekciją.

 

Jeigu išgėrusi ellaOne vis dėlto pastotumėte, raginame paprašyti savo gydytojo įtraukti Jūsų nėštumą į oficialų registrą. Taip pat galite pateikti šią informaciją savarankiškai adresu www.hra-pregnancy-registry.com. Jūsų informacija liks anonimiška – niekas, išskyrus Jus, jos nežinos. Šios informacijos pateikimas gali padėti moterims ateityje suprasti ellaOne saugumą arba pavojus nėštumo metu

 

Žindymas

 

Jei žindydami kūdikį pavartojote ellaOne, po to nežindykite vieną savaitę. Šiuo laikotarpiu rekomenduojama pieno pompa nutraukti pieną, kad būtų palaikoma pieno gamyba, bet šį pieną reikia išpilti. Poveikis kūdikio žindymui praėjus savaitei po ellaOne vartojimo nežinomas.

 

Vaisingumas

 

ellaOne nepakenks jūsų vaisingumui ateityje. Jeigu pavartojusi ellaOne turėjote lytinių santykių, kurių metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, tai neapsaugos nuo nėštumo. Todėl svarbu, kad iki kitų mėnesinių naudotumėte prezervatyvus.
Jeigu pavartojusi ellaOne norite pradėti naudotis įprastu kontracepcijos būdu arba jį tęsti, tai galite daryti, bet iki kitų mėnesinių taip pat turite naudotis prezervatyvais.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Pavartojus ellaOne kai kurioms moterims pradeda svaigti galva, jas apima mieguistumas, matymas pasidaro neaiškus ir (arba) prarandama koncentracija (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu Jums pasireikštų šie simptomai, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima.

 

ellaOne sudėtyje yra laktozės

 

Jei Jūsų gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių rūšių angliavandenių, prieš vartodama šį vaistą pasakykite apie tai savo vaistininkui.

 

3. Kaip vartoti ellaOne

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė vaistininkas, gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kaip gerti ellaOne tabletę

 

• Kuo greičiau, tačiau praėjus ne daugiau kaip 5 dienoms (120 val.) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar nesėkmingo apsisaugojimo priemonės panaudojimo, išgerkite vieną tabletę. Tabletę išgerkite nedelsdama.
• ellaOne galite vartoti bet kuriuo mėnesinių ciklo metu.
• ellaOne galite vartoti bet kuriuo paros metu, prieš valgį, jo metu arba po valgio.
• Jeigu vartojate arba 4 savaičių laikotarpiu vartojote kurį nors vaistą, kuris gali pabloginti ellaOne veikimą (žr. skyrių „Kiti vaistai ir ellaOne“), ellaOne gali būti mažiau veiksmingas. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti ellaOne. Gydytojas gali Jums paskirti kitos rūšies (nehormoninę) skubiosios kontracepcijos priemonę, pvz., varinę gimdos spiralę (Cu-IUD).

 

Jeigu pavartojusi ellaOne pradėtumėte vemti

 

Jeigu pradėtumėte vemti (Jus pykintų, išvemtumėte) praėjus ne daugiau kaip trims valandoms, kai išgėrėte tabletę, kiek galima greičiau išgerkite kitą tabletę.

 

Jeigu turite lytinių santykių po to, kai išgėrėte ellaOne

 

Jeigu išgėrusi ellaOne tabletę turite lytinių santykių, kurių metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, tai neapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Išgėrusi ellaOne ir iki kitų mėnesinių pradžios kiekvienų lytinių santykių metu turite naudoti prezervatyvą.

 

Jei pavartojus ellaOne mėnesinės vėluoja

 

Normalu, kad išgėrus ellaOne kitos jūsų mėnesinės kelias dienas vėluos.
Tačiau jeigu mėnesinės vėluoja daugiau kaip 7 dienas, kraujavimas yra neįprastai silpnas arba gausus arba jeigu patiriate tam tikrus požymius, pvz., pilvo (skrandžio) skausmas, krūtų jautrumas, vėmimas ar pykinimas, gali būti, kad esate nėščia. Turėtumėte nedelsiant atlikti nėštumo testą. Jei esate nėščia, turite kreiptis į gydytoją (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“).

 

Ką daryti pavartoju per didelę ellaOne dozę?

 

Pranešimų apie žalingą poveikį, pasireiškusį išgėrus didesnę nei rekomenduojama šio vaisto dozę, negauta. Tačiau turite kreiptis patarimo į savo vaistiningą, gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į vaistininką, gydytoją arba kitą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kurie simptomai, pvz., krūtų jautrumas ir pilvo (skrandžio) skausmas, vėmimas, šleikštulys (pykinimas), taip pat yra galimi nėštumo požymiai. Jei pavartojus ellaOne nepasireiškia mėnesinės ir jaučiate šiuos simptomus, turite atlikti nėštumo testą (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“).

 

Dažni šalutiniai reiškiniai (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių)

 

• pykinimas, pilvo (skrandžio) skausmas arba diskomfortas, vėmimas;
• skausmingos mėnesinės, dubens skausmas, krūtų jautrumas;
• galvos skausmas, svaigulys, nuotaikos svyravimai;
• raumenų skausmas, nugaros skausmas, nuovargis.

