Kelionės be skausmo

Kelionės be skausmo

Kad ir kur planuojame vykti  – į sodybą kaime, žygį ar kelionę užsienyje – tikimės puikiai praleisti laiką, pailsėti nuo miesto ir rūpesčių, kartais net nesusimąstydami, kad džiugią nuotaiką gali sugadinti netikėtai kilęs skausmas.

Ką daryti, kad kelionėje nesusidurtumėte su skausmu?

Dažna problema, su kuria susiduria keliaujantys žmonės, yra galvos skausmas. Praleidžiant daugiau laiko lauke, esant kaitriai saulei, galvą skauda dažniau. Norint kelionėje išvengti galvos skausmo, reikėtų atsisakyti šokolado, aštrių prieskonių, vyno, citrinų, mažinti fizinį krūvį ir nepamiršti akinių nuo saulės.

Nuo ilgalaikio nepatogaus sėdėjimo automobilyje, autobuse, traukinyje ar lėktuve gali skaudėti nugaros raumenis ar kojas. Sėdint atsilošus didelė apkrovos dalis tenka apatinei stuburo daliai, taip skatinamas slankstelių pasislinkimas ir nugaros skausmai. Tam, kad apkrova pasiskirstytų tolygiai per visą stuburą, sėdėdami turėtumėte pėdomis siekti grindis, o keliai turėtų būti sulenkti stačiu kampu. Jei sėdynė per aukšta, tiesiog pasidėkite ką nors po kojomis. Jei  tarp juosmens ir atlošo pasidėsite suvyniotą į volelį rankšluostuką, išlaikysite taisyklingą juosmeninės dalies linkį ir neleisite išsitempti ar nuvargti nugaros raumenims.

Jeigu kelionės metu tenka daug vaikščioti, rinkitės tik patogią avalynę, kurios pakulnė neviršytų 3 – 4 cm. Avint batus su aukštesne pakulne, blauzdos raumenys nuolatos būna įsitempę, didėja apkrova priekinei pėdos daliai, o to pasekoje gali pasireikšti kojų skausmai. Visgi, visai lygaus pado avalynė taip pat nerekomenduojama.

Deja, skausmas gali kilti ne vien tik dėl apžvelgtų priežasčių, bet ir dėl patirto streso, nuovargio, virškinamojo trakto sutrikimų, širdies ir kraujagyslių, kitų ligų bei daugelio veiksnių, kurie tuo metu atakuoja keliautoją. Pavyzdžiui, nugaros, raumenų, sąnarių skausmai gali pasireikšti ne tik dėl ilgalaikio sėdėjimo, bet ir dėl pernelyg didelio fizinio krūvio, peršalus ar persikaitinus saulėje. Todėl visiems keliautojams rekomenduojame į kelionę pasiimti vaistų skausmui malšinti. Kelionėse, o ypač egzotiškuose kraštuose, itin patogu vartoti APAP Diretto 500 mg granules*, kurių nereikia užgerti vandeniu. Malonaus skonio granules reikia tiesiog supilti tiesiai į burną ant liežuvio, ir praryti neužgėrus vandens. APAP Diretto 500 mg granulės ne tik malšina skausmą, bet ir mažina karščiavimą.

Linkime nepakartojamų įspūdžių Jūsų vasaros kelionėse!

* APAP Diretto 500 mg granulės, paracetamolis. Trumpalaikis silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimas, karščiavimo mažinimas.  Vartoti per burną. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Daugiau informacijos rasite čia.