Ką daryti, jei Jūsų oda jautri

Ką daryti, jei Jūsų oda jautri

Atrodo, kad viskas, ką tepate ant veido, jį erzina, bet nieko netepant – dar blogiau? Panašu, kad jūsų oda yra jautri arba alergiška. Į klausimus, kaip prižiūrėti tokią odą, atsako gydytoja dermatologė Natalija Rostova.

„Neseniai parduotuvėje įsigijau brangų naują kremą. Pasitepus juo, odą pradėjo dilčioti, ji paraudo. Atidaviau kremą draugei, grįžau prie įprastinių priemonių, bet dabar oda nebenori priimti ir jų – iškart beria, niežti. Ar man alergija? Ir ką toliau daryti?“ Asta, 28 metų

N. Rostova: „Kol neišsiaiškinsite, kuris būtent ingredientas sukėlė tokį jautrumą, gali tekti tinkamo kremo ieškoti ilgai. Kol kas reikėtų pavartoti kremą jautriai odai apraminti. Geriausiai tinka produktai, kurių sudėtyje yra raminamųjų medžiagų: alantoino ir D-pantenolio. Siūlyčiau pabandyti „Pharmaceris A Ultra-Sensilium“ – galima jį pavadinti savotiška greitąja pagalba įjautrintai odai, nes alantoino ir D-pantenolio koncentracija jame kaip vaistiniuose raminamuosiuose tepaluose.“

„Mano oda visada būna dirgloka, o ypač – žiemą, pavasarį. Girdėjau, kad ją neigiamai veikia kosmetikoje esantys cheminiai ingredientai. Ar tai tiesa? Ar man padėtų, jei pakeisčiau įprastus kremus natūraliomis medžiagomis – tarkim, aliejais, kefyro ar jogurto kaukėmis?“ Daina, 38 metų

N. Rostova: „Kremuose esantys cheminiai ingredientai dažnai sukelia alergiją, ypač – konservantai, parabenai. Iš natūralių priemonių neblogai tinka alyvuogių, rapsų, persikų aliejus. Kita vertus, niekada  neaišku – kiek jie yra natūralūs? Verta žinoti, kad kai kurios natūralios medžiagos sukelia ne mažesnę alergiją nei cheminės. Kefyras, jogurtas – gerai, bet tik kaip papildoma priemonė: jei oda ne jauna, formuojasi raukšlės, reikia giliau įsikverbiančios ir aktyvesnės, jūsų atveju – gydomosios kosmetikos.“

„Kai mano veido oda tapo itin jautri, nusipirkau specialų kremą. Ar užtenka jo, ar reikėtų pirkti visą jautriai odai skirtą liniją? Ar tiesa, kad jautriai odai skirtos priemonės yra pernelyg švelnios, turi mažai aktyvių odą jauninančių ingredientų...“ Kristina, 40 metų

N. Rostova: „Kai oda nurims, galite nedidelį jos plotelį patepti kitu kremu ir stebėti 24 valandas, ar nebus reakcijos. O kol kas vartokite ne tik specialų kremą, bet visą jautriai odai skirtą liniją, įskaitant kreminę pudrą. Kas iš to, jei kremu odą raminsite, o valikliu toliau jautrinsite? Nesutikčiau, kad priemonės jautriai ir alergiškai odai negali veiksmingai drėkinti, jauninti ar stangrinti – mat paprastai mus alergizuoja ne aktyviosios, o vadinamosios pagalbinės medžiagos (konservantai, dažikliai ir pan.).“

Jei jūsų oda jautri

Išbandykite „Pharmaceris A“ kosmetiką, skirtą jautriai ir alergiškai odai su alantoinu ir D-pantenoliu, be parabenų, konservantų bei kitų dirginančių medžiagų. Ji veiksmingai:

...valo. Pašalinkite nešvarumus „Puri-Sensilium“ prausimosi putomis arba „Puri-Sensimil“ pieneliu, tonizuokite ir sudrėkinkite „Puri-Sensilique“ toniku.

...šveičia. Švelnus enziminis pilingas „Puri-Sensipil“ idealiai tinka jautriai odai, nes yra be grūdelių. Šveitiklio funkciją atlieka natūralus fermentas papainas.

...drėkina.  Giliai drėkinamajame kreme „Vita-Sensilium“ esantis gliukozės eteris padeda ilgai išlaikyti drėgmę epidermyje.

...maitina. Multilipidiniame maitinamaje kreme „Lipo-Sensilium” esantys glicerinas ir natrio hialuronas padeda atkurti apsauginę lipidų funkciją.

...stangrina. Dvigubo poveikio kremas nuo raukšlių paakių odai „Opti-Sensilium“ su peptidais, aminorūgštimis, alyvuogių vašku ir natūraliais aliejais maitina, gaivina ir drėkina pavargusią odą.

...raminaSkubi pagalba sudirgusiai bei paraudusiai odai – kremas „Ultra-Sensilium“. Jame yra itin didelė koncentracija raminamųjų medžiagų.

Svarbu! Kad be reikalo nesudirgintumėte odos, makiažui naudokite lengvos tekstūros intensyviai maskuojančią pudrą probleminės odos priežiūrai „Pharmaceris F“  –  ji puikiai slepia odos paraudimą, suteikia jai natūralų atspalvį, neužkemša porų ir nesukuria kaukės efekto.