Jaunystės išsaugojimas - kaip pasirūpinti oda?

Jaunystės išsaugojimas - kaip pasirūpinti oda?

Palepinkite savo odą

Jei ne dažnos moters noras, kad jos oda būtų glotni ir skaisti, šiandien neturėtume tokio gausaus grožio priemonių pasirinkimo. Savaime aišku, jog tame troškime nėra nieko keista, juk veidas – labiausiai pastebima mūsų kūno dalis. Būtent veido oda yra ir mažiausiai apsaugota nuo įvairių nepalankių aplinkos veiksnių. Pavyzdžiui, nepridengtą veidą žiemą gairina ledinis vėjas ir šaltis, sausina šiltas uždarų patalpų oras. Vasarą odą veikia pavojingieji UV saulės spektro spinduliai, aukšta aplinkos temperatūra, kondicionuotas patalpų oras ir pan. Kita vertus, šiuolaikiniai žmonės ilgai išlieka aktyvus ir jaunatviški, tad tik atsiradusios raukšlelės ar žilstantys plaukai atskleidžia tikrąjį amžių. Todėl dėl dvasinės ir fizinės būklės dermės dažnas iš mūsų siekia sulėtinti laiko pėsakus veide ir kūne.

 

Kaip keičiasi odos būklė?

Oda – ne tik pats didžiausias, bet ir sparčiausiai atsinaujinantis mūsų kūno organas. Dėl nuolatinės regeneracijos ir natūralių apsauginių savybių jauna oda geba neutralizuoti žalingą aplinkos poveikį ir išsaugoti gerą būklę ir puikią išvaizdą. Deja, maždaug nuo 20 gyvenimo metų šios odos funkcijos ima silpti: lėtėja regeneraciniai procesai odos ląstelėse, storėja raginis jos sluoksnis. Oda tampa sausesnė dėl sulėtėjusios riebalinių liaukų veiklos, netenka drėgmės, pamažu nyksta kolagenas, mažėja odos tonusas, plonėja epidermis. Tada išryškėja ir pirmosios smulkios raukšlelės, oda paranda buvusį skaistumą ir glotnumą, blogėja estetinė jos būklė.

                   

Ar galima tai pakeisti?

Jau paminėjome, jog oda – pats didžiausias žmogaus kūno organas. Tad suprantama, kad ir jos būklė bei išvaizda labai priklauso nuo viso organizmo būklės. Kitaip tariant, oda – tarsi žmogaus sveikatos veidrodis. Tuo pačiu oda – tai organas, patiriantis nuolatinį aplinkos poveikį, todėl siekiant išsaugoti odos jaunatviškumą, nemažiau svarbi ir išorinė jos priežiūra. Laimei, mūsų dienomis nestokojame pačių įvairiausių kosmetinių priemonių, padedančių tinkamai rūpintis oda kiekvieną dieną, pavyzdžiui, švelnių valomųjų priemonių ir kremų, taip pat priemonių, naudojamų, kai norime odą palepinti ir atgaivinti, pavyzdžiui, kaukių.

Kalbant apie išorinę odos priežiūrą trumpai, svarbiausia taisyklė  - stengtis apsaugoti odą nuo nepalankių aplinkos veiksnių bei palaikyti natūralią odos drėgmės pusiausvyrą.

 

Odos drėgmę sauganti rūgštis

Hialurono rūgštis – natūralus mūsų organizmo biopolimeras, pasižymintis išskirtinėmis savybėmis. Pati reikšmingiausia hialurono rūgšties savybė yra pritraukti ir sulaikyti už save kelis šimtus kartų didesnį vandens molekulių kiekį. Tai tarsi natūrali kempinė, padedanti išsaugoti optimalų drėgmės kiekį mūsų odoje. Tačiau tai ne vienintelė šios rūgšties funkcija - hialurono rūgštis yra vienas svarbiausių jungiamojo audinio komponentų mūsų organizme, jos molekulės padeda palaikyti kolageno ir elastino struktūra jungiamajame odos audinyje. Hialurono rūgštis dalyvauja transporto grandinėje, aprūpinančioje kitas odos ląsteles jų gyvybingumą palaikančiuomis medžiagomis, skatina spartesnį jų atsinaujinimą, padeda išasaugoti odos elstingumą ir gerą išvaizdą.