 

Nedažni šalutiniai reiškiniai (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių)

 

• viduriavimas, rėmuo, dujų kaupimasis žarnyne, burnos sausejimas;
• neįprastas arba nereguliarus kraujavimas iš makšties, gausus arba ilgą laiką trunkantis kraujavimas mėnesinių metu, priešmenstruacinis sindromas, makšties dirginimas arba išskyros iš makšties, sumažėjęs arba padidėjęs lytinis potraukis;
• karščio antplūdžiai;
• apetito pasikeitimai, emociniai sutrikimai, nerimas, jaudinimasis, miego sutrikimai, mieguistumas, dirglumas, migrena, regos sutrikimai;
• gripas;
• aknė, odos pažeidimai, niežėjimas;
• karščiavimas, šltkrėtis, negalavimas.

 

Reti šalutiniai reiškiniai (gali pasireikšti 1 iš 1000 asmenų)

 

• skausmas arba niežulys lyties organų srityje, skausmas lytinio akto metu, kiaušidės cistos plyšimas, neįprastai negausios mėnesinės;
• koncentracijos praradimas, galvos svaigimas, drebulys, orientacijos praradimas, alpimas;
• neįprasti pojūčiai akyse, akių paraudimas, jautrumas šviesai;
• gerklės džiūvimas, skonio pojūčių pasikeitimas;
• dilgėlinė (bėrimas su niežuliu), troškulio pojūtis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytoją arba kitą sveikatos priežiūros specialistą. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti ellaOne

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po užrašu „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

ellaOne sudėtis

 

• Veiklioji medžiaga yra ulipristalio acetatas. Vienoje tabletėje yra 30 miligramų ulipristalio acetato.
• Pagalbinės medžiagos yra laktozės, povidonas k30, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.

 

ellaOne išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

ellaOne yra balta arba kreminės marmuro spalvos apvali išgaubta tabletė, abipus įspaustas užrašas „еllа“.

 

ellaOne tabletės tiekiamos dėžutėje, kurioje yra viena lizdinė plokštelė su viena tablete.

 

Registruotojas

 

Laboratoire HRA Pharma
15, rue Béranger
F-75003 Paris
Prancūzija
El. paštas: [email protected]

 

Gamintojas

 

Cenexi
17, rue de Pontoise
F-95520 Osny
Prancūzija

 

arba

 

Laboratorios León Farma S.A.
C/ La Vallina, s/n Pol. Ind. Navatejera
24008 Navatejera, León
Ispanija

 

arba

 

Delpharm Lille S.A.S.
Parc d’activités Roubaix-Est
22, rue de Toufflers
CS 50070
59452 Lys-Lez-Lannoy
Prancūzija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą

 

België/Belgique/Belgien
HRA Pharma Benelux
Tél/Tel: +32 2 709 2295

 

Lietuva
Orivas UAB
Tel: +370 5 252 6570

 

България
A&D Pharma Bulgaria
Teл.: + 359 800 12 400

 

Luxembourg/Luxemburg
HRA Pharma Benelux
Tél/Tel: +32 2 709 2295

 

Česká republika
Akacia Group, s.r.o.
Tel: + 420-(0) 220 610 491

 

Magyarország
Aramis Pharma Kft.
Tel.: + 36-(0)1 219 0775

 

Danmark
Takeda Pharma A/S
Tlf: + 45-(0)46 77 11 11

 

Malta
Laboratoire HRA Pharma
Tel: + 33-(0)1 40 33 11 30

 

Deutschland
HRA Pharma Deutschland GmbH
Tel: + 49-(0)234 516 592-0

 

Nederland
HRA Pharma Benelux
Tel: +32 2 709 2295

 

Eesti
Orivas OÜ
Tel: +372 639 8845

 

Norge
Takeda AS
Tlf: + 476676 3030

 

Ελλάδα
ΑΡΡΙΑΝΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΕ
Τηλ: + 30-(0)210 66 83 000

 

Österreich
Sanova Pharma GesmbH
Tel: + 43-(0)1 801 040

 

España
HRA Pharma Iberia S.L.
Tel: + 34-(0)902 107 428

 

Polska
A&D Pharma Poland Sp. z o. o.
Tel: + 48-(0)22 570 27 00

 

France
HRA Pharma France
Tél/Tel: + 33-(0) 1 53 24 81 00

 

Portugal
HRA Pharma Iberia S.L.
sucursal em

 

Portugal
Tel: +351 707 501 996

 

Hrvatska
Arenda d.o.o.
Tel: + 385-(0)1 644 44 80

 

România
A&D Pharma Romania
Tel: + 40-(0)372 072 219

 

Ireland
HRA Pharma UK & Ireland Limited
Tel: 1800 812 984

 

Slovenija
Dr. Gorkič d.o.o.
Tel: + 386-(0)1 7590 251

 

Ísland
Laboratoire HRA Pharma
Sími: + 33-(0)1 40 33 11 30

 

Slovenská republika
Liek, s.r.o.
Tel: + 421-(0)905 667 410

 

