Grožio ritualai, kai liekame namuose

Grožio ritualai, kai liekame namuose

Pasak Eurovaistine.lt odos specialistės Valentinos Rimkienės siekiant optimaliai rūpintis veido oda namuose, priežiūrą reikėtų suskirstyti į tris etapus: rytinę ir vakarinę rutinas bei kartą (keletą) per savaitę atliekamas grožio procedūras, priklausomai nuo odos būklės ir specifinių poreikių.

Grožio procedūros namuose galėtų būti odos problemą atitinkančių kaukių naudojimas. Šiandien jų pasirinkimas įvairus – kaukė gali suteikti drėkinantį, stangrinantį, skaistinantį, maitinantį, valantį ir kt. efektus. Dažniausiai tepti kaukę ant odos arba naudoti lakštinę galima iki 3 kartų per savaitę (prieš tai būtinai perskaitykite gamintojo nurodytas konkrečias rekomendacijas). Negalima kasdien naudoti kaukių, kad išvengtumėte alerginių reakcijų, sudirgimų. Kaukes rekomenduojama tepti ant kruopščiai nuvalytos veido odos, o jeigu yra poreikis – prieš tai atlikus švelnų odos šveitimą (šveisti odą reikėtų ne dažniau nei kartą per savaitę – odai reikia padėti „dirbti“ savo darbą, o ne jį atlikti už ją). Visgi, reikėtų suprasti, kad ant negyvųjų odos ląstelių tepamos net prabangiausios kaukės suteiks tik paviršinį efektą.

Renkantis drėkinančią kaukę, rekomenduočiau sudėtyje ieškoti hialurono rūgšties. Ypač dehidratuotai odai tinka ir kremai-geliai, kuriuos galima naudoti kiek storesniu sluoksniu nakčiai (gali suteikti drėkinančios kaukės poveikį – šiuo atveju galima naudoti kas vakarą). Iš lakštinių kaukių rekomenduočiau šilkinę veido kaukę ,,Ellame“, iš kaukių tūbelėje – mano mėgstamiausios intensyviai drėkinanti ,,Novexpert“, jeigu oda jautri –,,Eau thermale Avene“ , iš gelių-kremų nakčiai – ,,Vichy“ kremą-kaukę arba ,,Dermedic“. Kadangi hialurono rūgštis geba surišti vandenį, pritraukdama jį kaip „kempinė“, naudojant priemones su hialurono rūgštimi geriausiam rezultatui pasiekti reikėtų nepamiršti gerti vandens.

Hialurono rūgštis ir jos produktai sutartinai ant pakuotės žymimi tarptautiniu INCI ženklinimu:

-hydrolyzed hyaluronic acid;
-sodium acetylated hyaluronate;
-sodium hyaluronate;
-low molecular weight hyaluronic acid.

Taip pat norint maksimaliai išsaugoti veido odos drėgmę rekomenduojama rinktis šilkinius pagalvės užvalkalus, patalynę. Medvilniniai užvalkalai lengvai sugeria ne tik prabangias kaukes, serumus, kremus, kuriuos užsitepėme ant odos, bet ir natūralią odos drėgmę, todėl oda ne tik nepasisavina ypač naudingų medžiagų, bet ir išsausėja. Tai ypač aktualu ir šiuo metu, kai tampa vis populiariau rinktis medžiagines daugkartines veido apsaugos kaukes. Jeigu renkatės tokias kaukes, nepamirškite vakare padėti odai atgauti buvusią drėgmę, pamaitinti priemonėmis su vitaminais E, F arba B5 (pantenoliu).

Vitaminas E yra ne tik stiprus antioksidantas, bet ir padeda išlaikyti natūralų odos drėgnumą bei minkštumą. Vitaminas F, dalyvaudamas deguonies ir riebalų apykaitos procesuose, slopina uždegimus ir mažina odos šerpetojimą. Vitaminas B5 drėkina, ramina, slopina sudirgimą, uždegimą ir niežulį.

 

Visgi namuose atliekate tik pagrindinę (bazinę) odos priežiūrą. Kosmetologijos kabinete net kaukių procedūros atliekamos labiau koncentruotomis priemonėmis ir nuosekliais žingsniais. Kaip dažnai specialiai odos priežiūrai vykti pas kosmetologą – individualu, tai priklauso nuo odos būklės bei amžiaus. Odos regeneracija pradeda lėtėti vidutiniškai nuo 25 metų amžiaus, vyksta nuo 26 ir net iki 60 parų (vyresniame amžiuje). Po odos paruošimo kosmetologo kabinete, klientas namuose atlieka visus bazinės priežiūros žingsnius, o kitam susitikimui atvyksta, kai odą reikia valyti, intensyviau drėkinti, regeneraciją paskatinti. Tokiu ciklu palaikome sveiką ir jaunatvišką išvaizdą.

 

Eurovaistine.lt odos specialistė V. Rimkienei konsultuoja kasdieninės odos priežiūros, probleminės odos, tinkamos  priemonės pagal odos tipą parinkimo klausimais. Ši paslauga NEMOKAMA. Rašykite el. paštu: [email protected].
Informuojame, kad teikiamos konsultacijos yra išimtinai rekomendacinio pobūdžio. Dėl konsultacijų, susijusių su gydymu, vaistais ar kitais vaistiniais preparatais, būtina kreiptis į gydytoją arba vaistininką.