Gražūs dantys – akinančiai šypsenai

Gražūs dantys – akinančiai šypsenai

Reguliari ir tinkama burnos ertmės higiena yra pagrindinė spindinčios šypsenos sąlyga. Sveiki, gražūs ir prižiūrimi dantys rodo, kad asmuo rūpinasi savimi, o tai – geros savijautos pagrindas. Tačiau dažnai Jūsų mėgstamas kavos puodelis ar taurė raudonojo vyno, vaisiai ir saldainiai palieka pėdsakus ant dantų. Šiame straipsnyje prisiminsime, kaip išlaikyti savo šypseną gražią ir sveikai atrodančią.

Reguliariai valykite dantis

Visi žino, kad dantis reikia valyti du kartus per dieną, tačiau daugelis tai daro ne visai teisingai. Svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Jei yra padidėjęs Jūsų dantenų ar dantų jautrumas, šereliai turėtų būti ypač minkšti. Galite naudoti mechaninį dantų šepetėlį, juo reikėtų valyti dantis  2 minutes, o įprastu dantų šepetėliu – bent 3 minutes. Norėdami maksimaliai pašalinti apnašas nuo dantų, pasirinkite „Elgydium Antiplaque“ dantų pastą. Ji skirta  apnašoms naikinti ir dantenų nemalonių pojūčių prevencijai. Dantys turi būti valomi šluojamaisiais judesiais kryptimi nuo dantenų. Kramtomieji paviršiai valomi trumpais judesiais pirmyn ir atgal. Šie judesiai turėtų būti kartojami bent  10 kartų.

Nepamirškite nuvalyti liežuvio, nes čia kaupiasi daugybė bakterijų. Jis gali būti valomas dantų šepetėliu arba specialiu prietaisu, skirtuliežuviui valyti. Po procedūrų, kruopščiai nuskalaukite dantų šepetėlį.

Naudokite dantų siūlą

Valydami dantis dantų šepetėliu, vakarais taip pat turėtumėte išsivalyti ir tarpdančius – tam naudokite dantų siūlą. Po valymo siūlu, praskalaukite burną vandeniu arba burnos skalavimo skysčiu, pavyzdžiui, „Ecodenta“ ar  „Listerine nightly reset“, kuris yra specialiai skirtas naudoti vakare, nes funkcionuoja miego metu, remineralizuodamas emalį.

Apsilankykite pas dantų higienistą

Dantų apnašų ir akmenų pašalinimui pas higienistą rekomenduojama apsilankyti du kartus per metus. Apnašos yra pagrindinė dantų ėduonies ir dantenų ligų priežastis. Apnašose yra milijonai bakterijų, nes burnos ertmė yra ideali terpė (drėgna ir šilta) jų dauginimuisi. Jei apnašos ilgą laiką nepašalinamos, jos pradeda mineralizuotis ir virsta dantų akmenimis. Dėl to dantenos pamažu atsitraukia, susidaro dantenų „kišenės“ ir dantys gali pradėti judėti. Norėdami išvengti šios problemos, nedelskite ir profilaktiškai apsilankyti pas dantų higienistą.

Svarbu žinoti:

  • dantų šepetėlį rekomenduojama keisti kas 3 mėnesius;
  • dantų siūlas turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į tarpdančio plotį;
  • sunaudojus dantų pastą, ją reikia pakeisti kita;
  • becukrę kramtomąją gumą galima vartoti po valgio 10 minučių, nes kramtymas skatina skrandžio rūgšties gamybą. Guma padeda išvalyti burną nuo maisto apnašų, skatina seilių išsiskyrimą ir padeda atkurti burnos pH lygį;
  • rekomenduojama valytis dantis po kiekvieno valgymo. Jei to padaryti neįmanoma, prasiskalaukite dantis vandeniu.

Kiekvienam iš mūsų būtų naudinga pastudijuoti savo dienos režimą ir atkreipti dėmesį ne tik į dantų valymąsi, bet ir į valgymo bei gėrimo įpročius, kurie daro didelę įtaką mūsų dantų sveikatai, juk mes visi trokštame spindinčios šypsenos.