Italia
HRA Pharma Italia srl, società unipersonale
Tel: + 39 06 59 60 09 87

 

Suomi/Finland
TakedaOy
Puh/Tel: + 358-(0)20 746 50 00

 

Κύπρος
ΑΡΡΙΑΝΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΕ
Τηλ: + 30-(0) 210 66 83 000 Sverige
Takeda Pharma AB
Tel: + 46-(0)8 731 28 00

 

Latvija
Orivas SIA
Tel: +371 676 124 01 United Kingdom
HRA Pharma UK & Ireland Limited
Tel: 0800 917 9548

 


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-06-29.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

 

NAUDINGA INFORMACIJA APIE KONTRACEPCIJĄ

 

DAUGIAU APIE SKUBIĄJĄ KONTRACEPCIJĄ

 

Kuo anksčiau išgersite skubiosios kontracepcijos priemonę, tuo didesnė bus tikimybė išvengti nėštumo.
Skubioji kontracepcija nepaveiks Jūsų vaisingumo.

 

Skubioji kontracepcija gali pristabdyti esamo mėnesinių ciklo ovuliaciją, bet ji neapsaugos Jūsų nuo pastojimo, jeigu vėl turėsite lytinių santykių, kurių metu nebus naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis. Išgėrę skybiosios kontracepcijos preparatą ir iki kitų mėnesinių kaskart lytinio akto metu turite naudoti prezervatyvą.

 

DAUGIAU APIE ĮPRASTINĘ KONTRACEPCIJĄ

 

Jeigu pavartojote skubiosios kontracepcijos preparatą ir nenorite naudotis įprastiniu kontracepcijos būdu (arba neturite Jums tinkamo kontracepcijos būdo), kreipkitės į savo gydytoją ar šeimos planavimo kliniką patarimo. Yra daug galimų skirting kontracepcijos tipų ir turėtumėte rasti Jums tinkantį būdą.

 

Įprastinės kontracepcijos pavyzdžiai:

 

Kasdienio vartojimo būdai
Kontraceptinė tabletė

 

Savaitinio arba mėnesinio vartojimo būdai
Kontraceptinis pleistras Kontraceptinis makšties žiedas

 

Ilgalaikiai būdai
Kontraceptinis implantas IUD (vidinis gimdos prietaisas)

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne
Prekių forma: Tabletės
Lytis: Moterims

3. Kaip vartoti ellaOne

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė vaistininkas, gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Kaip gerti ellaOne tabletę

 

• Kuo greičiau, tačiau praėjus ne daugiau kaip 5 dienoms (120 val.) nuo lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, ar nesėkmingo apsisaugojimo priemonės panaudojimo, išgerkite vieną tabletę. Tabletę išgerkite nedelsdama.
• ellaOne galite vartoti bet kuriuo mėnesinių ciklo metu.
• ellaOne galite vartoti bet kuriuo paros metu, prieš valgį, jo metu arba po valgio.
• Jeigu vartojate arba 4 savaičių laikotarpiu vartojote kurį nors vaistą, kuris gali pabloginti ellaOne veikimą (žr. skyrių „Kiti vaistai ir ellaOne“), ellaOne gali būti mažiau veiksmingas. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti ellaOne. Gydytojas gali Jums paskirti kitos rūšies (nehormoninę) skubiosios kontracepcijos priemonę, pvz., varinę gimdos spiralę (Cu-IUD).

 

Jeigu pavartojusi ellaOne pradėtumėte vemti

 

Jeigu pradėtumėte vemti (Jus pykintų, išvemtumėte) praėjus ne daugiau kaip trims valandoms, kai išgėrėte tabletę, kiek galima greičiau išgerkite kitą tabletę.

 

Jeigu turite lytinių santykių po to, kai išgėrėte ellaOne

 

Jeigu išgėrusi ellaOne tabletę turite lytinių santykių, kurių metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis, tai neapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Išgėrusi ellaOne ir iki kitų mėnesinių pradžios kiekvienų lytinių santykių metu turite naudoti prezervatyvą.

 

Jei pavartojus ellaOne mėnesinės vėluoja

 

Normalu, kad išgėrus ellaOne kitos jūsų mėnesinės kelias dienas vėluos.
Tačiau jeigu mėnesinės vėluoja daugiau kaip 7 dienas, kraujavimas yra neįprastai silpnas arba gausus arba jeigu patiriate tam tikrus požymius, pvz., pilvo (skrandžio) skausmas, krūtų jautrumas, vėmimas ar pykinimas, gali būti, kad esate nėščia. Turėtumėte nedelsiant atlikti nėštumo testą. Jei esate nėščia, turite kreiptis į gydytoją (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“).

 

Ką daryti pavartoju per didelę ellaOne dozę?

 

Pranešimų apie žalingą poveikį, pasireiškusį išgėrus didesnę nei rekomenduojama šio vaisto dozę, negauta. Tačiau turite kreiptis patarimo į savo vaistiningą, gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į vaistininką, gydytoją arba kitą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Veiklioji medžiaga yra ulipristalio acetatas. Kiekvienoje tabletėje yra 30 miligramų ulipristalio acetato.

Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti