Dėl spindinčios šypsenos – kasdienė kova su bakterijomis

Dėl spindinčios šypsenos – kasdienė kova su bakterijomis

Dantų šepetėlis ir pasta – šis duetas dažną lydi ir namuose, ir kelionėse. Bet tinkamai burnos priežiūrai tokios draugijos nepakanka, ypač nešiojant dantų lyginamąjį lanką, protezus ar implantus. Kas turėtų sudaryti jūsų dantų priežiūros rinkinį?


Dantų šepetėlis

Dantų šepetėlis - paprastas, patogus, ilga rankenėle ir trumpa galvute su minkštais ar vidutinio kietumo sintetiniais šereliais. Jis reikalingas ir natūralių, ir dirbtinių dantų priežiūra.

Sergant dantų ar dantenų ligomis geriau naudoti šepetėlį tik minkštais, o prižiūrint išimamus dantų protezus -- vidutinio kietumo ar kietais šereliais.

Dantis įvairiomis kryptimis reikėtų valyti bent tris minutes, tačiau net ir itin kuopščiai išsivalius šepetėliu, nesvarbu, rankiniu ar elektriniu, nuo dantų paviršiaus pašalinama tik apie 60 proc. apnašų.

Kelissyk per dieną naudojami dantų šepetėliai nudyla, suminkštėja ir prasčiau valo. Juos reikėtų keisti naujais tris keturis kartus per metus. 

Platiems tarpdančiams bei dantims po lyginamaisiais lankais, implantams, nenuimamiems protezams valyti rekomenduojamas vieno šerelių pluošto smailėjančios piramidės ar cilindro formos šepetėliai, dar vadinami „vieno danties“ šepetėliais. 

Bloga burnos ertmės higiena ne tik sukelia dantenų uždegimą bei dantų ėduonį. Prastai valant dantis, aplink lyginamuosius lankus gali atsirasti baltos juostos, kurios itin matysis po dantų korekcijos.


Tarpdančių šepetėlis

Tarpdančių šepetėlis - užbaigia įprasto šepetėlio darbą. Dantų pasta suvilgytas tinkamo dydžio šepetėlis -- ne per smulkus ir ne per platus tarpdančiams -- pasiekia sunkiai prieinamas vietas, pašalina dantų apnašas bei masažuoja dantenas. 

Taip užkertamas kelias kietosioms apnašoms, kurios linkusios susidaryti ne tik ant natūralių, bet ir ant dirbtinių dantų. 

Šie šepetėliai itin tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sudėtinga naudotis tarpdančių siūlu.


Dantų pasta

Dantų pasta: jų pasirinkimas platus -- nuo paprasčiausių kasdienio naudojimo iki gydomųjų. Sveikų dantų priežiūrai galima rinktis ir balinančias dantų paviršių, ir suteikiančias gaivos, ir saugančias nuo ėduonies bei kitų pavojų. 

Nešiojantiems dantų lyginamuosius lankus ar protezus rekomenduojama vengti daug abrazyvinių medžiagų turinčių pastų. Jos dantis valo mechaniškai, tad gali pakenkti kai kurioms danties protezo ar lyginamojo lanko dalims. Protezo paviršiui grėsmę kelia ir balinamosios pastos. Geriausia rinktis švelnią pastą su vaistažolių ekstraktais.


Burnos skalavimo skystis

Burnos skalavimo skystis: atgaiva burnai po kiekvieno valymo ir tarp jų. Jis ne tik suteikia gaivos – svarbiausia, pašalina apnašų likučius, neleidžia kauptis bakterijoms ir taip padeda išvengti burnos gleivinės uždegimų bei dantenų ligų. 

Gydomieji skalavimo skysčiai paspartina įvairių burnos ertmės žaizdelių, ypač po operacijos, gijimą, dezinfekuoja, mažina skausmą.


Liežuvio valiklis

Liežuvio valiklis: įveikia nemalonias apnašas, kurias palieka netrukdomai ant liežuvio paviršiaus besidauginančios bakterijos. Specialiu valikliu saugiai su apnašomis pašalinami ir toksinai bei kenksmingi mikroorganizmai. 

Taip pat pagerėja skonio receptorių veikla, seilių išsiskyrimas, geriau įsisavinamos maisto medžiagos, užkertamas kelias prastam burnos kvapui. 
Šį prietaisą rekomenduojama naudoti rytais.