Burnos ir dantų priežiūra: trys žingsniai tobulumo link

Burnos ir dantų priežiūra: trys žingsniai tobulumo link

Kasdienė burnos priežiūra yra sveikų dantų ir švytinčios šypsenos pagrindas. Tačiau norint, kad dantys ir dantenos būtų sveiki, nepakanka vien dantų šepetuko ir pastos. Kasdienėje praktikoje odontologai ragina vadovautis trijų žingsnių programa, kuri užtikrina visapusišką burnos higieną.


1 žingsnis. Dantų pasta.

Valykite dantis po 2–3 minutes 2 kartus per parą su dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluoro. Valydami dantis, dantų šepetėlį prie dantenų laikykite 45 laipsnių kampu. Nepamirškite keisti savo dantų šepetuko ne rečiau kaip kas 3 mėnesius. 
 

2 žingsnis. Dantų siūlas.

Ne mažiau kaip vieną kartą per parą alykite tarpdančius siūlu, juostele arba specialiu tarpdančių šepetėliu. Tarp dantų yra vietų, kurių įprastu šepetėliu neįmanoma pasiekti. Tarpdančių siūlas arba tarpdančių šepetėlis padeda pašalinti maisto likučius iš tarpdančių.


3 žingsnis. Burnos skalavimo skystis.

Dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu gali sunaikinti tik 25 proc. burnoje esančių bakterijų. Dėl to odontologai pataria naudoti antiseptinį burnos skalavimo skystį. Lietuvos odontologų rūmai rekomenduoja kasdienėje burnos priežiūroje naudoti antiseptinį burnos skalavimo skystį LISTERINE, kuris sunaikina iki 99,9 proc. visų burnoje esančių bakterijų. Jo sudėtyje esantys eteriniai aliejai – čiobrelių, mentolio, eukaliptų – ir uždegimą slopinantis metilo salicilatas turi stiprų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį.