E. komercijos rinka dirba nuolatinių pokyčių akivaizdoje

E. komercijos rinka dirba nuolatinių pokyčių akivaizdoje

COVID-19 pandemija ir įvestas karantinas pakeitė ne tik kasdienį gyvenimą, bet ir aukštyn kojomis apvertė įvairias rinkas. E. komercija per porą savaičių šovė į viršų – pirkėjų internetu skaičius išaugo kelis kartus, siuntų bendrovių apimtys – dvigubėjo. Žaibiškai pakitusią e. komercijos situaciją rinkos dalyviai vertina kaip sudėtingą – vos per kelias dienas reikėjo diegti naujus veiklos modelius, keisti darbo procesus, samdyti naujus darbuotojus, siekiant spėti su išaugusia vartotojų paklausa bei valdant galimas rizikas ir veikiant dabartinėje neapibrėžtoje aplinkoje. 

Internetinė vaistinė: dvigubinome užsakymus renkančių darbuotojų skaičių 

Internetinės vaistinės „Eurovaistinė.lt“ vadovės Justės Levčenkaitės teigimu, šiandien esame pirkėjų įpročių pokyčių liudininkai realiuoju laiku. „Pirmą kartą stebime taip aiškiai matomą masinį apsipirkimo įpročių keitimą. Paskelbus karantiną, daugelis gyventojų vietoj fizinio apsipirkimo renkasi internetines parduotuves ir vaistines. Mes taip pat kasdien skaičiuojame vis didesnį klientų srautą ir kiekvieną akimirką sprendžiame, kaip išlaikyti kokybę. Nebegalime atlikti pristatymų kitą dieną, kaip tai sėkmingai darėme keletą metų iš eilės. Dvigubinome užsakymus renkančių darbuotojų skaičių ir, tikėtina, toliau jį auginsime. Dabar svarbiausia suvaldyti procesus, kai užsakymai išaugę kartais“, – sako J. Levčenkaitė. 

Bendrovė neslepia, kad besikeičiant situacijai tenka koreguoti planus: „Esame užsibrėžę pardavinėti tik tai, ką jau turime sandėlyje, kad klientams nereiktų laukti prekių. Tačiau dabartinėmis sąlygomis matome, kad ne visada pavyksta laikytis tikslo, laiku pristatyti prekes, nes internetinėje prekyboje glaudžiai susijusios visos grandys: procesai, partneriai, prekių tiekimas ir pristatymas, – sako J. Levčenkaitė. – Jei kuri nors iš grandžių sušlubuoja, šiandieninėmis neeilinėmis aplinkybėmis ne visada išeina greitai trukdžius pašalinti. Tikime, kad klientai yra kantresni, nes supranta, kaip smarkiai pakito įprastinės apsipirkimo sąlygos.“

J. Levčenkaitė taip pat pastebi, kad internetu prekiaujanti vaistinė dar laukia didžiųjų pokyčių: „Manome, kad būtina leisti gyventojams receptinius vaistus pirkti internetu, todėl tikimės, kad toks sprendimas bus priimtas.“  


Visą svarbią informaciją klientamas dėl prekių pristatymo SKAITYKITE ČIA >>>