Kaip puoselėti rankų odą

Kaip puoselėti rankų odą

Gyvenime rankoms tenka didelis krūvis ir dėl to jos pirmosios išduoda tikrąjį žmogaus amžių. Tad jas reikia ne mažiau prižiūrėti nei veidą. Nagai – ne tik rankų puošmena, bet ir atskleidžia diagnozę. Jie turėtų pabalti, kai juos paspaudžiame, ir atgauti rausvumą, kai atleidžiame. Jeigu nagai išlieka pabalę ilgiau nei minutę ar dvi, tai gali būti mažakraujystės ar geležies trūkumo požymis.


Kaip puoselėti rankų odą

Rankoms labiausiai trūksta drėgmės, vitaminų ir riebalų. Saugokite rankų odą nuo išsausėjimo ir skeldėjimo – reguliariai ją drėkinkite. Rankų odoje negausu riebalų. Dažnas plovimas, ypač karštu ar šaltu vandeniu, atima iš odos riebalus ir sausina ją. Valydami namus ar plaudami indus mūvėkite gumines pirštines. Rankas vis patepkite drėkinamuoju kremu.

Nakčiai reikia naudoti maitinamąjį, regeneruojamąjį rankų kremą. Jis ne tik mažina odos sudirgimą ir paraudimą, bet ir maitina bei drėkina ją, padeda užgyti žaizdoms, įdrėskimams.

Rankas būtina kartkartėmis nušveisti. Kad suminkštėtų plaštakų oda, keletą minučių jas pamirkykite šiltame druskos tirpale, paskui nusausinkite rankšluosčiu ir įtrinkite kremu. Jei sugrubo alkūnių oda, maudydamiesi po dušu ją nutrinkite plaušine arba šepečiu, paskui patepkite kremu.


Silpni nagai – problemos organizme

Dažniausia bėda – ploni, sluoksniuoti nagai. Tai rodo, kad yra medžiagų apykaitos sutrikimų. Galbūt trūksta kalcio, reikia sustiprinti imunitetą arba gerinti kraujotaką. Kitos galimos priežastys: įtampa, nuovargis, netaisyklinga mityba. Geras maitinimasis padės išsaugoti ir pagerinti nagų būklę. Nagams augti būtinas jodas, todėl stenkitės kuo daugiau valgyti jūrų gėrybių, jūros kopūstų, medaus ir graikinių riešutų. Papildykite kalio stygių organizme (bananai, obuoliai) ir vartokite vitamino B. Naudokite specialius nagų aliejus, apsauginį tvirtinamąjį laką, kremus, voneles.


Paraudusi rankų oda

Ar esate nušalę rankas? Jei taip, tada jums gerai žinoma, kaip jautriai jų oda reaguoja į vėsą, šaltį ar drėgmę, ji rausta, mėlsta, šąla, drėksta, o nagai įgauna mėlyną atspalvį. Neikite į lauką drėgnomis rankomis, kai žvarbus oras. Kartais rankos rausta dėl blogos kraujotakos, o mėlsta jaunoms mergaitėms dėl hormoninių sutrikimų.

Reikėtų stengtis, kad rankos niekada nebūtų šaltos, todėl neplaukite jų lediniu vandeniu ir, kai oras šaltas, mūvėkite vilnones ar medvilnines pirštines. Kuo dažniau darykite rankų masažą, pamirkykite jas druskos tirpale.

Padeda kontrastinės šilto ir šalto vandens vonelės. Rankas pusę minutės palaikykite karštame, paskui šaltame vandenyje, taip kartokite 2–10 kartų. Vakare rankas pamasažuokite maitinamuoju kremu, kuriame yra vitaminų ir vaistažolių.


Rankų ir nagų kaukės

Citrinų, spanguolių sultimis įtrinkite nagų plokštelę ir odelę aplink, tai sutvirtins patį nagą, jis pašviesės, mažiau skilinės ir blizgės.

Sumaišykite porą virtų su lupenomis bulvių, kelis šaukštus pieno, kefyro arba grietinės. Košelę užtepkite ant rankų. Po 10–20 minučių nuplaukite šiltu, paskui šaltu vandeniu. Dar drėgnas rankas patepkite geru rankų kremu.

Nagus tepkite ricinų, migdolų ir alyvuogių aliejais.

Jūros druskos tirpalas: sumaišykite 1/3 druskos ir 2/3 vandens ir jame mirkykite pirštus. Labai gerai stiprina. Šį skystį galima supilti į tuščią nuo lako likusį buteliuką ir tepti kas vakarą.

Rankas ištepkite avių lajumi nakčiai ir miegokite su medvilnės pirštinėmis. Rankų oda bus kaip kūdikio.

Bičių vašką pašildykite vandenyje, įmerkite pirštus, prilipusį vašką laikykite per naktį.

Du kiaušinių trynius sumaišykite su ketvirtadaliu puodelio pieno ir 1 šaukšteliu medaus. Išteptas rankas ir nagus laikykite apie 15 minučių. Nuplaukite rankas ir sutvarkykite nagų odeles. Dėl baltymų ir kalcio jūsų nagai sutvirtės.

Nagai taps baltesni, jei stikliniame indelyje sumaišysite 4 šaukštus citrinų sulčių ir 3 šaukštus šilto vandens. Išteptas rankas ir nagus palaikykite 10 minučių.

Nagai taps stipresni, jei pusę pakelio želatinos sumaišysite su puse puodelio karšto vandens ir šiame tirpale pirštus palaikysite 10 minučių.