Gydytoja reumatologė: kai skauda sąnarius, neskubėkite gerti tablečių.

Gydytoja reumatologė: kai skauda sąnarius, neskubėkite gerti tablečių.

Sąnarių skausmas – itin varginantis, dažnai užklumpantis naktį, neleidžiantis kokybiškai pailsėti, o galiausiai apsunkinantis ir kasdieninius darbus, ir įprastą veiklą. 67 metų ponia Valerija pasakoja, kad ją vargina pasikartojantys pečių, alkūnių ir pirštų sąnarių skausmai. Sąnarius pradėjo skaudėti, kai moteriai įsisiurbė erkė, o ypač skausmai paūmėja keičiantis orams.


„Po erkės įkandimo jaučiu sąnarių skausmus, bet gydytojai nieko konkretaus nerado. Taip pat pastebėjau, kad skausmai paūmėja, kai vėsta oras ar būna drėgna. Vos truputį pašąlu rankas, ir kaipmat pradeda skaudėti sąnarius“, – pasakoja ponia Valerija. Pasak jos, didelę įtaką turi temperatūrų skirtumai, o pavasaris – pats metas darbams ir namie, ir sode. Skausmų ji nejaučia nuolatos. Bet sąnariai pradeda skaudėti naktį, rytą rankos būna užtirpusios, o tai labai apsunkina įprastą veiklą.


Moteris jaučia pulsuojantį skausmą, ypač mažųjų plaštakos sąnarių. Dėl to konsultavosi su gydytojais, darė tyrimus, tačiau jie sąnarių pakitimų neparodė. Nors skausmai ir erzina, griebtis tablečių ponia Valerija nenorėtų, todėl ieško kitų būdų simptomams palengvinti. Draugei parekomendavus, ji pabandė „Flexiseq gelį: „Buvau labai nustebusi, nes užteko patepti geliu ir skausmas atlėgo. Nebereikia nei šildymų, nei trynimų. Atsikeliu rytais ir lyg niekur nieko galiu imtis darbų“, – patirtimi dalijasi moteris.


„Įsisiurbusi erkė gali perduoti tokį sudėtingą susirgimą kaip Laimo liga. Tai lėtinė ar recidyvuojančios eigos infekcinė liga, kuri gali pažeisti įvairius organus bei sistemas. Todėl ir sąnarių skausmas gali varginti ar netgi prasidėti Laimo artritas“, – teigia gydytoja reumatologė Jūratė Eidžiūnienė. Ji priduria, kad jei yra žinoma, jog buvo įsisiurbusi erkė, būtina pasidaryti Laimo ligos tyrimus ir tik tuomet spręsti dėl gydymo taktikos.


Pasak gydytojos, sąnarių skausmai ir ligos gali pasireikšti bet kurio amžiaus žmonėms. Įvairiais artritais gali sirgti ir vaikai, jauni žmonės, ir vyresnio amžiaus senjorai. „Vyresnio amžiaus žmonės dažniausiai skundžiasi degeneracinės kilmės sąnarių ligomis, tai yra sąnario kremzlės dėvėjimusi, dėl patirtų traumų atsiradusiais sąnario kremzlės pakitimais. Tokie susirgimai paprastai pasireiškia vyresniame amžiuje, nors pastaruoju metu artrito diagnozė vis dažniau nustatoma ir jauno amžiaus pacientams“, – sako J. Eidžiūnienė.


Gydytoja patvirtina, kad orų kaita daro įtaką sąnariams. Anot jos, sąnarių skausmas, maudimas dažnai jaučiamas drėgnu arba šaltu oru dėl besikeičiančio atmosferos slėgio. Pasikeitęs atmosferos slėgis padidina slėgį sąnariams ir juose esantis sinovinis skystis persikelia į subchondrinį kaulą. Taip atsiranda spaudimas sąnario viduje, kuris tiesiogiai veikia nervų galūnėles. Vyresniame amžiuje sąnarių skausmas jaučiamas stipriau, nes su amžiumi mažėja raumenų masė, kraujagyslių sienelės nebe tokios elastingos, todėl ir kraujotaka šiek tiek prastesnė. 

J. Eidžiūnienė sako, kad siekiant išvengti sąnarių skausmo, reikėtų nuolat saikingai mankštintis – atlikti raumenų tempimo pratimus, pasukioti liemenį, pečius, riešus. Kasdieninė mankšta turėtų trukti ne mažiau kaip 15 minučių. Mankštinimasis pagerina kraujotaką ir sąnarių audinių mitybą, o tai gali padėti išvengti skausmo.


Pajutus sąnarių skausmą, gydytoja siūlo griebtis ne vaistų, bet skaudamas vietas patepti sąnariams skirtu geliu, kuris ne tik malšintų nemalonius pojūčius, bet ir mažintų sąnarių trintį, gerintų kremzlės kokybę bei sinovinį skystį.


Skausmui malšinti – sąnarių gelis „FLEXISEQ“

Sąnarių skausmas ir sąstingis įspėja apie rimtas problemas. Nevalia ignoruoti organizmo siunčiamų signalų, juk sveiki ir paslankūs sąnariai – judėjimo laisvės pagrindas. Sąnarių nemaloniems pojūčiams mažinti yra sukurtas nekenksmingas, nemedikamentinis gelis „Flexiseq.



„Flexiseq“ gelis gali būti naudojamas kombinuotam gydymui kartu su haliurono injekcijomis arba kaip vienintelė priemonė. „Flexiseq“  tinkamas reabilitacijai pooperaciniu laikotarpiu. Gelio „Flexiseq“  sudėtyje yra nanostruktūros mikrokapsulės „Sequessome
, kurias sudaro natūralios, žmogaus organizme esančios molekulės, vadinamos fosfolipidais. Mikrokapsulės prasiskverbia į odą ir tiesiogiai jungiasi prie sąnario kremzlės paviršiaus, todėl sumažėja sąnarinių paviršių trintis, gerėja sąnarinio skysčio kokybė ir mažėja skausmas. Gelį naudoti visiškai saugu – jo sudėtyje nėra farmaciškai aktyvių sudedamųjų dalių, galinčių sąveikauti su kitais vartojamais vaistais. Gelį galima naudoti ir su receptiniais vaistais nuo uždegimo.


Užtepus gelį ant bet kurio probleminio sąnario, jame esantys fosfolipidai tarpląsteliniais tarpais patenka į sąnario kapsulėje esantį sinovinį skystį, kurio paskirtis – sutepti kremzlę ir neleisti jai dėvėtis. Po 2–4 dienų naudojimo mažėja nemalonus pojūtis bei sąnario stingimas, o tepant ilgesnį laiką, gerėja kremzlės kokybė, mažėja osteoartrito simptomų, lengviau toleruojamos fizinės apkrovos.


Prieš naudojimą būtina perskaityti vartojimo instrukciją, o kilus klausimams, pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Daugiau informacijos:
www.flexiseq.lt