Hialurono rūgštį mūsų organizmas geba sintetinti pats. Tačiau sulaukus 20-25 metų amžiaus šio svarbaus junginio gamyba žmogaus organizme ima mažėti. Todėl oda praranda drėgmę, mažėja jos stangrumas, išryškėja smulkios raukšlelės, atsiranda kitų neestetiškai atrodančių odos defektų.

 

Kofermentas Q 10 – patikimas jaunystės sergėtojas  

Už kofermento Q 10 arba ubichinono atradimą amerikiečių mokslininkui F. Crane 1978 metais buvo įteikta Nobelio premija, tačiau tik pastaraisiais dešimtmečiais įvertinta jo tikroji svarba ir praktinis taikymas medicinoje ir grožio srityje. Kofermentas Q 10 - natūrali, tai yra organizmo gaminama medžiaga, dalyvaujanti elektronų transporte ir energija aprūpinanti visas organizmo ląsteles. Tačiau jis reikšmingas ne tik kaip energijos šaltinis, bet ir kaip medžiaga, pasižyminti itin stipriomis atioksidacinėmis savybėmis. Nepaisant to, kad šią į vitaminą panašią medžiagą organizmas sintezuoja pats, jo kiekis dėl tam tikrų lėtinių ligų ar vartojamų vaistų būna nepakankamas, taip pat nuo trisdešimties metų amžiaus kofemento Q 10 organizme gaminasi vis mažiau. Kuo kofermentas Q 10 reikšmingas lėtinant senėjimo procesą? Kaip žinome, didžiausi pirmalaikio ląstelių senėjimo ir žūties kaltininkai yra laisvieji radikalai. Kofermento Q 10 dalyvavimas padeda reikšmingai mažinti laisvųjų radikalų kiekį, o mažėjant jo kiekiui ir aktyvumui, akivaizdžiai lėtėja ląstelių senėjimas, spartėja jų atsinaujinimas. Tai padeda ilgiau išsaugti jaunatvišką odos išvaizdą ir viso organizmo sveikatą.

 

Pagausėjo veido odą puoselėjančių priemonių Biocell šeima

Biocell veido priežiūros priemonės pasipildė dviem naujais produktais, skirtais veido odos puoselėjimui – stangrinamąja veido kauke ir raminančia paakių kauke. Išbandžiusieji Biocell produktus žino, kaip patogu ir paprasta juos naudoti – vienkartinė švelnios medžiagos kaukė priglunda tarsi antra oda ir leidžia tolygiai pasiskirstyti aktyviesiems komponentams.  

Kuo ypatingi naujieji Biocell šeimos nariai? Intensyvaus poveikio Biocell stangrinamoji veido kaukė dėl sudėtyje esančios hialurono rūgšties padeda atstatyti odos drėgmę bei skatina kolageno ir elastino gamybą, todėl oda tampa elastingesnė. O kofermento Q10 bei kitų medžiagų derinys apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio bei išlygina smulkias raukšleles. Vos 20 minučių ir veido oda tampa švytinti ir skaisti. Biocell raminanti paakių kaukė drėkina švelnią paakių odą, lygina smulkias raukšles, šviesina tamsius ratilus po akimis. Sudėtyje esanti hialurono rūgštis efektyviai atkuria odos drėgmės balansą, maitina ją, išlaiko odą elastingą ir skaisčią. Šias kaukes, kaip ir jau esančias, rekomenduojama naudoti 2 kartus per savaitę, o jei reikia – ir dažniau.