preloader

Prašome palaukti

Specialistė perspėja nenustebti dėl staiga pasikeitusios odos – kaltas vienas įprotis

Odos specialistė: viena klaida labai pagreitina senėjimą

Jei iš veidrodžio šypsosi nelietuviškai įdegęs veidas, labai džiaugtis nederėtų – taip, tai įrodymas, kad vasarą džiaugėtės grynu oru, tačiau odos specialistai primena to kainą – anksti susenusi, papilkėjusi ir suglebusi oda, pigmentinės dėmės ir dar daugiau. „Apsauga nuo saulės neveikia jau atsiradusių padarinių“, – sako sveikos odos specialistė Valentina Rimkienė ir pripažįsta, kad pati niekada nepalieka namų nepasitepusi apsauginiu kremu.

Kaip puoselėti odą ir nutolinti senėjimo procesus – visus metus vertingi specialistės patarimai.

Pasekmės negrįžtamos

„Aš tik vieną kartą pasideginsiu be kremo, nes tada geriau „limpa“ įdegis“, „įdegusiame veide mano šypsena atrodo ypatingai balta“, „jei nudegei, bet nesilupa oda, vadinasi, žalos nėra“, – tai tik keli mitai, su kuriais gana dažnai susiduria V. Rimkienė.

Odos specialistės teigimu, kalbant apie saulės poveikį odai vietos interpretacijoms nėra – įvairių tyrimų duomenimis, 80–90 proc. odos senėjimo požymių (hiperpigmentacijos, odos suglebimo, elastingumo praradimo, papilkėjimo) lemia UVA, UVB ir regimosios šviesos suminis poveikis. Todėl norint prevenciškai veikti tiek ūmines, tiek ilgalaikes odos reakcijas į saulę yra būtina rinktis sertifikuotą priemonę su SPF filtrais, saugančiais nuo A ir B tipo spindulių. Tuo metu nuo regimosios šviesos poveikio veiksmingi yra į apsaugos priemonės sudėtį įeinantys antioksidantai (vitaminas E, likochalkonas ar kitos antioksidacinės medžiagos).

„Neigiamas saulės poveikis mūsų odai pasireiškia ūmiai (staiga) arba po tam tikro laiko. Ūminė – tai odos nudegimas, kuriam labiausiai įtakos turi UVB spinduliai. Nemalonius nudegimo pojūčius, tokius kaip patinimas, paraudimas, odos skausmingumas, pajaučiame netrukus arba po kelių valandų nuo odos ekspozicijos saulėje. Tuo tarpu ilgalaikė kaupiamoji odos reakcija gali pasireikšti net ir po dešimtmečių – odos senėjimas, hiperpigmentinių dėmių atsiradimas ir kita” – vardijo pašnekovė, kuri nuo šiol patarimais bei žiniomis dalijasi ir gyvai internetu www.eurovaistine.lt e–parduotuvėje.