Kosmetika kūdikiams - natūralumas ir patirtis

Kosmetika kūdikiams - natūralumas ir patirtis

 

ra skirtingos nuomonės dėl to, kas yra svarbiausia kosmetikai apskritai. Vieni mano, kad kosmetika visų pirma yra skirta efektui gauti: nuplauti, suminkštinti, sudrėkinti, palyginti, pagražinti. Jei tai ji daro gerai, dauguma mūsų esame linkę visus kitus efektus laikyti neesminiais. Na, nebent tai būtų didelė kaina. Tuo tarpu kiti įsitikinę teigia, kad kosmetika, visų svarbiausia, turi nepakenkti. Jei nekenkia, tada tik vertiname, ar pagerina odos būklę: plauna, drėkina, lygina ir pan.

 

Suaugusiųjų kosmetikos atveju galime dėl to ginčytis ilgai ir nuobodžiai, koks mūsų grožio ryšys su sveikata, bet dėl kūdikių kosmetikos atsakymas vienareikšmis – ji svarbiausia turi nepakenkti: nedirginti, nesausinti, nealergizuoti, neteršti organizmo. Nes kūdikio oda yra kelis kartus plonesnė už suaugusio, jo organizmas jautresnis, o mums jis šimtą tūkstančių kartų brangesnis.

 

 

Kūdikių oda yra itin gyvybinga - ji drėgna, minkšta ir labai greitai atsistato. Iš kosmetikos jai reikia nedaug: švelniai plauti, kartais padrėkinti ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio - šalčio, vėjo, kaitrios saulės. Kartais paraminti sudirgusią vietą. Todėl ir kosmetikos priemonių kūdikiui nereikia daug, ir pačios priemonės neturi būti stipraus poveikio - čia ne nusausėjusią brandžią odą lyginti.

 

 

Taigi kūdikiams kuo puikiausiai pakanka santykinai paprastų kosmetikos formulių, tačiau svarbu, kad į jas įeitų ne prasti, o patys natūraliausi ir vertingiausi ingredientai: augaliniai (o ne mineraliniai) aliejai, odai palankių augalų ekstraktai, natūraliai valančios, raminančios medžiagos. Kaip antai kviečių sėlenos, medetkų ir ramunėlių ekstraktai, alyvuogių ir migdolų aliejai.

 

Kūdikiai ir vaikai yra ypač jautrūs kvapams ir chemikalams, todėl mažiausia, ko jiems reikia - tai sintetiniai kvapai ir konservantai.

 

Gaila, bet daugelis tėvų neskaito vaikams perkamų šampūnų bei kremų sudėties ir neatkreipia dėmesio, kad ten gausu ir aršių putoklių (kaip antai SLS, SLES), ir sintetinių kvapų (parfum), ir konservantų, o pagrindą sudaro pigūs iš naftos išgauti mineraliniai aliejai. Jiems atrodo, kad paprasta, tai tolygu pigu ir populiaru. Bet taip nėra.