preloader

Prašome palaukti

ESCAPELLE, 1,5mg, Tabletės, N1
ESCAPELLE, 1,5mg, Tabletės, N1

ESCAPELLE, 1,5mg, Tabletės, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Levonorgestrelis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1,5mg
Prekės kodas: 844719
Skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima pavartoti per 72 valandas (t.y. per tris paras) po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudoto...
14,18 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima pavartoti per 72 valandas (t.y. per tris paras) po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos arba naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra ESCAPELLE ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prie vartojant ESCAPELLE
3. Kaip vartoti ESCAPELLE
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ESCAPELLE
6. Pakuotės turinys ir kita informacija


1. Kas yra ESCAPELLE ir kam jis vartojamas

ESCAPELLE yra skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima pavartoti per 72 valandas (t.y. per tris paras) po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos arba naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga.

Vartotinas šiais atvejais:
- Lytinio akto metu nebuvo naudota kontraceptinė priemonė.
- Jei kontraceptinė priemonė naudota netinkamai, pvz., jei prezervatyvas praplyšo, nusmuko, ar buvo naudojamas netinkamai, jei gimdos kaklelio gaubtuvėlis ar diafragma pakeitė padėtį, įplyšo, sulūžo ar buvo išimtas per anksti, nepavykus laiku nutraukti lytinį aktą (pvz., spermos pateko į makštį ant išorinių lyties organų.).

ESCAPELLE sudėtyje yra sintetinio hormono, veikliosios medžiagos, vadinamos levonorgestreliu. Suvartotas per 72 valandas po nesaugaus lytinio akto, jis 85 % atvejų apsaugo nuo nėštumo. Taigi, vaistas neapsaugos Jūsų nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet bus tuo veiksmingesnis, kuo greičiau bus pavartotas po nesaugaus lytinio akto. Geriau išgerti tabletę per pirmąsias 12 valandų nei trečią parą.


ESCAPELLE poveikis:
- slopina kiaušialąstės išsiskyrimą iš kiaušidės;
- slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi;
- slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;

ESCAPELLE gali Jus apsaugoti nuo nėštumo tik tuomet, jei suvartosite jį per 72 valandas po nesaugaus lytinio akto. Vaistas neveikia, jei jau esate pastojusi.
Jei pavartojusi ESCAPELLE, pakartotinai turėsite lytinius santykius (taip pat ir to paties mėnesinių ciklo metu), tabletė bus mažiau veiksminga ir galite pastoti.

2. Kas žinotina prieš vartojant ESCAPELLE

ESCAPELLE 1,5 mg vartoti negalima:
Jeigu yra alergija levonorgestreliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, prieš vartodama, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti. Gydytojas gali Jums skirti kitokią skubios kontracepcijos priemonę.

- jeigu esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia. Šis vaistas neveiks, jei jau esate nėščia. Jei jau esate nėščia, ESCAPELLE nenutrauks nėštumo, nes ESCAPELLE nėra „aborto tabletė".

Jūs galite būti jau pastojusi, jeigu:
- mėnesinės vėluoja daugiau nei 5 dienas arba prasidėjusios jos esti ne tokios, kaip visada;
- po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės.

Vartoti ESCAPELLE nepatariama, jeigu:
- sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu pablogėja vaisto absorbcija;
- sergate sunkia kepenų liga;
- yra buvęs negimdinis nėštumas (vaisius vystėsi ne gimdoje);
- sirgote salpingitu (kiaušintakių uždegimu).

Buvęs negimdinis nėštumas ir buvusi kiaušintakių infekcija didina naujo negimdinio nėštumo pavojų.

Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų
Jei lytinio akto metu nenaudojamas prezervatyvas (arba jis plyšta ar nusmunka), galima užsikrėsti lytiniu keliu plintančia liga ar ŽIV virusu.
Šis vaistas neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali padaryti tik prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.
Kiti vaistai ir ESCAPELLE
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikra, apie tai pasakykite vaistininkui.
Kai kurie kartu vartojami vaistai gali mažinti ESCAPELLE veiksmingumą:
- Barbitūratai ir kiti vaistai epilepsijai gydyti (pvz., primidonas, fenitoinas ir karbamazepinas);
- Vaistai tuberkuliozei gydyti (pvz., rifampicinas, rifabutinas).
- Vaistai ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviras).
- Vaistai grybelių sukeltoms ligoms gydyti (pvz., grizeofulvinas).
- Vaistažolių preparatai, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).
- Vaistas ciklosporinas (preparatas, veikiantis imuninę sistemą).
Jei vartojate bet kurį aukščiau išvardytą vaistą, prieš vartodama ESCAPELLE, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Kaip dažnai galima vartoti ESCAPELLE
ESCAPELLE vartotina tik neatidėliotinu atveju ir nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Jei ESCAPELLE vartojama dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, veiksmingumas mažiau patikimas ir gali sutrikti mėnesinės.
ESCAPELLE nėra tokia veiksminga, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau padės Jums išvengti nėštumo.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Nevartokite šio vaisto, jeigu jau esate nėščia. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad ESCAPELLE pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi ESCAPELLE jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba sirgote mažojo dubens organų uždegimu.
Žindymo laikotarpis
Labai nedaug veikliosios ESCAPELLE medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui. Tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo ir po to nutraukite krūtyse per 6 valandas po ESCAPELLE pavartojimo atsiradusį pieną ir išpilkite jį. Taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas
ESCAPELLE neturėtų trikdyti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau, jei jaučiate nuovargį ar svaigulį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
ESCAPELLE sudėtyje yra laktozės
Jei netoleruojate pieno cukraus (laktozės), turėkite omenyje, kad vienoje ESCAPELLE tabletėje yra 142,5 mg laktozės monohidrato.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradedant vartoti šį vaistą.


3. Kaip vartoti ESCAPELLE

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne
Po nesaugaus lytinio akto išgerkite tabletę kaip galima greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip per 72 valandas (t.y. per tris paras). Jei žinote arba manote, jog nesate nėščia, ESCAPELLE galite vartoti bet kurią ciklo dieną. Tabletę nurykite nekramtytą, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletę. Ji bus tuo veiksmingesnė, kuo greičiau ją išgersite. Jei pamiršote pavartojate nuolatinį kontracepcijos metodą, pvz., reguliariai geriamus kontraceptikus, jų vartojimą galima tęsti įprasta tvarka, nurodyta jų pakuotės lapelyje.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti