Gydytoja dermatovenerologė pasakoja apie odos priežiūrą žiemą

Gydytoja dermatovenerologė pasakoja apie odos priežiūrą žiemą

Turėtume nepamiršti, kad keičiantis sezonams keičiasi ir odos priežiūra. Šaltuoju metų laiku kūno odą vargina temperatūros svyravimai: patalpose paprastai – šilta ir sausa, o išėjus į lauką – žvarbu, šalta, drėgna, todėl oda neretai patiria stresą. Šaltuoju periodu ypatingą dėmesį savo odai turi skirti tie, kurių oda yra sausa, jautri, plona ar alergiška. Apie odos priežiūrą žiemą kalbamės su Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ gydytoja dermatovenerologe Birute Adomavičiene. 

Kuo pavojingas odai šaltis ir permainingas oras?
Šaltis ir permainingas oras neigiamai veikia atviras kūno vietas, o ypač veidą, ausis ir rankas. Vėlyvą rudenį ar žiemą ilgiau pabuvus lauke oda gali parausti, išsausėti, imti šerpetoti, skilinėti. Tiems, kurių oda ypač jautri, gali išsivystyti uždegimas. 

Kokie simptomai rodo, kad oda reikia susirūpinti nedelsiant?
Rekomenduoju kuo skubiau kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, jeigu jums pasireiškė šie simptomai:
·    paraudimas,
·    patinimas,
·    skausmingumas,
·    nuožvarbos (ilgai besitęsiantis odos uždegimas ir opos),
·    nušalimai.

Papasakokite apie alergiją šalčiui.
Alergija šalčiui dažniausiai pasireiškia silpnos imuninės sistemos žmonėms, esant lėtinės infekcijos židiniams organizme, disbakteriozei ar virškinimo sistemos sutrikimams. Šia liga dažniau skundžiasi moterys. Liga gali pasireikšti ne tik žiemą, bet ir kitais metų laikais, pavyzdžiui, vasarą po maudynių šaltame vandenyje. Ligos simptomai – bėrimas (dilgėlinė) ir niežėjimas, atsirandantys išėjus į lauką arba įėjus į šiltą patalpą. Alergiją šalčiui tiksliausiai diagnozuoja gydytojas alergologas. 

Kaip rekomenduojate prižiūrėti odą žiemą?
Pasikeitus oro sąlygoms ne tik lauke, bet ir patalpose, kuriose dėl šildymo ir prasto vėdinimo oras išsausėja, reikia koreguoti odos priežiūrą. Šiuo laikotarpiu svarbiausia yra odos drėkinimas. Rekomenduoju rinktis riebesnį kremą („riebalai vandenyje“), kurio sudėtyje esantys riebalai ant odos paviršiaus sudaro apsauginį sluoksnį ir taip padeda išsaugoti drėgmę. Kremą tepkite likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką, nes tiek laiko prireikia, kad kremas tinkamai įsigertų. Nakčiai rinkitės maitinamuosius riebesnės konsistencijos kremus. Koreguokite ir odos valymo procesą – žiemą rinkitės maitinamuosius valiklius. Žymiai geriau odą nuvalo, o kartu ir tonizuoja, nesausina miceliniai losjonai. Be to, nešiokite kepures, šalikus, pirštines, nes jie puikiai saugo nuo šalčio.

Ką reikėtų valgyti žiemą, kad mūsų oda būtų sveikesnė?
Imuninės sistemos sveikata ypač svarbi odos būklei. Reikia stengtis valgyti kuo daugiau žuvų, ypač skumbrių, lašišų, kuriose gausu organizmui būtinų riebalų rūgščių. Vartokite raudonos ir oranžinės spalvos vaisių bei daržovių (morkos, saldžiosios paprikos ir kt.), kuriose gausu už odos grožį ir jaunystę atsakingo vitamino E. Nepamirškite kiaušinių bei pupelių – šiuose produktuose gausu odai būtino vitamino D3, nes jo dėl saulės trūkumo organizmas gamina labai mažai. Stenkitės į savo racioną įtraukti kuo daugiau žalios spalvos daržovių (brokoliai, špinatai), kurių sudėtyje yra B grupės vitaminų. Tiems, kas laikosi dietų ar nuolat užmiršta pavalgyti, rekomenduoju papildomai vartoti ir žuvų taukų kapsulių. 

 

Estetinės medicinos ir dermatologijos klinika ,,Grožio pasaulis“
Savanorių pr. 421, Kaunas
Tel. 837313900