Namų vaistinėlė žiemai: ką reikia žinoti?

Namų vaistinėlė žiemai: ką reikia žinoti?

Kaip žiemą ir ne tik pasirūpinti vaistų atsargomis namuose, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Rasa Milinienė.

Kas būtinai turi būti namų vaistinėlėje žiemai?
Žiema – išbandymų metas mūsų organizmui. Taigi savo namų vaistinėlėje privalome turėti vaistų nuo temperatūros, slogos, preparatų inhaliacijoms, pastilių nuo gerklės skausmo, dirginančiam kosuliui slopinti, kombinuotų vaistų nuo peršalimo. Taip pat reikia nepamiršti imunitetą stiprinančių preparatų, vitaminų.
Mėgstantiesiems žiemos sportą reikėtų turėti apsauginių priemonių nuo saulės, kremo, saugančio nuo žvarbaus ir šalto oro, lūpų balzamo ar higieninį lūpų pieštuką bei drėkinamųjų lašų akims.

Vos peršalus mums gali padėti įvairių vaistažolių arbatos su imbierais, cinamonu, medumi. Jos stiprina imuninę sistemą, padeda kovoti su virusais.

Ką reikia turėti visą laiką, o ką geriau pirkti tik tada, kai atsiranda poreikis?
Kadangi visi vaistai turi ribotą galiojimo terminą, netikslinga jų prisipirkti daug.

Ant vaistų pakuotės yra nurodyta, iki kada vaistas galioja. Jeigu pastebėjote, kad galiojimo terminas pasibaigė, jokiu būdu vaistų nevartokite, o nusipirkite naujus, nes pasenę vaistai arba nesuveikia, arba dar blogiau – jais galima apsinuodyti.

Kiekvienas žino, kokiomis ligomis linkęs dažniau sirgti. Be vaistų nuo peršalimo, savo vaistinėlėje reikėtų turėti preparatų nuo alergijos, sutrikusio virškinimo, vidurių pūtimo, apsinuodijimo, viduriavimo, taip pat reikia nepamiršti gerųjų bakterijų. Dažnai sergantiesiems šlapimo takų infekcijomis reikėtų turėti šlapimo takus dezinfekuojančių vaistų.

Kur namie geriausia laikyti vaistus?
Vaistinėlę su būtiniausiais medikamentais ir pirmos pagalbos priemonėmis reikia turėti kiekvienuose namuose. Jei nėra galimybės turėti atskirą vaistinėlę, vaistus reikėtų laikyti atskirai nuo kitų buityje vartojamų preparatų. Geriausia juos saugoti kambario temperatūroje. Nereikėtų vaistų laikyti šaldytuve, nebent taip būtų nurodyta informaciniame lapelyje.

Negalima vaistinėlės laikyti vonios kambaryje, arti radiatorių ar ant palangės. Labai svarbu, kad vaistinėlė būtų tinkamoje vietoje ir jos nepasiektų vaikai.
Jeigu vaistas turi būti laikomas vėsioje vietoje, net ir keliaudami nepamirškite jo laikyti tinkamai.

Ar reikia saugoti vaistų informacinius lapelius?
Taip, nusipirkę naujus vaistus, neišmeskite jų pakuotės ir informacinio lapelio, kur surašyti vartojimo būdas ir dozė, galimi šalutiniai poveikiai ir kt. Vaistus namuose būtinai laikykite originalioje gamintojo pakuotėje, kad visuomet matytumėte, koks vaisto galiojimo terminas. Niekada nedėkite skirtingų medikamentų į tą pačią dėžutę. Nevartokite vaisto, kuris skirtas ne jums, o jums skirto preparato nesiūlykite savo artimiesiems, kaimynams ar pažįstamiems, nes kitam asmeniui jis gali būti kenksmingas, kad ir kokie panašūs būtų negalavimai ar simptomai.